Dvouletá záruka pro firmy Dyson

Tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

V neúprosné domácí džungli, kde se denně práší od rušné silnice, jsme pro vás otestovali tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog. Ten díky své flexibilitě spojuje 3 bezdrátové vysavače do jednoho a slibujeme si od něj opravdu hodně. Obslužnost a flexibilita by podle Miele měla být tím nejlepším, co aktuálně můžete na trhu najít. Trojitá filtrace obsahuje doživotní HEPA filtr a mezi příslušenstvím nechybí speciální ruční kartáč, což z tohoto aku vysavače činí ideálního pomocníka pro majitele zvířecích mazlíčků. Jak se mu dařilo v tříčlenné domácnosti, kde ve dne vládnou majitelé a v noci zase kočka? A vážně si zaslouží takovou cenovku? Pojďme se přesvědčit.

tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog recenze

Miele Triflex HX1 Cat&Dog (RECENZE) – OBSAH

 1. Obsah balení
 2. Parametry vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog
 3. Provedení tyčového vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog
 4. První použití
 5. Flexibilita 3v1 v praxi
 6. Nabíjení, vybíjení a údržba
 7. Celkové hodnocení

Copak to tady máme?

Kromě tyčového vysavače na mě v krabici čekal manuál s přehledným návodem, nádoba na prach, široký elektrokartáč s osvětlením, ruční kartáč na zvířecí chlupy, nástěnný držák, akumulátor, nabíjecí stanice a pro Miele vysavače již klasické třídílné příslušenství - hubice na čalounění, sací kartáč a štěrbinová hubice. Třídílné příslušenství lze uložit i na přiložený nástěnný držák, takže ho můžete mít pravidelně pod dozorem. Do života je tedy aku vysavač vybaven poctivě.

 Balení tyčového vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog
Kromě širokého elektrokartáče s osvětlením nás nejvíce potěšil ruční kartáč na zvířecí chlupy.

Parametry tyčového aku vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog

  Parametry Miele Triflex HX1 Cat&Dog
  Doba provozu až 60 minut
  Doba nabíjení  4 hodiny
  Příkon 170 W
  Objem nádoby na nečistoty 0,5 l
  Filtry Bezúdržbový filtr HEPA lifetime
  Počet rychlostí 3 (1, 2, Max)
  Hmotnost 3,64 Kg
  Hlučnost 78 dB

  Provedení tyčového vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog

  Na první pohled vypadá Miele Triflex HX1 Cat&Dog perfektně. I když ho z většiny tvoří plast, je třeba říct, že jde o jedno z těch nejzdařilejších zpracování. Všechno do sebe zapadá a spoje drží sakra pevně... občas tak moc, že je potřeba vážně zabrat, abyste vyměnili příslušenství či změnili režim rozložení. Klidně se může stát, že vám během přestavování jedna část přistane na zemi. Díky pevné konstrukci se ale nemusíte bát následků. Na nečistoty je připravená 0,5l nádoba na prach. Zdá se vám to málo? Nesuďte předčasně, samotné vysypávání je tak jednoduché a rychlé, že to není tak zásadní problém. Baterie je vyměnitelná a její stav můžete sledovat pomocí tří světelných indikátorů. 

  Provedení tyčového vysavače Miele Triflex
  Tyčový vysavač Miele si nás získal hned na první pohled svým designem.

  První použití vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog

  Po čtyřhodinovém čekání na dobití odnímatelné baterie jsem s radostí dítěte, které si právě hraje se svou nejoblíbenější hračkou, sestavil tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog do komfortního režimu a pustil se do večerního vysávání. Rovnou jsem tedy využil jednu z hlavních zbraní, tj. široký elektrokartáč s osvětlením, který se automaticky přizpůsobuje povrchu. Ten mi jasně ukázal, že by neškodilo vysávat častěji. Vysavač se předvedl jako pořádný dříč. Na většinu nečistot jsem si vystačil se středním výkonem a když už něco zůstalo, mohl jsem se spolehnout na nejvyšší výkonnostní stupeň. Co se váhy a hlučnosti vysavače týká, tak v komfortním režimu nejsou kila navíc znát a hlučnost byla vcelku přijatelná - nijak mě vydávaný zvuk neobtěžoval.

  První zkušenost mě přesvědčila ke změně priorit, přítelkyně musela stranou a mé hlavní potřeby bylo potřeba přeskládat tak, aby se vysávání dostalo na přední místa. 70 % času jsem využíval režim ručního vysavače a selektivně vybíral nečistoty po domácnosti včetně kočičích chlupů. Mezitím sice naše kočka odešla na dočasnou převýchovu, ale nechala nám doma několik zachlupacených dek. To byla příležitost vybalit speciální elektrokartáč na zvířecí chlupy a přesvědčit se o jeho výhodách. Kéž by toho tady nechala víc... Rozdíl před/po je skutečnou pastvou pro oko nejednoho fanouška čisté domácnosti.

  Miele Triflex HX1 Cat&Dog recenze
  Oba kartáče je radost používat. Rozdíl po úklidu je opravdu viditelný.

  Flexibilita 3v1 v praxi

  Akumulátorový vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog nabízí 3 režimy rozložení:

  • Kompaktní - použití samostatné centrální jednotky (PowerUnit) jako ruční vysavač.
  • Komfortní jednotka PowerUnit je zapojená ve spodní pozici, což výrazně ulehčuje manipulaci v porovnání s konkurenčními výrobky. V ruce působí lehce, a přitom bytelně, a hravě s ním můžete střídat všechny typy podlah. Navíc je v tomto sestavení možné vysavač nechat volně stát bez jakékoli podpory.
  • Flexibilní - centrální jednotka je umístěná na horním konci tyčového vysavače a využití tak najde hlavně při vysávání pod nábytkem nebo pokud budete chtít zbavit prachu výše položená místa.

  Ruční vysavač

  Ruční/kompaktní režim jsem používal asi nejčastěji. Stačilo nasadit nástavec a už jsem mohl pobíhat po domácnosti. Pokud chcete zatočit s nečistotami nad úrovní hlavy, počítejte s tím, že si vaše zápěstí a rameno celkem zacvičí. V kompaktním režimu se můžete pustit i do výzvy v podobě úklidu auta. Ten mám spojený s klasickým sáčkovým vysavačem a šňůrou vedoucí od domu. Neméně často jsem využíval i vysavače při čerpacích stanicích - všechno je to ale celkem otravné. Akumulátorový vysavač oproti tomu nabízí větší volnost pohybu a výkonem je na tom obdobně, ne-li lépe než jeho příbuzní s kabelem. Jen nasadíte potřebné nástavce a svého čtyřkolového miláčka máte během pár minut zase v reprezentativním stavu. Alespoň co se týče interiéru. 

  Miele Triflex HX1 Cat&Dog v kompaktním režimu
  S ručním vysavačem se můžete pustit klidně do úklidu auta či kuchyňské desky.

  Komfortní režim aneb tyčový aku vysavač v celé své kráse

  Máte-li doma podlahu a k tomu třeba několik koberců, budete v tomto režimu tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog zbožňovat. Jednak ho lze volně postavit bez jakékoli opory, jednak je díky nižšímu těžišti až neuvěřitelně snadno ovladatelný. V porovnání s ostatními režimy je aku vysavač v komfortním režimu živý a lehký. Dávám plný počet bodů! 

  recenze Miele Triflex HX1 Cat&Dog - komfortní režim
  Komfortní režim je až neskutečně snadno ovladatelný. Navíc umí volně stát.

  Flexibilní režim 

  Jako třetí a poslední možnost rozložení je flexibilní režim, kdy máte centrální vysávací jednotku v horní pozici. Značně vám to ulehčí vysávání pod postelí, sedací soupravou nebo při sběru nečistot na výše položených místech. Přivedlo mě to nicméně k úvaze, jestli se někdy v budoucnu dočkáme teleskopické trubky.

  i

  Jelikož jsme doma dlouho řešili pořízení nového vysavače a pár jsme si jich i vyzkoušeli, musím uznat, že má Miele převahu oproti většině konkurentů. Jde to poznat hned, když vezmete vysavač do ruky. U nejmenovaného aku vysavače při každém pohybu "chrastil" plast, byl sice lehčí, ale celkově působil, jako kdyby snad mělo každou chvíli něco odpadnout. Proto jsme se radši rozhodli pro fortelnější zpracování aku vysavače Miele.

  Tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog - flexibilní režim
  Flexibilní režim usnadňuje úklid pod postelí, skříní nebo nad úrovní hlavy.

  Nabíjení, vybíjení a údržba aku vysavače Miele Triflex HX1

  S vyjímatelným akumulátorem máte tu výhodu, že ho lze nabíjet někde stranou bez vysavače. Stačí si nastavit budík na 4 hodiny a po zapojení baterie můžete s vysavačem zpátky do akce. Osobně jsem volil raději zapojení vysavače do sítě - na centrální jednotce lze totiž krásně sledovat aktuální stav nabití, což na mě působilo bezmála uklidňujícím dojmem. Jako poslední řešení se pak nabízí přivrtání nástěnné dokovací stanice do zdi. 

  Oficiální výdrž baterie je až 1 hodina. Na maximální výkon s připojeným elektrokartáčem se výdrž pohybovala kolem 15 minut. Při středním výkonu vydržela baterie kolem půl hodiny. Když nebudete baterii od začátku "ždímat", měla by vám vystačit na jeden či dva vysávací okruhy po domácnosti.

  Teď něco málo k údržbě. Tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog není náročný a údržba vám nezabere víc než pár minut. Prachová nádoba se dá snadno odpojit a vysypat díky systému Twist2Open - první pootočení nádobu uvolní od centrální jednotky a druhé uvolní spodní víko. Doporučil bych zhruba jednou za dva měsíce věnovat čas údržbě kartáčových nástavců. Škoda že chybí automatické řešení pro jejich čištění. Na druhou stranu je tenhle nedostatek kompenzován možností kartáč celkem snadno vysunout, nůžkami zajet pod navinuté vlasy či tkaniny a přestřihnout je. Filtrační systém s HEPA filtrem je doživotní a pro zachování optimální efektivity postačí filtry vyklepat.


  Celkové hodnocení aku vysavače Miele Triflex HX1 Cat&Dog

  Miele Triflex HX1 Cat&Dog

  Miele Triflex HX1 Cat&Dog

  Tyčové aku vysavače

  Tyčový aku vysavač Miele Triflex HX1 Cat&Dog a celou produktovou řadu HX1 vidím jako hozenou rukavici dosavadní špičce na trhu tyčových aku vysavačů. Výborný sací výkon, flexibilní řešení 3v1 a kvalitní zpracování patří k hlavním důvodům, proč o vysavači z řady HX1 přemýšlet. Máte-li doma zvířecího parťáka, vyplatí se investovat právě do modelu Cat&Dog. Vysavač je navíc díky HEPA filtru vhodný pro alergiky.

  Rozhodl jsem se, že do záporů vysavače neumístím cenovku. Má to vcelku rozumné opodstatnění, alespoň pro mě. V dnešní době, kdy se čím dál víc klade důraz na ekologii a lokálnost, se rodinná firma z Německa drží osvědčeného receptu a své produkty stále vyrábí v Německu či Evropě. Kvalitní zpracování ceně rozhodně odpovídá.

  Klady

  • Vlastní pojetí designu
  • Vysoký výkon sání
  • 3 režimy použití
  • Bezúdržbový HEPA filtr
  • V komfortním režimu stojí sám bez podpory
  • Snadná údržba
  • Vyměnitelná baterie

  Zápory

  • V některých režimech je celkem těžký
  • Široký kartáč má občas problémy s vyššími kousky nečistot
  • Relativně tuhé spoje jednotlivých dílů
  Vytisknout
  P-DC1-WEB02
  Zavoláme Vám a odborně poradíme
  +420 225 340 111
  Dotaz na objednávku
  Dotaz na zboží
  Prosím zadejte svůj telefon:
  Zavolejte mi
  Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
  Více informací Méně informací