Jak uplatnit zimní Sony cashback?

Bezzrcadlovky Sony Alpha – pro fotografy i profesionální videoprodukce

Bezzrcadlovky už před časem ovládly nabídku profesionálních i amatérských fotoaparátů s výměnnými objektivy, čímž do jisté míry vytlačily klasické zrcadlovky. Není divu – bezzrcadlovka může mít stejný, ne-li lepší fotografický výkon než profesionální zrcadlovka, zároveň ale přidává řadu moderních funkcí, jako je elektronický hledáček nebo neslyšná elektronická závěrka. Obvykle také lépe natáčí video a k tomu všemu je ještě menší a lehčí. Za rozšíření bezzrcadlovek vděčíme zejména značce Sony, která na tuto technologii vsadila o mnohem dříve než konkurence. Co najdeme v její současné nabídce?

Sony Alpha A7 III – oblíbený dříč prověřený časem

Sony A7 III je určitě jedna z nejoblíbenějších profesionálních bezzrcadlovek a dlouhou dobu hegemon své cenové kategorie. Srdcem fotoaparátu je velký Full Frame snímač s rozlišením 24 Mpx, a tudíž velkými pixely, které zajišťují skvělý výkon i za zhoršených světelných podmínek. Kvalitní fotografie jsou ale jen část velkého úspěchu této populární bezzrcadlovky. Sony A7 III totiž zvládne natáčet 4K video, a to v kvalitě, která je vhodná i pro filmovou nebo reklamní produkci. Bezzrcadlovky Sony jsou také proslulé vysokou rychlostí ostření a extra dlouhou výdrží na jedno nabití baterie, což platí i pro skvělý model A7 III.

Sony Alpha A7C – Full Frame výkon v kapesním provedení

Chcete bezzrcadlovku, která je opravdu výkonná a opravdu kompaktní zároveň? Sony Alpha A7C je to, co hledáte. V mnoha ohledech je to fotoaparát velmi podobný modelu A7 III, má například téměř identické „vnitřnosti“, řadu rozdílů zde ale přesto najdeme. A7C je výrazně menší, a tělem tak připomíná spíše APS-C modely, takže se vhodným objektivem se skutečně vejde i do kapsy v bundě. Tato zmenšená varianta je také novější, a má proto ještě přesnější a rychlejší systém automatického ostření. Došlo ale i na kompromisy v podobě menšího elektronického hledáčku či pomalejší mechanické závěrky (minimální čas 1/4000 s).

Sony Alpha A6600 – ta nejlepší bezzrcadlovka pro šetřivé

Pro uživatele, kteří nechtějí investovat do Full Frame, je zde řada APS-C fotoaparátů Sony, jejíž vlajkovou lodí je model A6600. Nenechte se zmást, jedná se o špičkové zařízení, které zvládne natáčet 4K video, při sekvenčním fotografování pořídit 11 snímků za sekundu, ostřit stejně rychle jako Full Frame modely a také nabídnout vestavěnou stabilizaci obrazu. Největším rozdílem je tedy snímač, který je menší, ale přesto nabídne 24 Mpx. Nižší obrazové kvality ve srovnání s Full Frame si proto všimnete jen za špatných světelných podmínek. Obě řady fotoaparátů mají Sony E-mount, takže i na A6600 můžete připevnit objektivy pro Full Frame.

AlzaTech: Výhody bezzrcadlovek: Proč jsme si vybrali Sony Alpha A7 III?

Mohlo by vás zajímat

Nabídka fotovýbavy Sony

Bezzrcadlovky, objektivy i příslušenství.

 

 

 

 

Kompletní nabídka