Select the item on the page that has the error

From October 22, our stores are open only for order pick-up. Shop safely from home or try our AlzaBoxes. Claims & returns accepted as usual.

Dear customers, we are very happy to see all your purchases ❤️. We ask you kindly to be patient when waiting for your orders, we are doing our best to deliver them as soon as possible. Thank you, your Alza.cz 👍🏻.

Free shipping with Mastercard HP Adventní kalendáře

RECENZE: Dívka, která musí zemřít od Davida Lagercrantze

Catalogue

Lisbeth Salanderová, dívka s dračím tetováním, prodala svůj byt v Stockholmu a zmizela. Její online aktivity utichly a nikdo neví, kde by mohla být. O svých plánech s nikým nemluvila, ale zanechala alespoň jednu stopu. Když ji naposledy viděli na pohřbu jejího kamaráda Holgera Palmgrena, prohlásila, že už nehodlá být lovenou kořistí a musí se stát šelmou.

Dívka, která musí zemřít

Švédská královna internetového podsvětí Lisbeth Salander se vrací v nové knize Dívka, která musí zemřít od Davida Lagercrantze, jenž po smrti Stiga Larssona převzal otěže jeho série Milénium. Je to šestý a poslední díl, v němž hlavní postavy objasňují záhadný případ vraždy a dozvídáme se, jak Lisbeth vyřeší vztah se svým úhlavním nepřítelem - dvojčetem Camillou.

Drak zatíná drápy

Vše začíná vraždou zdánlivě bezvýznamného bezdomovce. Patoložka Fredrika Nymanová je však přesvědčená, že nejde o obyčejného muže, a že by policie měla tomuto případu věnovat větší pozornost. Mimo jiné také najde v kapse zavražděného vizitku Mikaela Blomkvista, známého investigativního novináře. Rozhodne se mu zavolat, čímž odstartuje jejich pátrání.

Lisbeth mezitím také pátrá, ale po vlastní sestře, která se nachází v Rusku pod ochranou GRU a ruské mafie. Tyto dva příběhy se postupně slijí v jeden a stockholmský tým vyšetřovatelů se nakonec spoléhá nejenom na svoje síly, ale rovněž také na Lisbeth a Mikaela.

Dívka, která musí zemřít je dynamický a napínavý thriller, díky kterému můžeme nahlédnout i na rozpad rodiny z pohledu malého dítěte, jenž neví, na čí straně má být. Jedním z jeho poselství je to, že svět není černobílý, a že každé chování může mít kořeny v hluboké minulosti a dennodenně nás ovlivňovat.

Lagercrantz měl před sebou těžký úkol pokračovat v příbězích „cizích“ postav. Zhostil se ho dobře a fanoušci Milénia se tak díky němu konečně dozví, co pro jejich oblíbené postavy připravil osud, jak se vyvíjí jejich vztahy a čí vraždu řeší tentokrát.

Na jednu věc ale buďte připraveni. Stig Larsson svým čtenářům před léty položil mnoho otázek a David Lagercrantz se patrně rozhodl nezodpovídat na všechny a některé nechat otevřené. Jestli je to pro dobro věci, to už musíte posoudit sami.

Předchozí díly Milénia - ihned ke čtení:
Krimi série Milénium I. - V. za výhodnou cenu - Audiokniha
Krimi série Milénium I. - V. za výhodnou cenu - E-kniha
Trilogie Milénium za výhodnou cenu - E-kniha


The girl who must die
E-book - The sixth and final part of the Millennium series. Lisbeth Salander is ready, will not wait anymore, will finally avenge and deal with the past. Author David Lagercrantz, 400 pages, Czech

249,-
Buy
Available for reading
Order Code: EK30460
-25% 399,-
299,- excl.VAT 272,-
Buy
In stock > 10 pcs
Can be delivered: tomorrow from 11:00
Order Code: FKP0298521
0
Print
Try new Alza Premium My Alza Log In For organizations About Shopping
Christmas gift ideas Show
P-DC1-WEB24
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me