Alzaboxy Stormred

6G: Nástupce 5G se stane branou do budoucnosti

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Redakce

6G síť je plánovaným následovníkem aktuálně nejvyspělejších 5G sítí. Do budoucna přinese další navýšení přenosových rychlostí. Ačkoliv se některé společnosti o sítě šesté generace aktivně zajímají, zatím se pohybujeme pouze v oblasti výzkumu. Problematická je v tuto chvíli podpora ze strany výrobců zařízení a vůbec technologie, která si s možnostmi, jež má 6G přinést, nedokáže poradit. V praxi by se tato technologie měla objevit nejdříve v roce 2030. Více v následujících odstavcích, nejnovější informace najdete v kapitole Aktualizace 20. 1. 2022 – V Číně budou tlačit na vývoj 6G a MediaTek vydal whitepaper.

6G sítě

6G sítě - OBSAH

 1. Aktualizace 20. 1. 2022 – V Číně budou tlačit na vývoj 6G a MediaTek vydal whitepaper
 2. Aktualizace 12. 1. 2022 – Čína dosáhla rekordu v rychlosti přenosu a vypustila první satelit
 3. Aktualizace 7. 11. 2021 – Pražská ČVUT založila vlastní 6G laboratoř
 4. Aktualizace 10. 9. 2021 - Vědcům v LG se podařil první přenos pomocí 6G na vzdálenost 100 m
 5. Aktualizace 29. 7. 2021 - Oppo představilo svou představu 6G sítí s umělou inteligencí
 6. Aktualizace 9. 5. 2021 - Huawei vypustí první 6G satelity na oběžnou dráhu
 7. Aktualizace 22.1.2021 - Apple chce mít vlastní 6G modem a shání inženýry
 8. 6G přinese obří datové přenosy v řádech sekund
 9. Současná infrastruktura není zatím na 6G připravena
 10. Výzkumy 6G jsou teprve v plenkách, ale odstartovaly

Aktualizace 20. 1. 2022 – V Číně budou tlačit na vývoj 6G a MediaTek vydal whitepaper

Čína má v plánu masivně navýšit podíl digitální ekonomiky svého hrubého domácího produktu a do roku 2025 bude o toto usilovat skrze několik technologických milníků. Mezi ty bude právě patřit i vývoj nejrychlejší mobilní sítě budoucnosti 6G. Ve hře je samozřejmě také rivalita mezi silnými ekonomikami Číny a Spojených států. Státní rada Čínské lidové republiky podle cnbc.com uvedla, že do té doby navýší klíčová odvětví digitální ekonomiky podíl v HDP na 10 % oproti 7,8 % z roku 2020.

A jak chce jedna z největších ekonomik světa svou pozici v oblasti digitálu ještě navýšit? Pomůže tomu zavedení aktuálních sítí 5G do komerčního prostředí, kde je možno díky rychlostem a nižší odezvě efektivněji pracovat například s důležitými daty. Čína se však chce ještě více ponořit do výzkumu technologie 6G a chce se podílet na vytvoření jejího mezinárodního standardu. Země už začala plánovat výzkum 6G v roce 2019, kdy teprve došlo k počátkům šíření technologie 5G.

6g, sítě, komunikace, telekomuniace
6G může pomoci čínské ekonomice.

Výrobce čipů MediaTek vydal tzv. 6G Vision Whitepaper. Jde o jakési předestření možností, významu a využití této sítě s ohledem na její budoucnost. Zprávu o tom přináší phonearena.com, která zároveň odkazuje i přímo na daný whitepaper dokument. V něm poměrně podrobně vysvětlují schopnosti 6G. Zmiňují také veškeré nové možnosti použití jako holografická komunikace či práce s rozšířenou realitou. MediaTek předpokládá nasazení 6G od roku 2030 s několika fázemi projektu před tímto termínem.

Aktualizace 12. 1. 2022 – Čína dosáhla rekordu v rychlosti přenosu a vypustila první satelit

Při implementaci nových technologií jsou to většinou asijské země, které se v první řadě pouští do jejich vývoje a testování. Není tedy divu, že nejaktivnější zemí v oblasti výzkumu 6G sítí je aktuálně Čína. Té se nyní povedlo vynést na oběžnou dráhu satelit, který má sloužit k testování elektromagnetické záření sítě 6G. Tato moderní síť bude využívat terahertzové pásmo (THz), oproti dosavadními gigahertzovému pásmu sítě 5G. Zprávu o tom přináší web zoommagazin.iprima.cz.

Podle webu scmp.com se čínské laboratoři v Nankingu povedlo otestovat první reálnou rychlost bezdrátového 6G přenosu. Laboratoř vedená profesorem You Xiaohu se dostala při testování na rychlosti 206,26 Gb/s. Je zřejmé, že posun oproti již tak rychlým sítím 5G je značný. Navíc se sníží latence, která dovolí využít rychlé sítě na maximum nejen pro zábavu ve virtuální (VR) či rozšířené (AR) realitě, ale pomůže i v oblastech výzkumu. Jak doplnil také čínský deník Global Times, takovéto přenosové rychlosti jsou navíc cestou k tomu, jak omezit množství fyzického vedení (kabelů) v nejrůznějších datových centrech.

i

Čína je v současnosti vůdčí zemí v oblasti výzkumu 6G sítí. Podle výsledků zveřejněných na zpravodajském serveru NikkeiAsia drží tato asijská velmoc 40,3 % všech patentů týkajících se sítí budoucnosti. Následují Spojené státy americké s 35,2 % a s poměrně výrazným odstupem jsou na dalších místech Japonsko (9,9 %), Evropa (8,9 %) a Jižní Korea (4,2 %). Čína navíc i nadále plánuje velké investice do technologií.

6g, sítě, komunikace, telekomuniace
6G sítě díky své rychlosti najdou další možností uplatnění.

Aktualizace 7. 11. 2021 – Pražská ČVUT založila vlastní 6G laboratoř

I Česká republika se zapojila do výzkumu 6G sítí. Na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) bylo založeno pracoviště 6Gmobile Lab  (vzniklo přejmenováním svého předchůdce, který se zabýval 5G). Mezi aktuálně zkoumaná témata patří mimo jiné to, jak zařídit, aby spolu mohlo co největší množství zařízení komunikovat s co nejmenší latencí. Jako velmi praktické využití se jeví např. v oblasti dopravy. Pokud by si totiž auta mezi sebou dokázala bleskově předávat informace, dalo by se předpokládat, že se tím zvýší i bezpečnost provozu.

Aktualizace 10. 9. 2021 – Vědcům v LG se podařil první přenos pomocí 6G na vzdálenost 100 m

Velkého úspěchu se podařilo dosáhnout vědcům pracujícím pro korejskou společnost LG. I ta se pochopitelně snaží nezaspat dobu a do výzkumu 6G už se s plnou vervou pustila. Podařilo se jí dosáhnout zásadního posunu: uskutečnění přenosu signálu pomocí 6G na vzdálenost 100 metrů. Jakkoliv to nevypadá jako mnoho, posun je to značný, neboť dosavadní rekord, který držel Samsung, byl „pouze“ 15 metrů. Zatím největším problémem je, jak se ukazuje, vysoká ztráta energie při přenosu.

Zajímavý článek vydal časopis Forbes. Jmenuje v něm pět nezbytných kroků, které je potřeba vyřešit předtím, než se podaří moderní 6G sítě realizovat v plánované podobě. Jaké to jsou?

 1. Masivní inovaci v oblasti bezdrátové konektivity
 2. Nutnost vytvořit globální průmyslové standardy
 3. Proaktivní přístup ke kyberbezpečnosti
 4. Stanovit zásady používání a zároveň zajistit dostupnost 6G všem bez rozdílu
 5. Příprava nové generace vědců a inženýrů

Aktualizace 29. 7. 2021 – Oppo představilo svou představu 6G sítí s umělou inteligencí

O čínském výrobci mobilních telefonů Oppo je slyšet čím dál tím více, nyní se navíc očividně chystá stát se inovátorem v oblasti 6G sítí. Představil studii, v níž představuje 6G sítě, které budou vybaveny umělou inteligencí. Jaké by to mělo benefity pro uživatele? Tím nejvýraznějším je samořiditelnost sítě. To znamená, že síť samotná by měla možnost se sama optimalizovat podle aktuálního vytížení či reagovat na připojená zařízení (Oppo počítá s tím, že do roku 2035, kdy by měly být 6G sítě oficiálně implementovány, výrazně naroste počet chytrých zařízení) a jejich datové potřeby. Řídícím prvkem v tomto případě nebude síť jako taková, ale právě ono zařízení.

6G sítě a AI
Podle společnosti Oppo budou moderní 6G sítě využívat umělou inteligenci.

Kromě Číny se do vývoje 6G sítí chystá promluvit i Německo. Už letos v létě vzniká v této zemi hned několik laboratoří, které se vývojem této technologie – a vším, co je s ní spojeno, tedy včetně etických otázek – bude zabývat. Objem finančních prostředků, které chce Německo do této oblasti investovat, je v současnosti 250 milionů euro. Do budoucna by to mělo této zemi zajistit větší samostatnost a menší závislost na asijských technologiích. A když jsme u gigantů z východu – své výzkumné kapacity v oblasti 6G nedávno rozšířilo také LG.

Aktualizace 9. 5. 2021 – Huawei vypustí první 6G satelity na oběžnou dráhu

Velice výrazně se oblasti přípravy a zavádění 6G sítí projevuje čínský gigant Huawei. Podle posledních zpráv blogera Chang'an Shumajuna, který má údajně blízké vazby právě na Huawei, by měl už letos v červnu, ve spolupráci se společností China Mobile, vypustit na oběžnou dráhu dva testovací 6G satelity. Už teď je totiž jasné, že si vyvíjené technologie, která má mít rychlost přesahující padesátinásobek 5G, nevystačí s doposud používaným pozemním přenosem. Podle dříve zveřejněných plánů by mělo takových satelitů kroužit po oběžné dráze Země až 10 tisíc. I plánované první dva ale ukáží, jak na tom technologie 6G vlastně je a co dokáže.

Aktualizace 22. 1. 2021 – Apple chce mít vlastní 6G modem a shání inženýry

Jeden z členů Next G Alliance, společnost Apple, se už očividně pouští do výzkumu 6G technologie. Podle zpráv agentury Bloomberg začal totiž nabírat inženýry se specializací v oblasti modemů a mobilních sítí. Podle inzerátu firma láká právě na vývoj nové generace bezdrátových technologií. Pro Apple je zapojení do tohoto pomyslného „závodu“ poměrně zásadní. U 5G sítí totiž poněkud zaspal a je až do roku 2025 smluvně vázán odběrem modemů společnosti Qualcomm. U 6G to zřejmě nehodlá připustit a chce přijít s vlastním modemem - a určitě se mu k tomu bude hodit i modemová divize Intelu, kterou Apple v roce 2019 koupil.

6G sítě, servery
V 6G technologiích se zřejmě bude angažovat i Apple.

6G přinese obří datové přenosy v řádech sekund

Ačkoliv se masivní nasazení moderních 5G sítí teprve rozbíhá a u nás ještě ani nezačala dražba kmitočtů, ve světě se začíná výrazněji diskutovat o následovníkovi těchto sítí, 6G. O tom, že se do průzkumu možností nové sítě pustili, už informovali asijští mobilní giganti HuaweiSamsung, podle posledních zpráv výzkum odstartovala i čínská armáda, která v ní cítí vyšší bojový potenciál než v 5G.

i V dnešní době už je k dispozici poměrně široká nabídka 5G telefonů.

Nejvýraznějším krokem kupředu, který by mělo 6G přinést, je výrazné zrychlení přenosu dat. Podle experta na telekomunikace z univerzity v Sydney Mahyary Shirvanimoghaddama by měly sítě šesté generace dosáhnout přenosových rychlostí v řádech tisíců gigabajtů. To znamená například téměř 150 hodin videa v maximální kvalitě, kterou společnost Netflix nabízí, stažených během sekundy.

K čemu ale takové objemy dat přenášet? Prakticky by se 6G dalo využívat např. v oblasti dálkově řízených nákladních automobilů. Do budoucna se předpokládá také větší vazba přístrojů na cloudové služby, zde budou mít vyšší datové přenosy své nepochybné opodstatnění.

6G sítě
Díky vysokým datovým přenosům jsou 6G sítě budoucím základem pro větší propojení člověka a počítačů. Umožní např. vytváření virtuálních dvojníků. 

To jihokorejský Samsung už se pouští vyloženě do vod science fiction. Předpokládá, že 6G umožní vytvoření virtuálních lidských klonů, projeví se v další dimenzi rozšířené reality (XR) a možnosti vytvářet přímo v telefonu věrohodné hologramy. Podle serveru CNET.com by mělo být komerční testování zahájeno už v roce 2028.

Současná infrastruktura není zatím na 6G připravena

Jakkoliv je toto datum za rohem, mobilní sítě šesté generace zatím narážejí na problémy technického rázu. Jednoduše řečeno současný technologický svět není na příchod 6G připraven, neexistují procesory a paměti, které by si dokázaly s tak obřím objemem dat poradit. Nicméně už v tuto chvíli je jasné, že si s tímto zádrhelem poradí běžná technologická evoluce. Ta jde ruku v ruce i s adaptací výrobců na nové technologie. Využití těchto inovací se tak mění v účinnou zbraň v souboji s konkurencí. Stačí se jen podívat na 5G sítě: není to tak dávno, co je prosazovalo pár výrobců, a nyní se stávají běžnou součástí chytrých telefonů.

Výzkumy 6G jsou teprve v plenkách, ale odstartovaly

Na moderních 6G sítích a jejich řešení se nicméně plně pracuje. A zdá se, že vysokou důležitost nové technologii přikládá zejména Čína. Ta totiž na začátku listopadu vypustila na oběžnou dráhu Země první experimentální 6G satelit. Jmenuje se UESTC - Star Era-12 a slouží jako prototyp pro testování technologie. Výzkum mají na starost vědci z University of Electronic Science and Technology of China. Zajímavé vědci se dějí i na druhé straně oceánu. Vznikla zde totiž Next G Alliance, která má zaštítit výzkum nové technologie. Její součástí se stali giganti Apple a Google, ale i společnosti jako AT&T, Cisco, Ericsson, Facebook, Hewlett Packard, Intel, LG Electronics, Microsoft, Nokia, Qualcomm, Samsung, T-Mobile, Verizon.

i Mohlo by vás zajímat

Technologie jdou kupředu mílovými kroky, 6G (mobilní sítě šesté generace) jsou tak logickým výhledem do budoucna. Současnost zatím začínají ovládat 5G sítě, 6G ji posune zejména v oblasti velikosti objemu datových přenosů. Otevřou se tak nové možnosti, mnoho z nich je zatím jen teoretickou představou vědců a autorů sci-fi. Nicméně, příchod 6G je otázkou následujícího desetiletí.

iPhone 13 Pro 128GB modrá
Mobilní telefon - 6,1" OLED 2532 × 1170, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3095 mAh, iOS 15

28 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na cestě 2 ks
Očekáváme 22.02.2022
Objednací kód: RI038b1
iPhone 13 Pro Max 128GB grafitově šedá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, iOS 15

31 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI039b3
iPhone 13 128GB bílá
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3240 mAh, iOS 15

22 990,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na 23 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: RI036b1
iPhone 13 mini 128GB růžová
Mobilní telefon - 5,4" OLED 2340 × 1080, procesor Apple A15 Bionic 6jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 2438 mAh, iOS 15

19 990,-
Koupit
NEO pronájem
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: RI037b5
Google Pixel 6 5G 8GB/128GB černá
Mobilní telefon - 6,4" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Google Tensor 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 50 Mpx (f/1,85) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 8 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, rychlé nabíjení 30W, bezdrátové nabíjení 21W, baterie 4614 mAh, Android 12

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

19 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 37 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: GPX1067c1
Google Pixel 6 5G 8GB/128GB oranžová
Mobilní telefon - 6,4" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Google Tensor 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 50 Mpx (f/1,85) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 8 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, rychlé nabíjení 30W, bezdrátové nabíjení 21W, baterie 4614 mAh, Android 12

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice

19 990,-
Koupit
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: GPX1067c2
Google Pixel 6 5G 8GB/128GB zelená
Mobilní telefon - 6,4" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Google Tensor 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 50 Mpx (f/1,85) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 8 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, rychlé nabíjení 30W, bezdrátové nabíjení 21W, baterie 4614 mAh, Android 12

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

19 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 11 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: GPX1067c3
Google Pixel 6 Pro 5G 12GB/128GB černá
Mobilní telefon - 6,71" AMOLED 3120 × 1440, 120Hz, procesor Google Tensor 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 50 Mpx (f/1,9) + 48 Mpx (f/3,5) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 11,1 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, rychlé nabíjení 30W, bezdrátové nabíjení 23W, baterie 5003 mAh, Android 12

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

26 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 7 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: GPX1068b1
Google Pixel 6 Pro 5G 12GB/128GB bílá
Mobilní telefon - 6,71" AMOLED 3120 × 1440, 120Hz, procesor Google Tensor 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 50 Mpx (f/1,9) + 48 Mpx (f/3,5) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 11,1 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, rychlé nabíjení 30W, bezdrátové nabíjení 23W, baterie 5003 mAh, Android 12

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

26 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem > 5 ks
Objednací kód: GPX1068b2
Google Pixel 6 Pro 5G 12GB/128GB žlutá
Mobilní telefon - 6,71" AMOLED 3120 × 1440, 120Hz, procesor Google Tensor 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 50 Mpx (f/1,9) + 48 Mpx (f/3,5) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 11,1 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, rychlé nabíjení 30W, bezdrátové nabíjení 23W, baterie 5003 mAh, Android 12

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice

26 990,-
Koupit
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: GPX1068b3
Samsung Galaxy S21 5G 128GB šedá
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2100 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 64 Mpx (f/2) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, Dual SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

-12% 20 990,-
18 490,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na 33 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SAMO0207b4
Samsung Galaxy S21+ 5G 128GB černá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2100 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 64 Mpx (f/2) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, Dual SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, reverzní nabíjení 4,5W, baterie 4800 mAh, Android 11

+ ZDARMA Poukaz Kurz focení mobilem ON-LINE - Základy focení a kompozice
+ ZDARMA Poukaz Předplatné digitální TV Telly na 30 dní

-15% 25 999,-
21 990,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SAMO0208b1
0
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací