MANA. Nutričně vyvážená směs ušetří čas při přípravě jídla

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Možná chcete jíst zdravou stravu, která obsahuje vše, co si tělo žádá, ale odrazuje vás zdlouhavé vaření. Rádi byste nastartovali zdravý životní styl, ale nebaví vás číst složení potravin. Jestliže jste aktivní dospělý člověk a o své stravě přemýšlíte, máme pro vás zajímavou specialitu – a to i v případě, že jste vegan. Nutričně vyvážené alternativní jídlo MANA dokáže tělu dodat potřebné živiny na celý den a příprava vám nezabere více, než pár minut. V současnosti je dispozici nejnovější verze s označením Mark 6. Co přináší nového? 

Drink; MANA

ČÁSTI ČLÁNKU:

Tekuté jídlo MANA – OBSAH

 1. MANA je jídlo v podobě drinku
 2. MANA Mark 6 přináší větší nutriční pestrost
 3. Jak se MANA připravuje ke konzumaci
 4. Jak chutná MANA?
 5. Kdo může konzumovat MANU
 6. Jak dlouho MANA vydrží
 7. Jak začít s MANOU?
 8. Pomůže MANA při hubnutí?
 9. Alternativní jídlo MANA – bezpečné užívání a cena

MANA je jídlo v podobě drinku

Tento výživný drink vděčí za svůj vznik českým autorům. První verzi MANY dali světu na odiv v roce 2014 a od té doby provedli řadu vylepšení, která dala MANĚ její nynější tvář i složení.

MANA nutričně vyvážené tekuté jídlo
Bez ohledu na činnost vám MANA vždy dodá potřebnou energii.

Tajemství podoby nebeské MANY je prosté. Jedná se o trvanlivé, nutričně vyvážené jídlo ve formě prášku nebo nápoje. O to zajímavější je pak jeho složení. Na základě téměř 50 klinických studií spatřila světlo světa strava tvořená tuky, sacharidy, vlákninou a bílkovinami v poměru, který je pro naše tělo vhodný.

Dále s konzumací MANY přijmete potřebné množství vitamínů i minerálů pro spolehlivé fungování a dostatečnou výživu celého organismu. MANA může být plnohodnotnou náhradou i několika běžných pokrmů denně. To znamená, že po její konzumaci bude mít vaše tělo dostatek energie na oblíbené aktivity.

MANA; složení MANA; vitamíny; minerály

MANA Mark 6 přináší větší nutriční pestrost

MANA si ve svém nejnovější verzi uchovává energetický příjem 400 kcal v jedné porci, stejný je i postup přípravy nápoje (viz níže). Změnilo se však složení - Mark 6 je pestřejší a přináší širší spektrum nutrientů. Počet proteinů se oproti předchozí verzi zvedl ze 2 na 6. V Mark 6 tak najdeme izolovanou sójovou bílkovinu, izolovanou hrachovou bílkovinu, ovesný, konopný, rýžový protein a protein ze sladkovodní řasy. Kromě bílkovin najdeme v novém složení rovněž 8 druhů vlákniny a celkem 6 druhů tuků. I v těchto oblastech došlo oproti předchozí variantě k nárůstu, vlákniny byly pouze tři druhy a tuků pět. 

Nová MANA Mark 6 si uchovává počet 14 vitamínů a 24 minerálů. Novinkou jsou snadněji vstřebatelné chelatované formy hořčíku, draslíku a zinku, přičemž množství draslíku vzrostlo ze 400 mg na plných 700 mg na porci, což odpovídá svačině v podobě dvou banánů. Podle studií Evropského úřadu pro bezpečnost potravin přináší MANA Mark 6 celkem 173 zdravotních benefitů. 

Jak se MANA připravuje ke konzumaci

Záleží na tom, zda si zvolíte MANU ve formě hotového nápoje či prášku. MANA Drink je již připraven k přímé konzumaci. S jedinou 330ml lahvičkou nápoje MANA 4 doplníte tělu 400 kcal, což je 20 % denního příjmu. Pokud si vyberete sypkou MANU Mark 5, příprava vám zabere jen minutku. Nalijete vodu do láhve, nejlépe do té, která je k tomu přímo určena – najdete ji ve startovacím balíčku. Pomocí odměrky pak přidáte potřebné množství prášku a důkladně protřepete.

Prášek; MANA Mark 5; příprava

V případě sypké MANY Mark 4 prášek doplníte o odpovídající množství oleje, který je součástí balení. Zbývající postup zůstává stejný – důkladně protřepat a nápoj je hotový.

MANU můžete dochucovat dle libosti. Její lahodnou chuť lze doplnit o oblíbené ovoce, kakao, skořici či kávu. Dopřejte nevšední chuťový zážitek, který boří mýty o zdravém alternativním stravování.

Jak chutná MANA?

MANA Drink i MANA Prášek má neutrální chuť, která některým uživatelům připomíná ovesnou kaši s nádechem vanilky.

Výhodou práškové MANY je možnost libovolně si nápoj vylepšit dle momentální nálady a chuti. Anebo ho pít jen tak, v jeho čisté a jemné podobě. Pokud raději přijdete k hotovému, máme pro vás dobrou zprávu. Do budoucna je v plánu výroba MANA Drinku s různými příchutěmi.

Kdo může konzumovat MANU

Každý zdravý dospělý jedinec. Dle poslední klinické studie má MANA Drink glykemický index 29, a je tedy vhodná pro ty, kteří hledají tento typ potravin. Tedy ty, které vás zasytí na delší dobu.

i MANU mohou směle popíjet i zapřísáhlí vegani. Neobsahuje totiž žádné živočišné produkty a neprochází ani výrobou, kde by se zpracovávalo mléko nebo vejce. Přáškovou MANU lze navíc kategorizovat jako RAW, jelikož při její výrobě není překročeno teploty 36 °C.

Těhotné ženy a děti nechť se o užívání MANY raději poradí se svým lékařem. Nejenže v něm jistě vzbudí zájem o zajímavý výživový produkt, ale on pak zejména posoudí jejich konkrétní stravovací nároky, které se v jejich případě nutričně odlišují od běžné populace.

Alergici, vy buďte raději ve střehu. MANA je sice výrobek bezlaktózový a neobsahuje ani stopy ořechů, celiakům však po její konzumaci příliš dobře nebude, jelikož obsahuje sóju a lepek.

Jak dlouho MANA vydrží

Tekutá MANA neobsahuje konzervanty a vydrží i bez chlazení. Při teplotě v rozmezí 15–25°C ji můžete uchovávat až jeden rok. Po otevření je ale vhodné ji zkonzumovat co nejdříve.

MANA prášková má oproti hotovému drinku jednu výhodu. Je dodávána v sáčku, který je i po odtržení horní části znovu uzavíratelný. V tomto obalu pak směs vydrží i po otevření celý měsíc. Stejně tak to platí i pro lahvičky s olejem. Prášek MANA není vhodné uchovávat v lednici.

Pokud jste si již drink umíchali a nechcete ho hned vypít, nevadí, v ledničce jej můžete v uzavřené nádobě uchovat po dobu 24 hodin.

Jak začít s MANOU?

MANOU můžete nahradit své obvyklé jídlo kdykoli v průběhu dne. Pokud se ji rozhodnete vyzkoušet, doporučujeme vám tělo postupně připravit na příjem živin v jiné formě. Tedy nenahrazovat již první den hned několik pokrmů MANOU, ale užívat ji postupně.

Doporučená denní dávka, která obsahuje veškeré potřebné živiny pro průměrného zdravého dospělého člověka, činí 5× 330 ml nápoje. Zde se samozřejmě jedná o případ, kdy by byl MANOU nahrazen celý jídelníček. 


MANA je především alternativou jakkýchkoli chodů během dne. Existují ale i případy kompletního nahrazení jídelníčku MANOU.

MANA Mark 4
Díky složení a přípravě MANA uspokojí i vegany.

Pomůže MANA při hubnutí?

Ano. Nebude to ale samotnou konzumací MANY, která by vaše tělo zázračně přiměla k zeštíhlení. MANA vám napomůže v tom smyslu, že budete moci lépe kontrolovat svůj celkový denní příjem kalorií, a tím si jej i přizpůsobit dle aktuální potřeby.

Alternativní jídlo MANA – bezpečné užívání a cena

Rozhodnete-li se vyzkoušet jídlo budoucnosti MANA, dbejte doporučeného dávkování.

MANA je vhodná pro zdravou dospělou populaci. Konzumace při nemoci a dalších zdravotních omezeních, v těhotenství a období kojení je podmíněna konzultací s ošetřujícím lékařem.

Jen tak můžete již od počátku získat veškeré benefity, jimiž MANA disponuje, a vaše tělo bude mít dostatek stavebních látek pro čerpání energie, bohatou výživu, ale i pro regeneraci.

i Na Alza.cz si již můžete zakoupit poslední verzi MANA Drink MARK 6.

MANA; lahev MANA; prášek; olej MANA; odměrka

MANA 6 prášek na 5 pokrmů je k dispozici za 249 Kč (48,90 Kč/porce), MANA Drink, dodávaný v balení po dvanácti lahvičkách o objemu 330 ml, který vám tedy nahradí 12 jídel, vás vyjde na 742 Kč (62,42 Kč/porce). Tyto ceny odpovídají variantě Origin a Sunlight. Variantu Dream pořídíte za 799 Kč (66,58 Kč/porce)Veškeré ceny jsou platné pro verzi MANA Mark 6.

Revize MANA Drink Mark 4 – stále boží, ale o poznání pestřejší

Čtvrtá generace alternativního jídla MANA skýtá díky detailnějším laboratorním testům a klinickým studiím tu nejlepší a nejvyváženější recepturu. Více než 99,5% ingrediencí MANY pochází z rostlinných zdrojů. Díky tomu vzniká lahodný nápoj se všemi látkami, které tělo potřebuje pro vyvážený nutriční příjem.

Tým vědeckých pracovníků posunul MANU zase o krok napřed. Obsahuje upravené množství vitamínu B-komplexu, který zlepšuje celou řadu tělesných funkcí – významně ovlivňuje metabolismus, psychickou činnost a činnost nervové soustavy, dále pak snižuje únavu a vyčerpání.

Dvojnásobné je také množství vitamínů B9 a B12, které udržují v chodu metabolismus homocysteinu. Zvýšený obsah zinku a jódu přispívá ke zlepšení funkce štítné žlázy a k plodnosti. Vědci nezapomněli ani na vitamín C, jehož obsah v MANĚ zvýšili o 25 %.

V denní dávce obsahuje MANA 101 g bílkovin a to v kombinaci sójové a ovesné. Příjmem bílkovin dodáme tělu potřebné aminokyseliny, které jsou nezbytné pro tvorbu a obnovu tkání a neméně důležité pro transport látek a syntézu mnoha hormonů.

Nová generace MANA Drinku nabídne také širší spektrum mastných kyselin, které napomáhají normální činnosti srdce. Kromě toho udržují normální hladinu cholesterolu v krvi a jsou klíčové pro stavbu nervové tkáně.

Čtvrtá revize božské MANY je zkrátka opět dovedena k dokonalosti. Dosáhněte lepšího života bez konzumace živočišných produktů - s klinicky ověřeným složením je MANA snadno stravitelná a umožňuje pocit 100% spokojenosti a zasycení.

Revize MANA Prášku Mark 5 – vyrobeno s láskou k planetě

Inovativní technologie míchání za studena dala vzniknout nové verzi – v pořadí páté generaci prášku MANA Mark 5. Již od počátku byla vize vytvořit all-in-one produkt a nyní se to konečně podařilo. Nová technologie umožnila sloučit olej s práškem do jedinečné substance. Při přípravě je tak potřeba jen voda a odpovídající množství prášku.

Prášek; MANA Mark 5; příprava

Při inovaci verze Mark 5 vědci nezapomněli na aktuální minimalistické trendy a s láskou k planetě vytvořili jedinečný, maximálně minimální produkt. MANA Mark 5 nezklame opět ani vegany a vyznavače RAW food – při výrobě byla teplota aktivně regulována na 36 °C a prášek neobsahuje ani stopu po vejcích či mléku.

MANA jde zkrátka s dobou. Pátá generace alternativního jídla zredukovala velikost balení o 25 gramů papíru, podíl plastů se snížil o úctyhodných 125 g. Díky tomu společnost ušetřila místo na paletách, palivo i energii na výrobu a hlavně použila méně obalového materiálu. Nyní zanechává MANA Mark 5 tu nejmenší uhlíkovou stopu od svého vzniku.

Jak zahnat hlad, když nestíháte snídani nebo si zajít v pauze na oběd? Alternativní jídlo MANA nabízí řešení. Tento nápoj je podle výrobce nejen zdravý a lahodný, ale údajně i plnohodnotně nahradí běžnou denní stravu. Odvážné tvrzení o instantním jídle, co si budeme povídat. Ověřil jsem ho ale na vlastní kůži.

Průhledná láhev s černým uzávěrem, na boku velký nápis MANA. Viděl jsem ji všude kolem a popravdě moc netušil, o co jde. Spolužáci z FTVS MANU pili ve škole, v práci nebo i při popojíždění MHD. Mně ji ale představila až přítelkyně, když ji začala pravidelně konzumovat v době tréninků. Proto jsem MANU sám vyzkoušel, a to ve dvou verzích: jako již hotová pitíčka a jako prášek pro přípravu s vodou, olejíčkem a praktickým shakerem s odměrkou.

i Jolana H. (20), moderní pětiboj:
“MANA mě už několikrát zachránila. Dokázala zasytit během dne a zbavila mě starostí o tom, co kdy budu jíst.“
MRE jídlo MANA Alternativní jídlo MANA

MANU připravíte v okamžiku

MANA mě nadchla bleskovou přípravou. Nápoj, který se může rázem přeměnit v oběd, držíte v rukou už za pár vteřin. Můj rekordní čas smíchání vody s práškem a olejíčkem se vyšplhal na 33 vteřin, a ještě jsem stihl doběhnout tramvaj. Ani čínskou polívku neudělám takhle rychle. V dohledné době navíc výrobci plánují zakomponovat olej do samotného prášku, takže bude příprava nápoje ještě jednodušší.

MANA dává stopku krabičkám a vyvařování

Výživný drink MANA ocení sportovci a aktivní lidi, kteří nemají čas vyvařovat či běhat do restaurací na meníčka. Vypít si v klidu MANU cestou domů po pozdním tréninku a netahat s sebou celý den krabičky s oschlým jídlem opravdu ušetří spoustu starostí.

Hotová pitíčka jsou velice skladná, ani lahev pro přípravu práškové MANY vám ale kapsu u batohu neutrhne. Výhodou instantní MANY navíc je, že podle množství a koncentrace prášku ve vodě si ji dle potřeby můžete nadávkovat k svačině, obědu i večeři, a vždy vás spolehlivě nasytí. Zcela plnou lahev výrobci označují jako obrovskou porci, ale až takový hlad po dobu testování MANY nedostal.

i Filip H. (24), student UK FTVS:
“MANU jsem poprvé vyzkoušel na kurzu přežití. Chuťově mi trochu připomíná těsto na palačinky. Dost jsem si na ni už zvykl, beru ji jako nezbytný zdroj energie.“
Jídlo na cesty MANA Jídlo na cesty MANA Alternativní jídlo MANA

MANA tisíce chutí

Je ale MANA plnohodnotnou náhradou běžné stravy? Nebo se za chvíli přejí?

Neutrální chuť drinku dává prostor pro úpravy dle vaší fantazie. Například mně MANA připomíná krupicovou kaši a doporučuji si ji vylepšit rozmixovaným banánem, sypaným kakaem nebo třeba skořicí. Na koleni tak z MANY ukuchtíte výtečnou snídani a jídelníček se rázem zdá pestřejší (ačkoliv dát si pořádnou svíčkovou od maminky je samozřejmě úplně jiná liga). Uvidíme, kdy, jak a jestli začnou výrobci dochucovat nápoj sami. 

i Dominik M. (25), event manager:
"Na chuť MANY si člověk rychle zvykne. Faktem je, že mě vždycky nasytila, když jsem si v práci nestihl skočit na jídlo."
Recenze MANA

Trenérova bilance

Alternativní jídlo MANA

MANA mě příjemně překvapila. Za průměrnou cenu 66 Kč za porci získáte nutričně vyvážené a syté jídlo, které připravíte i zkonzumujete během minutky.

MANA drink


 • MANU stačí sbalit a jít.
 • Skladnost lahvičky.


 • Nelze ovlivnit poměr ani chuť.

MANA prášek

 • Rychlost přípravy.
 • Možnost upravit poměr a porci dle potřeby.
 • Možnost upravit chuť např. ovocem.


 • Lahev nelze vymýt ručně.
 • Ze širokého hrdla lahve se hůře pije.


Patrik Mažári

Patrik Mažári

Patrik Mažári je absolvent UK FTVS, juniorský reprezentant ČR ve futsale, bronzový medailista z akademického MS v Brazílii 2016, fotbalový trenér mládeže FK Dukla Praha a držitel UEFA B licence.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací