Mastercard Obchodník roku 2021 Nákupy Ona Dnes

Zpráva evropského parlamentu: kryptoměny neohrožují centrální banky

Zobrazit katalog
Aktualizováno

Krypto Bleskovky

Minulý týden publikovaná studie Evropského parlamentu analyzuje, jaký význam mají kryptoměny v dnešním světě. Ve studii autoři zmiňují, že kryptoměny jsou oživením konceptu soukromých měn, které hrály velkou roli v 18. a 19. století. Oproti nim jsou kryptoměny nicméně globálně využívané. Studie o kryptoměnách pojednává s překvapivě pozitivním přístupem:

„Díky využití blockchainové technologie (která může být ve finančním odvětví použita i k jiným účelům) jsou transakční sítě kryptoměn relativně bezpečné, transparentní a rychlé. (…) Kryptoměny odpovídají na reálnou tržní poptávku a pravděpodobně s námi zůstanou ještě dlouho. Politici a regulátoři by je neměli ignorovat, ani se pokoušet je zakázat. Kryptoměny by měly být regulátory brány jako jiné finanční instrumenty. (…) Investice do kryptoměn by měla být zdaněna stejným způsobem, jako investice do jiných finančních aktiv.“

Autoři studie zároveň odmítají myšlenku, že by kryptoměny mohly ohrozit stávající peněžní systém založený na centrálním bankovnictví. Dle autorů je odvětví kryptoměn příliš malé (300 miliard dolarů tržní kapitalizace vs. 14 bilionů dolarů peněžní nabídky M3 amerického dolaru) a mají příliš nízký počet i kapacitu transakcí.

i Mohlo by vás zajímat
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi