Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

AlzaPlus+ Instalace vestavných spotřeičů

Indukční varné desky

Indukční deska představuje nejlepší variantu ohřevu, jelikož inteligentně rozpozná nádobu a ohřívá přímo její dno. Ihned po odejmutí nádoby se varná zóna rychle ochladí, čímž se minimalizují bezpečnostní rizika a možnost připálení zbytku jídla. Jaké mají indukční desky další výhody a jak postupovat při výběru?

Pokračovat

Jak funguje indukční varná deska?

Indukční varná deska využívá k provozu elektromagnetickou indukci, která zahřívá pouze dno magneticky vodivé nádoby. Díky tomu nevznikají téměř žádné tepelné ztráty a dochází k významné úspoře elektřiny. Indukční deska oproti sklokeramice umožňuje okamžitou regulaci teploty a vaření je navíc mnohonásobně rychlejší.

Indukční varné desky mají řadu výhod, ale i nevýhody

Indukční varné desky mají spoustu výhod, které vám usnadní vaření, avšak také své nevýhody.

 • Velmi rychlé vaření.
 • Nízká spotřeba energie.
 • Intuitivní ovládání.
 • Bezpečnostní prvky.
 • Pokročilé funkce.
 • Snadná údržba.
 • Vyšší náklady na pořízení.
 • Potřeba speciálního nádobí.

Je možné používat jakékoliv nádobí? Indukční varná deska potřebuje speciální hrnce a pánve

Je možné používat jakékoliv nádobí? Indukční varná deska vyžaduje k vaření hrnce s feromagnetickým dnem. Poznáte jej podle symbolu cívky na spodní straně, případně podle označení Induction. Zda má nádobí magnetické dno zjistíte také přiložením magnetu. Nebo můžete rovnou vybírat z nabídky hrnců vhodných na indukci.

Pokud máte nevhodné nádobí na indukci, můžete si pořídit buď adaptéry na indukci, které nahrazují klasické plotýnky, nebo kombinované varné desky spojující indukci a plynové hořáky.

Indukční deska je bezpečná

Indukční deska má bezpečnou obsluhu. Pokud na ní není nic položeného, varné zóny se ani při zapnutí nenahřejí. Po dovaření se plocha rychle ochladí, což potěší při její údržbě. O teplotě varných zón některé modely informují pomocí signalizace zbytkového tepla. Indukční deska se po sejmutí nádobí a při nečinnosti automaticky vypne.

i

Jaká je zákazníky nejlépe hodnocená indukční varná deska? Recenze vám řeknou více. Můžete se také podívat na naše nejprodávanější indukční varné desky.

Indukční desky připojíte i do 230V zásuvky

Nejčastěji se indukční desky připojují na třífázový proud. Pro domácnosti s klasickou 230V jednofázovou zásuvkou a nemožností třífázového připojení představuje ideální řešení indukční deska 230V. Poznáte ji podle označení PowerManagement, případně mají indukční desky informace o připojení vyznačeny v popisku.

Třífázové připojení indukční desky umožňuje využití plného výkonu všech plotýnek současně.

Kolik varných zón nabídne indukce?

Indukce obvykle nabízí od 2 do 5 varných zón. Jejich počet volte podle četnosti vaření a počtu osob v domácnosti. Běžným standardem je indukční deska se 4 plotýnkami, která je dostačující pro čtyřčlennou domácnost. Pro početnější rodinu se může hodit 5plotýnková, párům naopak postačí indukční deska se 3 plotýnkami.

Celoplošná indukční varná deska vám umožní používat i velké hrnce

Celoplošná indukční varná deska je ideálním pomocníkem v případě, kdy potřebujete vařit ve velkých hrncích. Varná plocha se totiž zcela přizpůsobí velikosti hrnce či pánve, a tak pro vás nebudou takové vánoční svátky žádný problém. Někdy se můžete setkat s tím, že mohou být například spojené pouze dvě varné zóny.

Indukční varná deska Electrolux

Indukční varná deska s 5 flexibilními varnými zónami nabízí nekonečné možnosti pro vaše kulinaření.

Na chatu či do garsonky se hodí menší indukční varná deska: 2 plotýnky jsou ideální

Dvouplotýnkové indukční varné desky jsou řešením do garsonky, na koleje nebo na chalupu. Pro své kompaktní rozměry je využijí také páry nebo lidé, kteří příliš nevaří a zbylý prostor tedy mohou využít na potřebnější věci. Dvouplotýnková indukční varná deska je však dražší na pořízení a nemůžete si vybírat z tolika modelů.

i

Indukční vařiče jsou alternativou k varným deskám. Jejich výhodou je zejména to, že jsou přenosné, skladné a levné. Indukční vařič je však méně výkonný než indukční deska.

Jak vybrat indukční desku podle dalších 4 parametrů?

Přemýšlíte-li, jak vybrat indukční desku podle dalších kritérií, dbejte na 4 další parametry.

 1. Rozměry indukční desky jsou velmi důležité, protože se tyto spotřebiče do kuchyňské linky přímo zapouští. Je tedy nutné mít vyříznutý otvor, který bude přesně odpovídat rozměrům desky.
 2. Výkon indukční desky udává, jak rychle bude pokrm uvařen. Udává se jako součet výkonů jednotlivých varných zón a minimálně by se měl pohybovat kolem 6 000 W.
 3. Ovládání indukční desky je buď dotykové se stupnicí či tlačítky +/-, nebo prostřednictvím dotykového displeje. Oba způsoby reagují po stisknutí zvukovou odezvou.
 4. Materiál indukční desky je u těchto typů spotřebičů jasný. Vždy se na rozdíl od plynových modelů jedná o sklokeramiku, která se může lišit maximálně odstínem či provedením.

Co nabízí indukční varná deska s integrovaným odsavačem par?

Indukční varné desky s odsáváním mají na spodní části mezi varnými zónami umístěnou digestoř, která odsává pach i páru ihned pryč. Indukční varná deska s integrovaným odsavačem par je tišší, efektivnější a úspornější.

Indukční deska s odsáváním využívá technologii Hob2Hood, která bezdrátově spojuje odsavač s varnou deskou. Technologie si sama upravuje intenzitu výkonu, a tak nemusíte nic kontrolovat.

K čemu slouží rámeček u indukční varné desky?

Indukční varné desky jsou k dostání v bezrámečkové variantě, nebo jsou opatřené rámečkem z nerezu.

Indukční deska s rámečkem má chráněné hrany

Indukční desky s rámečkem jsou vybavené nerezovým ohraničením, které celý obvod chrání proti mechanickému poškození. Díky rámečku se vám například neodštípne kousek desky v případě, kdy těžký hrnec odsunete na její okraj. Indukční deska má rám zkonstruovaný tak, aby se o něj nezachytávaly hrnce.

Snadnější údržbu má bezrámečková indukční deska

Bezrámečkové indukční desky se snadněji udržují. Mají rovnou hladkou plochu, na které se neusazují nečistoty. Okraje může mít taková indukční deska zkosené či zaoblené. Jsou ale náchylnější k poškození.

Jakou barvu může mít indukční deska?

Zvažujete, zda se vám indukční deska bude v kuchyni vyjímat? Nestárnoucí klasickou je černá, ovšem oblibě se těší i indukční deska bílá. Podívejte se, která varianta se hodí právě do vašeho interiéru.

 1. Bílé indukční desky se budou vyjímat ve světlém moderním interiéru i v tradiční zástavbě.
 2. Černé indukční desky jsou běžnou variantou a mají v nabídce nejpočetnější zastoupení.
 3. K dostání jsou i indukční varné desky v méně obvyklých barvách, jako je hnědá, šedá či stříbrná.

Indukční varné desky podle značky nabízí třídění podle výrobce, které je vhodné pro všechny toužící mít veškeré spotřebiče od jedné značky, a mít tak naprosto sjednocený design.

Kterými funkcemi vám indukční deska usnadní práci?

Vaření a celkovou obsluhu spotřebiče vám usnadní pokročilé funkce a vybavení, které indukční deska nabízí.

 • Booster je funkce, díky které má indukční vařič extrémně rychlý ohřev.
 • Časovač vám usnadní organizaci času během vaření.
 • Ukazatele zbytkového tepla vás upozorní, že je indukce stále horká.
 • Stop&Go slouží pro rychlé zastavení a opětovné spuštění varné zóny.
 • Flexi zóna upraví rozměry varných zón v případě objemného nádobí.
 • Automatické vypnutí je funkce, díky které se indukce po čase automaticky vypne.
 • Clean lock umožňuje v případě potřeby na chvíli (cca na minutu) zablokovat varnou desku.
 • Udržení teploty indukční desky využijete při pozdějším servírování již hotového pokrmu.
 • Dětská pojistka chrání před nechtěným spuštěním indukční varné desky.

Set indukční deska a trouba je cenově výhodnější

Vestavná indukční deska se téměř v žádné kuchyni neobejde bez trouby, a proto zkuste zvážit rovnou celý set. Indukční deska a trouba v sestavě je cenově výhodnější a designově více sjednocenější.

i

Chcete ušetřit, ale láká vás indukční varná deska? Bazar je místem, kde naleznete zboží za zlomek ceny. Zajímá vás spíše nové zboží? Potom si seřaďte produkty dle ceny, abyste zjistili, která nejlevnější indukční varná deska se vám bude zamlouvat.

Aby byla indukce stále jako nová, dbejte na 5 základních kroků

Aby vám indukce vydržela co nejdéle jako nová, je potřeba o ni stále pečovat.

 1. Základem je správná manipulace s hrnci a v případě ušpinění je důležité desku ihned otřít.
 2. Indukční desky umývejte a čistěte pravidelně – ne až po ušpinění jídlem.
 3. Vhodné je očištění hned po vaření, dokud nejsou zbytky pokrmů připečené či zaschlé.
 4. Při běžném úklidu si vystačíte s houbičkou a čističem určeným přímo na indukci.
 5. Na usazenou mastnotu a zbytky si pořiďte raději speciální silné krémy a škrabku.
Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
CONCEPT IDV1430 Na cestě > 5 ks Očekáváme 23.08.2022
Varná deska indukční, počet plotýnek 2, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, kolmé zabroušené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 5 x 56 x 49cm, barva černá
2 990,-

2.
GORENJE IT640BSC Skladem > 5 ks
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, VxŠxH: 5,8 x 59,5 x 52cm, barva černá + ZDARMA Grilovací ploténka GORENJE v hodnotě 1 990,-
5 389,-

3.
BOSCH PUE631BB1E Na cestě > 5 ks Očekáváme 23.08.2022
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, šikmé zabroušené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 5,1 x 59,2 x 52,2cm, barva černá
7 989,-

Další nejprodávanější
184 položek
Lidovka
ELECTROLUX 600 FLEX Infinite EIT61443B
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, flexi zóna, hob2hood a ukazatel zbytkového tepla, lze propojit s digestoří, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, VxŠxH: 4,4 x 59 x 52cm, barva černá

10 990,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ELXVD035
Zlatá střední cesta
AEG Mastery FlexiBridge IKE64471FB 5 let záruka po registraci
Varná deska indukční, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, flexi zóna a hob2hood, lze propojit s digestoří, zkosené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, barva černá

16 990,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem 1 ks
Objednací kód: AEGVD022
Pro náročné
MIELE KM 7210 FR
Varná deska indukční, 4 varné zóny s automatikou předvaření: 3 zóny Vario, 1 zóna pro pekáč, ovládání EasySelect, Booster/TwinBooster, Stop & Go, udržování teploty, rozpoznání přítomnosti a velikosti hrnce

35 990,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem 1 ks
Objednací kód: Mie439
AEG Mastery IKE64450XB
Varná deska indukční, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a flexi zóna, zaoblené hrany, s rámečkem, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 400 V, VxŠxH: 4,6 x 57,6 x 51,6cm, barva černá

13 490,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: AEGVD016
BOSCH PIE675DC1E + záruka 5 let po registraci
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, s rámečkem, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, barva černá

15 050,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: BOVD41
MORA VDIT 65 FF
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, časovač, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 400 - 240 V, VxŠxH: 5,6 x 60 x 52cm, barva černá

5 499,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MORVD071
GORENJE IS645BG
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, flexi zóna a ukazatel zbytkového tepla, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, VxŠxH: 5,4 x 60 x 52,5cm, barva černá

+ ZDARMA Grilovací ploténka GORENJE

11 990,-
Můžete mít dnes od 11:15
Skladem 5 ks
Objednací kód: GORVD017
GORENJE IT640BSC
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, VxŠxH: 5,8 x 59,5 x 52cm, barva černá

+ ZDARMA Grilovací ploténka GORENJE

5 389,-
Můžete mít dnes od 11:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: GORVD010
AEG Mastery IKB64301XB
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, hob2hood a ukazatel zbytkového tepla, lze propojit s digestoří, zkosené hrany, s rámečkem, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 4,6 x 57,6 x 51,6cm, barva černá

9 199,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem 3 ks
Objednací kód: AEGVD012
MORA VDIT 652 FF
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, dětská pojistka, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 400 - 240 V, VxŠxH: 5,4 x 59,5 x 52cm, barva černá

6 989,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MORVD073
ELECTROLUX 700 FLEX Bridge LIV63431BK
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, hob2hood, lze propojit s digestoří, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, barva černá

9 789,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ELXVD061
CANDY CI642C/E1
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, automatická detekce nádobí, automatické vypnutí, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, ochrana proti přepětí a podpětí a ukazatel zbytkového tepla, rovné hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 400 - 240 V, VxŠxH: 6 x 59 x 52cm, barva černá

4 589,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: CANVD046
AEG Mastery IKB64431XB
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, flexi zóna a hob2hood, lze propojit s digestoří, zkosené hrany, s rámečkem, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 4,6 x 57,6 x 51,6cm, barva černá

10 190,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem 3 ks
Objednací kód: AEGVD014
SIEMENS EU631BEF1E
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, dětská pojistka, displej, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, zkosená přední hrana, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 5,1 x 59,2 x 52,2cm, barva černá

8 599,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 2 ks
Objednací kód: SIEVD25
MIDEA MIH 653A
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 6,2 x 59 x 52cm, barva černá

4 299,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MIDVDI001
ELECTROLUX EIT60443X
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání, hob2hood a ukazatel zbytkového tepla, lze propojit s digestoří, zkosené hrany, s rámečkem, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, barva černá

11 490,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem 5 ks
Objednací kód: ELXVD037
MIDEA MIH 654A
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, zkosené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 6 x 59 x 52cm, barva černá

4 199,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MIDVDI005
WHIRLPOOL WL S2760 BF/S
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, flexi zóna, zkosená přední hrana, bez rámečku, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, VxŠxH: 5 x 59 x 51cm, barva champagne

11 490,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WHVD025
MIDEA MIH 616AC
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, automatické vypnutí, Booster, dětská pojistka, dotykové ovládání, flexi zóna a ukazatel zbytkového tepla, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 6 x 59 x 52cm, barva černá

4 899,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MIDVDI003
ELECTROLUX 700 SENSE SenseFry EIS6134
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, dětská pojistka a hob2hood, lze propojit s digestoří, 1 zkosená hrana, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V, VxŠxH: 4,4 x 59 x 52cm, barva černá

10 590,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem 2 ks
Objednací kód: ELXVD057
MORA VDIT 630 C
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, automatické vypnutí, Booster, časovač, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, broušené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 400 - 240 V, VxŠxH: 5,6 x 60 x 52cm, barva černá

+ ZDARMA Promo Benefit MORA 5-ti letá záruka

5 299,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MORVD059
SIEMENS EH645BFB1E
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, Booster, časovač, dotykové ovládání, funkce udržování teploty a ukazatel zbytkového tepla, s rámečkem, vzhled černé sklo, povrch sklo, VxŠxH: 5,5 x 58,3 x 51,3cm, barva černá

13 290,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SIEVD5
CONCEPT IDV2260
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, dětská pojistka, dotykové ovládání a ukazatel zbytkového tepla, kolmé zabroušené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, VxŠxH: 6 x 59 x 52cm, barva černá

4 599,-
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: CON510h
WHIRLPOOL WL S3777 NE
Varná deska indukční, počet plotýnek 4, flexi zóna, broušené hrany, bez rámečku, vzhled černé sklo, povrch sklo, připojení 220 - 240 V a 400 V, VxŠxH: 6 x 77 x 51cm, barva černá

10 490,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WHVD019

Indukční varné desky

Zákaznická podpora a servis Candy, Hoover & Haier Candy, Hoover & Haier jsou značky, které si zakládají nejen na kvalitě a inovaci, ale také na vstřícné...
Indukce, nebo plyn? Jestliže právě řešíte tuto otázku, poradíme vám, jak vybrat sporák, který bude...
Horkovzdušná trouba bývá nezbytnou výbavou každé domácnosti a nemusí sloužit jen ke klasickému vaření a...
akceLetní slevové týdny Samsung Samsung patří mezi přední výrobce nejen domácích spotřebičů, ale také televizí, soundbarů a další...
Rádi byste si do kuchyně pořídili novou varnou desku? Pak pro vás máme skvělou nabídku. Pokud si v období...
Značka Bosch připravila cashbackovou akci na vestavné trouby a varné desky. Vařte a pečte zdravě #...
Více článků Všechny články

Indukční varné desky

V kategorii Indukční varné desky máme právě teď na Alza.cz celkem 184 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné indukční varné desky Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší indukční varné desky Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší indukční varné desky Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v indukční varné desky recenze

P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací