AD homeoffice PET

Xbox X018 (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – show představila nový obsah, ale žádné exkluzivity

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Microsoft svou akci Xbox X018 odstartoval speciálním vydáním pořadu Inside Xbox, který trval celé dvě hodiny. K vidění bylo mnoho nového obsahu do exkluzivních titulů a také nové trailery na multiplatformové hry. Bohužel jsme se však nedočkali žádného velkého oznámení. Co vše se na show ukázalo nebo naopak neukázalo, se můžete dočíst níže v našem souhrnu. V neděli budou probíhat ještě samostatné streamy k jednotlivým hrám, detailněji se budeme každému titulu věnovat v samostatném článku.

Xbox X018; screenshot: logo

Xbox X018 – Obsah

 1. Xbox X018 bez velkých oznámení, za to s množstvím nového obsahu
 2. První DLC do Forza Horizon 4 už 13. prosince
 3. Crackdown 3 vyjde 15. března 2019, Crackdown 1 zdarma
 4. Just Cause 4 ve filmovém traileru
 5. Devil May Cry 5 ukazuje nové zbraně a void režim
 6. PUBG míří do Xbox Game Pass, do konce roku ho bude následovat dalších 16 her
 7. Sea of Thieves dostane začátkem roku 2019 nový kompetitivní režim Arena
 8. Shadow of the Tomb Raider ukázalo rozšíření The Forge
 9. Jump Force a Kingdom Hearts III v nových trailerech
 10. Microsoft rozšiřuje sbírku studií o další dvě firmy
 11. Nový update State of Decay 2 a podpora myši a klávesnice
 12. Co je to Xbox X018
 13. Kdy a kde se dívat na Xbox X018?
 14. Na co se můžeme těšit? Hry, hry a zase hry
 15. Uvidíme také Microsoft xCloud a Xbox Scarlett?

Xbox X018 bez velkých oznámení, za to s množstvím nového obsahu

• Update: 11. 11. 2018 • Autor: Filip Němec

Po perfektní bouři nových exkluzivit a skvělých trailerů multiplatformových her na E3 2018 jsem čekal podobnou podívanou i z Mexika, ale očekávání nebyla ani zdaleka naplněna. Je logické, že Microsoft si mohl dovolit více času věnovat rozhovorům, protože měl tentokrát celou akci sám pro sebe, Xbox X018 by se ale podle mě dalo shrnout frází: „moc slov a málo her“. 

Žádné nové exkluzivity, ani pouhý trailer na ty největší pecky jako Halo: Infinite nebo Gears 5. Nepotvrdily se ani spekulace o řádném oznámení Age of Empires IV nebo hry s Batmanem. Kompletně se pak zapomnělo na nedávno prezentovanou streamovací službu Microsoft xCloud a zatímco na E3 se alespoň náznakem mluvilo o nástupci Xboxu One, tentokrát jsme se nedočkali ani pomrknutí. Jaký máte pocit z Xbox X018 vy? Dejte nám vědět v komentářích. Níže si můžete přečíst výčet toho nejzajímavějšího z celé show, detailům se budeme věnovat v samostatných článcích.

První DLC do Forza Horizon 4 už 13. prosince

Jednou z jistot Xbox X018 bylo cokoli nového kolem arkádových závodů Forza Horizon 4 a jak se dalo předpokládat, jde o nové rozšíření. DLC s názvem Fortune Island nás zavede na sever Velké Británie, kde panuje ještě divočejší počasí než ve zbytku království. Autoři tak lákají na prudké lijáky okořeněné blesky, romantické duše naopak potěší možnost spatřit polární záři. Z videa je jasné, že se můžeme těšit na dlouhé serpentýny jako dělané pro táhlé drifty či strmá stoupání. Fortune Island vyjde ještě letos, přesněji 13. prosince.

Forza Horizon 4 – Fortune Island DLC (trailer)

Hlavní designér čtvrté Forzy Horizon 4 představuje chystané rozšíření Fortune Island.

Crackdown 3 vyjde 15. března 2019, Crackdown 1 zdarma

A je to konečně tady! Crackdown 3 má datum vydání. Tato open world akce se zničitelným prostředím vyjde 15. března v příštím roce a její autoři na X018 přinesli i nový multiplayerový režim Wrecking Zone. Jak název napovídá, klíčovým prvkem hratelnosti bude možnost rozbít vše, co vám přijde pod ruku: bořit budete mosty či rovnou celé budovy a tím i výrazně měnit vzhled bojiště.

Bohužel se po všech těch letech nedokážu zbavit pocitu, že Crackdown 3 se nikam neposouvá. Hratelnost nepůsobí nijak výjimečně a co teprve to automatické zaměřování v kompetitivním režimu? Uvidíme, jak zamíchá kartami zničitelnost prostředí a konečně i humor. Na celé ukázce byl totiž nejlepší hraný začátek traileru, kde zazářil herec Terry Crews. Zkrátit čekání si budeme moci prvním dílem, od teď je totiž Crackdown dostupný na Microsoft Store a díky zpětné kompatibilitě si ho budete moci zahrát na Xboxu 360 i na Xboxu One.

Crackdown 3 – multiplayerový režim Wrecking Zone (gameplay trailer)

Zničit nepříteli přístupovou cestu nebo na něj nechat spadnout budovu? To nezní špatně!

Just Cause 4 ve filmovém traileru

Tady snad ani není třeba cokoli psát. Čerstvý trailer pro Just Cause 4 od Avalanche Studios je naprosto parádní a ukazuje vše, co si od nového dobrodružství s Rico Rodriguezem přát. Exploze, nespoutaná akce a… zase ty exploze. A ano, i pořádně děsivé tornádo.

Just Cause 4 - Eye of The Storm (cinematic trailer)

Je vůbec možné se na tuto bláznivou akci netěšit?

Devil May Cry 5 ukazuje nové zbraně a void režim

Microsoft překvapil velkou koncentrací původně ryze japonských titulů, mezi kterými nechyběl pátý díl hack and slash akce Devil May Cry. Její autoři představili nový void režim, který poslouží jak úplným začátečníkům, tak i hardcore hráčům, kteří chtějí ovládnout každičký element Devil May Cry 5. Void mód je jakýmsi tréninkovým režimem, ve kterém si můžete upravovat chování hry a pilovat své dovednosti. Více informací o hře bychom se měli dozvědět na prosincovém The Game Awards 2018.

Devil May Cry 5 – void režim (trailer)

Ve videu se můžete podívat nejen do útrob studia, ale také uvidíte nové a doposud neoznámené zbraně hlavního hrdiny.

PUBG míří do Xbox Game Pass, do konce roku ho bude následovat dalších 16 her

Začátek samotné akce začal slibně pro všechny nerozhodné hráče, kteří uvažují nad hraním PlayerUnknown's Battlegrounds na Xboxu One. Nedávno jsme se dozvěděli, že PUBG konečně vyjde na PlayStationu 4, Microsoft však tuto vysokou kartu přebíjí esem největším – PUBG na Xbox One zdarma. Tedy, ne tak úplně. Zdarma v rámci služby Xbox Game Pass a to od 12. listopadu.

Čím dal oblíbenější Xbox Game Pass se stal nosným prvkem celé show, v průběhu streamu totiž Microsoft oznámil 16 her, které si do konce roku díky této službě budeme moci zahrát. Z hlavních novinek kromě PUBG je třeba zmínit cenami ověnčenou akci Hellblade: Senua´s Sacriface, Ori and The Blind Forest a v den vydání také Ori and the Will of the Wisps (2019). V den vydání pak bude dostupné také tahové RPG Mutant Year Zero.

Sea of Thieves dostane začátkem roku 2019 nový kompetitivní režim Arena

Pirátská onlinovka Sea of Thieves rozhodně nezazářila tak, jak si Microsoft i vývojáři z Rare Studios přáli. Nedá se jim však upřít snaha svou hru i nadále vylepšovat – i proto si na začátek příštího roku přichystali nový kompetitivní režim Arena. Ten bude čistě volitelnou aktivitou, ve které budete moci otestovat své schopnosti jak na souši, tak i na vodě. Více toho zatím o tomto rozšíření nevíme a ani oznamující trailer o něm příliš mnoho neprozradil.

Sea of Thieves – kompetitivní režim Arena (gameplay trailer)

Oznamující trailer toho moc neprozradil, ale dokázal navnadit? Rozhodně ano.

Shadow of the Tomb Raider ukázalo rozšíření The Forge

Slibovaná ukázka z DLC pro Shadow of the Tomb Raider, The Forge, sice nebyla doprovázena žádnými dodatečnými informacemi, nicméně vše podstatné už vlastně známe. Chystané rozšíření vyjde 13. listopadu a nový obsah si budeme moci projít jak zcela sami, tak i v kooperaci s přáteli. Níže se můžete podívat na nový trailer.

Shadow of the Tomb Raider - The Forge DLC (trailer)

Ústředním bodem celého DLC bude nová kobka, zdá se ale, že se můžeme těšit i na přítomnost menšího příběhu.

Jump Force a Kingdom Hearts III v nových trailerech

Svou troškou do mlýna přispěla i dvojice japonských titulů, která se prezentovala líbivými trailery. Kingdom Hearts III připomněly své blížící se vydání videem, kde se stal hlavní hvězdou medvídek Pú, a Jump Force představilo postavy Super Saiyan Blue Vegeta a Golden Frieza.

Kingdom Hearts III – Medvídek Pú (trailer)

Nejen fanoušci Pixaru budou vrnět blahem.

Jump Force - Super Saiyan Blue Goku and Golden Frieza (gameplay trailer)

Jak to dopadne, když se na bojišti střetnou největší bijci japonských komiksů a seriálů? Nějak takto.

Microsoft rozšiřuje sbírku studií o další dvě firmy

V Microsoftu očividně nákupy herních studií ještě neskončily. K Playground Games (Forza Horizon 4) nebo Ninja Theory (Hellblade: Senua´s Sacriface) přibyla další dvě zvučná jména. Do Microsoft Studios nyní patří InXile Entertainment (The Bard’s Tales) a také harcovníci RPG žánru Obsidian Entertainment, kteří stojí za hrami jako Fallout: New Vegas, South Park: Stick of Truth či Pillars of Eternity 2. Bohužel jsme se nedočkali informace o tom, na čem nová studia pracují. Microsoft si je určitě nekoupil jen tak na parádu a alespoň malý náznak by rozhodně neurazil.

Xbox X018; screenshot: Bard's Tale IV Xbox X018; screenshot: Fallout New Vegas

Obrázek 1: První oznámená akvizice Microsoftu nás mírně překvapila. Bard's Tale IV si sice vedl poměrně slušně, ale trpěl klasickým neduhem postihujícím projekty inXile Entertainment – nedodělanost. Polepší se šéf studia, Brian Fargo, v zelených barvách nového šéfa? Obrázek 2: To v případě Obsidianu se žádné překvapení nekonalo... byť pokračování komunitou milovaného Fallout New Vegas se asi hned tak nedočkáme. Bethesda má momentálně se svou vlajkovou lodí jiné plány (Fallout 76?).

Nový update State of Decay 2 a podpora myši a klávesnice

Už 16. listopadu dostane svět State of Decay 2 nový update, který přidá do hry několik unikátních zbraní na blízko i na dálku plus nové vybavení. Největší hvězdnou má být kuše, vhodná pro eliminaci tlejících nepřátel takovým způsobem, aby se na vás okamžitě nevrhlo dalších deset zombíků z vedlejší uličky. Začátkem roku 2019 by pak mělo State of Decay 2 dostat další update, který nabídne nové možnosti, jak se svou komunitou přežít.

Fortnite, War Thunder nebo Vermintide 2 odteď na Xboxu One i s myší a klávesnicí

Od 14. listopadu bude možné připojit k Xboxu One podporované myši a klávesnice (Razer má chystat speciální linii produktů), se kterými si budete moci zahrát mnoho akčních her. Patří mezi ně kupříkladu online akce Fortnite, War Thunder, Vermintide 2 nebo Warframe. Z dalších her, které se přidají v budoucnu, je třeba zmínit tituly jako je Minion Master, Moonlighter či dvojici českých her Vigor a DayZ od Bohemia Interactive Studio.

     

Inside Xbox: X018 Special

Na záznam celé speciální epizody Inside Xbox se můžete podívat výše.

   

Následuje původní článek...

Co je to Xbox X018

• Speciál: 9. 11. 2018 • Autor: Filip Němec

Firmám typu Sony, Nintendo či Microsoft už nestačí výstavy jako je E3 nebo Gamescom. V posledních letech si tito giganti sami organizují velké akce, na nichž oznamují ty nejzajímavější novinky. Xbox X018 však může být pro mnoho hráčů pojmem neznámým, protože tato (dříve pravidelná) událost měla posledních 7 let přestávku – viceprezident herní divize Microsoftu Phil Spencer však pro letošní rok překvapivě oznámil návrat.

Xbox X018; screenshot: Showcase

Letos to Microsoft na E3 pořádně rozbalil. Pokud bychom viděli podobnou smršť nových oznámení, rozhodně se nebudeme zlobit. A podle všeho nás čeká pořádně velká show, přestože zatím nemáme mnoho podrobností.

Každý z ročníků se konal na jiném a dosti odlišném místě, a zatímco v roce 2000 celou akci hostilo San Francisko, letos se dění přesouvá do Mexico City. Zde Microsoft slibuje mnoho zajímavých oznámení a plné dva dny napěchované hrami pro Xbox One (a možná i pro PC). Celá akce se bude konat od 10. do 11. listopadu a po celé dva dny budou probíhat na Mixeru (streamovací služba Microsoftu určená převážně pro hry) živé přenosy. Tím hlavním však bude speciální vydání pořadu Inside Xbox, které proběhne 10. listopadu od 22:00 a bude trvat zhruba do půlnoci. Čeká nás tak dvouhodinovka plná nových her a zajímavých oznámení.

Kdy a kde se dívat na Xbox X018?

Po celý víkend Microsoft plánuje živá vysílání. Ta pravděpodobně méně důležitá budou probíhat v průběhu soboty i neděle a vše bude možné sledovat na Xbox kanále streamovací služby Mixer. V sobotu od 22:00 do 24:00 pak bude probíhat speciální vysílání pořadu Inside Xbox, který by měl být rovněž dostupný skrze kanál na Mixeru. Na stream se můžete o víkendu dívat prostřednictvím videa níže.

Na co se můžeme těšit? Hry, hry a zase hry

Pryč jsou doby, kdy Microsoft bral Xbox One jako zábavní zařízení, kde jsou služby jako televize či filmy rovnocenné nebo dokonce nadřazené hrám. Letošní Xbox X018 má být čistě ve znamení her a vzhledem ke skvělé formě, kterou MS ukázal na E3 konferenci, tomu nemám důvod nevěřit. Nestává se však často, že bychom jen pár dní před samotnou akcí neměli vůbec tušení, co nás čeká. Pouze naznačeno bylo oznámení hned několika exkluzivních titulů i multiplatformových her.

Xbox X018; screenshot: Microsoft Studios

Microsoft na E3 oznámil nákup mnoha studií a je tak možné už nyní očekávat alespoň náznak toho, co z nové spolupráce vznikne. Spekuluje se například o nové hře od Ninja Theory, autorů Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Halo: Infinite ani Fable se na X018 neukáže

Microsoft se do tvorby nových her opřel až relativně nedávno (a to zejména díky akvizici populárních herních studií) a budoucí plány lze jen stěží odhadovat. Máme však potvrzeno, že zcela jistě neuvidíme nové Halo: Infinite a bohužel také nemáme očekávat nově připravovaný titul od studia Playground Games – víme, že zatímco jeden jeho tým pracoval na Forze Horizon 4, další část studia již vyvíjela zcela novou hru. Spekuluje se, že by mohlo jít o nový díl z oblíbené RPG série Fable, což je jedna z hlavních značek Microsoftu, jež byla delší dobu u ledu. Fanoušci rychlých aut a pohádkových příběhů si budou muset (zřejmě) na X018 nechat zajít chuť.

Potvrzeno: PUBG, Shadow of the Tomb Raider a State of Decay 2

Pár dní před akcí potvrdil Microsoft přítomnost rozšíření The Forge pro Shadow of the Tomb Raider, ale také řadu novinek do battle royal online akci PUBG. Potvrzeny také byly dřívější spekulace o akční adventuře State of Decay 2, se kterou má Microsoft očividně ještě další plány.

Xbox X018; screenshot: Shadow of the Tomb Raider Xbox X018; screenshot: PUBG

Obrázek 1: DLC The Forge pro akční adventuru Shadow of the Tomb Raider nabídne novou kobku, kterou můžete zdolat sami nebo v kooperaci. Obrázek 2: V posledních dnech se hodně mluví o oznámení PUBG pro PlayStation 4, to ale asi nebude ona novinka, na kterou Microsoft v rámci akce Xbox X018 láká.

Crackdown 3 nebo Tom Clancy´s The Division 2 hratelné přímo na místě

Z velkých značek je logické očekávat alespoň cokoli o Gears 5, popřípadě tahové odbočky Gears Tactics. Naopak s jistotou můžeme říci, že uvidíme  open world akci Crackdown 3, která má být dokonce přímo na place ve formě hratelné ukázky. Že by se titul konečně dostal do stádia, kdy je schopný se skutečně prezentovat? Mezi hratelnými kousky nebude chybět ani Tom Clancy´s The Division 2 a také Kingdom Hearts 3. Mezi velké favority na bližší představení či rovnou hratelnou ukázku patří i plošinovka Ori and the Will of the Wisps.

Předvede podporu myši a klávesnice Age of Empires IV?

V tomto případě se pouštím do čisté spekulace, ale rozhodně by to dávalo smysl. Phil Spencer již oznámil, že na Xbox X018 dojde k oznámení podpory myši a klávesnice na Xboxu One a jak nejlépe takovou přednost ukázat než na strategii a ještě velmi zvučného jména a z vlastní stáje? Age of Empires IV oznámil Microsoft již na loňském Gamescomu, ale od té doby jsme o hře nic nového neslyšeli a toto by mohla být ideální šance.

Xbox Inside – oznámení Xbox X018 a podpory klávesnice a myši (internetový pořad)

V poslední epizodě Xbox Inside oznámil Phil Spencer nejen konání samotné akce Xbox X018, ale také jednu z novinek – na Xboxu One si budeme moci zahrát vybrané tituly i s myší a klávesnicí.

Nové multiplatformové hry – přijde i Batman?

Microsoft se začal hodně snažit, aby měl co nejvíce vlastních exkluzivit. To je však běh na dlouhou trať, a pokud má epizoda Xbox Inside trvat dvě hodiny, vyplnit nějaký prostor budou muset i multiplatformové tituly. Nedávno se vyrojily spekulace o nové hře s Batmanam v hlavní roli. Jsou založeny na úniku informací od údajně spolehlivého zdroje, který prozradil mnoho detailů, jako jsou hratelné postavy nebo hlavní záporák.

Sázkou téměř na jistotu je pak přítomnost her z programu ID@Xbox, který pomáhá na svět zajímavým indie titulům. Čekat lze ale prakticky cokoli, protože Microsoft aktuálně vlastní nejvýkonnější herní konzoli na světě a tak je logické, že vydavatelé budou chtít své multiplatformní tituly prezentovat právě na té konzoli, která nabídne lepší vizuální zpracování.

Uvidíme také Microsoft xCloud a Xbox Scarlett?

Přestože o tom oficiálně nepadlo ani slovo, je více než logické očekávat na X018 nově oznámenou streamovací službu xCloud. Microsoft plánuje začátkem roku spustit veřejnou betu, a tak je ideální čas sdělit nám podrobnosti ohledně ambiciózního plánu přinést na tablety a mobilní telefony velké streamované AAA hry. Vidět bychom také mohli nové ovládací prvky určené právě pro přenosná zařízení, jejichž fotografie nedávno unikly na internet.

Xbox X018; screenshot: xCloud

Zatímco novinky ohledně nextgen konzole od Microsoftu nejsou úplně jisté, cokoliv nového o streamovací službě xCloud je naopak velmi pravděpodobné.

Velký otazník pak visí nad přítomností nového Xboxu, aktuálně přezdívaného „Scarlett“ nebo jednoduše „Xbox Two“. Microsoft očividně nechce nechat nic náhodě a své postavení v rámci příští konzolové generace si buduje už od E3, kde oznámil práci na nové next gen konzoli. Podle posledních zpráv to vypadá, že je ještě příliš brzy a nové konzole se ukáží až v roce 2019. Nějaká malá ukázka či jen připomenutí, že se na novém Xboxu již pilně pracuje, se však dá očekávat.

i Mohlo by vás zajímat

O dění na akci Xbox X018 vás budeme průběžně informovat v tomto pravidelně aktualizovaném článku. Těšit se můžete na shrnutí všech důležitých událostí a samozřejmě nebudou chybět ani odkazy na přímé přenosy.


3,7
Halo Infinite - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - Master Chief se vrací v další kapitole legendární franchisy.
1 059,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO521
4,5
Tom Clancys The Division 2 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - pokračování akčního RPG říznutého MMO prvky. Otevřený svět The Divison je bohatý a nabízí spoustu možností.
359,-
Skladem 5 ks u dodavatele
Objednací kód: MXO477
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací