Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Nakupování budoucnosti Zpátky do školy

Vína

Víno má v dějinách lidstva jedinečné postavení. Může se pyšnit tisíciletou historií, pestrou škálou chutí i vůní a rozličnými způsoby zpracování. Jaké druhy vína existují a jak mezi nimi vybírat? Provedeme vás světem vín s lehkostí a šarmem – a chybět nebude například ani Svatomartinské víno nebo nealkoholické víno.

Pokračovat

Jak vybrat víno? Dělení vína pro úplné začátečníky napoví

Ke klasifikaci vína můžeme přistupovat hned několika způsoby. Systémy jeho třídění se v různých zemích liší a mohou být navíc provázány. My jsme pro vás vybrali dělení, které vám pomůže k rychlé orientaci a nabídne zároveň různé pohledy na víno jako lahodný nápoj, součást slavnostní tabule nebo třeba vhodný dárek.

 1. Podle barvy rozlišujeme víno nejčastěji, a to v první řadě na červené a bílé, ke kterým se přidává ještě růžové. Barva upoutá na první pohled a mezi milovníky vína najdete často zastánce právě jen jedné z nich. Mezi zvláštní druhy vína pak patří například žluté nebo oranžové víno.
 2. Obsah zbytkového cukru rozhoduje o tom, zda bude víno označeno jako suché, polosuché, polosladké nebo sladké. Zatímco suché víno obsahuje nejvýše čtyři gramy cukru na litr, u sladkého je to 45 gramů na litr a výše. Při degustaci začínáme vždy suchými víny a končíme sladkými.
 3. Oblíbená odrůda je pro mnohé vodítkem, podle kterého se při výběru vína řídí. Nezapomeňte však, že výjimečná vína vznikají také scelováním neboli mísením odrůd. Víno pak nese označení cuvée a z každé odrůdy nabídne to nejlepší. Víno z jedné odrůdy se nazývá cépage.
 4. Vyzrálost hroznů určuje zařazení vín do jakostních kategorií podle cukernatosti měřené v hroznovém moštu, ze kterého se dané víno vyrábí. Nejvyšších hodnot dosahují takzvaná vína s přívlastkem, kam patří například i ledové či slámové víno nebo výběr z cibéb.
 5. Země původu je u vín neméně důležitá, protože chuť a vůni neovlivňuje jen odrůda nebo výroba vína, ale také terroir – což je pojem, který se používá k označení specifických klimatických i geologických podmínek dané oblasti. Jinak proto chutnají vína z Moravy a jinak vína z Francie.

Rozdělení vín v České republice a ve světě

Hlavní rozdělení vín a zejména všechny náležitosti k jejich správnému označování určuje v České republice zákon č. 321/2004 Sb., o vinohradnictví a vinařství. Pokud se tedy o víno zajímáte více, můžete do něj určitě pro zajímavost nahlédnout. Dva základní systémy třídění vína ve světě se pak nazývají germánský a románský.

 • Germánský systém je postaven na vyzrálosti hroznů, jejich cukernatosti, odrůdě a používá se například právě u nás, na Slovensku, v Rakousku či Německu.
 • Románský někdy také apelační systém přihlíží k původu hroznů a regulaci výnosu vinic. Využívá ho zejména Francie, Itálie, Španělsko či Portugalsko.

i

Obdobu románského systému využívají v ČR vína originální certifikace (VOC), která mohou pocházet pouze z vybraných viničních tratí, a to ze schválených oblastí daného regionu.

Červené víno je sázka na jistotu

Červená vína jsou díky vyššímu obsahu tříslovin zdraví prospěšná – pochopitelně v rozumném množství. Říká se, že pokud nevíte, jaké víno zvolit jako dárek, je vhodnější sáhnout po červeném. Plné červené víno potěší například gurmány a milovníky vína, kteří u vín vyhledávají bohaté a zakulacené chutě.

Jak se červené víno vyrábí?

Červené víno se vyrábí z modrých hroznů, které se lisují a následně prokvašují i se slupkami a jadérky. Právě tak získává nápoj svoji nezaměnitelnou barvu. Kvalitní červené víno zraje nejčastěji v dubových sudech, které podporují oxidaci, a u vína se pak plně rozvine jeho potenciál.

Bílé víno potěší smysly lehkostí

Bílá vína často preferují ženy, ale nemusí to být samozřejmě pravidlem. Pro nerozhodné proto vinaři nebo prodejci vína nabízejí dárková balení, která obsahují bílé i červené víno. S takovým dárkem pak uspějete nejlépe.

Jak se bílé víno vyrábí?

Bílé víno pochází z bílých odrůd révy vinné a je oceňováno pro květinové vůně a ovocné tóny. Na rozdíl od červeného vína se hrozny kvasí bez slupek či jadérek a nejčastěji zrají v nerezových nádržích, které brání přístupu kyslíku. Vína pak zůstávají krásně svěží.

i

Existují však i bílá vína, která se vyrábějí z červených hroznů, anebo se modré hrozny zpracovávají postupem typickým pro bílé víno. Vznikají tak specifická vína, u kterých je rozhodující právě zvolený proces kvašení neboli fermentace, jeho délka a další zpracování.

Růžové víno neboli rosé se pije nejčastěji mladé

Růžová vína nevznikají mícháním bílého a červeného vinného moštu, jak by se mohl někdo mylně domnívat. Vyrábějí se z modrých odrůd, jejichž hrozny se nechají se slupkami prokvasit výrazně kratší dobu, než je tomu u červených vín. Rosé bývají někdy neprávem podceňována, protože i mezi nimi najdeme velmi kvalitní vína.

Nejlepší červené víno můžete vybírat třeba podle vyhlášených oblastí, bílé víno pak kupříkladu podle různých ocenění. Experimentujte, hledejte kvalitní česká bílá vína nebo to nejsladší víno na světě a bavte se. Dobré víno je zážitek.

Druhy vína podle cukernatosti aneb je libo suché, nebo sladké víno?

Červená, bílá a růžová vína patří mezi vína tichá. Jsou to vína neperlivá, bez přídavku dalšího alkoholu a aromat. Jak mezi těmito druhy vína poznat sladké víno a kdy se vínu říká suché? Rozhoduje obsah zbytkového cukru, který najdete spolu s dalšími údaji na etiketě dané lahve.

Suché víno nejvýše 4 g/l (případně 9 g/l*)
Polosuché víno do 12 g/l (případně do 18 g/l**)
Polosladké víno do 45 g/l
Sladké víno 45 g/l a výše

* pokud je celková kyselost vyjádřená v gramech kyseliny vinné na litr nejméně o 2 g/l nižší
** pokud je celková kyselost vyjádřená v gramech kyseliny vinné na litr nejméně o 10 g/l nižší

i

Mezi kvalitními sladkými víny u nás naleznete ve většině případů bílá vína. Červené odrůdy zde nemají totiž tak dobré podmínky k dokonalému dozrání a tím i dosažení vysoké cukernatosti hroznů, která je pro zbytkový cukr důležitá. Otázka po sladkém červeném proto může být považována i za úsměvnou.

Šumivé víno nezklame žádného milovníka bublinek

Další kategorií vín jsou šumivá vína, sekty a perlivé víno. Společné jim jsou méně či více intenzivní bublinky a tato vína by neměla chybět na žádné oslavě nebo při slavnostních okamžicích. Šumivé víno si ale můžete vychutnat i ve všedních dnech, kterým dodá výjimečný nádech.

 • Šumivá vína vznikají primárním nebo sekundárním kvašením vína anebo moštu, obsahují oxid uhličitý a můžeme je dělit podle kvality, která závisí mimo jiné na délce zrání, či opět podle obsahu cukru.
Brut nature do 3 g/l
Extra brut 0–6 g/l
Brut do 12 g/l
Extra dry 12–17 g/l
Sec 17–32 g/l
Demi-sec 32–50 g/l
Doux více než 50 g/l

Šampaňské víno nabízí tu nejvyšší kvalitu

Šampaňské víno má mezi šumivými víny významné postavení. Jako šampaňské může být označeno pouze víno, které pochází ze slavné francouzské oblasti Champagne. Vyrábí se mísením tří odrůd, a to Chardonnay, Pinot Meunier a Pinot Noir. Každý výrobce si své tradiční postupy a receptury bedlivě střeží.

Na trhu dnes najdete kvalitní šumivé víno české výroby nebo můžete vybírat podle vyhlášených šampaňských domů, které mají dlouholetou historii a patří mezi největší producenty šampaňského.

Kabinetní víno a další přívlastková vína jsou sázka na jistotu

Vína s přívlastkem budete určitě znát. Patří mezi ně například i již zmíněné slámové či ledové víno. Jejich klasifikace stojí na výše uvedeném germánském systému a řídí se vyzrálostí hroznů. Přívlastková vína podléhají přísné kontrole, musí pocházet z jedné oblasti, ve které jsou regulovány výnosy vinic.

Rozdělení vín podle cukernatosti hroznů

Podle cukernatosti moštu vyjádřené značkou °NM (jeden stupeň = 10 g cukru v 1 litru moštu) se vína v návaznosti na kvalitativní klasifikaci rozdělují takto:

 • Víno (dříve také stolní víno): 10 °NM.
 • Zemské víno: 14 °NM.
 • Jakostní víno – odrůdové víno: 15 °NM, známkové víno: 15 °NM.
 • Jakostní víno s přívlastkem:
  • Kabinetní víno: 9 °NM,
  • pozdní sběr: 21 °NM,
  • výběr z hroznů: 24 °NM,
  • výběr z bobulí: 27 °NM,
  • ledové víno: 27 °NM,
  • slámové víno: 27 °NM,
  • výběr z cibéb: 32 °NM.
 • Víno originální certifikace: 15 °NM.

i

Přívlastková vína zatřiďuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která dbá také na náležitosti spojené s původem hroznů, procesem jejich zpracování a výslednou kvalitu vína.

Snoubení vína s pokrmy

Kombinování vína s jídlem má svá zásadní pravidla, nabízí ale i prostor pro hledání nových chutí, experimentování a fantazii. Párování vína s pokrmy funguje v podstatě na dvojím principu: buď chuť jídla vínem doplňujeme a zintenzivňujeme, nebo naopak vyvažujeme a zjemňujeme.

Při výběru vína k jídlu vám zpočátku napoví i barva samotného pokrmu – k rybám a drůbeži vybírejte bílé víno, k hovězímu nebo uzeninám pak červené.

Svatomartinské víno pohledem tradic a zvyků

S vínem se pojí nejen dlouholetá historie, ale i mnoho zvyků a tradic. Mezi ně patří například Svatomartinská vína, což jsou vlastně první vína pocházející z nového ročníku. Tradičně se otevírají a ochutnávají 11. listopadu na svátek sv. Martina, dříve by k tomu až na výjimky nemělo docházet.

S husou si rozumí nejen Svatomartinské víno

K syté svatomartinské huse si můžete dopřát mladé a svěží bílé Svatomartinské víno, jak vám nabídnou třeba ve svátečním menu v restauraci. Bránit se ale nemusíte ani hutnějšímu červenému vínu nebo ochutnat vybrané rosé. Šprýmaři pak říkají, že nejlepší víno k huse je pivo.

Víte, jak dlouho vydrží Svatomartinské víno v kondici?

Jedná se o víno mladé a svěží, které by si tuto charakteristiku mělo uchovávat i při konzumaci. Jeho spotřeba by tedy měla proběhnout do konce Velikonoc následujícího roku. Svatomartinské víno proto není vhodné ani ke krátkodobé archivaci, která jiným vínům může prospět.

Objevte dezertní víno a další vína pro speciální příležitost

Dezertní vína (či podle litery zákona likérová a aromatizovaná) patří do zvláštní kategorie vín, která se vyznačují vysokým podílem cukru a alkoholu. Často jsou to vína fortifikovaná, tedy s přidaným alkoholem. Mohou být podávána jako aperitiv i digestiv, hodí se tedy ke sladkým dezertům i jako přípitek. Vaše smysly potěší například portské víno, tokajské nebo z Madeiry. Patří sem ale také vermuty nebo sherry.

i

Portské víno je ochranná známka a název, kterým se může pyšnit pouze víno z údolí řeky Douro v severním Portugalsku. Tato oblast je historicky třetím chráněným vinařským regionem, a to spolu s maďarskou apelací Tokaj a italským Chianti.

Víno a destiláty vám nic neříkají? Nealkoholické víno je stále více trendy

Nealkoholické víno ocení například těhotné či kojící ženy, lidé, kteří musejí často nečekaně usedat za volant, nebo třeba ti, kteří alkoholu obecně neholdují. Mohou si tak klidně připít na zdraví nebo se potěšit nápojem, který se od běžného vína na první pohled vůbec neliší.

Nealkoholické víno si zachovává vše kromě alkoholu

Výroba nealkoholického vína si žádá poměrně specifický proces, a proto se mu věnují jen vybrané značky nebo vinaři. V první řadě je třeba si uvědomit, že nealkoholické víno vzniká z klasického vína, které se dodatečně zbavuje alkoholu. Jak to probíhá?

 1. Víno je potřeba zahřát ve speciální vakuové komoře, a to na teplotu přibližně 37 stupňů.
 2. Vakuum způsobí, že proces odpařování začne již při této poměrně nízké teplotě a jako první se začne odpařovat aroma a alkohol.
 3. Zatímco aroma se zachycuje a do vína vrací, alkohol nikoli, a nealkoholické víno je na světě.

První nealkoholické víno vzniklo v německém vinařství Carl Jung, které jej produkuje i v současnosti. Dnes si můžete dopřát ale třeba i nealko vína z tradičních moravských regionů.

Jak skladovat či archivovat vína? Řešení nabízí vinotéky

Uchování a archivace vína má své zásady a ne každé víno je k archivaci vhodné. Po výběru té správné lahve byste měli dbát na uložení vína v  optimálních teplotních podmínkách a vlhkosti prostředí. Nepřeje mu ani příliš světla a pachy z okolí, které mohou přes korek proniknout do vína.

Vinotéky – vhodný prostor pro všechny lahve vína

Vinotéky nabízejí řešení v případě, kdy nemáte pro uložení většího množství vína vhodné prostory. Můžete je vybírat podle několika parametrů, mezi které patří kapacita, umístění v prostoru nebo třeba počet teplotních zón.

Vína vhodná k archivaci není radno podceňovat

Vína vhodná k archivaci je nejlepší si nechat doporučit od odborníků, abyste po jejich otevření předešli zklamání. Obecně lze ale říct, že se k archivaci hodí více vína červená a ta, která jsou za tímto účelem již vyráběna. Napoví vám také vyšší obsah alkoholu, cukru či kyselin, který by vína s potenciálem k archivaci měla rozhodně mít.

i

Víno určené k archivaci můžete poznat mimo jiné také podle objemu lahve. Pro dokonalé uzrání a rozvinutí charakteru potřebuje víno větší plochu, proto jsou vína vhodná k archivaci často stáčena do lahví s vyšším objemem.

Servírování a degustace vína by měly být zážitkem

Historie vína spojená s jeho servírováním je velmi zajímavá a profesionální sommelieři vám mohou otevřít zcela nové obzory. Sommelierství je nejen prestižní obor, ale může být také zajímavým koníčkem. Potřebné znalosti a dovednosti při podávání vína si můžete osvojit i vy a hodit se vám k tomu budou různé pomůcky.

Bez sommelierských potřeb se při servírování vína neobejdete

Sommelierské potřeby v naší nabídce uspokojí každého, kdo chce víno servírovat s grácií. Vyberte si třeba kvalitní otvírák na víno, ty správné sklenice na víno podle jeho druhu a další příslušenství, které potěší i jako dárek.

Teplota vína je pro příjemnou konzumaci rozhodující

Ani to sebekvalitnější víno si nevychutnáte, pokud nebude servírováno při optimální teplotě. Doporučená teplota vína je často uváděna na etiketě, a proto není potřeba si vše zapamatovat. Mějte však na paměti, že mezi podáváním a samotnou konzumací se může víno ohřát až o dva stupně.

Druh vína Teplota při podávání Teplota při konzumaci
Šumivá a perlivá vína 6 °C 8 °C
Polosladká a sladká vína 7–9 °C 9–11 °C
Bílá suchá vína, růžová a mladá vína 8–10 °C 10–12 °C
Mladá červená vína, lehčí 10–12 °C 12–14 °C
Sytější červená vína 12–14 °C 15–17 °C
Těžká červená vína 13–15 °C 17–19 °C
Stará červená vína 14–16 °C 16–20 °C

i

A nakonec trocha historie vína

Historie vína a jeho výroby se datuje až do období mezi 6 000–5 000 lety př. n. l. Je spjata s Arménií a následně jak se starověkým Řeckem, tak středověkou Evropu. Víno znali Keltové i Slované a u nás vděčíme za rozmach vinařství ve 14. století zejména Karlu IV.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Šumivé víno - Cuvée, polosladké, růžové, šumivé víno , nealkoholické víno, Vinselekt Michlovský, oblast Morava, Česká republika, - 252 Kč/1 l
189,-

2.
SCHMITT SOHNE Zeller Schwarze Katz 0,75l Skladem > 10 ks u partnera
Víno - Cuvée, polosladké, bílé, Schmitt Sohne, ročník 2018 oblast Mosel, Německo, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 212,01 Kč/1 l
159,-

3.
Šampaňské - Chardonnay, demi sec, šampaňské, Moët & Chandon, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 732 Kč/1 l
1 299,-

Další nejprodávanější
1 002 položek
Lidovka
BOHEMIA SEKT Prestige Brut + 2x sklo jakostní šumivé víno bílé 0,75l 12,5% + 2x sklo GB
Šumivé víno - Cuvée, šumivé víno , oblast Morava, Česká republika, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 492 Kč/1 l

369,- bez DPH 305,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 5 ks u partnera
Objednací kód: VINO1171
Zlatá střední cesta
Dárková sada 1 l Aperol + 5x Prosecco DOC Frizzante 0,75l
Šumivé víno - Glera, Prosecco, Terra Serena, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 225,05 Kč/1 l

1 069,- bez DPH 883,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: VINO1410
Pro náročné
Mumm Cordon Rouge Brut 0,75l 12% + 2x sklo GB
Šampaňské - Chardonnay, brut, šampaňské, Mumm, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 598,67 Kč/1 l

1 199,- bez DPH 991,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 1 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam39
CROCODILE CREEK Chardonnay Bag in Box 3l
Víno - Chardonnay, suché, bílé, Crocodile Creek, Austrálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 109,67 Kč/1 l

329,- bez DPH 272,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 10 ks
Objednací kód: VINO1422
ZLOMEK & VÁVRA PERLÍTO Hruška 0,75l GB
Šumivé víno - bílé, ovocné, perlivé, Zlomek a Vávra, Česká republika, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 185,33 Kč/1 l

139,- bez DPH 115,-
Koupit
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: VINO1393
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko rosé 0,75l 0% - Šumivé víno Varianty
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko rosé 0,75l 0%
Šumivé víno - Cuvée, polosladké, růžové, šumivé víno , nealkoholické víno, Vinselekt Michlovský, oblast Morava, Česká republika, - 252 Kč/1 l

189,- bez DPH 164,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO707
SCHMITT SOHNE Zeller Schwarze Katz 0,75l
Víno - Cuvée, polosladké, bílé, Schmitt Sohne, ročník 2018 oblast Mosel, Německo, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 212,01 Kč/1 l

159,- bez DPH 131,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO001
CANTOLIO Salento Primitivo 2018 0,75l
Víno - Primitivo, suché, červené, Cantolio, ročník 2018 oblast Puglia, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 198,67 Kč/1 l

149,- bez DPH 123,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO411
SCHMITT SOHNE Riesling blue 2017 0,75l
Víno - Riesling, polosladké, bílé, Schmitt Sohne, ročník 2017 oblast Mosel, Německo, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 213,33 Kč/1 l

160,- bez DPH 132,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO868
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko red 0,75l 0% - Šumivé víno Varianty
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko red 0,75l 0%
Šumivé víno - Cuvée, polosladké, červené, šumivé víno , nealkoholické víno, Vinselekt Michlovský, ročník Non-vintage oblast Morava, Česká republika, - 239,51 Kč/1 l

-5% 189,-
180,- bez DPH 156,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO1005
LAGOSTA Vinho Verde White D.O.C. 0,75l
Víno - Cuvée, suché, bílé, Lagosta, ročník Non-vintage oblast Vinho Verde, Portugalsko, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 185,33 Kč/1 l

139,- bez DPH 115,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO345
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko white 0,75l 0% - Šumivé víno Varianty
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko white 0,75l 0%
Šumivé víno - Cuvée, polosladké, bílé, šumivé víno , nealkoholické víno, Vinselekt Michlovský, ročník 2020 oblast Morava, Česká republika, - 252 Kč/1 l

189,- bez DPH 164,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO708
DOM PERIGNON Vintage Luminous 2008 1,5l 12,5%
Víno - bílé, šampaňské, ročník 2008 Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 8 126,67 Kč/1 l

12 190,- bez DPH 10 074,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 2 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam103
Moët & Chandon Impérial Nectar 0,75l 12% GB
Šampaňské - Chardonnay, demi sec, šampaňské, Moët & Chandon, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 732 Kč/1 l

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam27
Lillet Blanc 0,75l 17% + Tonic Bohemsca 0,7l - Aperitiv
Varianty
Lillet Blanc 0,75l 17% + Tonic Bohemsca 0,7l
Aperitiv . Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk.

509,- bez DPH 421,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: BFR8011
Cinzano Pro-Spritz 0,75l 11,5%
Šumivé víno - šumivé víno , Cinzano, oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 225,33 Kč/1 l

169,- bez DPH 140,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsv20
Bepin de Eto Prosecco DOCG Superiore Millesimato Brut 0,75l 11,5%
Šumivé víno - šumivé víno , oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 505,33 Kč/1 l

379,- bez DPH 313,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsv56
W. & J. GRAHAM´S Tawny Porto 10Y 0,75l
Víno - Cuvée, sladké, likérové víno, W, & J, Grahams, ročník Non-vintage oblast Douro, Portugalsko, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 052 Kč/1 l

789,- bez DPH 652,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 4 ks u partnera
Objednací kód: VINO340
Veuve Clicquot Brut 0,75l 12%
Šampaňské - Chardonnay, brut, šampaňské, Veuve Clicquot, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 598,67 Kč/1 l

1 199,- bez DPH 991,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam65
Krug Grande Cuvée Brut 0,75l 12% GB
Šampaňské - Chardonnay, brut, šampaňské, Krug, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 6 665,33 Kč/1 l

4 999,- bez DPH 4 131,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 2 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam12
Moët & Chandon Impérial Rose 0,75l 12% GB
Šampaňské - Chardonnay, brut, šampaňské, Moët & Chandon, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 798,67 Kč/1 l

1 349,- bez DPH 1 115,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam29
Perrier Jouët Grand Brut 0,75l 12,5%
Šampaňské - Chardonnay, brut, šampaňské, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 398,67 Kč/1 l

1 049,- bez DPH 867,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 4 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam50
Moët & Chandon Ice Impérial Rose 0,75l 12,5%
Šampaňské - Chardonnay, brut, šampaňské, Champagne, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 998,67 Kč/1 l

1 499,- bez DPH 1 239,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem 4 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam20
Chandon Garden Spritz 0,75l 11,5%
Šumivé víno - bílé, šumivé víno , Argentina, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 612 Kč/1 l

459,- bez DPH 379,-
Koupit
Můžete mít v pondělí 27.9.
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO1355

Vína

alkoholDarujte na letošní Vánoce láhev luxusního alkoholu – poradíme, jak vybrat Jaký dárek je ten pravý pro vaše nejdražší? Takový, který skvěle odráží jejich osobnost a zaručeně je...
Pro všechny milovníky lahodné kávy přinášíme několik tipů na originální kávové drinky, kterými si...

Vína

V kategorii Vína máme právě teď na Alza.cz celkem 1002 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné vína

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi