Alza Dny květen 2. týden Philips Alza dny Boost

Jak vybrat masážní přístroje?

Catalogue

Masážní přístroj je výborný pomocník v okamžiku, kdy máte problémy se ztuhlými svaly, při bolestech zad a krční páteře nebo pokud patříte mezi sportovce. Nemusíte čekat na objednání v masážním salonu, ale zakročit ihned. Kategorie masážní přístroje ale obsahuje celou řadu různých druhů masážních přístrojů – masážní vanička, masážní křeslo, masážní podložka a objevíte jich ještě mnohem více. Pomůžeme vám se v nich zorientovat a vybrat ten nejvhodnější masážní přístroj pro vaše potřeby.

Aktualizováno

Masírování v domácích podmínkách lze provádět několika způsoby. Podle potřeby si můžete namasírovat nohy, záda, obličej nebo klidně celé tělo. A nejen, že vám masáž pomůže zbavit se bolesti, ale také příznivě ovlivní vaši psychiku, zklidní mysl, podpoří činnost vnitřních orgánů a posílí imunitu celého organismu. Jaké typy masážních přístrojů jsou k dispozici a podle čeho se při výběru rozhodovat? Poradíme vám, kdy se hodí masážní vanička, žehlička a kdy masážní polštář, deka a další masážní přístroje.

Jak vybrat masážní přístroj

Nejdříve si odpovězte na tyto otázky

  • Které části těla chci pravidelně masírovat?
  • Čeho chci masáží dosáhnout?
  • Je masírování vhodné při mém zdravotním stavu?
  • Kolik chci do masážního přístroje investovat?
  • Které masážní přístroje mají dobré recenze?

Důležité parametry masážního přístroje

Velikost masážního přístroje

Je rozdíl, zda si pořídíte malý masážní přístroj na obličej, který se pohodlně vejde do kabelky, nebo masážní křeslo, jenž vyžaduje dostatečně velkou plochu v místnosti. Ovšem také u menších přístrojů je potřeba myslet na následné uskladnění. Pro masážní vaničku, podložku i veškeré další masážní přístroje byste měli mít doma úložný prostor.

Nezapomeňte ani na správnou velikost produktu podle svých potřeb. Například u masážní vaničky na nohy si pohlídejte, zda se vám do ní nohy pohodlně vejdou a máte kolem chodidla dostatek prostoru. Stejně tak by vám měl dobře sedět masážní pás nebo masážní límec.

Způsob ovládání masážního přístroje

Některé masážní přístroje jako například REVOLUTION SKINCARE Roller jsou určeny výhradně pro manuální masírování a neobsahují žádnou elektroniku pomocí níž byste je ovládali a ony pracovaly za vás.

U jiných masážních přístrojů si můžete užít elektrostimulaci a příjemné vibrace pro prokrvení pokožky, a to jen zmáčknutím jednoho tlačítka nebo velmi jednoduchým ovládáním. Příkladem je masážní polštář na krk, ramena a záda.

Oproti tomu masážní křesla jsou mnohem důmyslnější a umožní vám několik typů masáží různých partií těla. Masážní křeslo se pohodlně ovládá přes dálkový ovladač nebo pomocí ovládacího panelu zabudovaného přímo do opěrky křesla.

Hlučnost masážního přístroje

Pokud se chcete masírovat v pozdních hodinách, kdy už vaše rodina nebo spolubydlící spí, měli byste si pohlídat hlučnost elektrických masážních přístrojů.

U každého typu masážního přístroje je hlučnost motorku jiná a záleží také na toleranci různých osob na hluk. Někomu nevadí vyšší frekvence zvuku a bez problému usnou i při puštěné televizi, dalšího probudí každý sebemenší zvuk nebo pohyb.

Funkce masážního přístroje

Masážní přístroje nabízí speciální funkce, které vám masírování ještě více zpříjemní. Zde jsou některé z nich:

Časovač – umožňuje nastavit, za jak dlouho má být masáž ukončena, a odpočítává čas do ukončení masážního programu.

Ohřev – zejména masážní vaničky jsou vybaveny funkcí, která udržuje teplotu vody. Vanička Beurer FB 50 umí dokonce vodu sama postupně ohřívat až na požadovanou teplotu.

Ultrazvukové vlny – masážní přístroje na obličej využívající ultrazvukové vlny umožňují pleť vyčistit do hloubky a kožní póry zbavit i těch nečistot, se kterými si běžné pleťové prostředky jen těžko poradí.

Displej – přehledně zobrazuje všechny zvolené možnosti a umožňuje pohodlné nastavení druhu masáže a všech parametrů s ní spojených.

Nastavení intenzity – pokud má váš masážní přístroj několik stupňů intenzity masáže, můžete si sami určit, zda chcete prokrvit svaly jemnou masáží či vibracemi, nebo zda je zapotřebí pořádně promasírovat ztuhlé svaly na zádech, které vyžadují silnější přítlak.

Nahřívání – vyhřívací funkce u masážních podložek, límců a dalších typů masážních přístrojů dodává svalům teplo a zvyšuje tak účinek masáže. Teplotu můžete regulovat podle svých potřeb.

Vibrace – tvoří základ většiny masážních přístrojů a jejich intenzitu lze regulovat dle potřeb. Na citlivější chodidla a pleť je vhodnější zvolit jemnější vibrace.

Automatické vypnutí – jelikož je dobré masáže provádět jen po určitý čas, aby tělo nedostalo příliš zabrat, je funkce automatického vypnutí výborným řešením. Výchozí hodnota, po které se masážní přístroj vypne, bývá obvykle 15 minut.

Infračervené světlo – pomáhá tělo prokrvit a intenzivně vyživit tělní tkáně. Díky záření rovněž dochází k rychlejšímu odbourávání nežádoucích látek a jelikož zvyšuje povrchovou teplotu těla, uvolňuje ztuhlé svaly. Rovněž má příznivý vliv na kožní póry, které se čistí a snáze uvolňují nečistoty.

Napájení masážního přístroje

Masážní přístroj lze napájet buď přes USB kabel, elektrickou síť nebo je jako zdroj napájení baterie. Záleží na vás, která varianta vám vyhovuje více.

Masážní přístroj na baterie – nemotá se kolem vás žádný kabel, můžete jej používat kdykoliv a kdekoliv a nejste závislí na zásuvce. Masážní přístroj napájený přes baterie je obvykle menší a snadno přenosný. Úskalím je ale to, že musíte baterie pravidelně vyměňovat.

Do této kategorie můžeme zařadit také přístroje s akumulátorem, který je potřeba vždy za určitou dobu nabít, ale jinak funguje stejně jako s klasickými bateriemi jen s tím rozdílem, že nemusíte dokupovat nové baterie a stačí vám pouze nabíjecí kabel.

Masážní přístroj do elektrické sítě – máte jistotu, že vám bude masážní přístroj fungovat vždy na 100 %, ale musíte mít k dispozici zásuvku. Připojení do elektrické sítě mají zejména větší a výkonné masážní přístroje, které spotřebují více elektrické energie. Menší přístroj je zase lehčí, protože neobsahuje baterie, které by mu přidávaly na váze.

Masážní přístroj napájený přes USB kabel – kombinuje výhody baterií a elektrické sítě. Když máte po ruce power banku na napájení/nabíjení, můžete být kdekoliv, nejste závislí na elektrické síti a není nutné, abyste s sebou nosili baterie navíc. Tento způsob se používá spíše u menších přístrojů.

Druhy masáže

Svět domácích masáží je rozmanitý a vy si tak můžete dopřát masáž, která je vám nejpříjemnější a která má pro vás největší význam. Toto jsou nejčastější druhy masáže, se kterými se můžete setkat:

2D masáž – masážní hlavice jezdí pouze ve dvou směrech.

3D masáž – masážní hlavice jezdí ve třech směrech a poskytují intenzivní masáž celého tělo. Takto lze výborně namasírovat také trapézové a krční svalstvo.

Shiatsu masáž – masážní hlavice napodobují masáž tlakem prstů a stimulují akupunkturní a energetické dráhy.

Vibrační masáž – tento typ masáže v domácím prostředí je asi nejčastější. Vibrace stimulují problematické části těla, prohřívají, zpevňují ochablé svalstvo a celkově zlepšují stav tkání a celého organismu.

Bodová masáž – pomáhá zmírnit svalové napětí a ztuhlost v konkrétní partii na těle. Na tomto principu fungují masážní pistole, které se přikládají k místům, která vás bolí. Hodí se zejména pro fyzioterapeuty a sportovce.

Válečková masáž – prokrvuje a prohřívá svaly v daném místě. Tímto je možné uvolnit ztuhlost, bolest a také omladit pleť.

Bublinková koupel – též nazývaná perličková koupel je masáž, která se provádí pomocí malých bublinek, které proudí vodou a masírují tělo. Využívá se zejména při nespavosti a bolestech hlavy.

Elektrostimulace – působením elektrického proudu pomáhá odstranit bolesti a rovněž je výborným pomocníkem při hubnutí a nabírání svalové hmoty. Počet elektrod v elektrostimulátoru určuje, kolik svalových skupin lze zároveň stimulovat.

Masážní přístroj podle umístění

Masáž si můžete dopřát v posteli, v autě a kdekoli doma. K dispozici jsou jak objemné masážní přístroje určené zejména pro domácí použití, tak skladné masážní pomůcky, s nimiž se můžete namasírovat na dovolené i v práci.

Počet programů u masážního přístroje

Některé masážní přístroje disponují až 12 programy pro různé části těla. Pomocí jednoho přístroje tak můžete ulevit bolesti zad, ramen, nohou a dalších partií.

Typy masážních přístrojů

Masážní přístroj na nohy

  • Pro suchou i mokrou masáž nohou
  • Působí na akupresurní body chodidel
  • Nohy uvolňuje a zlepšuje průtok krve
  • Některé modely obsahují sadu na pedikúru a péči o nohy

Masážní přístroj na nohy uleví vašim chodidlům po dlouhém dni, rozproudí krevní oběh a uvolní ztuhlé a bolestivé body na nohou. Některé přístroje navíc obsahují sadu na pedikúru a pečující balíčky o pokožku nohou. O masáž nohou se postará masážní vanička, vibrační nebo vyhřívaná podložka.

Výhody a nevýhody
  • Skladný (s výjimkou vaničky)
  • Důkladně prohřívá a masíruje chodidla
  • Lze spojit s pedikúrou a péčí o nohy
  • Masážní vanička vyžaduje větší úložný prostor

Masážní přístroj na záda

  • Prohřívá a stimuluje ztuhlé zádové svaly
  • Zlepšuje prokrvení a pohyblivost zad
  • Uleví bolesti při dlouhém sezení

Masážní přístroj na záda se hodí pro běžné užití při bolesti zad při sedavém zaměstnání, ale také pro masírování namožených svalů po práci na zahradě nebo sportu.

Výhody a nevýhody
  • Zaměřuje se na problematická místa v oblasti zad a krční páteře
  • Masážní límec se hodí i na pracovní cesty nebo dovolenou
  • Masážní křesla a autopotahy masírují současně celá záda
  • Některé typy přístrojů na záda zabírají více místa

Masážní přístroj na obličej

  • Omlazuje pleť a redukuje vrásky
  • Uvolňuje a hloubkově čistí póry a zklidňuje pleť
  • Podporuje tvorbu kolagenu a prokrvuje pokožku

Masážní přístroj na obličej představuje ideální prostředek pro pravidelné zkrášlování a relaxaci. Je k dostání v různých variantách – galvanická žehlička, ultrazvuková špachtle, roller z minerálních kamenů, elektrostimulátor nebo epilátor s masážním nástavcem. Záleží na vašich potřebách a stavu pleti.

Výhody a nevýhody
  • Lze jej použít nejen na obličej, ale také na prokrvení a omlazení krku
  • Skladný a s pohodlnou rukojetí 
  • Při zvýšené citlivosti pleti a ekzémech v oblasti obličeje je potřeba sledovat reakci pokožky a s používáním přestat, jestliže se projeví nějaký diskomfort

Masážní přístroj na celulitidu

  • Zvyšuje prokrvení pokožky
  • Nejčastěji se používá na břicho, hýždě a stehna, ale hodí se také na záda, paže a nohy
  • Uvolňuje svalové napětí a vyhlazuje pokožku

Masážní přístroj na celulitidu generuje elektrické impulzy, které posilují a prokrvují pokožku a zpevňují svaly. V jednom přístroji tak získáte pomocníka pro několik problematických partií.

Výhody a nevýhody
  • Vhodný také na formování těla
  • Pomůže vám předcházet vzniku celulitidy a strií
  • Je potřeba pravidelné používání, aby se dostavil výsledek

Multifunkční masážní přístroj

  • Využijete na více problematických partií
  • Zbaví vás bolesti a uvolní ztuhlé svalstvo
  • Některé přístroje mají vyměnitelné nástavce podle potřeby

Multifunkční masážní přístroj je výborné mít doma pro případ, kdyby vám zatuhl nějaký sval nebo vás začala bolet záda a krk po dlouhém sezení u počítače. Rychle uvolní a zklidní partie, které zrovna potřebujete. Ideální pro pravidelnou relaxaci.

Výhody a nevýhody
  • Příznivá cena
  • Univerzální a praktický pomocník
  • Skladný
  • Ne všechny modely se hodí na masáž obličeje

Masážní podložka

  • Patří zde autopotah a masážní podložky na doma i do auta
  • Některé podložky disponují vyhříváním
  • Moderní masážní deky jsou vybaveny několika masážními zónami a programy

Masážní podložka vám zpříjemní zejména jízdu v autě, sezení v oblíbeném křesle nebo relaxování v posteli. Postará se o namasírování velké části vašeho těla.

Výhody a nevýhody
  • Hodí se do auta
  • Najednou vám uvolní záda, krk a případně i hýždě
  • Většina přístrojů je vybavena dálkovým ovládáním pro pohodlné nastavování
  • Hůře přenosné
  • Méně skladné

Masážní polštář

  • Polštář pro masírování je ideální na uvolnění zad, krku a ramen
  • Rotující uzly simulují běžnou masáž
  • Hodí se na doma, do auta, kanceláře, ale i na cesty

Masážní polštář obsahuje masážní hlavy, které uklidňují unavené svaly a uleví od bolesti. Některé modely mají pratelný povlak nebo omyvatelný povrch.

Výhody a nevýhody
  • Lze použít jako masážní přístroj na záda
  • Skladná masážní pomůcka
  • Nehodí se pro masírování obličeje a rukou
  • Nemá rukojeť a hůře se drží

Masážní vanička

  • Speciálně určená na masáž chodidel
  • Obvykle obsahuje masážní válečky a akupresurní výstupky
  • Většina modelů disponuje funkcí pro udržování teploty vody

Masážní vanička na nohy je způsobem, jak si v domácím prostředí dopřát relaxaci. Nohy nás nosí celé dny a je příjemné jim ulevit v teplé vodě a pomocí masážních prvků. Některé masážní vaničky dokonce obsahují sadu na pedikúru, pemzu nebo magnetickou stimulaci.

Výhody a nevýhody
  • Stimuluje reflexní body na vašich nohou
  • Představuje skvělou přípravu nohou pro pedikúru
  • Některé modely umí zařídit vibrační i bublinkovou
  • Méně skladná
  • Levnější modely mohou být hlučné

Masážní křeslo

  • Profesionální masáž v pohodlí domova
  • Zajistí vám maximální relaxaci a uvolní napětí a stres
  • Stimuluje krevní oběh téměř od hlavy až po paty

Masážní křeslo je příjemnou alternativou k masáži v salonu. Některé modely jsou polohovatelné a obsahují i masáž lýtkových svalů a hlavy, takže docílíte komplexního promasírování téměř celého těla.

Výhody a nevýhody
  • V pohodlí domova namasíruje velkou část vašeho těla
  • Masíruje partie, které jsou sezením nejvíce namáhány
  • Jednoduchost použití – stačí se posadit
  • Podporuje správné držení těla
  • Vyžaduje dostatek prostoru v místnosti
  • Vysoká cena

Masážní pás

  • Prostřednictvím elektrod stimuluje břišní svaly
  • Některé modely masírují nejen přímé, ale i boční břišní svaly
  • Nosí se na těle v oblasti pasu a břicha

Masážní pás je užitečná pomůcka zejména při cvičení a hubnutí. Prokrvuje břišní svaly a pomáhá udržet dobrou fyzickou kondici.

Výhody a nevýhody
  • Lze nosit pod oblečením
  • Skladný
  • Pomáhá zlepšit výsledky při cvičení
  • Masíruje pouze určitou část
  • Vyšší cena
  • Není vhodný pro těhotné ženy, lidi se srdečními problémy a epileptiky

Masážní pistole

  • Pomáhá zmírnit svalové napětí na konkrétních místech na těle
  • Hodí se zejména pro fyzioterapeuty a sportovce
  • Přikládá se k místu, které vás bolí

Masážní pistole umožňuje odstranit ztuhlost na konkrétní partii na těle. Funguje na principu bodové masáže, kdy se přesně zaměřuje na bolavé místo, které prohřívá, regeneruje a urychluje proces rehabilitace. Zmírňuje křeče a snižuje tvorbu kyseliny mléčné.

Výhody a nevýhody
  • Skladná
  • Komfortní držení a používání
  • Nízká hmotnost
  • Pomáhá tělu v uzdravení a zvýšení rozsahu pohybu
  • Masíruje vždy jen určitý bod
  • Po delším používání vás může bolet ruka

Elektrostimulátor

  • Zdravotnické zařízení, které ulevuje od bolesti
  • Pomáhá tělu relaxovat po fyzické námaze
  • Při používání můžete mít pocit mravenčení nebo chvění

Elektrostimulátor funguje na principu elektrických impulsů, které proudí do kůže přes několik elektrod a tím spouští svalové stahy. Některé elektrostimulátory jsou univerzální a jiné jsou speciálně přizpůsobeny pouze konkrétní části těla – například na kolena nebo na břicho.

Výhody a nevýhody
  • Cíleně stimuluje přesně tu část těla, kterou potřebujete
  • Pomáhá se také při hubnutí a budování svalové hmoty
  • Obvykle je potřeba jej pravidelně nabíjet nebo v něm měnit tužkové baterie

Masážní límec

  • Slouží k masírování krční páteře
  • Uvolňuje ztuhlé svaly v oblasti krku a ramen
  • Některé modely jsou vybaveny vyhříváním pro zlepšení krevního oběhu a prohřátí svalů, vazů a šlach

Masážní límec pomáhá odstranit točení hlavy a zhoršené vidění, které jsou častokrát důsledkem zablokovaných krčních svalů nebo ramen. Některé masážní límce je možné použít také na masáž zad, hýždí, břicha, lýtek a stehen a přináší tak úlevu celému tělu.

Výhody a nevýhody
  • Vhodný na cesty
  • Některé masážní límce jsou multifunkční
  • Levnější modely mají nepraktický tvar

Manuální masážní přístroj

  • Podporuje krevní oběh a stimuluje organismus
  • Vhodný pro reflexní terapii
  • Pomáhá odstranit svalové napětí a ztuhlost

Manuální masážní přístroj podporuje lymfatický oběh a pomáhá bojovat se stresem a únavou. Poskytuje efektivní a velmi snadno proveditelnou masáž kdykoliv potřebujete.

Výhody a nevýhody
  • Nepotřebuje zapojení do elektrické sítě ani baterie
  • Nemá kabely, které by vám překážely
  • Pohodlně se drží a snadno používá
  • Intenzitu masírování máte zcela ve své režii
  • Vyžaduje pohyb rukou nebo nohou, nefunguje automaticky

Masážní přístroj Shiatsu

  • Napodobuje masáž tlakem prstů
  • Stimuluje důležité akupunkturní a energetické dráhy
  • Harmonizuje energii „čchi“ v meridiánech

Masážní přístroj Shiatsu kopíruje japonský druh masáže, která nepracuje jen se svaly, ale pomáhá harmonizovat také akupunkturní a energetické dráhy. Působením na meridiány odstraňuje energetické bloky, které bývají příčinou bolestí a nemocí.

Výhody a nevýhody
  • Důmyslné řešení, které má příznivý vliv na celé vaše tělo
  • Odbourává jak bolest, tak i její příčinu
  • Vyšší cena

Nejčastější otázky při výběru masážního přístroje

Jaká je výdrž masážního přístroje?

Neplatí, že čím dražší masážní přístroj, tím delší výdrž. Obvykle ale nabitá baterie funguje přibližně 3 hodiny než je potřeba ji znovu nabít. Tomu se lze vyhnout, pokud si pořídíte přístroj na masírování se zapojením do elektrické sítě nebo manuální masážní pomůcku ze dřeva nebo z minerálních kamenů.

Jak o masážní přístroj pečovat?

Některé masážní přístroje mají omyvatelný povrch nebo snímatelný a pratelný povlak (například masážní polštáře). Pokud masážní přístroj zrovna nepoužíváte, doporučujeme jej uložit na kryté místo, kde se na něj nebude prášit a nebude na přímém slunci. V masážní vaničce nenechávejte vodu ještě dlouho po použití a pomůcky na obličej pravidelně omývejte nebo otírejte vlhkým hadříkem.

Tímto prodloužíte jeho životnost a zachováte jej v dobrém stavu.

Jak dlouho masírovat?

Masírování jedné části těla by mělo trvat přibližně 15 minut. Mnoho masážních přístrojů má proto automatické vypnutí naprogramováno právě na tento čas. Tato doba ale stačí především na masáž rukou, nohou, krku a všech menších částí těla.

Velkou plochu, jakou jsou záda, je potřeba masírovat přibližně 30 minut, abyste dosáhli dostatečného uvolnění. V každém případě ale nespěchejte a na masáž si vždy vyčleňte dostatek času.

Vedle toho, jak dlouho masírovat, se vám mohou hodit další užitečné informace – například jak na masáž hlavy, detailní návod na masáž zad a krční páteře či jak se zbavit vrásek pomocí masáže obličeje. To a mnohem více najdete v článku Masáže (NÁVOD): jak se naučit masírovat v domácích podmínkách.

Print
P-DC1-WEB11
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info