Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Velkolepý výprodej Čistá a zdravá domácnost bez virů

Whisky a Whiskey

0

Whisky a whiskey, víte, jaký je mezi nimi rozdíl? A co irská vs. skotská whisky? Každá je něčím výjimečná. Existuje tolik druhů a tolik receptur, tolik chutí a vůní, tolik příběhů. Voda života skrývá pro každého své kouzlo. Pokud se chcete o whisky dozvědět více, čtěte dále.

Pokračovat

Whisky, nápoj kovbojů i gentlemanů

Americká, kanadská, japonská a především irská a skotská whisky – druhy této světoznámé pálenky z obilí se staletou historií se od sebe chutí i vůní liší natolik, že byste v nich někdy ani nepoznali tentýž alkohol. Whisky můžeme rozdělit podle země a oblasti původu, chuti a aromatu nebo podle toho, jak se vyrábí.

Původ whisky: Věčná hádka mezi Iry a Skoty

Historie whisky sahá do raného středověku. O jejích počátcích ale panují spíše legendy. Irové si ji nárokují jako vynález svatého Patrika, jenž je destilaci „živé vody” prý v už 5. století naučil. Dokazují to tím, že živá voda se v prastaré gaelštině řekne Uisige Beatha – to se později zkrátilo na Usqua a poté změnilo na Whisky. Skotové ji mají doloženou trochu později, ale zato písemně: Roku 1494 se objevuje v obchodní smlouvě se sladem.

i

Whiskey vs. whisky – jaký je mezi nimi rozdíl?

Tak jak to je? Whiskey? Whisky? Záleží na tom, o jakou jde. Irská whisky se správně píše whiskey, stejně jako ta americká. Whisky je označení používané pro produkty ze Skotska a Kanady. Tato označení vznikla rozdílným přepisem původního výrazu pro whisky z gaelštiny.

Druhy whisky: Jak ji můžeme rozdělit?

Na každé etiketě whisky najdete informace o způsobu výroby, době zrání a zemi původu. Jak je číst?

Způsob výroby whisky: Míchat, nebo nemíchat?

Whisky můžeme primárně rozdělit podle toho, zda je Single Malt, či Blended. Tato označení odkazují k tomu, jestli se do lahví stáčí jedna várka, nebo jestli se jednotlivé várky míchají.

Single Malt whisky – co rok to unikát

Single Malt whisky je čistá sladová whisky vyrobená vždy z jednoho druhu sladu jedné palírny. Proto se jí také říká jednodruhová. Její chuťový profil bývá zajímavější a může se každý rok měnit.

Blended whiskey – záruka stabilní chuti

Blended whiskey, tedy míchaná whisky na druhou stranu zaručuje konstantní chuť typickou pro danou značku. Vzniká smícháním až několika desítek várek z různých palíren, což od Blendmastera, tedy hlavního odborníka přes míchání, vyžaduje nemalý um. Často v ní kromě ječmene bývá i další obilí.

Další důležité pojmy, se kterými se na etiketě whisky budete setkávat

Kromě těchto dvou, se na etiketě whisky mohou objevit ještě další pojmy, které stojí za to vysvětlit.

 • Single Grain whisky označuje produkt vyráběný z nesladovaného obilí a kukuřice.
 • Blended Grain se pak míchá z několika Single Grain whisky.
 • Blended Scotch whisky vznikne smícháním Single Malt a Grain whisky.
 • Single Pot Still whiskey je specificky irská varieta. Do sladu se při destilaci přimíchává surový ječmen.
 • Single Barrel je whisky stáčená z jednoho sudu. I jednotlivé sudy totiž dodávají whisky jemné nuance.
 • Small Batch je whisky vyráběná v malém objemu. Většinou se jedná o speciální edice.

i

V sekci limitované edice whisky najdete lahve vydávané k různým výročím a speciálním příležitostem, extra staré ročníky, single barrely nebo také zajímavé blendy.

Irská whiskey, skotská whisky a tak dále: Druhy whisky podle lokalit

Druhy whisky můžeme dále rozdělit podle lokalit, v nichž se vyrábí. Každá země či oblast má pro výrobu té své trochu jiná pravidla. Vždy platí, že musí být vyrobené v dané lokalitě a z lokálních surovin. Díky tomu je od sebe můžeme poměrně dobře chuťově odlišit. Mezi ty nejznámější patří samozřejmě skotská whisky a irská whiskey, vedle nich jsou důležitými producenty USA, Kanada a Japonsko.

Ostatní whisky pocházejí často z dálného východu, například z Indie či Taiwanu, kam se jejich výroba dostala díky britským obchodníkům.

Skotská whisky voní kouřem

Skotské whisky mají nejspecifičtější aroma a chuť. Zrají nejméně tři roky v dubových sudech, mají minimálně 40 % alkoholu a vyrábí se výhradně z ječmenného sadu. A co je nejdůležitější, slad se suší v pecích na rašelině, díky tomu má skotská whisky typicky kouřovou chuť. Dále se dělí podle regionů, ve kterých se vyrábí.

i

Skotská (i irská) whisky se staří v dubových sudech, v nichž předtím zrál jiný alkohol. Nejčastěji se používají sudy po jiné whisky, ale i po bourbonu, sherry nebo víně, výsledná chuť je díky tomu příjemně nasládlá.

Odkud je nejlepší skotská whisky? Záleží na vašich chuťových preferencích

Jednotlivé značky skotské whisky náležejí do různých regionů. Mezi nejvýraznější patří vysočiny (Highlands)nížiny (Lowlands). K nim se přidává ještě Speyside, Campbeltown, ostrov Islay a skupina ostrovů označovaná jako Islands. Každý z nich má své tradiční zdroje surovin a postupy výroby.

 • Skotská whisky ze Speyside patří mezi ty jemnější, takže se hodí jako úvod do světa kouřových chutí. Velká část palíren z regionu Speyside pro její výrobu používá vodu přímo z řeky Spey.
 • Lowland whisky pochází z jižní části Skotska a je nejčastěji Single nebo Blended Grain. Vyznačuje se menší kouřovostí a slaností a hodí se jako dobrý aperitiv.
 • Skotská whisky z Highlands patří k těm drsnějším. Je bohatě nakouřená a jednotlivé značky se od sebe vzhledem k velikosti regionu chuťově často velmi liší.
 • Whisky z ostrova Islay je opravdu silně cítit po rašelině a má výraznou pikantní, slanou, rašelinnou chuť. Ostrov Islay je producentem té nejostřejší skotské whisky.
 • Islands whisky lze považovat za zlatou střední cestu. Mohou pocházet z několika skotských ostrovů (Jura, Mull, Arran a Skye) či souostroví (Shetlandy a Orkneje), které region Islands zahrnuje.

i

Skotská whisky Single Malt patří mezi nejceněnější. Některé zvláště vydařené ročníky se dokonce draží na aukcích.

Irská whiskey je ztělesněním jemnosti

Irské whiskey jsou asi to první, s čím se v baru setkáte. Patří mezi nejpopulárnější alkohol na světě. Od skotské se irská whiskey liší tím, že se při sušení ječmenného sladu v pecích netopí rašelinou. Kouřové tóny v ní tedy nehledejte. Místo toho vás oslní její jemnost s častými sladkými ovocnými, vanilkovými a ořechovými podtóny.

Skotská, nebo irská? Whisky ze Skotska je díky sušení sladu na rašelině silně kouřová. Jestli s tímto alkoholem teprve začínáte, bude pro vás nejlepší irská whiskey, která je velice jemná a méně aromatická.

Americká whiskey se vyrábí bez ohledu na irské či skotské tradice

Americké whiskey hrají tak trochu podle vlastních pravidel. Místo ječmenu v nich převládá žito či kukuřice. Mezi nejznámější druhy americké whiskey patří bourbon, Rye nebo Tennessee.

Bourbon neboli kukuřičná whiskey

Bourbon se zrodil v 18. století v Kentucky a jeho základem je kukuřice, jíž bylo v okolí tolik, že ji místní farmáři začali destilovat. Je jí v něm minimálně 51 a maximálně 80 %. Zbytek tvoří buď žito, jež bourbonu dodává kořeněnou chuť, nebo pšenice, která se postará o jemné lískooříškové tóny.

i

Zatímco skotská whisky a irská whiskey zrají ve starých sudech, bourbon leží v nových vypálených sudech. Aby dostal označení Straight, musí si v nich poležet minimálně 2 roky.

Tennessee whiskey je druh bourbonu

Tenessee whiskey je v podstatě straight bourbon whiskey vyrobená na území Tennessee. Platí pro ni stejná pravidla obsahu kukuřice i procesu zrání. Liší se ale způsobem filtrace, jíž se říká Lincolnský proces, kdy se hotová pálenka ještě procedí skrze dřevěné javorové uhlí, které jí dodá typickou lehkost a nasládlost.

Rye – whisky ze žita, která má říz

Rye v překladu znamená žitná. Whisky ze žita je typická pro severní Ameriku. Vyrábí se podobně jako bourbon. Žita v ní je tedy minimálně 51 %. Díky němu je Americká Rye whiskey ostřejší než ta klasická.

i

Moonshine – americká whisky z dob prohibice

Moonshine je název pro po domácku vyráběnou whiskey. Největší boom zažila v období prohibice ve 20. letech minulého století. Tradičně se lahvovala do zavařovacích sklenic. Někteří výrobci se k její produkci dnes opět vracejí.

Kanadská whisky s chutí karamelu

Kanadské whisky mají svou specifickou chuť. Většinou jsou vyrobené z více druhů obilí, přičemž v základu je více než 50 % kukuřice. Dnešní blendy s příměsí různého množství žita a dalšího obilí jsou krásně cítit karamelem. Kanadská whisky musí být vypálena v Kanadě a musí zrát nejméně 4 roky.

Japonská whisky patří mezi špičky

Japonské whisky se momentálně řadí mezi to nejlepší a nejzajímavější, co na trhu najdete. Existují sice už sto let, populárními se ale staly teprve až v posledních desetiletích. A to právem. Receptura vychází ze skotské, Japonci se ale její výroby zhostili s typickým citem pro detail a schopností vnímat celek. Výsledkem je klasická drsná chuť whisky prostoupená exotikou.

Existuje i nejedna dobrá česká whisky. Pálenky z obilí asi nikdy nedoženou tradiční švestky, ale i tak se v našich krajích najde několik zajímavých producentů, jejichž výrobky stojí za to ochutnat.

Jak velkou lahev whisky koupit?

Lahev whisky může mít různý objem. Standardní je 0,5–1 l, ale setkat se můžete i s degustačními lahvičkami o objemu 0,2 l. Pro ty, kteří svůj oblíbený druh whisky již znají, jsou k dostání i obří 3l lahve. A pokud ji chcete někomu darovat, podívejte se na dárková balení whisky a whiskey.

Výroba whisky v 6 krocích

Je jedno, jestli je to skotská nebo irská, whisky se v základu vyrábí vždy stejně. Potřeba jsou tři suroviny: voda, ječmen (či jiné obilí a kukuřice) a kvasinky.

 1. Ječmen se nechá naklíčit (vzniká slad), aby se jeho škrob rozložil na maltózu, již kvasinky zvládnou rozložit.
 2. Slad se suší a praží, pak je třeba jej nasekat a namočit do horké vody, aby se z něj uvolnila maltóza.
 3. Výsledný sladký roztok fermentuje s kvasinkami, jež vyrobí 5–10 % alkoholu a zahynou.
 4. Whisky se poté opakovaně destiluje v měděných kádích, dokud nedosáhne 70–85 % alkoholu.
 5. Pak se lehce naředí a nechá zrát v dubových sudech, od kterých chytne svou zlatou barvu a dřevitou chuť.
 6. Před lahvováním se naposledy naředí na výsledný obsah alkoholu (40–65 %) a pak už nezbývá než ji vypít.

i

A co pravá irská whiskey? Výroba má u Irů dvě jasně dané podmínky. Whiskey si musí v dubovém sudu poležet minimálně tři roky, a hlavně musí být třikrát destilovaná.

Degustace whisky

Degustace whisky je podobný um jako degustace vína. Vyžaduje dobře vycvičený jazyk i trochu znalostí. Základem je správné sklo. Whisky můžete popíjet z klasické široké sklenice na whisky s těžkým dnem, na její ochutnávku ale použijte Glencairn, sklenku ve tvaru tulipánku na tlusté nožce. Jak při degustaci postupovat?

 • K whisky přivoňte a plně vychutnejte její vůni.
 • Srkněte malý doušek a nechte jej rozplynout na jazyku, aby vynikly všechny tóny.
 • Nepolykejte hned, správně byste měli whisky na jazyku mít alespoň 10 vteřin.
 • Před další degustací se napijte čisté vody.
 • Některé whisky je dobré zkoušet při různých teplotách.
 • Rašelinná skotská whisky chuťově rozkvete, když do ní vmícháte lžičku vody.

Sháníte levnou, ale kvalitní whisky? Akce a slevy vám pomohou ušetřit.

Whisky a bourbon se používají také v řadě oblíbených koktejlů

Nejlepší whisky je samozřejmě čistá nebo „on the rocks” čili na ledu. Kdo její chuť nesnese, může ji zkusit se sodou. Mezi oblíbené koktejly z whisky a bourbonu patří Manhattan, Old Fashioned či Whiskey Sour.

i

I samotná whisky může být chuťově různě upravovaná. Oblíbené jsou především whisky s medem. Existují i nejrůznější tradiční irské likéry z whiskey s kávou a smetanou.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Jack Daniel'S 5 × 50 Ml Gb Skladem > 10 ks
Whiskey , země původu USA, kraj Kentucky. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 996 Kč/1 l
499,-

2.
Whiskey , země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 141,43 Kč/1 l
799,-

3.
Whiskey , země původu USA. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 712,86 Kč/1 l
499,-

Další nejprodávanější
347 položek
Lidovka
Jack Daniel'S 5 × 50 Ml Gb
Whiskey , země původu USA, kraj Kentucky. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 996 Kč/1 l

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO548
Zlatá střední cesta
Royal Salute Diamond Tribute 0,7l 40% GB L.E.
Whisky Blended, země původu Skotsko, doba zrání 21 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 11 784,29 Kč/1 l

8 249,- bez DPH 6 817,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKOw615
Pro náročné
Ardbeg 22y 0,7l 46,4% GB
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Islay, doba zrání 22 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 21 414,29 Kč/1 l

14 990,- bez DPH 12 388,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKOw209
Jack Daniel'S No.7 700 Ml 40%
Whiskey , země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 712,86 Kč/1 l

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:15
Objednací kód: ALKO566
Laphroaig 10Y 700 Ml 40%
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Islay. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 427,14 Kč/1 l

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO745
Jack Daniel'S Honey + Retro Budík 700 Ml 35% Gb
Whiskey , země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 141,43 Kč/1 l

799,- bez DPH 660,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO557
Jack Daniel'S Fire 700 Ml 35% - Whiskey Varianty
Jack Daniel'S Fire 700 Ml 35%
Whiskey , země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 727,14 Kč/1 l

509,- bez DPH 421,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO195
Jack Daniel'S Legacy Second Edition 700 Ml 43% L.E.
Whiskey , země původu USA, kraj Kentucky. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 855,71 Kč/1 l

599,- bez DPH 495,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO559
Jack Daniel'S Single Barrel Select 700 Ml 45%
Whiskey Single Barrel, země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 427,14 Kč/1 l

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO571
Jack Daniel'S Gentleman Jack 700 Ml 40%
Whiskey , země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 041,43 Kč/1 l

729,- bez DPH 602,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO552
Jack Daniel'S Apple 700 Ml 35% - Whiskey Varianty
Jack Daniel'S Apple 700 Ml 35%
Whiskey , země původu USA. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 712,86 Kč/1 l

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO194
Woodford Reserve Distiller Select 700 Ml 43,2%
Whiskey , země původu USA, kraj Kentucky. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 427,14 Kč/1 l

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO581
Ardbeg Uigeadail 700 Ml 54,2 % Gb
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Islay. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 2 698,57 Kč/1 l

1 889,- bez DPH 1 561,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO650
Stará Myslivecká Žitná Reserve 700 Ml 40%
Whisky , země původu Česká republika. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 384,29 Kč/1 l

269,- bez DPH 222,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO640
Glenfiddich 12Y 700 Ml 40% - Whisky Varianty
Glenfiddich 12Y 700 Ml 40%
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Highland. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 170 Kč/1 l

819,- bez DPH 677,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO705
Jack Daniel'S 3000 Ml 40% Kolébka
Whiskey , země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 033 Kč/1 l

3 099,- bez DPH 2 561,-
Koupit
Skladem 5 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO547
Laphroaig Select 700 Ml 40%
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Islay. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 241,43 Kč/1 l

869,- bez DPH 718,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO749
Gold Cock Peated Single Malt 0,7l 49,2% - Whiskey
Nové
Gold Cock Peated Single Malt 0,7l 49,2%
Whiskey Single Malt, země původu Česká republika. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 998,57 Kč/1 l

+ ZDARMA Dárek Gold Cock 10y 0,2l 49,2%

699,- bez DPH 578,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKOw667
Akashi Blended 500 Ml 40 %
Whisky Blended, země původu Japonsko. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 558 Kč/1 l

779,- bez DPH 644,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO614
Glen Grant Major's Reserve 0,7l 40%
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Speyside. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 755,71 Kč/1 l

529,- bez DPH 437,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKOw390
Stará Žitná Myslivecká Selection 7y 0,7l 40% - Whiskey
Nové
Stará Žitná Myslivecká Selection 7y 0,7l 40%
Whiskey , země původu Česká republika. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 827,14 Kč/1 l

579,- bez DPH 479,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKOw666
Jack Daniel'S Single Barrel Strength 700 Ml 64,5% - Whiskey Varianty
Jack Daniel'S Single Barrel Strength 700 Ml 64,5%
Whiskey Single Barrel, země původu USA, kraj Tennessee. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 3 855,71 Kč/1 l

2 699,- bez DPH 2 231,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO572
Cosa Nostra 700 Ml 40%
Whisky Blended, země původu Skotsko, kraj Highland. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 2 855,71 Kč/1 l

1 999,- bez DPH 1 652,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO690
Johnnie Walker Blue Label 60Y 700 Ml 40% - Whisky Varianty
Johnnie Walker Blue Label 60Y 700 Ml 40%
Whisky Blended, země původu Skotsko. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 5 712,86 Kč/1 l

3 999,- bez DPH 3 305,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít v úterý 26.1.
Objednací kód: ALKO734

Whisky a Whiskey

alkoholDarujte na letošní Vánoce láhev luxusního alkoholu – poradíme, jak vybrat Jaký dárek je ten pravý pro vaše nejdražší? Takový, který skvěle odráží jejich osobnost a zaručeně je...

Whisky a Whiskey

V kategorii Whisky a Whiskey máme právě teď na Alza.cz celkem 347 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné whisky a Whiskey

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi