Windows 8

0

Windows 8/8.1 je moderní operační systém s vyváženým poměrem ceny a výkonu. V porovnání s Windows 7 nabízí spousty nových funkcí a novým Windows 10 konkuruje hlavně cenou. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Pokračovat

Jakou bitovou verzi Windows 8 vybrat

V dnešní době jsou 64bitové operační systémy považovány za standard a 32bitové se stávají minulostí. Hlavní výhoda 64bitového OS je v podpoře operační paměti větší než 4 GB RAM a ve zpětné kompatibilitě s 32bitovými aplikacemi. Jediným požadavkem je 64bitový procesor.

Typy edic

U nás zakoupíte Windows 8 již v upgradované verzi na Windows 8.1. Ten přináší do všech edic mnoho novinek jak v podobě vzhledu, tak v podobě nových funkcí a vylepšení.

 • Windows 8/8.1 – verze pro běžné domácí použití, dostačuje většině uživatelů
 • Windows 8/8.1 Pro – umožňuje navíc připojení k firemní doméně, disponuje plnohodnotnou funkcí Vzdálené plochy (klient i host), obsahuje nástroj pro šifrování dat BitLocker a podporuje virtualizaci.
 • Windows 8/8.1 Enterprise – edice využitelná pouze ve firemním prostředí. Oproti verzi Pro je obohacena hlavně o funkce Windows-To-Go, DirectAccess, BranchCache, AppLocker a podporu VDI.

Jaký typ licence zvolit

 • OEM licence – nejlevnější licence, jejíž užívání je vázáno k nově zakoupenému zařízení. Pokud jste zakoupili nový počítač nebo notebook s předinstalovaným operačním systémem, jedná se právě o OEM licenci. Lze ji zakoupit i samostatně, pokud jste si například pořídili nový počítač bez operačního systému a chcete ho nainstalovat dodatečně nebo plánujete sestavit nový počítač ze zakoupených komponentů. S OEM licencí nelze licencovat jiné zařízení, než ke kterému byla zakoupena a je nepřenositelná.
 • FPP (krabicová verze) – plná, přenositelná licence. Oproti OEM licenci je možné produkt odinstalovat a nainstalovat na libovolné jiné zařízení – nesmí však být používána na více počítačích současně.
 • GGK (Get Genuine Kit) – slouží k legalizaci operačního systému, pokud je na vašem počítači nainstalován neoriginální systém Windows. Tato licence je, stejně jako OEM licence, vázaná na konkrétní počítač a je nepřenosná. Kromě GGK licence lze také pro účely legalizace zakoupit FPP licenci (krabicovou verzi) – OEM licenci však nelze použít.

Oficiální podpora Windows 8.1 až do roku 2023

Windows 8 s nainstalovaným upgradem na Windows 8.1 budou ze strany Microsoftu oficiálně podporovány až do 1. října 2023. Do této doby budou prostřednictvím služby Windows Update vydávány důležité systémové aktualizace.

Hlavní novinky oproti Windows 7

 • Rychlé spuštění – obvykle trvá 10 až 15 vteřin
 • Optimalizace pro dotykové obrazovky
 • Start Screen – přepracovaný design úvodní obrazovky
 • Integrace s cloudovou službou OneDrive a obchodem s aplikacemi Windows Store
 • Vylepšené zabezpečení zejména díky funkcím SecureBoot, BitLocker a AppLocker
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
WinPro 10 SNGL Upgrd OLP NL Acdmc
Operační systém upgrade, jedna jazyková verze, verze 10
  Interní

2 150,- bez DPH 1 777,-
Koupit
Dostupné následující pracovní den
Objednací kód: ED5600d
 

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


Zkuste Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB9