Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY (RECENZE) – Tyčový aku vysavač pro náročné

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY se ohání mnoha superlativy. Jeho cena není zrovna lidová, a proto by měl přinést skvělé funkce a komfort při uklízení vaší domácnosti. Splnil náročná očekávání? Dokáže Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY obhájit svou cenu? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v detailní recenzi níže.

Tyčový aku vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Recenze Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY – OBSAH

 1. Balení a první dojmy z vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
 2. Vzhled a provedení vysavače Pure F9 značky Electrolux
 3. Výkon a ovládání vysavače Electrolux Pure F9 PF91
 4. Akumulátor a výdrž vysavače Pure F9
 5. Výškové nastavení vysavače
 6. Posuvná nádoba vysavače Pure F9 PF91
 7. Osvětlení vysavače
 8. Příslušenství vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
 9. Filtry a čištění
 10. Závěrečné hodnocení vysavače Pure F9 PF91-ALRGY

Balení a první dojmy z vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Rozbalení vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY probíhalo s nadšením a velkým očekáváním. Než se dostanete k samotnému vysavači, rozbalíte jednotlivé příslušenství, mezi které patří hlavní kartáč, kartáč na jemné povrchy, kartáč na matrace, čalounění a zvířecí srst, polohovatelný nástavec a dobíjecí stojánek. Když přijde na řadu samotný vysavač, hned víte, že držíte v ruce nádherný a drahý kus elektroniky. Mimořádně kvalitní zpracování cítíte na dotek, ale i skrze vůni. Žádné levné plasty, vůně vysavače, která mimochodem přetrvává i po dvou týdnech používání, připomíná vůni drahé elektroniky. Na první pohled je vidět, že se na materiálech nešetřilo. Co překvapí je o něco vyšší váha, než je u tyčových vysavačů běžné.

Je vyšší váha vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY mínusem?

Oproti levnějším modelům je tento vysavač opravdu o něco těžší, takže jsem se obávala delšího úklidu. Nicméně velkým překvapením bylo, že váha nemá vůbec vliv na používání vysavače. Díky systému otáčení a kvalitním kolečkům změníte směr vysavače jen jemným pohybem zápěstí bez použití síly. Není třeba vůbec využívat sílu, vysavač reaguje pohybem vpřed i na jemné zatlačení. Důkazem toho je i můj 3,5letý syn, který bez problémů vysavač používá.

Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY zvládnou i přes vyšší váhu ovládat i děti, které vysávání tímto vysavačem velmi baví.

Vzhled a provedení vysavače Pure F9 značky Electrolux

Jak již bylo zmíněno, provedení vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY je opravdu luxusní. Každý detail ubezpečuje, že si výrobce dal práci vymyslet opravdu kvalitní vysavač, který vydrží. Nešvarem tyčových vysavačů jsou zpravidla hubice, které často praskají díky námaze, která je na ně vyvíjena (otáčení, natahování). V případě tohoto modelu bych se toho neobávala, hubice je velmi kvalitní a robustní. Překvapila mě poměrně malá nádoba na prach a nečistoty o objemu 0,7 litru, nicméně na vysátí domu o velikosti 180 m2, který na vysavač už netrpělivě čekal, to stačilo. Při běžném menším úklidu domu, kde žijí také dvě malé děti, objem nádoby vystačí i na několik vysátí.

Výkon a ovládání vysavače Electrolux Pure F9 PF91

K dispozici máte kromě tlačítka pro vypnutí a zapnutí také funkci AUTO pro přizpůsobení vysávanému povrchu, či si můžete nastavit výkon nezávisle na tři stupně – maximální, střední výkon a nízký výkon s nejdelší výdrží baterie. Pokročilá funkce AUTO v podobě inteligentní regulace výkonu usnadní vysávání pokud přejíždíte z různých druhů povrchů. Doma máme kombinaci dlaždic, plovoucí podlahy a menších kusových koberců. Bez problémů jsem mohla přejíždět z koberce na dlaždice, protože vysavač během dvou vteřin přizpůsobil výkon. Sám dokáže přizpůsobit intenzitu proudění a nasávání vzduchu, aby byl adekvátní k povrchu i ke spotřebě energie.

Ovládání vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Ovládání vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY je velmi intuitivní a jednoduché.

Akumulátor a výdrž vysavače Pure F9

Výrobce uvádí, že na jediné nabití uklidíte v při maximálním výkonu plochu o velikosti 80 m2, v režimu ECO dokonce až 180 m2. Vzhledem k velikosti našeho domu jsem na jediné vysátí uklidila celých 180 m2 včetně prostorů pod nábytkem, což je úžasné. Nepoužila jsem ale žádný z nástavců pro hůře přístupné povrchy, nebylo to totiž třeba. Pro běžný úklid si vystačíte se základním nástavcem, který dobře vysaje i okraje a rohy. Celkově mě výdrž vysavače opravdu překvapila. Baterie je velmi výkonná, nemusíte se bát, že by vás uprostřed úklidu nechala ve štychu. Pokud máte stojan neustále zapojený v zásuvce, pak nemusíte na nabíjení vůbec myslet. Ani jednou se mi nestalo, že by došla energie. Jen jednou se mi povedlo vysavač vybít, když mi děti vypojily nabíjecí stanici ze zásuvky a já si toho všimla, až po několikátém úklidu. K dispozici je také světelný indikátor baterie.

Výškové nastavení vysavače

Tato funkce si zaslouží pozornost vysokých osob a současně maminek menších dětí, které chtějí při úklidu pomáhat. Výškové nastavení vysavače je skvělou vlastností, kterou ocenil můj 3,5letý syn. Při nejnižším nastavení je totiž vhodný i pro něj, takže po dobu testování denně s radostí vysával. Náš byt nikdy nebyl tak čistý. Při vysunutí do maximální výšky zase ocením já jeho délku, protože měřím téměř 180 cm. Vysáváním tak netrpí moje záda.

Výškové nastavení vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Výškové nastavení vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY ocení malé děti i vysoké osoby.

Parametr Hodnota
Typ napájení Akumulátor Li-Ion
Udávaná doba nabíjení 6 hodin
Udávaná doba provozu 60 minut
Objem nádoby na nečistoty 0,7 litru
Filtr Omyvatelný
Šířka 249 mm 
Výška 844 mm 
Hloubka 215 mm

Posuvná nádoba vysavače Pure F9 PF91

Vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY nabízí mimořádně atraktivní funkci posuvné nádoby na nečistoty, s čímž jsem se setkala u vysavače poprvé. Díky tomu se snadno dostanete pod postel a další nábytek. A právě úklid pod postelí je bolavým místem mnoha domácností. S tímto vysavačem však jediným pohybem posunete nádobu nahoru a získáte tak mimořádně úzké tělo vysavače, které zasunete bez problémů pod postel či skříň. Systém zatáčení základního kartáče umožní snadný pohyb vysavače po podlaze i v případě, že jste opravdu velmi limitováni výškou nábytku. Stačí otočit zápěstím a vysavač zatočí požadovaným směrem. Velmi jednoduché a efektivní.

Díky posuvné nádobě Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY se dostanete všude
Posuvná nádoba vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY vám umožní se dostat i do nízkých prostor pod nábytkem a postelí.

Osvětlení vysavače

Mnoho vysavačů v kategorii tyčových vysavačů již disponuje osvětlením v základním nástavci. Výjimkou není ani tento model, ale až zde jsem funkci opravdu využila. Levnější modely totiž nemají tak výkonné osvětlení, aby to výrazně ovlivnilo komfort při vysávání. Vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY má ale natolik výkonné osvětlení (10 diod), že fungovalo i při běžném denním osvětlení a ukazovalo veškeré nečistoty na podlaze. Až při přímém osvětlení sluncem bylo osvětlení neúčinné.

Díky osvětlení se z vysávání stala zábava. Ten příjemný pocit, když vidíte veškeré nečistoty, které vysáváte, vám dodá satisfakci. Díky tomu také vidíte na podlaze, kde již je vysáto a kde nikoliv. Pro mě byl vždy největší problém, že u většiny tvrdých povrchů není vidět, kde jste vysáli a stejně tak i výsledek zpravidla nebyl vidět, což je velmi demotivující. Vysávání s Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY mě proto velmi bavilo a třeba v kuchyni jsem vysávala denně. Vysávání totiž zabralo cca 1 až 2 minuty, když máte vysavač umístěný nedaleko a samotné zprovoznění trvá sotva několik sekund. Když syn rozsypal při pečení cukr, skoro jsme se společně přetrhli, kdo z nás se dostane dříve k vysavači a vysaje ho.

Osvětlení vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY Světlo vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Světlo vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY odhalí každou nečistotu - a to i za denního světla. Nepřehlédnete jediné smítko!

Příslušenství vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

V balení naleznete kartáčky 3v1 (hubice na čalounění, kartáček a štěrbinová hubice v jednom), speciální kartáč na jemné povrchy, polohovatelný nástavec a motorizovaný kartáč. Díky hubici na čalounění a polohovatelného nástavce s možností sklonu o 45 stupňů se dostanete do každé škvíry. Vysát tak můžete například auto, což jsem velmi ocenila. Vyšší váha vysavače však lehce omezuje použití těchto extra hubic, protože na rozdíl od klasického vysávání tady již musíte držet celou váhu vysavače. Proto i vysávání pavučin u stropů nelze dělat dlouho. Ale tento problém bude u jiných vysavačů také, žádný nebude tak lehký, aby šlo o komfortní a snadnou záležitost.

Světlo vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Vysávání zákoutí pomocí nástavců vysavače Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Filtry a čištění

Kromě výše zmíněných funkcí a vlastností je důležité zmínit kombinaci filtrů, které jsou vhodné i pro alergiky. K dispozici je omyvatelný mikrofiltr a omyvatelný HEPA filtr 12. Co se týče čištění, je jednoduché, jak jen je to možné. Nádobu s nečistotami vyndáte jediným stiskem tlačítka, druhým stiskem ji otevřete a vysypete. Filtry se také snadno vyndají, umyjí a opět suché vrátí na místo. Nebylo potřeba ani návodu, abych to zvládla. Za drobnou nevýhodu považuji absenci náhradních filtrů, takže když jsou mokré, musíte počkat do jejich vysušení.

Vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Kde ho postavíte, tam ho najdete: Vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY lze kdykoliv postavit stabilně do prostoru do vertikální polohy, takže ho lze mít umístěný kdekoliv i bez nabíjecí jednotky

Závěrečné hodnocení vysavače Pure F9 PF91-ALRGY

Asi je zřetelné, že si mě vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY získal. Jeho velmi kvalitní provedení, ale i skvělé funkce, které možná nejsou extra inovativní, ale dotažené do detailu, přináší do vysávání jinou dimenzi komfortu. Společnost Electrolux v tomto případě zužitkovala své dlouholeté zkušenosti v oblasti vysavačů a vytvořila perfektní přístroj pro úklid. Uklízení s tímto vysavačem se opravdu stalo příjemnou součástí péče o domácnost. Je okamžitě k dispozici, nemáte starosti s nabíjením a kabely.

Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Tyčové aku vysavače

Díky své ceně si nenajde cestu do všech domácností, ale tam, kde se rozhodnou jít do vyšší investice, získají skvělého společníka pro úklid, který budou milovat i děti. Když jednou vysavač Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY vyzkoušíte, spokojit se s něčím levnějším bude problém. S modelem Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY bude doma neustále uklizeno, a to za výrazně méně času a námahy, než jste věnovali vysávání dosud. 

Klady

 • Vysoký sací výkon
 • Posuvná nádoba
 • Dodávané příslušenství
 • Vysoce účinná filtrace
 • Snadné ovládání i manipulace
 • Výkonné osvětlení
 • Program AUTO

Zápory

 • Vyšší váha
 • Vyšší pořizovací cena
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací