Televize je pro celou řadu domácností téměř neodmyslitelnou součástí obývacího pokoje, někdy i ložnice či kuchyně. Moderní TV nabízí celou řadu novodobých technologií a vlastností, které dodají skvělý divácký zážitek do pohodlí vašeho domova. Během výběru je ale nutné pamatovat na několik důležitých aspektů a orientovat se dle svých potřeb. Chcete poradit s výběrem televize? Čtěte dále.
Pokračovat
Jako zdroj zábavy v domácnosti fungují moderní televize (TV)
Většina rodin a domácností využívá televize (TV) k zábavě, ať už díky vysílaným televizním programům, streamovacím platformám, herní konzoli, či jinému zdroji obsahu ve formě různého formátu videí či možnosti hraní videoher. V dnešní době můžete díky moderním technologiím narazit na skutečně velké televize, které nabízí ostrý obraz a perfektní zážitek tedy bude dostupný i ve vaší domácnosti.
Klasická, nebo chytrá televize?
I přes to, že většina moderních televizí je dnes přímo nabitá chytrými funkcemi, stále můžete narazit na standardní televize, které uživateli poskytnou pouze základní funkce. Pro nenáročné zákazníky jistě budou stačit a mohou být i finančně úspornou variantou, jelikož tyto televize nemají příliš vysokou cenovku.
Smart TV (chytrá televize)
Smart televize umožní sledovat videa ze streamovacích platforem, instalovat aplikace, prohlížet obrázky a přehrát videa z mobilního telefonu či tabletu, brouzdat internetem v zabudovaném prohlížeči nebo ovládat vaši chytrou domácnost. Navíc vám dovolí přistupovat k dalšímu obsahu televizních stanic skrze HbbTV (červené tlačítko). K využití všech funkcí musí být ale televize samozřejmě připojená k internetu.
Klasická televize (TV)
Klasické televize (TV) jsou oproti chytré variantě levnější. Neposkytují však funkce chytré televize. Poslouží pouze k základnímu využití – sledování televizního vysílání, přehrávání filmů z počítače nebo DVD, případně Blu-ray přehrávače. Ovládání bývá snazší a je tak vhodná i pro seniory.
i
Pokud hledáte podrobný návod o výběru televize, doporučujeme článek Jak vybrat TV.
Klíčové parametry pro výběr televize
Stanovte si předem, co od televize očekáváte. Pro výběr daného produktu pak využijte parametrický filtr v levém menu, kde můžete TV přehledně třídit – například dle úhlopříčky, zobrazovací technologie nebo obnovovací frekvence.
Úhlopříčka televize by měla odpovídat prostoru
Televize dle úhlopříčky vybírejte samozřejmě dle místa, do kterého plánujete zařízení umístit. Úhlopříčka televize přímo udává její velikost. Na trhu narazíte na skutečně miniaturní televize (10“, 25,4 cm), ale i opravdu velké, s úhlopříčkou až 115“ (292,1 cm). Taková televize se pravděpodobně jen těžko vejde do vyhrazené police, bude potřebovat dostatečný prostor na zdi, případně opravdu velkou podložku.
Rozlišení televize označuje počet pixelů, které se na obrazovce nachází. Nejčastěji se udává jako dvojice čísel – šířka a výška (například 1 080 × 720 pixelů). V tomto případě pochopitelně platí, že čím bude televize větší, tím vyšší by mělo být rozlišení, aby obraz byl dostatečně ostrý. Pro menší úhlopříčky bude stačit například Full HD (1 920 × 1 080 pixelů). Aktuálně nejvyšším běžně dostupným rozlišením je 8K (7 680 × 4 320 pixelů).
Rozlišení HD (1 080 × 720 pixelů) se dnes využívá především u levnějších modelů. Najdete jej například u staršího televizního vysílání.
Full HD (1 920 × 1 080 pixelů) je stále běžné rozlišení u televizního vysílání, streamovacích platforem a diskových přehrávačů. Považuje se za standard.
Televizory s 4K rozlišením (3 840 × 2 160 pixelů) jsou velmi rozšířené jako televize vyšší třídy. Některé streamovací platformy podporují i toto rozlišení.
Televizory s 8K rozlišením patří mezi nejdražší. Zatím jsou nejméně rozšířené kvůli vysokým nárokům na hardware a nedostatku obsahu v tomto rozlišení.
i
Ve standardu HD (720p nebo 1080p) vysílají v česku hlavní komerční kanály a veřejnoprávní televize. Část českých televizních kanálů ale stále vysílá ve starším formátu SD, zejména ty s pozemním digitálním vysíláním. Více se dozvíte na webových stránkách konkrétní stanice.
Typ panelu televize ovlivňuje požitek ze sledování
Vedle úhlopříčky je typ panelu televize další velmi důležitý parametr, který ovlivňuje divácký zážitek i cenu. Do velké míry definuje kvalitu obrazu. Zjednodušeně se jedná o technologii, kterou televize využívá k zobrazení obsahu. Každý ze zmíněných druhů panelů má nějaké výhody a nevýhody, případně limity, které mohou ovlivnit další parametry dané televize. Také bude důležité vybírat například dle světelných paprsků, které dopadají na povrch obrazovky.
LED je základní obrazovka s technologií LCD a LED podsvícením. Nízká spotřeba, základní zobrazení.
QLED vychází z LED obrazovky, pomocí vrstvy kvantových teček modifikuje světlo pro dosažení lepších barev.
OLED televize mají všechny obrazové body samostatně svítící, což přináší dokonalou černou a vynikající pozorovací úhly.
NanoCell je LED technologie vylepšená o vrstvu nanočástic, které filtrují nežádoucí vlnové délky barev.
LED panel
OLED panel
QLED panel
NanoCell panel
i
Divácký zážitek ovlivňuje také povrch obrazovky televize
Povrch obrazovky televize dělíme na tři základní typy: lesklý, matný a antireflexní. Lesklé povrchy nabízejí lepší kontrast a jsou vhodné pro tmavší místnosti. Matné povrchy snižují odlesky a zlepšují viditelnost. Antireflexní povrch je nejlepší pro redukci odlesků a hodí se tedy i do místností s výrazným osvětlením nebo pokud bude televize umístěna naproti oknu či jinému zdroji slunečního světla.
Podsvícení panelu televize
Každý panel využívá nějaké podsvícení, jak už jsme nastínili v části o různých typech panelu televize. Druh podsvícení ovlivňuje další parametry, jako například kontrast nebo lokální stmívání. Zjednodušeně se jedná o zdroj světla, který se nachází za obrazovkou a slouží k osvětlení pixelů.
Mini LED vychází z Direct LED, využívá lokální stmívání a LED podsvícení s menšími diodami. Výsledkem je větší kontrast a hlubší černá.
Direct LED – rovnoměrné podsvícení a lepší lokální stmívání, tím i lepší kontrast. Nevýhodou je vyšší cena televize a zpravidla i větší tloušťka.
Edge LED – ve srovnání s podobně velkými televizory s Direct LED bývá levnější a tenčí. Poskytuje však zpravidla nižší kontrast a nebývá zcela rovnoměrně podsvícená. Okraje televize ale mohou být o něco světlejší než střed obrazovky, na což je důležité brát ohled.
Full Array Local Dimming je podsvícení řídící jas a kontrast v nezávislých zónách. Má však méně LED diod, než například zmíněné Mini LED.
Obnovovací frekvence panelu televize
Obnovovací frekvence televize jednoduše určuje, kolik snímků je televize schopná zobrazit během jedné sekundy. Běžnou obnovovací frekvencí je 60 nebo 120 Hz, v některých případech ale můžete narazit i na televize s herním režimem, které nabízí vyšší obnovovací frekvence – například 144 nebo 165 Hz.
50/60Hz panel najdete u levnějších televizí. Pro sledování běžného televizního vysílání i připojení starší herní konzole dostačuje.
100/120Hz panel vykresluje obraz rychleji a působí plynuleji. Vyšší frekvenci snímků dnes ocení zejména majitelé nových herních konzolí. Díky schopnostem televizí dopočítávat snímky můžete rozdíl postřehnout při sledování sportu či akčního filmu.
Herní televize jsou často přizpůsobené pro co nejlepší zážitek z hraní. Můžete se tedy setkat i s vyšší snímkovou frekvencí – někdy až 240 Hz. Pro herní televize je také velmi důležitá odezva, aby obraz adekvátně reagoval na změny ve hře.
Energetická spotřeba televize – vsaďte na úsporné televize
Úsporné televize mají nízkou spotřebu a šetří tak rodinný rozpočet. Obecně totiž platí, že čím větší rozlišení, úhlopříčku a další moderní funkce televize vyberete, tím vyšší bude i spotřeba televize. Energetickou náročnost se dozvíte díky energetickým štítkům, které obsahují všechny moderní spotřebiče.
Nové energetické štítky najdete nejen u televizí, ale také u praček, myček a dalších spotřebičů.
i
Jak zvolit optimální pozorovací vzdálenost televize?
Při výběru velikosti a rozlišení LED televize vezměte v úvahu, jak daleko budete od televizoru sedět a co na něm budete nejvíce sledovat. Existují obecná pravidla, díky kterým můžete jednoduše zjistit, jaká pozorovací vzdálenost bude pro danou televizi nejvhodnější. Více informací jsme připravili v našem článku, kde zjistíte i doporučené pozorovací vzdálenosti pro specifické úhlopříčky. Věříme, že vám tyto informace pomohou s výběrem.
Jaké další prvky zohlednit při výběru chytré televize (TV)?
Srdcem chytré televize (TV) je (podobně jako u počítače nebo chytrého telefonu) operační systém. Ten určuje rámec funkcí, uživatelského prostředí a toho, jaké aplikace je možné v televizi využívat. U produktů jednoho výrobce najdete většinou stejný operační systém. U televizí Samsung je to Tizen, v televizích LG najdete WebOS. Sony,
Philips, TCL a Panasonic pro své televize využívá platformu Android TV/Google TV.
Typ TV tuneru pro televizní vysílání
Ať už bude TV chytrá, či nikoliv, základní funkcí stále zůstává schopnost přijímat televizní signál z lokálních stanic. V současnosti najdete několik standardů, které se pro přenos televizního vysílání v ČR využívají. Níže přinášíme jejich stručnou charakteristiku.
DVB-T2 (H.265/HEVC) – tuner pro příjem digitálního pozemního televizního vysílání v novém standardu, který byl spuštěn v listopadu 2019 a nyní již pokrývá celou ČR. Více informací najdete v článku Vše o přechodu pozemního televizního vysílání na DVB-T2.
DVB-T je tuner pro příjem digitálního pozemního (anténního) televizního vysílání. Vysílání v DVB-T bylo v ČR celoplošně ukončeno 28. října 2020.
DVB-S/S2 – tunery pro příjem satelitního televizního vysílání (zpoplatněno, nutno použít dekódovací kartu).
DVB-C je tuner pro příjem kabelového televizního vysílání.
Jaké aplikace může nabízet konkrétní televize?
Díky operačnímu systému můžete do dané televize stahovat různé aplikace, nebo využívat již předinstalované. Právě tímto způsobem je možné ještě více rozšířit funkce a možnosti vaší TV – ať už to bude streamovací služba, sociální síť, nebo libovolná videohra.
Streamovací služby pro televize
V dnešní době jsou streamovací platformy pro chytré televize velmi populární. Máte tak na dosah ruky nespočet filmů a seriálů, které můžete sledovat kdykoliv – bez reklam a neomezeně, stačí stáhnout aplikaci a přihlásit se do svého uživatelského účtu.
Netflix, HBO Max, Apple TV – videotéky s bohatou nabídkou filmů, seriálů a dokumentů, vlastní i jiné produkce.
Voyo, O2 TV, Prima+ – videotéky s archivem českého televizního vysílání.
YouTube – známý videoportál přístupný přímo z vaší chytré televize.
Netflix
HBO Max
Apple TV+
YouTube
Chytré služby, které může televize nabízet
Kromě zmíněných aplikací a služeb může chytrá televize mít i celou řadu dalších možností a funkcí, které vám zpříjemní konzumaci videoobsahu. Potřebujete například propojení s telefonem nebo s počítačem? To vše je díky moderním technologiím a aplikacím možné.
HbbTV je přístup k rozšířenému obsahu televizních stanic skrze červené tlačítko, včetně archivu vysílání.
Chytrý ovladač poskytne intuitivní ovládání televize a snadnější pohyb kurzoru.
Google Asistent a Amazon Alexa jsou hlasoví asistenti pro ovládání i bez ovladačů a propojení s mobilním telefonem.
Párování s mobilním telefonem umožňuje ovládat televizi skrze mobilní telefon, obousměrně sdílet média atd.
Apple Airplay přidá vaší TV možnost propojení s ostatními zařízeními Apple.
SteamLink je bezdrátové propojení s počítačem pro lepší herní zážitek.
DLNA umožní přístup k souborům v domácí multimediální síti.
Ovládání hlasem odebere potřebu ovladače. Na televizi bude stačit jednoduše promluvit.
i
Výbava konkrétní televize se bude lišit dle operačního systému
Při výběru televize ale dejte pozor, jelikož výbava se může lišit dle operačního systému. Některé aplikace či funkce totiž nemusí být pro daný operační systém dostupné. Před nákupem tedy doporučujeme zkontrolovat popis produktu, kde se o operačním systému televize můžete dozvědět více.
Další užitečné vlastnosti a funkce televize
Kromě aplikací a funkcí, které získáte formou stahování, může televize mít i celou řadu vlastností – například různé formy bezdrátového připojení či další služby, díky kterým bude vaše nová TV doslova nabitá moderními technologiemi, ať už budou sloužit k dokonalejšímu zvuku, nebo jako nový zdroj obsahu.
Wi-Fi slouží k bezdrátovému připojení televize k domácí síti a internetu.
Díky USB konektoru přehrajete film z externího disku nebo flashdisku, ale také připojíte klávesnici nebo myš.
Funkce Miracast umožní bezdrátově zobrazit fotky nebo přehrát video z chytrého telefonu a tabletu na televizi.
Díky PIP (obraz v obraze) budete moci sledovat dvě televizní stanice najednou.
S funkcí USB nahrávání nahrajete film, seriál nebo pořad na USB disk či flash disk.
Duální tuner umožňuje současně nahrávat na jedné televizní stanici a sledovat úplně jinou.
Jaké vstupy a výstupy může mít televize pro připojení dalších zařízení?
Televize mívají nespočet konektorů pro připojení různých zařízení, internetu, reproduktorů a dalšího příslušenství. Pokud již vlastníte nějaké zařízení, které budete chtít jistě připojit, doporučujeme vybrat TV s adekvátním vstupem či výstupem, případně se vybavit vhodnou redukcí.
USB umožňuje připojení externích zařízení, jako jsou flash disky nebo externí pevné disky.
LAN slouží k propojení televize s internetem pomocí kabelu.
HDMI je digitální rozhraní pro přenos obrazu a zvuku z externích zařízení.
3,5mm jack využijete k připojení reproduktorů či sluchátek.
Cinch konektory jsou pokročilejší metodou přenosu zvuku, kdy se každý kanál připojuje zvlášť.
Optický audio výstup můžete zvolit v případě, že chcete do reprosoustavy dodávat opravdu kvalitní zvuk.
CI/CI+ jsou technologie, které umožňují dekódovat televizní signály.
USB-C je moderní typ USB, který slouží k připojení různého příslušenství.
VGA je starší metodou přenosu videa, u některých televizí na něj ale můžete stále narazit.
Uchycení televize na zeď
Držáky a TV stolky, které můžete zakoupit přímo u nás, lze využít k umístění a upevnění televize. Doporučujeme ale zkontrolovat maximální úhlopříčku a nosnost. Ne každý stojan či držák totiž unese i těžší televize. Všechny moderní televize mají na své zadní straně otvory pro připevnění na zeď. Systém uchycení je standardizován a nazývá se VESA. Rozteč otvorů je například 100 × 100 mm u malých televizí nebo 400 × 300 mm u větších TV.
Soundbary a reproduktory k TV zlepší zážitek ze sledování filmů a sportovních přenosů. Prémiové televize již mívají integrovaný soundbar, který produkuje zvuk kvalitněji, jsou navíc vybaveny různými systémy pro vylepšení zvuku – například Dolby Atmos. Televizory větších úhlopříček ozvučí sice běžnou místnost dostatečně hlasitě, kvalita zvuku však bývá průměrná.
i
Televize i zvukový systém jsou dostupné i jako set
Nechcete ztrácet čas s výběrem adekvátního soundbaru? Navštivte kategorii Televize – výhodné sety, kde můžete zakoupit televizi i soundbar najednou. Budete tak mít jistotu, že dané ozvučení bude odpovídat konkrétnímu modelu a vašim požadavkům.
Pro televize máte na výběr celou řadu příslušenství
Příslušenství k TV slouží k tomu, abyste mohli využít všechen potenciál a možnosti televize. K dostání jsou reproduktory, držáky na zeď, stojany, kabely nebo multimediální centra. Příslušenství dodá zařízení nové funkce, usnadní ovládání, nebo dokonce přehraje internetový obsah.
Nepotřebujete zbrusu novou TV? Bazar nabídne vhodné řešení
Pokud hledáte dostupnou TV, doporučujeme navštívit kategorii Televize bazar, kde najdete rozbalené, zánovní nebo použité zboží, které si stále zachovalo svoji funkčnost. Věříme, že může zcela jistě ještě posloužit dalším zájemcům. Můžete také využít kategorii Televize – cenové bomby, akce, kde budou pohromadě všechny dostupné televizory v akci. Přehledně tak uvidíte všechny produkty, které můžete získat za
zvýhodněnou cenu.
Co na televize říkají ostatní zákazníci? Přečtěte si recenze
Zajímají vás názory ostatních zákazníků na konkrétní televize? Využijte kategorie Televize recenze, kde uvidíte všechny produkty, které již někdo zakoupil před vámi a rozhodl se podělit o své poznatky a dojmy. Možná zde narazíte na odpovědi na některé vaše otázky či doporučení ohledně specifických produktů.
Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše. Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
LG 27ART10AKPL přináší zcela nový pohled na zábavu i práci – bez kabelů, bez omezení, přesně tam, kde ji potřebujete. S otočným displejem, dotykovým ovládáním a tříhodinovou výdrží na baterii nabízí svobodu, jakou u běžných obrazovek nenajdete. Stojí ale skutečně za...
Sluchátka značky Shokz se vyznačují svou odolností, která je předurčuje nejen k běžnému poslechu, ale právě i sportovním aktivitám. Řešení vedení zvuku přes kost eliminuje nepříjemný tlak špuntů, takže můžete sluchátka nosit klidně celý den. Jaká sluchátka si v...
Kupte si vybranou televizi Hisense ještě dnes a získejte přístup hned ke 2 streamovacím službám zcela zdarma jako dárek. Tato nabídka je časově omezená, proto neváhejte a přidejte se k tisícům spokojených uživatelů, kteří si již užívají dokonalou kombinaci kvality a...
JBL Tour One M2 jsou sluchátka, která mají nastavitelný hlavový most a komfortní náušníky. A společnost k ním navíc momentálně nabízí prodlouženou záruku na 3 roky, což považujeme za velmi příjemný benefit. Jak ji získat?
Nejdůležitějším parametrem pro výběr televize je její velikost. Tady platí jednoduché pravidlo - čím větší, tím lepší divácký zážitek. Výbava televizí se v rámci jedné úhlopříčky může výrazně lišit, naprostým standardem je ale podsvícení na bázi LED a přítomnost digitálního tuneru pro příjem pozemního digitálního vysílání DVB-T2 HEVC. Některé televizory pak mají i DVB-C tuner pro příjem digitálního kabelového vysílání nebo DVB-S2 tuner pro příjem satelitního vysílání.
Televize podle značek
Co umí televize v roce 2021
Televizory už dávno neslouží pouze pro příjem vysílání televizních stanic. Dnes jsou multimediálním centrem domácnosti a umí toho mnohem víc. Mají vlastní operační systém a můžete je propojit s chytrými telefony. Jsou připojené k internetu a skrze aplikace vám dovolují přistupovat k videotékám, hudbě, sociálním sítím nebo zprávám. Moderní televizory jsou osazeny pokročilými LED panely a doplněné o vrstvy upravující barvy, kontrast i pozorovací úhly (Quantum Dot, NanoCell, atd.). Zároveň jsou energeticky úsporné. Každá značka má svá softwarová řešení a algoritmy, kterými softwarově výsledný obraz vylepšuje. Díky HDR technologii a lokálnímu stmívání obrazu je možné dosahovat temné černé a zároveň velmi jasné bílé. Díky 4K a 8K rozlišení se můžete těšit z více detailů, na které jste zvyklí z kina. Televizor propojíte s
NAS stanicí, externím diskem, připojíte i klávesnici, soundbar i sluchátka. Velké televize s úhlopříčkami přes 60" jsou dostupnější než kdy dříve.
Televizory, které už zastaraly
LCD televize
LCD byly první tenké a ploché televize - displeje - z tekutých krystalů. Obraz je u nich tvořen jednotlivými body, tzv. pixely. Každý pixel je složen ze tří subpixelů (červeného, zeleného a modrého dle standardu RGB). Je možné kontrolovat svítivost každého z nich a tím dosáhnout jejich kombinacemi milionů barev. Na rozdíl od klasických CRT televizorů je ale technologie LCD šetrnější k očím a spotřebuje méně elektřiny.
LCD televize bez LED posvícení jsou ještě dostupné v malých úhlopříčkách jako přenosné TV (vhodné do auta a na cesty)
Plazmové televizory
Plazmové televize pracují s ionizovanými vzácnými plyny (neonem a xenonem). Tyto plyny jsou v malých komůrkách mezi dvěma skleněnými deskami. Po přivedení elektrické energie do komůrek dojde k rozsvícení jednoho obrazového bodu. Tři takové body (vždy červený, zelený a modrý) tvoří jeden pixel. Kombinací úrovně rozsvícení bodů dostává pixel výslednou barvu. Z těchto pixelů je potom složen celý obraz.
3D televize
Pro zobrazení prostorového obrazu existují dvě rozdílné technologie - aktivní a pasivní. První s nich využívá zatmavování skel v brýlích v pravidelném rytmu tak, že oko vidí jen obraz určený pro něj. Druhá pro stejný cíl využívá rozdílnou polarizaci obrazu. Výhodou pasivní technologie je jednodušší konstrukce brýlí a s tím související nižší cena. Naopak nevýhodou je menší maximální rozlišení oproti aktivní technologii.
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše. Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné televizeProdukty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší televizeZboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší televizeProdukty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v televize recenze
Zkuste naše cookiesMy, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informacíMéně informací
Na našem webu používáme:
Technické cookies
Ty jsou nezbytně nutné pro fungování webu a jeho funkcí, které se rozhodnete využívat. Bez nich by náš web nefungoval, např. by nebylo možné se přihlásit k uživatelskému účtu.
Funkční cookies
Tyto cookies nám umožňují zapamatovat si Vaše základní volby a vylepšují uživatelský komfort. Jde například o zapamatování si jazyka či umožnění zůstat trvale přihlášen.
Cookies sociálních sítí
Tyto cookies nám umožňují komfortně Vás propojit s Vaším profilem na sociálních sítích a například Vám umožnit sdílet produkty a služby s přáteli a rodinou.
Personalizace obsahu
Tyto cookies nám umožní zobrazit Vám obsah a reklamy dle údajů, které jsou o Vás dostupné tak, abychom se co nejlépe strefili do Vašich potřeb. Jde zejména o to, jaký obsah jste si zobrazili, či na jakém zařízení na naše stránky přicházíte.
Nepersonalizovaná reklama
Tyto cookies nám umožňují zobrazovat Vám obecnou reklamu na produkty a služby.
Personalizovaná reklama
Díky těmto cookies Vám my a ?naši partneři? můžeme nabídnout relevantní produkty a služby na míru a to na základě Vašich nákupů, Vašeho chování a Vašich preferencí.
Měření publika
Tyto cookies nám umožňují optimalizovat naše stránky pro Vaše komfortní používání a to na základě toho, jak je používáte. Cílem je zapamatovat si či předpokládat Vaše volby. Jde například o využívání funkcí, jejich umístění, chování na stránce.
Cookies třetích stran
Tyto cookies jsou cookies třetích stran, přičemž Víc se o nich a o našich partnerech můžete dozvědět zde.
Udělením souhlasu se zpracováním cookies budou na Váš přístroj, který k prohlížení webu používáte, nainstalovány výše uvedené cookies (kliknutím na tlačítko "Rozumím" obě kategorie, případně si můžete vybrat jen jednu z kategorií kliknutím na tlačítko "Nastavení"). Technické cookies instalujeme na Vaše zařízení vždy, tedy i bez Vašeho souhlasu, protože bez nich by náš web nefungoval.
Svůj souhlas se zpracováním cookies můžete odvolat. V souvislosti se zpracováním cookies ze strany naší společnosti máte dále práva na: přístup ke cookies, výmaz cookies, úpravu, doplnění a opravu cookies, omezení zpracování a právo podat stížnost k ÚOOÚ. Více o Vašich právech.