Alza days prosinec VIP LENOVO boost

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (RECENZE – Souhrn)

Zobrazit katalog

• Autor: Filip Němec

(Update): Článek aktualizován o informace k pokračování Tears of the Kingdom a příběhovému DLC.

Akční RPG The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom dostálo vysokým očekáváním a v mnoha ohledech dokonce překonalo předchozí díl Breath of the Wild z roku 2017. Na svého předchůdce navazuje skvělým příběhem, bohatým otevřeným světem a také návykovou hratelností přinášející nové herní mechaniky. Vše, co o The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom potřebujete vědět, najdete v tomto článku. 

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom; screenshot: cover

zdroj: Nintendo

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ve zkratce

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Vše, co víme – OBSAH

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Na dalším dílu série se už pracuje


Jakmile dokončíme práci na jedné hře, okamžitě začínáme přemýšlet o další,“ prohlásil producent Tears of the Kingdom Eiji Aonuma v rozhovoru pro japonský magazín Famitsu (zpracovalo Kotaku), čímž dal jasně najevo, že práce na další hře ze série The Legend of Zelda již začaly, i když zatím jde spíše o přemýšlení a úvahy na úrovni základního konceptu. 

Doplnil ho pak režisér Hidemaro Fujibayashi, podle kterého zatím nejsou rozhodnuti, jestli se v dalším díle opět vrátíme do království Hyrule z Tears of the Kingdom a šlo by tak opět o přímé pokračování, nebo vytvoří úplně novou hru. Sám Fujibayashi ale prý přemýšlí spíše o úplně nové hře. Vysoko nastavená laťka předchozími díly a ještě vyšší očekávání hráčů jim prý ale nečiní žádné problémy, spíše naopak – takovou výzvu ve studiu vítají a sám Fujibayashi se prý už těší na „nový druh hraní“, který další hra přinese.

Je v podstatě jisté, že další titul ze série vznikne již na nový a výkonnější Switch, který zatím nebyl oficiálně oznámen, ale podle spekulací je jeho představení již na spadnutí. Není tak vlastně ani překvapením, že pro Tears of the Kingdom nevyjde žádné rozšíření a vývojáři se ihned přesunují k tvorbě další hry. Pro nový hardware bude třeba vyvinou nový engine, a pokud nepůjde o pokračování, také úplně nový svět, herní mechaniky a tak dále. Je tak velmi pravděpodobné, že další hry ze série The Legend of Zelda se dočkáme až za několik let, utěšovat se tak alespoň můžeme vědomím toho, že se na ní již pracuje.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Rozšíření a DLC


Přestože řada hráčů očekávala podobně jako v případě předchozího dílu Breath of the Wild příběhové rozšíření, které by rozvinulo příběh původní hry, podle vyjádření producenta Tears of the Kingdom nemáme žádné DLC očekávat, protože prý do hry dali vše, co chtěli. Pravděpdobně nás tak nečeká ani malý bezplatný update jako v případě Breath of the Wild, který po čase do hry přidal alespoň nové předměty, herní režimy a výzvy. Vývojáři již prý přesunuli svou pozornost k dlašímu dílu série, kterému se věnujeme v této kapitole.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Recenze a metacritic


Recenzenti po celém světě se shodují na tom, že The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je nejen vynikajícím pokračováním, ale dokonce i lepší hrou než její předchůdce Breath of the Wild z roku 2017. Chválí se poutavý příběh, obrovský otevřený svět plný nejrůznějších aktivit a také pohlcující hratelnost s novými herními mechanikami. Pokud se výjimečně najdou přísnější hlasy, kritizují zejména podobnost s předchozím dílem. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nepochybně patří k nejlepším hrám roku 2023.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 8. 8. 2023.

IGN (Switch 11. 5. 2023)

„The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je neuvěřitelným pokračováním, které rozšiřuje svět, jenž byl už tak nad očekávání plný, a zvedá laťku ještě výš až do oblak.“ – 10/10 celá recenze

Gamespot (Switch 11. 5. 2023)

„Zelda: Tears of the Kingdom je plátnem pro vaši vlastní kreativitu, knihou pro psaní vlastních příběhů, světem pro vytváření vlastních legend. Vrátí vám tolik, kolik jste do něj vložili, a láká vás, abyste se vznášeli, vykopávali, stavěli, řešili hádanky, prožívali dobrodružství a objevovali.“ – 10/10 celá recenze

Digital Trends (Switch 11. 5. 2023)

„Pokud jste ochotni pečlivě zkoumat Hyrule jako archeolog hledající zkameněliny, je hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom poutavým pokračováním plným záhad k řešení a experimentů k provedení. Je to digitální laboratoř, o které si dokážu představit, že bude i za deset let přinášet neuvěřitelné objevy.“ – 9/10 celá recenze

Wccftech (Switch 11. 5. 2023)

„The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se přesně drží předlohy, kterou vytvořila The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale ve většině ohledů je bohatší – nabízí spletitější svět, všestrannou sadu schopností, epický příběh a skvělé dungeony. Povědomost království Hyrule a hrstka frustrujících úseků brání tomu, aby Tears of the Kingdom působilo tak překvapivě a kouzelně jako jeho předchůdce, ale nenechte se mýlit, čekání se vyplatilo. Ačkoli by Nintendo pravděpodobně mělo příště vyrukovat se zcela novou Legendou, Linkova novinka by měla do té doby většině fanoušků dobře posloužit.“ – 9/10 celá recenze

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Datum vydání, platformy


The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom vyšla 12. května 2023 exkluzivně na Nintendo Switch.

Jde o první Nintendo Switch exkluzivitu s cenou 70 dolarů, doposud se velké Switch tituly prodávaly za 60 dolarů. Jde tedy o zdražení o zhruba 220 Kč. Nintendo však neplánuje plošné zdražení všech her, i nadále bude cenu stanovovat individuálně.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Coming May 12th, 2023 – Nintendo Switch

zdroj: Nintendo

Pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild bylo oznámeno 11. června 2019 na E3 vysílání pořadu Nintendo Direct.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Sběratelská a Switch OLED edice


Nová Zelda dorazila na trh kromě klasické krabicové a digitální verze také ve sběratelské edici. Ta kromě krabičky se hrou obsahuje steelbook, artbook, set čtyř odznáčků a kovový plakát.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Collector’s Edition – Coming May 12th

zdroj: Nintendo

Od 28. dubna 2023 je možné koupit speciální edici Nintenda Switch OLED v designu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Dostupný je také Pro Controller a ochranné pouzdro.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom; screenshot: OLED edice The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom; screenshot: OLED edice

zdroj: Nintendo

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Čeština, česká lokalizace


Podobně jako předchozí díl či jiné Switch exkluzivity, ani The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom neobsahuje české titulky.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Gameplay


Hratelnost The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom navazuje na gameplay prvního dílu, který se nesl ve volnomyšlenkářském stylu. Také Tears of the Kingdom kombinuje zábavné prvky akční adventury a žánru akčních RPG. I tentokrát si sami určíte, jakým směrem se chcete vydat, jakým stylem budete hrát a kterým questům se budete věnovat.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Mr. Aonuma Gameplay Demonstration

zdroj: Nintendo

Více než 10 minut záběrů z hraní komentuje producent série Eiji Aonuma.

Volnost v postupu příběhem i pohybu herním světem ještě umocňuje nové uspořádání herního světa, jehož část se nyní vznáší i v oblacích, ale také naopak v podzemí. S tím souvisí i nové schopnosti, umožňující vracet čas nebo pohyb vybraných předmětů, takže z nebe spadnutý kámen poslouží jako výtah do nebeských ostrovů, stejně tak ale můžete vlézt do jeskyně a jejím stropem se protlačit až na vrcholek hory. Hratelnost Tears of the Kingdom je tak ještě více vertikální a nutí hráče uvažovat novými způsoby.

Mezi další zajímavé novinky patří spojování (fúze) předmětů, můžete si tak vytvořit palcát spojením větve ze stromu a balvanu z nedaleké skály. Lepší zbraně tak nemusíte hledat nebo získávat z padlých nepřátel, ale sami si je vyrábíte. Fúze předmětů nabízí úplně novou úroveň hratelnosti, protože s její pomocí je možné spojovat i jinak nemyslitelné. Například přidáním bulvy z padlého monstra k šípu vytvoříte automaticky naváděný šíp. Fúze také poslouží při sestavování vorů, horkovzdušných balónů nebo vozidel. Omezením je pouze vaše představivost… a trochu také zručnost a reálná fyzika okolního světa.

Kromě boje ale počítejte také s plněním nejrůznějších zkoušek, prostorových puzzlů a hádanek, které slouží k vylepšování postavy. I tentokrát totiž bude třeba získat zpět Linkovu ztracenou sílu, ukuchtit lektvary, připravit silné zbraně a nasbírat nové dovednosti. A to nějaký čas zabere, takže se připravte na desítky hodin skvělé zábavy.

Sequel to The Legend of Zelda: Breath of the Wild - E3 2021 Teaser - Nintendo Direct

zdroj: Nintendo

Tears of Kingdom navazuje na hratelnost prvního dílu, přesto však přináší spoustu novinek.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Příběh


Příběh Tears of the Kingdom navazuje na události předchozí hry, království Hyrule je tak osvobozeno od zlovolného Ganondorfa a Zelda s Linkem se snaží dát vše zase do pořádku. Zelda však pod samotným zámkem za doprovodu Linka objeví prastaré ruiny, kde se právě probouzí po staletí uvězněné zlo.

Link snažící se uchránit princeznu ale přijde o všechny získané schopnosti, ba dokonce ztratí také mocný Master Sword... i svou paži. Zelda končí v propasti a když už se zdá, že celé počínání v Breath of the Wild přišlo vniveč, objeví se duch jednoho z členů dávné civilizace Zonai, jejíž pozůstatky Zelda našla.

Sequel to The Legend of Zelda: Breath of the Wild - First Look Trailer - Nintendo E3 2019

zdroj: Nintendo

Vůbec první trailer představil Linka, Zeldu a další postavy, svým kryptickým obsahem ale vyvolává víc otázek, než dává odpovědí.

Národ Zonai byl technologicky vyspělou civilizací, která společně s předky království Hyrule kdysi obývala tuto zemi. Zatím neodhalená událost ale zapříčinila pád této říše, jejíž pozůstatky se nyní vznáší v oblacích nad královstvím Hyrule, ale také pod ním, v hlubokých a temných jeskyních.

To je základní zápletka příběhu, který je oproti předchozímu dílu intenzivnější, bohatší na zajímavé zvraty a nové postavy. Jedno mají ale oba díly společné – autoři dopředu nic neprozrazují a stejně jako v případě hratelnosti, také co se příběhu týče si vše musíte prožít sami.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Official Trailer

zdroj: Nintendo

Navzdory volnomyšlenkářské hratelnosti a velkému otevřenému světu je Tears of Kingdom poměrně silně příběhovou hrou.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Herní svět, rozsah a délka hry


Tears of Kingdom se stejně jako předchozí díl odehrává v království Hyrule, herní svět se však výrazně rozrostl. Vydáte se totiž nejen do oblak díky ve vzduchu se vznášejícím ostrovům, ale také do spletitých podzemních tunelů pod celým královstvím. Po úvodní tutoriálové lokaci podobně jako v případě Breath of the Wild se můžete vydat kamkoli chcete.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Official Trailer #2

zdroj: Nintendo

Trailer ukazuje nejrůznější prostředí království Hyrule. Vzdušné zámky, daleké zelené pláně i podzemní kobky. Zábava na dlouhé desítky hodin je zajištěna.

Jak asi tušíte, herní doba The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se i tentokrát vymyká standardům. Na dohrání hlavního příběhu byste si měli vyhradit několik desítek hodin, pokud ale budete chtít dokončit všechny vedlejší questy a odhalit veškerá tajemství, herní doba se bude pohybovat v nižších stovkách hodin.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom; screenshot: pád The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom; screenshot: mraky

zdroj: Nintendo

Zatímco povrch království Hyrule se dočkal méně výrazných změn, v oblacích se vznáší úplně nový svět.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Multiplayer, kooperace


Stejně jako první díl i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom neobsahuje multiplayer. Hra je zaměřena čistě na příběhovou kampaň pro jednoho hráče.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na oficiálním YouTube kanále vydavatele a obrazové materiály na homepage stránkách hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

i

• Zdroje: Nintendo


5,0 72×
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční a RPG, - V tomto pokračování hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild budeš sám rozhodovat o své cestě rozlehlou krajinou Hyrule a tajemnými ostrovy, které se vznášejí na rozlehlé obloze. Dokážete využít sílu Linkových nových schopností, abyste se postavili zlovolným silám, které ohrožují království?
1 299,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW876
4,7 18×
Nintendo Switch (OLED model) Zelda Tears of the Kingdom Edition
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 7" displej, HDD 64 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, série The Legend of Zelda, barva vícebarevná
8 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWO005
4,9 120×
Nintendo Switch Pro Controller - Zelda Tears of The Kingdom Edition
Gamepad pro Nintendo Switch, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, USB-C, integrovaná baterie, vibrace, analogové páčky, reproduktor, černá barva
1 799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHW111Ztotk
599,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: GMERCHkn001
969,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: GMERCHkn002
5,0
Amiibo Zelda - Ganondorf (The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom)
Figurka - Amiibo Smash Zelda - Ganondorf, kompatibilní s Nintendo Switch, během hry aktualizuje svá data, data přenese do další hry, technologie NFC, aktivace klepnutím na dotykový bod Joy-Conu nebo ovladače Nintendo Switch
Novinka
649,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MWAmif27
4,9 22×
HORIPAD Zelda bezdrátový - Nintendo Switch
Gamepad pro Nintendo Switch, bezdrátové připojení, MicroUSB, integrovaná baterie, analogové páčky, černá barva
Koupit s kódem ALZADNY10 1 637,-
1 819,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HORHW093
1 499,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HORHW170
HORIPAD bezdrátový - Legend of Zelda - Nintendo Switch
Gamepad pro Nintendo Switch, bezdrátové připojení, USB-C (na ovladači), integrovaná baterie, analogové páčky, černá a šedá barva
1 469,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HORHW169
HORIPAD Turbo - Legend of Zelda - Nintendo Switch
Gamepad pro Nintendo Switch, kabelové připojení, délka kabelu 3 m, analogové páčky, bílá barva
749,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HORHW172
3,0
PowerA Wireless Controller - Zelda - Nintendo Switch
Gamepad pro Nintendo Switch, bezdrátové připojení, integrovaná baterie, vibrace, analogové páčky, modrá a šedá barva
1 099,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: PowerActnsw71
4,9 155×
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: RPG, adventura a dobrodružná, - Na své cestě budete bojovat s impozantními protivníky, lovit divokou zvěř a sbírat ingredience pro výrobu jídla a lektvarů, které budete potřebovat k přežití v divočině.
Zlevněno -7 %
1 249,- 1 339,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW007
4,5
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční, adventura a dobrodružná, - V příběhu zasazeném na počátek časové linie The Legend of Zelda se Link vydává na cestu do světa, který se nachází mezi mraky a velkým neznámem s cílem najít svou kamarádku z dětství, Zeldu. S pomocí svého věrného meče a štítu musí čelit silným nepřátelům, řešit zapeklité hádanky a vznášet se skrz oblohu díky obrovskému ptákovi Loftwingovi.
1 299,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW799
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací