Nakupování budoucnosti Sport Na ryby s Zfish

Vitamíny a minerály

Vitaminy a minerály jsou nezbytné pro to, aby lidský organismus správně fungoval. Někdy se může stát, že tělo nedokáže přijímat dostatek těchto živin ani z pestré stravy, a tak je člověk musí doplňovat. Existuje celá řada vitaminů, z nichž každý má jiný přínos. Co všechno byste měli zohlednit při výběru? Poradíme vám.

Pokračovat

4 důvody, proč byste měli doplňovat vitaminy a minerály

Vitaminy a minerály jsou zcela zásadní pro správné fungování metabolismu. Lidské tělo si ve většině případů není schopno tyto látky samo vyprodukovat a mnohdy se také stává, že jejich příjem z běžné potravy je nedostatečný. Je tedy nutné dbát na pestrou stravu, a případně tyto živiny doplňovat pomocí suplementů.

 1. Vitaminy a minerály se podílejí na zpracování a využití cukrů, tuků a bílkovin ze stravy.
 2. Jsou nepostradatelnou součástí lidského organismu, jelikož zajišťují správnou funkci orgánů.
 3. Zaručují správný průběh veškerých biochemických reakcí a metabolických procesů v lidském těle.
 4. Jejich užívání napomáhá při zvýšené fyzické či psychické zátěži, únavě či některých onemocněních.

To, že vašemu organismu chybí vitaminy a minerály, se projeví až v případě, kdy je jich nedostatek. Základem by tedy měla být prevence v podobě pestré stravy a doplňků.

Pro koho jsou doplňky stravy určeny? Rozlišujeme vitaminy pro děti, dospělé a seniory

Doplňky stravy byste měli vybírat s rozumem, jelikož každá skupina potřebuje jiné živiny. Vitaminy pro ženy a muže obsahují látky pro správný vývoj organismu a udržení celkového zdraví. Seniorům pak vitaminy dodávají komplexní živiny pro aktivní a energický život. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat dětem, těhotným a kojícím.

Vitaminy pro děti podporují zdravý vývoj dítěte

Vitaminy pro děti podporují normální růst a vývoj dítěte. V prvních měsících života jsou důležité vitaminy K a D. V předškolním věku je pak potřeba podporovat dětskou obranyschopnost pomocí vitaminů B a C. U adolescentů se vzhledem k fyzické a psychické zátěži zvyšuje spotřeba vitaminů A, B, C i D.

i

Aby vitaminy pro děti vašim ratolestem chutnaly, mají většinou podobu gumových bonbónů. Nejedná se však o mlsání, ale o doplňky stravy, tudíž dávejte pozor na nadměrné užívání.

Vitaminy pro těhotné udrží v kondici maminku i dítě

Vitaminy pro těhotné dbají na dostatečný přísun živin pro správný vývoj plodu a psychickou i fyzickou pohodu matky. Jedná se o kyselinu listovou, vitamin B, C a D. Je vhodné užívat i minerály jako železo, hořčík, jód nebo vápník. Vitaminy v těhotenství můžeme doporučit, lepší ale je, když je začnete brát již před plánovaným početím.

Vitaminy pro kojící ženy zlepšují kvalitu mateřského mléka

Vitaminy pro kojící ženy mohou mít pozitivní vliv na kvalitu a složení mateřského mléka, kterou běžnou stravou nezvýšíte. Současně dodají mamince potřebné látky, které kojením ztrácí. Patří sem především vitaminy B12, D, K a kyselina listová. Ženy by neměly zapomenout ani na dostatek železa, jódu, vápníku či zinku.

Nejlepší komplexní vitaminy a minerály v jednom alias multivitaminy – ano, či ne?

Multivitaminy jsou přípravky obsahující nejlepší komplexní vitaminy a minerály ve vyváženém poměru, který odpovídá doporučené denní dávce. Nespornou výhodou je pohodlnost při užívání, avšak některé obsažené látky spolu mohou nevhodně interagovat, a snižovat tak vstřebávání. Volte tedy multivitamin s co nejméně složkami.

Hledáte vitaminy na vlasy, nehty či podporu imunity?

Podle toho, k čemu konkrétně chcete vitaminy využívat, se tyto látky dělí do mnoha kategorií. Potřebujete vitaminy na vlasy, nehty či podporu imunity?

 • Prevence je důležitá v každém věku. Pokud například víte, že vaše strava neobsahuje všechno, co by měla, jsou pro vás vitaminy vhodné. Často jsou využívané především vitaminy na imunitu.
 • Zdravotní obtíže mohou potkat každého z vás. Vitaminy se zaměřují na konkrétní obtíže – velmi oblíbené jsou zejména vitaminy na růst vlasů, křeče či například vitaminy na nehty.
 • Péče o zdraví, jako je podpora spánku či regenerace organismu, je také častým důvodem, proč lidé sahají po vitaminových doplňcích. Myslete však na to, že pestrá strava je základ.

Vitaminy a minerály jsou dostupné v různých formách

Vitaminy a minerály jsou k dostání v různých formách. Obecně je seženete v tekuté podobě nebo ve formě tablet.

 • Tablety jsou výhodné v tom, že neobsahují žádné nadbytečné přísady, jako jsou například sladidla. Mohou se klasicky polykat, cucat nebo i žvýkat, přičemž výjimkou nejsou ani šumivé tablety do vody.
 • Sirupy/kapky se polykají buďto na lžičce, nebo se kapou do vody. Obsažené účinné látky se snadno vstřebávají a jsou vysoce koncentrované v malém objemu.

i

Můžete se setkat i s vitaminy ve formě prášku či granulátu, které jsou buďto rozpustné ve vodě, nebo si je můžete přidat například do jogurtu či jiného pokrmu.

Dále se zaměřte na to, jak rychle se vitaminy uvolňují do organismu

Vitaminy se mohou do organismu uvolňovat dvojím způsobem. Přípravky s rychlým uvolňováním vám poskytnou optimální dávku okamžitě (například vitamin C, E), což oceníte zejména při únavě či zátěži. Naopak přípravky s postupným uvolňováním dodávají tělu účinné látky po dobu až 24 hodin.

Čím se liší vitaminy rozpustné ve vodě a v tucích?

Rozlišujeme, zda jsou vitaminy rozpustné ve vodě, nebo v tucích. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 • Vitaminy rozpustné ve vodě jsou charakteristické tím, že je lidský organismus neukládá, ale při nadměrném příjmu je vyloučí močí. Patří sem především tyto vitaminy: B1, B2, B6, B9, B12, C a H.
 • Vitaminy rozpustné v tucích jsou podmíněny dostatečným příjmem zdravých tuků ze stravy. Stopové množství se může ukládat v lidském těle, a proto může dojít k předávkování. Jedná se o vitaminy A, D, E a K.

Jak vitaminy užívat? Vždy dodržujte doporučenou denní dávku

Ačkoliv se jedná o tělu prospěšné látky, tak vitaminy nelze užívat neomezeně. Vždy dodržujte doporučenou denní dávku (DDD), která je uvedena na obalu. Přípravky zapíjejte čistou vodou a nejlépe i s trochou jídla, které zamezuje dráždění žaludku. Vyhněte se podávání na noc, mohla by vás pálit žáha.

Vitamin Jednotka DDD
A µg 500
B1 mg 1,1
B2 mg 1,4
B5 mg 6
B6 mg 1,4
B9 µg 200
B12 µg 2,5
C mg 80
D µg 5
E mg 12
K µg 75

1 miligram (mg) = 1 000 mikrogramů (µg, mcg, mikrog)

Nezbytnými živinami nejsou jen vitaminy, ale i minerály, které bývají rovněž obsaženy ve stravě. Patří sem hořčík, vápník, fosfor, jód a zinek.

Pro zdravý zrak a podporu imunity volte vitamin A

Vitamin A přispívá především k udržení zdravého zraku, pokožky, pohlavních buněk a normální funkci imunitního systému – nedostatek tohoto vitaminu může způsobovat ztrátu chuti, zastavení růstu, poruchy imunity a může vést až k šerosleposti. Provitaminem je také beta-karoten, který udržuje normální stav pokožky.

Vitamin B je přínosem pro vaše nervy i pokožku

Vitamin B se člení do dalších podskupin, z nichž každá má specifický přínos pro lidský organismus. Společný mají přínos pro nervovou soustavu či energetický metabolismus, ovšem pomáhají také pokožce či sliznicím. Celá tato skupina patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě.

 • Vitamin B1 pomáhá při vypětí nervů, podporuje činnost srdeční soustavy, zlepšuje paměť a posiluje chuť k jídlu. V lidském těle se neukládá a při nadměrném pití alkoholu či kávy se jeho množství v těle snižuje.
 • Vitamin B2 je důležitý pro zdravý stav pokožky, posiluje nehty, podporuje růst vlasů a přispívá ke správné činnosti oběhové a nervové soustavy. Snižuje také míru únavy, bolest svalů a vyčerpání.
 • Vitamin B6 reguluje hormonální aktivitu, snižuje míru vyčerpání a podporuje imunitní systém. Může do jisté míry působit jako prevence proti kardiovaskulárním nemocem. Jeho nedostatek způsobuje křeče či záněty.
 • Vitamin B9 (kyselina listová) napomáhá správnému vývoji plodu a krvetvorbě. Chrání před srdečním onemocněním a také snižuje riziko rakoviny. Patří mezi vitaminy pro těhotné, ale je vhodný i pro starší osoby.
 • Vitamin B12 se podílí na procesu dělení buněk či tvorbě červených krvinek, snižuje míru únavy a podporuje imunitní systém. Nachází se především v masu, a tak by jej měli užívat zejména vegetariáni a vegani.
 • i

  Jak poznat, že máme nedostatek vitaminu B? Mezi klasické projevy patří především nesoustředěnost, únava, pocit brnění, svalové křeče nebo nechutenství.

  Mezi nejznámější a nejvyužívanější patří vitamin C

  Vitamin C je oblíbený pro své antioxidační schopnosti, podporuje tvorbu kolagenu, pomáhá vstřebávat železo a celkově posiluje imunitu. Jeho nedostatek se projevuje jako únava nebo bolest kloubů, ovšem v těhotenství může dojít až k preeklampsii či předčasnému odloučení plodového vaku – měl by tedy patřit mezi vitaminy pro těhotné.

  Je možné předávkování vitaminem C? Jeho přebytečné množství vylučujeme močí, tudíž k tomu nemělo dojít. Při nadměrném užívání se ale mohou dostavit křeče, průjem či nevolnost.

  Vitamin D má na starosti výživu kostí a kloubů – důležitý je tedy zejména pro děti

  Vitamin D patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Je významný pro správný růst a vývoj kostí, zubů a kloubů. Z tohoto důvodu je důležité zařadit jej mezi vitaminy pro děti, jelikož se jeho nedostatek může projevit změknutím kostí. Dalším přínosem je pak podpora imunitního systému a lidského těla celkově.

  • Vitamin D3 je jediný vitamin, který si tělo vyrábí ze slunečního záření. Vzhledem k množství ochran proti slunci kvůli obavám z rakoviny kůže má však většina lidí nedostatek vitaminu D.

  Vitamin E má za úkol posílit vaše srdíčko

  Vitamin E může do určité míry působit jako prevence proti různým onemocněním srdce a doporučuje se i při neplodnosti. Uvádí se také, že vitamin E pomáhá zpomalovat stárnutí a urychluje léčbu popálenin.

  i

  V žádném případě si nepleťte doplňky stravy a léky. Doplňky stravy jsou zdroje látek, které mají za úkol doplňovat tělu potřebné vitaminy a minerály, které tělo nedokáže vyrobit nebo je nelze získat z běžné stravy. Oproti tomu léky mají léčebné či preventivní účinky.

  Vitamin H působí příznivě proti kožním onemocněním

  Vitamin H je skvělým pomocníkem při kožních onemocněních. Podporuje také činnost nervového systému a pohlavních sliznic. Bonusem je pak růst a kvalita nehtů a vlasů. Při nedostatku vitaminu H můžete trpět únavou.

  Pro zdravé zuby a krev využijte vitamin K

  Vitamin K je výborným pomocníkem při nadměrném menstruačním krvácení, napomáhá při spalování tuků a může působit i jako prevence proti zubním kazům. Jeho nedostatek se projevuje poruchami srážlivosti a řídnutím kostí. Je vhodné jej zařadit také mezi vitaminy pro kojící, jelikož je ho v mateřském mléce menší množství.

  • Vitamin K1 je vyráběn rostlinami. Využívá se především při poruchách srážlivosti krve a působí i jako vitamin na játra. Je obsažen v listové zelenině a v některých rostlinných olejích.
  • Vitamin K2 je produkován bakteriemi v zažívacím traktu, což znamená, že jej tělo dokáže v malé míře samo vyrobit. Je důležitý pro mineralizaci kostí, buněčný růst a také metabolismus buněk.

  Při doplňování potřebné dávky živin nezapomeňte také na své domácí mazlíčky. Vitaminy pro psy zaručují pevné kosti, krásnou srst, pevné drápky a zdravé a odolné klouby.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Reflex Omega 3, 90 kapslí Skladem > 10 ks a na 6 prodejnách
Vitamín Kapsle, omega 3, dospělé, orální podání, 90 tablet - 3,32 Kč/ks
299,-

2.
Amix Nutrition Vitamin C 1000mg, 100 kapslí Skladem > 10 ks a na 12 prodejnách
Vitamín C C, 100 kapslí, bez příchuti - od 1,29 Kč/ks
od 129,-

3.
GreenFood Nutrition Glutathione 60 kapslí Skladem > 10 ks a na 7 prodejnách
Vitamín Kapsle, minerály, určeno pro dospělé, 60 tablet - 5,65 Kč/ks
339,-

Další nejprodávanější
441 položek
Reflex Omega 3, 90 kapslí
Vitamín Kapsle, omega 3, dospělé, orální podání, 90 tablet - 3,32 Kč/ks

299,- bez DPH 260,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTref003
Amix Nutrition Vitamin C 1000mg, 100 kapslí
Vitamín C C, 100 kapslí, bez příchuti - od 1,29 Kč/ks

od 129,- bez DPH 112,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTami0001
GreenFood Nutrition Glutathione 60 kapslí
Vitamín Kapsle, minerály, určeno pro dospělé, 60 tablet - 5,65 Kč/ks

339,- bez DPH 295,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTgfn0086
Reflex Nexgen®, 60 kapslí
Vitamín Kapsle, multivitamíny, dospělé, orální podání, 60 tablet - 4,98 Kč/ks

299,- bez DPH 260,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTref006
Nutrend Magneslife, 10x25 ml
Minerály magnesium, 10x25ml, bez příchuti - 22,50 Kč/ks - od 9 000 Kč/1 l

225,- bez DPH 196,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTnut11268
GreenFood Nutrition Magnesium Chelát 90 kapslí
Minerály - hořčík, vitamín B, 90 kapslí, 45 denních dávek, bez příchutě - 2,54 Kč/ks

229,- bez DPH 199,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTgfn0043
Extrifit V 52 Vita Complex Forte 60 tbl
Vitamín komplexní, 60 kapslí, bez příchuti - 6,65 Kč/ks

399,- bez DPH 347,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTsupl0511
Reflex Albion Magnesium, 90 kapslí
Vitamín Kapsle, hořčík, dospělé, orální podání, 90 tablet - 3,32 Kč/ks

299,- bez DPH 260,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTref005
GreenFood Nutrition Omega 3 120 kapslí
Omega 3 - rybí olej, 120 kapslí, 60 - 120 denních dávek, bez příchutě - od 1,33 Kč/ks

od 159,- bez DPH 138,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTgfn0026
MOVit Vitamin D3 2000 I.U., 50 ucg, 90 tobolek
Vitamín D – přispívá k normální funkci imunitního systému, svalů, kostí a zubů, umožňuje správné vstřebávání vápníku; Doporučuje se doplňovat jej ve středním a vyšším věku, ženám v menopauze a po ní, osobám s nadváhou a obezitou, těhotným, kojícím ženám a lidem žijícím ve znečištěném životním prostředí - od 1,77 Kč/ks

-20% 199,-
od 159,- bez DPH 138,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MEDMOVDS030
Omega-3 rybí olej FORTE 1000 mg 180 tablet
Omega 3 – Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) jsou polynenasycené mastné kyseliny důležité pro lidské zdraví a četné tělesné funkce. - od 1,39 Kč/ks

od 250,- bez DPH 217,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: WAOME359
CENTRUM A-Z 100tbl. - Multivitamín
Varianty
CENTRUM A-Z 100tbl.
Multivitamín – kompletní multivitamin s vitaminy, minerály a stopovými prvky, vylepšeno pro optimální každodenní péči o Vaše zdraví, pro podporu energie, imunity a zdraví kůže*, určen pro dospělé, bez lepku, bez cukru - 4,99 Kč/ks

-11% 559,-
499,- bez DPH 434,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem 1 ks
Objednací kód: PFICENDS727
MedPharma Vitamin D3 2000 I.U., 107 tobolek
Vitamín D – vitamin D3 podporuje správné fungování imunitního systému a přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů, napomáhá také k udržení normální činnosti svalů - od 1,39 Kč/ks

od 149,- bez DPH 130,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MEDVITDDS890
GreenFood Nutrition Vápník Hořčík Zinek Chelát 90 kapslí
Minerály - vápník, hořčík, zinek, 90 kapslí, 30 denních dávek, bez příchutě - od 1,54 Kč/ks

od 139,- bez DPH 121,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTgfn0021
ALAVIS MAXIMA C-MAX immune 4, 30 kapslí
Vitamín multivitamíny, určeno pro dospělé, 30 tablet - od 5,30 Kč/ks

-20% 199,-
od 159,- bez DPH 138,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem 3 ks
Objednací kód: SPTalav001
TEREZIA VITAMIN D3 BABY od 1.měsíce 400 IU 10ml
Vitamín D napomáhá vstřebávání a využití vápníku v organizmu, vhodný pro děti již od narození pro správný růst pevných kostí a zubů, vhodný i pro seniory a ženy v období menopauzy - od 16 900 Kč/1 l

od 169,- bez DPH 147,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 10 ks
Objednací kód: TERVIT044
Prostenal Control 90 tbl
Doplněk stravy – osvědčená péče pro zdravou prostatu a správnou funkci močového ústrojí, pro muže po 40. roce věku s obtížemi častějšího močení a slabšího proudu moči, jedna tableta denně - 6,32 Kč/ks

-7% 615,-
569,- bez DPH 495,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: STAPRODS246
Magnesium + B6 90 tablet - Hořčík
Varianty
Magnesium + B6 90 tablet
Hořčík – Magnesium prémiové kvality obohacené o vitamin B6 pro podporu energie. - od 1,51 Kč/ks

od 136,- bez DPH 118,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: WAMAGN243
Priessnitz Kolag+Boswellie péče o klouby tbl.90+30
Kolagen  4měsíční péče o vaše klouby, obsahuje 3 typy kolagenů + boswelii, největší množství nativního kolagenu typu II - od 2,01 Kč/ks

-17% 289,-
od 241,- bez DPH 210,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SIMPRI205
MOVit Lipozomální Vitamín C 1000 mg Premium 250 ml
Vitamín C – lipozomální vitamín C má v porovnání s jinými formami vyšší vstřebatelnost. Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému. Dávkování: 10 ml denně = kyselina L-askorbová (vitamín C) 1000 mg - 25 dávek - 1 276 Kč/1 l

-20% 399,-
319,- bez DPH 277,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MEDMOVDS061
CENTRUM PRO ŽENY - Multivitamín Varianty
CENTRUM PRO ŽENY
Multivitamín – kompletní multivitamin s vitaminy, minerály a stopovými prvky, vytvořen speciálně pro potřeby moderních žen, pro podporu imunity, zdraví kostí a kůže*, bez lepku, bez cukru

279,- bez DPH 243,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: PFICENDS758nad
MedPharma B6 B12 + kyselina listová - 107 tbl.
Vitamín B – obsahuje betain, vitamin B12, který přispívá k normálnímu metabolizmu homocysteinu, vitamin B6 pro podporu správného energetického metabolizmu a kyselinu listovou - od 1,21 Kč/ks

od 129,- bez DPH 112,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MEDB612DS869
CENTRUM A-Z - Multivitamín
Varianty
CENTRUM A-Z
Multivitamín – kompletní multivitamin s vitaminy, minerály a stopovými prvky, vylepšeno pro optimální každodenní péči o Vaše zdraví, pro podporu energie, imunity a zdraví kůže*, určen pro dospělé, bez lepku, bez cukru

-11% 269,-
od 239,- bez DPH 208,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: PFICENDS710nad
GymBeam Lipozomální Vitamín C, 60 kapslí
Vitamín C – nejlépe vstřebatelný a využitelný vitamín C v kapslích díky využití lipozomální formy a unikátní výrobní technologii LipoCellTech™. Dosahuje vstřebatelnosti i více než 95 % a je důležitý pro správnou funkci imunitního systému i tvorbu kolagenu.

-30% 429,-
299,- bez DPH 260,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:05
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTgym191

Vitamíny a minerály

sportovní hodinkyTepová frekvence pro efektivní trénink a spalování Ať už chcete zhubnout, či posílit, bez dodržování optimálního rozmezí tepové frekvence se vám to podaří...
Probiotika neboli zdraví prospěšné bakterie posilují funkci imunitního systému, zlepšují trávení i duševní...
Vždy je lepší dbát na dostatek vitamínů a minerálů průběžně než pak řešit jejich nedostatek, když se tělo...
zdravá výživaJak posílit imunitu (TIPY A TRIKY) Oslabená imunita je problémem mnoha a lidí, z nichž většina ani netuší, že jejich imunitní systém...
Práce z domu neboli Home office je stále využívanější možností práce, kterou nadšeně vítají hlavně maminky...
Více článků

Vitamíny a minerály

V kategorii Vitamíny a minerály máme právě teď na Alza.cz celkem 441 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi