AD mini Homeoffice Aplikace

5 her, které ještě tento rok nesmíte minout

Zobrazit katalog

Každý rok vychází nepřeberné množství her a přiznejme si, je nad lidské síly to odehrát všechno. Když si k tomu přičtete každodenní povinnosti typu rodina, práce nebo škola, musíte se často velmi pečlivě rozhodovat, které další hře věnujete svůj volný čas. A tady by vám mohl přijít vhod náš seznam. 

Aby nedošlo k mýlce – tento list si neklade ambice sepsat ty nejlepší nebo nejočekávanější hry druhé poloviny roku 2017. Spíše Vám chceme představit pár her, na které se můžete těšit ještě tento rok a mohli byste je v té spoustě ostatních titulů minout. Pojďme se tedy na ně podívat.

5 her ktere nesmite minout 2017; Battle Chasers: Nightwar, Yakuza Kiwami, Cuphead, Wolfenstein 2: The New Colossus, Vampyr

O kterých hrách se v článku dočtete?

  1. Yakuza Kiwami – remake kultovní japonské hry
  2. Cuphead – originální mix hopsačky a animovaných grotesek ze 30. let
  3. Battle Chasers: Nightwar – nedokončená komiksová klasika ožívá v herní zpracování
  4. Wolfenstein 2: The New Colossus – osvoboďte Ameriku od nacistické okupace!
  5. Vampyr – akční RPG od tvůrců Life is Strange

Yakuza Kiwami – remake kultovní japonské hry

Yakuza Kiwami od Segy je remake původní hry Yakuza, která vyšla v roce 2005 ještě na PS2. A když říkáme remake, nemáme na mysli úpravu rozlišení a lehký facelift. Ne, ne. Tady se jedná o remake opravdu od podlahy.

Grafika byla kompletně předělána do HD a běží v 1080p při krásných 60 snímcích za vteřinu. Všechny konverzace byly kompletně předabovány původními (japonskými) herci a soubojový systém byl výrazně přepracován, čili se může směle srovnávat s nejnovějším dílem série – Yakuza.

Yakuza Kiwami; Gameplay: soubojovy system

Yakuza Kiwami vychází exkluzivně na konzoli PS4 29. srpna 2017. Remake původní hry z roku 2005 nabídne přepracovaný soubojový systém či vylepšenou grafiku umožňující rozlišení 1080p a 60 FPS.

Úpravy proběhly také ve struktuře misí. Vedlejší úkoly byly vždy nedílnou součástí série, propracovat se ale k informacím kde a co máte zrovna vykonat, bylo díky nepřehledným menu často dost obskurní záležitostí. Tvůrci Yakuza Kiwami se s tím údajně vypořádali a vše by nyní mělo být jednodušší, přehlednější a dostupnější.

Dočkáme se také spousty nových miniher pro chvíle, kdy se vám zrovna nebude chtít páchat žádnou kriminální činnost. Můžete se vrhnout na závodění s autíčky na dálkové ovládání, hrát arkádovku Mesu King: Battle Bug Beauties, nebo pozvat na rande některou ze svůdných slečen, jejichž řady tvůrci rozšířili speciálně pro tuto verzi hry.

To, co jsme zatím nakousli, je ale pouze špička ledovce – tato herní série je proslulá až zahlcujícím množstvím misí a vedlejších aktivit a ani Yakuza Kiwami není výjimkou. Pokud jste původní hru v roce 2005 propásli, máte jedinečnou šanci to teď napravit. Mezi členy japonské mafie se můžete přidat už 29. srpna 2017, ale pouze pokud vlastníte konzoli PS4.

Yakuza Kiwami; pribeh: nejlepsi pratele Kazuma Kiryu a Akira NishikiyamaYakuza Kiwami; Gameplay: pohyb po meste KamurochoYakuza Kiwami; pribeh: clan Tojo

Cuphead – originální mix hopsačky a animovaných grotesek ze 30. let

Cuphead je asi nejoriginálnější hrou na tomto seznamu. V zásadě se jedná o klasický mix mezi skákačkou a arkádovou střílečkou, silně orientovanou na souboje s bossy. Na této hře ale na první pohled nejvíc upoutá především vizuální zpracování inspirované animovanými groteskami a komiksy z 30. let 20. století.

Nejde ale o pouhé kopírování stylu, tvůrci (Studio MDHR) vývoj své hry vzali opravdu poctivě a používají stejné techniky dané éry. To znamená ruční animace všech postav a prostředí, akvarelem vybarvované pozadí a odpovídající jazzová hudba jako podkres.

Cuphead; Wallpaper: Cuphead and Mugman

Jednou z největších předností plošinovky Cuphead bude možnost zahrát si v kooperativním módu pro dva. K dispozici budou „hrdinové“ Cuphead a Mugman.

Při putování roztodivnými světy se vžijete do role Cupheada či Mugmana v klasickém single playeru nebo v lokálním co-opu. Postupně získáváte nové zbraně, učíte se nové smrtící pohyby a odhalujete skrytá tajemství, zatímco se snažíte splatit svůj dluh ďáblu. 

Tohle všechno pohromadě tvoří opravdu unikátní mix, který podle našeho názoru tento rok v nápaditosti jen tak něco nepřekoná. Když se vše povede, Cuphead má šanci stanout po boku těch nejlepších her svého žánru. Hra vychází 29. září pro Xbox One a PC.

Cuphead: Gameplay: balonovy bossCuphead; Gameplay: kytickovy boss

i Mrkněte na náš nový Herní magazín!

Battle Chasers: Nightwar – nedokončená komiksová klasika ožívá v herní zpracování

Battle Chasers: Nightwar je hra inspirovaná stejnojmennou komiksovou sérií sledující osudy čtyřčlenné skupinky dobrodruhů v arcane punkovém světě, kde bok po boku koexistují magie a vyspělé technologie. Kvůli závažným vydavatelským problémům ale během tří let vyšlo pouze devět čísel tohoto komiksu, za což byl autor Joe Madureira často kritizován.

V srdcích fanoušků ale popularita předlohy nijak neztrácela na síle a právě toho si všimli vývojáři z Airship Syndicate. Prostřednictvím kickstarterové kampaně získali dostatek financí pro vývoj videoherní adaptace legendárního komiksu a směle se vrhli do práce. A jelikož finální verze Battle Chasers: Nightwar dorazí na pulty obchodů velmi brzy, pojďme se podívat, na co se můžeme těšit.

Battle Chasers: Nightwar; Wallpaper: hrdinove v oblezeni

Komiksová série Battle Chasers, za níž stojí americký autor Joe Madureira, vycházela v letech 1998 až 2001. Její poslední (devátý) díl skončil strašným cliffhangerem, a tak není divu, že je řada fanoušků natěšena, co předvede její herní následovník.

I kdyby vám komiks Battle Chasers nic neříkal, její herní následovník si vaše sympatie musí získat minimálně svým vizuálním zpracováním. Nádherná kreslená grafika a přehnaně stylizované komiksové postavy vás uchvátí na první pohled. Žánrově se jedná o izometrické RPG s tahovými souboji plné prozkoumávání rozličných lokací, craftování předmětů a obchodování. Kromě silného příběhu nás neminou i náhodně generované dungeony s volitelnou obtížností.

Zatím není jisté, jestli hra naváže na děj komiksové série, nebo půjde o zcela nové dobrodružství, každopádně už se nemůžeme dočkat, až se do toho krásného fantasy světa ponoříme. Battle Chaser: Nightwar vychází 3. října pro PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Battle Chasers: Nightwar; Gameplay: cesta skrz pastiBattle Chasers: Nightwar; Gameplay: soubojovy system

Wolfenstein 2: The New Colossus – osvoboďte Ameriku od nacistické okupace!

Wolfensteina od MachineGames sem musíme napsat už jen z toho důvodu, protože je to prostě a jednoduše legenda. Série, která v roce 1992 položila základy žánru moderních FPS akčních stříleček, se vrací a vypadá to na úžasnou podívanou plnou dechberoucí akce, krásné grafiky a zábavně béčkového příběhu.

Děj Wolfenstein 2: The New Colossus se odehrává v alternativní realitě, kde válku vyhrála vojska Adolfa Hitlera. Hra začíná v nacisty ovládaném americkém městečku Roswell. Všude na ulicích tedy můžete vidět nacistické symboly, propagandistické plakáty a mašírující německé jednotky. Hlavní hrdina B. J. Blazkowicz samozřejmě proti nacistům nepřestává bojovat i po válce, ale okupace tohoto rozsahu je i pro takového drsňáka příliš velké sousto. B. J. se proto rozhodne spojit síly s lídry odboje a společně se pokusí odstartovat druhou Americkou revoluci.

Wolfenstein 2: The New Colossus; Wallpaper: B. J. Blazkowicz

V New Colossu odehrávajícím se 3 roky po původní hře Wolfenstein (2009) se nacistické Třetí říši povedlo ovládnou Spojené Státy. Tuto šlamastyku vskutku historických rozměrů může napravit jediný muž: William „B.J.“ Blazkowicz.

Hratelnost se bude z velké části podobat předchozím dílům série –The New Order a The Old Blood. A vzhledem k tomu, že to byly po všech stránkách vyladěné akční hry, stěžovat si bude nejspíš jen málokdo. The New Colossus vám ale dá svobodu v používání zbraní, v každé ruce totiž můžete třímat jiný kvér. Chcete mít v pravačce klasický kulomet a v levé třeba laserovou pušku? Není problém!

Wolfenstein: The New Colossus by navíc měl nabízet i poměrně slušnou míru volnosti při postupu hrou. Chcete hrát raději za tichošlápka a rozvážně se probíjet vpřed pomocí pistole s tlumičem, nebo se vrhnete mezi davy nepřátel s těžkým kulometem a rozpoutáte peklo na zemi? Nebo zvolíte raději taktičtější přístup? Podle tvůrců to záleží hlavně na vás. Ale i kdyby to nakonec nebyla pravda, Wolfenstein je prostě kult, který si zaslouží alespoň vyzkoušet. Hra vychází 27. října pro platformy PC, PS4, Xbox One.

Wolfenstein 2: The New Colossus: Gameplay: strilecka jak ma bytWolfenstein 2: The New Collosus; Gameplay: Nacisticka amerika

Vampyr – akční RPG od tvůrců Life is Strange

Upíři jsou cool. Teď nemáme na mysli ty přeslazené náhražky, které se nám snažila vnutit knižní série Stmívání, ale opravdové, klasické upíry. Krvežíznivé, nesmrtelné bytosti s alergií na česnek, stříbro a sluneční světlo. Ve Vampyr máte příležitost si za jednoho takového zahrát.

Vampyr je akční RPG z pohledu třetí osoby vyvíjené studiem DontNod (Life is Strange), mapující osud vojenského chirurga Jonathana E. Reida. Ten se v upíra promění po kousnutí pacientem, jenž byl hospitalizován s domnělou španělskou chřipkou. Hlavním tématem hry by měly být složité morální volby a vypořádávání se s jejich následky. Reid jako doktor sice cítí potřebu pomáhat lidem a uzdravovat je, na druhou stranu jako upír potřebuje zabíjet a pít lidskou krev.

Hráči se budou pohybovat temnými a špinavými ulicemi Londýna počátku 20. století. Ve svých misích potkáte mnoho rozličných charakterů s vlastní osobností a důležitostí v rámci vašeho příběhu. Reidova potřeba pít krev ovšem bude důležitým herním prvkem. Hráči budou neustále čelit rozhodnutí, ze které postavy učiní svou oběť a koho nechají naživu, což nevratně ovlivní zbytek příběhu.

Vampyr; Gameplay: specialni utok

I když Vampyr nabídne i dialogy a poměrně komplikovaná morální dilemata, hlavní důraz bude kladen na akci.

Jonathan bude s nehratelnými charaktery moci komunikovat, měnit jejich plány a nenápadně tak třeba zařídit, že v noci o samotě skončí v temné uličce napospas jeho krvežíznivým špičákům. 

Na Vampyr se těšíme především kvůli temné gotické atmosféře a značné volnosti při postupu příběhem. Nemluvě o tom, že opravdu dobré upírské RPG tu nebylo snad od dob Vampire The Masquerade – Redemption. Upírem se budete moci stát už na jaře 2018 na platformách PC, PS4 a Xbox One.

Vampyr; Gameplay: neprateleVampyr; Gameplay: NemocniceVampyr; Gameplay: vysati obeti

i Mohlo by vás zajímat
Monster Hunter World – lovte obří monstra po boku přátel
Darksiders 3, třetí apokalyptická jízda oznámena!
God of War. Kratos se vrací, má syna a míří za severskými bohy
Kingdom Come Deliverance přináší nový pohled na středověký masakr

Jak sami vidíte, příznivci zajímavých her (a nejen ti) si v následujících měsících přijdou na své. My osobně už se nemůžeme dočkat, a pokud nás teď nás omluvíte, jdeme si do kalendáře vyznačit data vydání. První hra z našeho seznamu totiž vychází už za pár týdnů.

Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací