AP+ nový vizuál Alza pro firmy

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 možná vyjde už příští rok (NOVINKA)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Od E3 2019, kde bylo pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild oficiálně oznámeno, jsme o hře neslyšeli nic nového. Samozřejmě kromě zbožných modliteb hráčů, aby pokračování této vynikající akční adventury vyšlo co nejdříve. Vypadá to, že prosby byly možná vyslyšeny – podle jednoho ze spolehlivých insiderů má totiž druhý díl Breath of the Wild vyjít už příští rok. Více v dnešní novince.

NovinkyOznámení

Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; screenshot: link a zelda

• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: ? • Vývojář: Nintendo EPD • Vydavatel: Nintendo • Platformy a Datum vydání: Switch (2020?) • Homepage: zelda.com • Čeština: Ne


The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – Novinky

• Novinka: 14. 11. 2019 • Autor: Filip Němec

Dnes to bude krátké, ale úderné. Pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jedné z nejlepších her posledních let, totiž vyjde možná už příští rok! S touto informací přišel insider Sabi, jehož slova nelze brát na lehkou váhu, protože již v minulosti předčasně odhalil hned několik her, mezi nimiž byl například lineup Nintenda pro letošní E3. Zašel dokonce až tak daleko, že ho kontaktovali právníci Nintenda a nějaký čas se o této společnosti záměrně nezmiňoval. Nyní je však zpět a sám ve svém tweetu dodává, že jde o současný plán, který se však může změnit. Hry ze série The Legend of Zelda jsou totiž známé nejenom svou kvalitou, ale také mnohými odklady.

Na druhou stranu autoři již mají hotový engine, který jistě drobně vylepší, ale vzhledem k hardwarovým limitacím konzole Nintendo Switch nepůjde jeho možnosti výrazně zlepšovat. Vydání v příštím roce by pak dávalo smysl i z toho pohledu, že konec roku se ponese ve znamení nového Xboxu Scarlett a PlayStationu 5, kdy minimálně vizuálně konkurenční hry povyskočí o stupínek výše a pozornost médií bude směřovat právě na ně.

Nezbývá dodat nic jiného, než že vše zmíněné, včetně informací od insidera, jsou jen čiré spekulace, které se nemusí zakládat na pravdě. Jediné oficiální informace jsou známé z E3 2019, kde byl představen trailer na druhý díl. Ten na první pohled mnoho neprozradil, ale po bližším prozkoumání z něj lze vyvodit nemálo zajímavostí. Náš rozbor traileru najdete v předchozí novince.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; screenshot: louč The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; screenshot: zelda a link
Vedle Linka je ústřední postavou traileru také samotná Zelda, což vyvolává otázku, jestli si v druhém díle nezahrajeme právě za ni, či dokonce za obě postavy.

• Zdroje: Fortune, Tech Radar, Twitter (Sabi)


Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – Oznámení

  1. Update: Co prozradil producent Breath of the Wild 2 v prvních rozhovorech?
  2. Pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild je ve vývoji
  3. Zelda jako hratelná postava Breath of the Wild 2
  4. Budeme zachraňovat Linka?
  5. Kdy vyjde The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2?

Co prozradil producent Breath of the Wild 2 v prvních rozhovorech?

• Update: 12. 6. 2019 • Autor: Filip Němec

Bylo by bláhové myslet si, že nápad se Zeldou jako hratelnou postavou či snad dokonce uvažování nad kooperací proběhlo pouze v naší redakci. Producent hry Eiji Aonuma je přímo na E3, a tak se z něj Jason Schreier z magazínu Kotaku pokusil dostat právě odpovědi na tyto palčivé otázky. Celý trapně-zábavný rozhovor si můžete přečíst v originále, já shrnu pouze to nejdůležitější – Aonuma ví, jestli bude Zelda hratelnou postavou, ale říct to nemůže (nebo nechce).

Dokonce se pokusil při rozhovoru vzít otěže diskuse do svých rukou, začal sám klást otázky Schreierovi a dotazoval se, proč se ho na toto najednou všichni ptají. Jason se ale nenechal zaskočit a pokusil se Aonuma překvapit otázkou, kolik bude mít příští Zelda hratelných postav. Trik mu bohužel nevyšel a Aonuma opět sdělil, že to nemůže říct. Všichni ale známe pořekadlo o tom, že mlčení je souhlas

Eiji Aonuma pak vyzpovídal také redaktor magazínu Game Informer. V rozhovoru Aonuma přiznává, že přímá pokračování nejsou pro sérii The Legend of Zelda příliš typická, ale sám se chtěl do království Hyrule z původní hry ještě vrátit a zároveň zmiňuje, že se mu líbí myšlenka DLC vydaných chvíli po hlavní hře, takže i v případě druhého dílů můžeme očekávat podobný servis jako u jedničky. Zároveň potvrdil, že i na pokračování pracuje designér, ale i spisovatel či režisér Hidemaro Fujibayashi, což je dobrá zpráva pro všechny fanoušky.

I v tomto případě na to šel dotazující od lesa a namísto, aby se napřímo zeptal, kdy další Breath of the Wild vyjde, poukázal na to, že The Legend of Zelda: Majora's Mask vytvořil Aonuma za jediný rok a jestli by u takové doby vývoje nechtěl zůstat i protentokrát. Aonuma odvětil, že právě na tomto díle se naučil, že vše má svůj čas a takovýmto způsobem (později Aonuma označil vývoj Majora's Mask za uspěchaný) byste neměli nic dělat, pokud nechcete mít šedivé vlasy jako on. My však stále věříme. Engine hry je totiž díky prvnímu dílu již hotový a tak bychom se The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 mohli dočkat třeba už za rok či dva.

• Zdroje: Game Informer, Kotaku

Následuje původní článek...

Pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild je ve vývoji

• Oznámení: 12. 6. 2019 • Autor: Filip Němec

To, co jsme tušili z některých neoficiálních kanálů, je konečně potvrzeno. Nintendo na svém E3 Directu oznámilo, že je ve vývoji pokračování oblíbeného akčního RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Oznámení doprovodil krátký teaser, který na první pohled nemusí mnoho prozradit, my jsme ho však podrobili analýze a přeci jen jsme nějaké další indicie našli. Přesto samozřejmě upozorňuji, že jde pouze o spekulace a odhady.

Sequel to The Legend of Zelda: Breath of the Wild - First Look Trailer

Krátký teaser sice mnoho neřekne, ale spoustu toho napoví.

Ve dvacáté sekundě traileru je na zdi vidět postava válečníka s trojzubcem, která má na sobě brnění velmi podobné tomu, jaké jsme mohli získat v Breath of the Wild. A protože brnění Ancient Armor představuje něco opravdu starého a mocného, je možné, že i novým záporákem bude někdo z minulosti. Fanoušci přitom nejvíce sází na kouzelníka a lupiče Ganondorfa. To podporuje i následující scéna, ve které neznámá zlá síla oživuje mrtvolu ověnčenou zlatým diadémem a šperky na rukou, což by mohlo odkazovat na národ Gerudo, kam patří právě i Ganondorf.

Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; trailer: ancient armor Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; trailer: ganondorf

Může to být mág Ganondorf?

Zelda jako hratelná postava Breath of the Wild 2

To nejzajímavější na celém traileru je ale to, že v něm účinkuje jak Link, tak i princezna Zelda, kterou jsme v závěru Breath of The Wild zachránili (ne, to opravdu není spoiler). Každého tak zde napadne otázka, jestli náhodou Zelda nebude novou hratelnou postavu, ba dokonce jestli nebude hra podporovat kooperaci či přepínání mezi Linkem a Zeldou. Chcete zajít ve spekulacích ještě dále? Nemám s tím problém. Když se podíváte podrobně na Zeldu, všimnete si, že oproti původní hře i většině jiných titulů, kde se princezna vyskytuje, má podstatně kratší vlasy, což může být prostě jen následek její volby (což pro nás nic neznamená), popřípadě volby vývojářů, a to už by mohlo být zajímavé. 

Pokud se totiž vydáme do vod opravdu divokých spekulací, pravým důvodem by mohlo být právě to, že Zelda bude hratelnou postavou. Realistické chování dlouhých rovných vlasů je totiž pro designéry pořádný oříšek a to už nemluvím o tom, že postavy v The Legend of Zelda nosí na zádech zbraně a štíty, takže by se jim musely dlouhé vlasy přirozeně vyhýbat či na nich co možná nejvíce realisticky ulpět.

Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; trailer: zelda

Zašla si princezna Zelda po svém osvobození ke kadeřníkovi, nebo ji ostříhali sami autoři čistě z praktických důvodů?

Pokud si spojíme vše dohromady a přidáme ještě tajemnou svítící ruku, která na začátku pravděpodobně oživuje tlející mrtvolu a později drží za ruku Linka a na dalším snímku z něj pravděpodobně vysává život, je dost možné, že Zelda by dokonce mohla být hlavní postavou a z nějakého důvodu bude tentokrát ona v roli zachránce. Vůbec bych se ani nezlobil, kdyby se delší úvod hry věnoval záchraně Linka, abychom se sžili s „novou“ postavou a posléze se už celá hratelnost nesla právě v duchu přepínání obou charakterů či jejich vzájemné spolupráci.

Osobně si myslím, že sázka na nové postavy či kooperaci je velmi pravděpodobná. Autoři totiž stojí před nelehkých úkolem a sice překonat The Legend of Zelda: Breath of the Wild a to je něco vskutku velmi obtížného. Pokud byste se chtěli ponořit do vod spekulací ještě hlouběji, můžete si poslechnout také hudbu z úvodu traileru. Série je známá tím, že často používá jako skryté klíče známé melodie nebo některé zvuky přehrává pozpátku. Fanoušci tak otočili i úvodní podkres z traileru. Dejte nám vědět v komentářích, jestli něco zajímavého uslyšíte.

Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; trailer: Link Legend of Zelda: Breath of the Wild 2; trailer: link smrt

Je pravděpodobné, že Linkovi se v pokračování Breath of The Wild stane něco velmi ošklivého.

Kdy vyjde The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2?

Samozřejmě nemáme tušení, i zde ale nějaké indicie jsou. Nintendo má (bohužel) v oblibě oznamovat Zelda hry dlouho před vydáním, což pravděpodobně bude platit i tentokrát, protože šlo jen o drobný teaser. Breath of the Wild bylo oznámeno čtyři roky před vydáním a to ještě jako hra pro konzoli Wii U. Je tak dokonce možné, že pokračování ani nevyjde na Switchi tak, jak ho známe dnes, ale na nějaké lepší, výkonnější verzi, o které se již delší dobu spekuluje. Je však téměř jisté, dříve než v roce 2021 si novou Zeldu nezahrajeme.

• Zdroje: Ign, Polygon, SoundCloud, Youtube

i Mohlo by vás zajímat

Datum vydání The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 není zatím vůbec známé. Titul dorazí pravděpodobně na Nintendo Switch. O novinkách vás budeme informovat.

4,9 163×
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: RPG, adventura a dobrodružná, - Na své cestě budete bojovat s impozantními protivníky, lovit divokou zvěř a sbírat ingredience pro výrobu jídla a lektvarů, které budete potřebovat k přežití v divočině.
1 279,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW007
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací