MS hokej Pampers
Catalogue

OnePlus 10 Pro recenze

OnePlus 10 Pro (RECENZE): Supervýkonná vlajková loď se neobejde bez chyb

Review

Aktualizováno • Autor: Matěj Toul

V poslední době se s výkonnými čínskými telefony roztrhl pytel a dlouho na sebe nenechal čekat ani OnePlus 10 Pro. Mobil se na pulty prodejců dostal již v dubnu tohoto roku a my se na něj konečně můžeme podrobně podívat. Parametry rozhodně nezklamou. Extrémně výkonný čipset Snapdragon, velký 120Hz displej a mnohem víc, a to za cenu nižší než u předchůdce. Na první pohled má OnePlus 10 Pro dost dobře našlápnuto. Jak ale telefon dopadl při recenzi?

OnePlus 10 Pro (RECENZE) – OBSAH

  1. OnePlus 10 Pro k vám dorazí v plné polní
  2. Ve OnePlus si dali na designu nové vlajkovky záležet
  3. Nemějte strach, OnePlus 10 Pro má výkon pojištěný
  4. Fotoaparát OnePlus 10 Pro má svoje rezervy
  5. Skvělá výdrž, bleskové nabíjení – tady OnePlus 10 Pro za jedničku
  6. OnePlus 10 Pro – konektivita a odolnost
  7. OxygenOS 12 je jedna z nejpříjemnějších androidových variací
  8. Jak vypadá rozhraní OnePlus 10 Pro?
  9. Je OnePlus 10 Pro i dnes zabijákem vlajkových lodí?
  10. Recenze OnePlus 10 Pro – verdikt
  11. Co jsme o OnePlus 10 Pro napsali dříve?

OnePlus 10 Pro k vám dorazí v plné polní

Telefon OnePlus 10 Pro přichází v jednoduché černo-bílo-červené krabičce a s sebou nese v podstatě všechno, co byste si mohli přát. Samotný telefon je vybavený zahnutým ochranným sklem přímo z výroby, v balení pak najdete i zelený silikonový kryt pro extra dávku ochrany. V krabičce dále nechybí ani nabíjecí adaptér, což docela dává smysl.

Recenze OnePlus 10 Pro, obsah balení
Balení OnePlus 10 Pro obsahuje všechno, co byste mohli potřebovat.

Větší výrobci adaptér vynechávají, protože většina uživatelů už doma nějaký má – OnePlus 10 Pro však podporuje trochu atypické 80W rychlonabíjení a mít nejvýkonnější možný adaptér bez připlácení zní jako cesta nejmenšího odporu. Kromě telefonu už je pak v balení jen manuál a tradičně červený USB kabel. Mimochodem, recenzovaný model je OnePlus 10 Pro 12/256 GB v zeleném provedení.

i

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZE): konečně regulérní nástupce řady Galaxy Note

Ve OnePlus si dali na designu nové vlajkovky záležet

Designu OnePlus 10 Pro je opravdu málo co vytknout. Displej je jednou z velkých kvalit telefonu, a to především díky použití 6,7" zaobleného AMOLED panelu s patentovanou technologií LTPO 2.0. Ta oproti základní verzi LTPO (technologie, která umožňuje přizpůsobení obnovovací frekvence dle obsahu) může snížit obnovovací frekvenci až na 1 Hz, a to podstatně rychleji a při více situacích.

Technologie nastoupí dokonce i při sledování videí – když je na videu málo pohybu, obnovovací frekvence se sníží na 30 Hz, i když je video natočené při 60 snímcích za vteřinu. Při používání přitom žádné sekání nezaznamenáte. OnePlus tímto ještě více šetří baterii a plných 120 Hz si schovává pouze pro situace, kde je to doopravdy potřeba. Například při hraní.

Recenze OnePlus 10 Pro, displej Recenze OnePlus 10 Pro, záda
Displej telefonu vypadá skvěle a nabídne i velmi vysoký jas, díky čemuž je vidět i na přímém slunci.

Displej zabírá úctyhodných 90 % přední části telefonu a narušen je jen v levé horní části průstřelovým notchem. Ten osobně nemám příliš v oblibě, jde však čistě spíše o preferenci než o opodstatněný problém. Zaoblené kraje displeje pak plynule zaplouvají do kovových hran telefonu, které nakonec vyústí až ve fotomodul na zadní straně. Ten mi, ačkoliv původně působil přehnaně, po čase celkem přirostl k srdci.

Jedinou výtkou, kterou bych k designu měl, je rozprostření tlačítek. Power button je na pravé straně, ovládání hlasitosti vlevo a typický OnePlus jezdec pro přepínání mezi tichým módem a vibracemi je pak po pravé horní hraně. Rozložení je to pro OnePlus celkem typické, pro pohodlné ovládání jednou rukou však v podstatě nemožné, zejména když malý jezdec jde posouvat vcelku ztuha.

i

iPhone SE 2022 (RECENZE): nestaví na inovacích, pořád má ale své kouzlo

Nemějte strach, OnePlus 10 Pro má výkon pojištěný

Telefony OnePlus jsou dlouhodobě volbou mobilních hráčů a OnePlus 10 Pro není výjimkou. Pohání jej totiž špičkový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v kombinaci s až 12 GB paměti RAM. Pokud by vám ani tohle nestačilo, což je, ruku na srdce, dost nepravděpodobné, nastavení umožňuje rozšířit RAM o až 7GB virtuální paměť. Co to znamená? Mobil bude v podstatě část běžného úložiště používat jako RAM. Nutno však podotknout, že takto vytvořená paměť bude mnohonásobně pomalejší.

Recenze OnePlus 10 Pro, fotomodul Recenze OnePlus 10 Pro, notch
Kovové hrany, které hostí například jezdec pro ovládání zvukových režimů, plynule přechází ve fotomodul.

Není překvapením, že se díky těmto parametrům telefon porve s jakoukoliv hrou či aplikací, kterou před něj postavíte. I akčnější hry, jako například PUBG Mobile, kterou sama značka OnePlus na svých zařízeních ráda promuje, běží spolehlivě na více než 120 FPS, což je samozřejmě hranice, které chcete se 120Hz panelem ideálně dosáhnout.

Špičkový čipset telefonu propůjčuje také podporu sítí 5G, se kterou jsou v USA problémy. OnePlus si nerozumí s tamními pásmy. U nás se však nemáte čeho bát – telefon podporuje všechna aktuálně v Česku využívaná pásma.

i

Nejvýkonnější mobilní telefony 2022

Fotoaparát OnePlus 10 Pro má svoje rezervy

Fotoaparát OnePlus 10 Pro je i letos v režii značky Hasselblad a spolu s odvážným designem fotomodulu bylo jasné, že kombinace tří čoček měla být jedním z hlavních taháků telefonu. O to víc mě pak zamrzelo, že je fotoaparát čínské desítky bolestivě průměrný. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Recenze OnePlus 10 Pro, foto hlavní Recenze OnePlus 10 Pro, foto 3,3× zoom Recenze OnePlus 10 Pro, foto širokoúhlý
Za dobrých světelných podmínek jsou si všechny tři objektivy schopny poradit obstojně. Zleva: hlavní, 3,3× zoom, širokoúhlý.

Hlavní fotoaparát se může pochlubit 48Mpx snímačem Sony s objektivem se světelností f/1,8 a optickou stabilizací. Parametry jsou tak vcelku slušné. V praxi pak telefon fotí celkem obstojně ve dne, o poznání hůře je na tom ale při horších světelných podmínkách a kontrastnějších snímcích. Pokud si se snímkem vyloženě nevyhrajete, častá jsou přesvícená místa při focení v noci a po bližším prozkoumání i barevné artefakty, a to jak při světle, tak za tmy. Na focení zážitků telefon určitě poslouží, ale od vlajkového modelu, který dává fotoaparát tak moc na odiv, bych asi čekal trochu lepší výsledky.

Recenze OnePlus 10 Pro, noční foto hlavní Recenze OnePlus 10 Pro, noční foto 3,3× zoom Recenze OnePlus 10 Pro, noční foto širokoúhlý
Za tmy je to podstatně horší, snímky ztrácí detaily. Když už, vždy budete chtít používat hlavní kameru. Zleva: hlavní, 3,3× zoom, širokoúhlý.

O moc lépe na tom bohužel není ani 50Mpx (f/2,2) širokoúhlá kamera. Potěší sice větším rozlišením a úctyhodným zorným úhlem 150°, oboje však za cenu menších pixelů a obecně snímků, kterým chybí detaily. Potěšil paradoxně teleobjektiv. Ten nabídne 3,3× optický zoom a optickou stabilizaci, ovšem na „pouze“ 8Mpx snímači a objektivu se světelností f/2,4. Zatímco papírově působí skoro do počtu, v praxi jsou snímky při dobrých světelných podmínkách vcelku pěkné. Ve tmě pak objektiv pokulhává, stejně jako zbytek sestavy.

Co se týče videa, je OnePlus 10 Pro schopný natáčet až v 8K při 24 snímcích za vteřinu, nejčastěji však využijete Full HD při 30/60 FPS. Co se dá na telefonu určitě pochválit, je velmi plynulý přechod mezi jednotlivými objektivy, a to jak v náhledu, tak ve finálním videu. Zoom působí příjemně a vlastně si ani neuvědomíte, že telefon najednou používá jiný objektiv.

i

Více fotek a videí v plné kvalitě najdete ve složce na Google Disku.

Skvělá výdrž, bleskové nabíjení – tady OnePlus 10 Pro za jedničku

Smutnou část máme za sebou, teď už jen samé dobré zprávy. OnePlus 10 Pro vážně potěší výdrží. Ukrývá se v něm 5 000mAh baterie, což na první dojem není nic extra, v praxi však telefon vydržel opravdu dlouho. Za pracovní týden focení, testování rozhraní a aplikací jsem musel dobíjet jen dvakrát, což dělá výdrž okolo jednoho a půl dne. V dnešní době si není na co stěžovat.

Když už jsme u nabíjení, musím se o něm zmínit trochu podrobněji. Mobil se nabíjí přes 80W adaptér díky technologii SuperVOOCC a dle výrobce by měl 100% dobití zvládnout za 32 minut. Tyto hodnoty se často více či méně liší od skutečnosti, v případě OnePlus 10 Pro jsou však až překvapivě přesné. Nabití „z nuly na sto“ opravdu zabralo jen o pár vteřin více než 32 minut. Zde tedy maximální spokojenost.

i

OnePlus 10 Pro – konektivita a odolnost

Rychle se podívejme na konektivitu. 3,5mm jack neměl ani předchůdce, a tak není překvapením, že ani OnePlus 10 Pro tento vstup nemá. Po vzoru 9 Pro telefon nedostal ani slot na paměťovou kartu, potěší však možností vložit až dvě SIM karty s 5G.

Dalo by se říct, že zvenku na telefonu zkrátka není nic, co tam být nemusí. Vstupy pro USB-C a SIM karty, reproduktory a tlačítka. Čtečka otisků? Samozřejmě v displeji. Telefon by tak mohl mít ochranu dle certifikace IP, to ale nemá. Dle některých recenzentů sice ve vodě chvíli vydrží, já bych však utopení telefonu neriskoval a plavání s OnePlus 10 Pro zásadně nedoporučuji.

i

Motorola Moto Edge 30 Pro (RECENZE): ohromně výkonná a s rychlým nabíjením

OxygenOS 12 je jedna z nejpříjemnějších androidových variací

Ovládání OnePlus 10 Pro je zkrátka radost. OxygenOS 12, OnePlus nástavba pro Android, se poměrně striktně drží ekosystému Google/Android a své aplikace „plete“ jen tam, kde se to hodí. Co to znamená? Prohlížeč, cloud, mail, obchod s aplikacemi a mnohem více je v podstatě čistý Android. OnePlus pak jen přidává svoje aplikace Hry sloužící k optimalizaci a centralizaci vašich herních titulů, správce souborů, Community pro prohlížení fór a třeba OnePlus Store, kde můžete získávat různé slevy na mobilní příslušenství.

Kromě aplikací je i rozhraní velmi odlehčené, svižné, bez zbytečností. Implementuje klasický androidový app tray, kde najdete všechny nainstalované aplikace, zatímco vaše domovská obrazovka může hostit jen ty nejdůležitější. Animace pak byly očividně tvořeny s ohledem na 120Hz panel – vypadají na něm krásně plynule. V neposlední řadě, cokoliv by se vám na telefonu OnePlus 10 Pro nelíbilo, si můžete bez instalace dalších aplikací upravit. Tapetu, ikony, font textu, barvu prvků rozhraní, rozložení Always On displeje a mnohem víc. OnePlus pak garantuje 3 roky aktualizací, což může být pro některé právem málo, u čínského telefonu ale nejsem příliš překvapen.

Jak vypadá rozhraní OnePlus 10 Pro?

Recenze OnePlus 10 Pro, homescreen Recenze OnePlus 10 Pro, OnePlus aplikace
OnePlus 10 Pro kombinuje homescreen a složky s možností app tray.
Recenze OnePlus 10 Pro, aplikace fotoaparátu Recenze OnePlus 10 Pro, funkce fotoaparátu Recenze OnePlus 10 Pro, galerie
Aplikace fotoaparátu se chlubí řadou režimů, galerie vypadá standardně.
Recenze OnePlus 10 Pro, nastavení Recenze OnePlus 10 Pro, informace o telefonu
Všechna nastavení jsou logicky přístupná.
Recenze OnePlus 10 Pro, notifikace Recenze OnePlus 10 Pro, ryhlé nastavení Recenze OnePlus 10 Pro, lišta s widgety
Vedle notifikační lišty s rychlým nastavením můžete použít také sekundární lištu s různými widgety.
Recenze OnePlus 10 Pro, kalendář Recenze OnePlus 10 Pro, OnePlus store
OnePlus aplikace ty od Googlu nenahrazují, spíše přináší další možnosti.
Recenze OnePlus 10 Pro, personalizace Recenze OnePlus 10 Pro, Always On displej Recenze OnePlus 10 Pro, app tray
Telefon nabízí široké možnosti personalizace bez nutnosti stahovat jakékoliv aplikace.

Je OnePlus 10 Pro i dnes zabijákem vlajkových lodí?

Mobily OnePlus ještě nedávno strašily ty nejlepší telefony svým bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu. Model OnePlus 10 Pro už je od těch dob o poznání dražší, to stejné však můžeme říci i o předních top modelech, které se už běžně pohybují okolo 30 tisíc. Komu může 10 Pro zavařit?

Pokud ještě chvíli zůstaneme u čínských telefonů, na mysl přijde konkurenční Xiaomi 12 Pro. Telefon s excelentní fotovýbavou, který stejně jako OnePlus 10 Pro nabídne i čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. V naší recenzi však příliš nepotěšil softwarem a v potaz je třeba brát také cenovku, která je o pár tisíc vyšší než v případě recenzovaného modelu OnePlus 10 Pro.

i

Xiaomi 12 Pro (RECENZE): Stačí nejvýkonnější Android na konkurenci?

Přímou konkurencí pro telefon bude také řada Samsung Galaxy S22. Oproti konzervativnějšímu Samsungu má OnePlus 10 Pro náskok na poli výkonu, s fotoaparáty se toho však má ještě hodně co učit. Základní model se navíc pohybuje v téměř stejné cenové sféře, a tak je na vás, zdali zvolíte ověřeného hráče na trhu, který už zvládl doladit své neduhy, nebo čínského draka, jenž se nebojí experimentovat.

Recenze OnePlus 10 Pro – verdikt

OnePlus 10 Pro - verdikt recenze

OnePlus 10 Pro

Mobily

OnePlus 10 Pro je dalším supervýkonným zástupcem z dílen čínského giganta, který potěší nejednoho mobilního hráče nejnovějším čipsetem za rozumnou cenu. Prim zde hraje nádherně zpracovaný AMOLED panel, skvělá výdrž, svižné nabíjení a velmi líbivý kovovo-skleněný design, který se na rozdíl od předchůdců snaží trochu více vystoupit z řady. Průměrný fotoaparát je to jediné, co se dá jinak po všech stránkách výtečnému telefonu vytknout.

Klady

  • Maximální výkon díky čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
  • 6,7" AMOLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz a LTPO 2.0
  • Důmyslný design s použitím kvalitních materiálů
  • Excelentní výdrž a 80W rychlonabíjení
  • Moderní a intuitivní rozhraní OxygenOS 12
  • Balení obsahuje nabíjecí adaptér a příslušenství navíc
  • Přívětivá cenovka, dokonce nižší než u předchůdce

Zápory

  • Fotoaparát se neobešel bez kompromisů
  • Ovládání jednou rukou může být nemotorné
  • Chybí certifikát IP o odolnosti
i Mohlo by vás zajímat

OnePlus nám naservíroval další generaci své nabušené řady. Nejnovější počin OnePlus 10 Pro přináší opravdu užitečná vylepšení a výbavu korunuje sympatickou cenou. I přes nedostatky jde v roce 2022 o velmi rozumnou koupi.

Co jsme o OnePlus 10 Pro napsali dříve?

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Firma OnePlus na trh vždy uvádí smartphony spadající do vyšších tříd výbavy. Nejen hardwarové parametry, ale i odladěný software z nich dělá oblíbenou volbu uživatelů. Ti mohou nyní pokukovat po nové generaci modelu s přídomkem Pro. OnePlus 10 Pro si zakládá na parametrech, kterými zdatně ohrožuje konkurenci a nutí ji, aby se měla na pozoru. Má tento smartphone vůbec slabou stránku?

i

OnePlus 10 Pro se konečně dostal na náš trh. Telefony si můžete předobjednat.

OnePlus 10 Pro, úvod

OnePlus 10 Pro – OBSAH

  1. Očekávaný OnePlus 10 Pro vstupuje na trh
  2. Špičkovému displeji nemáme co vytýkat
  3. OnePlus 10 Pro ctí nejnovější Snapdragon 8 Gen 1
  4. Opět Hasselblad, ovšem něco nám tu chybí
  5. V čem OnePlus 10 Pro svého předchůdce překonává?
  6. OnePlus 10 Pro – cena a dostupnost

Očekávaný OnePlus 10 Pro vstupuje na trh

Výrobce OnePlus své smartphony nejvyšší třídy představuje obvykle ve dvou modelech. V minulé generaci to byly OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro a podobné rozdělení se čekalo i u letošních nástupců. Prozatím se však čínská firma pustila do uvedení pouze varianty OnePlus 10 Pro.

OnePlus 10 Pro, nová zadní strana
Odlišnost od předešlé generace je znát při pohledu zezadu. Zdroj: oneplus.com

Rozhodla se vylepšovat parametry předchůdce, ovšem narážíme zde možná na jeden malý kompromis, který si zmíníme v článku. Mobilní svět čeká, zda se OnePlus během tohoto roku náhodou nevytasí s ještě lepším modelem.

Špičkovému displeji nemáme co vytýkat

Rozměry novinky se v podstatě drží na stejných hodnotách jako u předchůdce. Tělo je kovové a skleněné. S přední stranou modelu OnePlus 9 Pro byl výrobce očividně spokojen, proto se rozhodl stejný design zopakovat u následovníka.

Změna se však dotkla designu zadního fotomodulu. Podobný výstupek s přesahem na bok telefonu jsme mohli vidět třeba u řady Samsung Galaxy S22. Ten na OnePlus však nezasahuje až do rohu zařízení, má na sobě přepínač profilů vyzvánění a nese poměrně výrazný nápis Hasselblad, zdůrazňující spolupráci s renomovanou švédskou firmou.

OnePlus 10 Pro, design černé varianty OnePlus 10 Pro, design zelené varianty
OnePlus 10 Pro potěší dostupností 2 barevných variant. Jde o klasickou černou či stylovou zelenou. Zdroj: oneplus.com

Kvalita zobrazení 6,7" displeje pod odolným Gorilla Glass Victus se nemění. Stále jde o displej AMOLED s nadstandardním rozlišením 3 216 × 1 440 pixelů, po stranách zaoblený. Tato hodnota má na svědomí skvělou jemnost 525 PPI, takže okem nemáte šanci rozpoznat jednotlivé pixely ani při hlubším zkoumání. Displej OnePlus 10 Pro se pyšní dynamickou obnovovací frekvencí LTPO, kdy se podle zobrazovaného obsahu mění obnova mezi hodnotami 1–120 Hz. Při zhasnuté obrazovce si můžete na AMOLED displeji díky Always On nechat běžet hodiny a neuniknou vám ani potřebné notifikace.

i

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW): návrat krále Androidů?

OnePlus 10 Pro ctí nejnovější Snapdragon 8 Gen 1 

V oblasti výkonu se odehrávají změny a jsou rozhodně pozitivní. Už předešlá generace Snapdragonu byla plná výkonu, ovšem nyní se OnePlus 10 Pro spoléhá na nejnovější Snapdragon 8 Gen 1. Hlavním rozdílem u čipsetu je to, že nový procesor je vyráběn úspornějším 4nm procesem. Dále je vyšší takt procesoru a lepší grafická jednotka. Kapacita operační paměti nadále zůstává na výběr. Zájemci mohou zvolit buď solidních 8, či nekompromisních 12 GB. Podpora paměťových karet chybí, takže spoléhat musí na 128, příp. 256 GB vnitřní paměti.

OnePlus 10 Pro, displej
Špičkový AMOLED displej je po stranách lehce zaoblen. Nejen hraní her bude na takovém panelu radost. Zdroj: oneplus.com

Novinka staví na operačním systému Android 12 s nástavbou ColorOS 12.1. Z pohledu moderní konektivity nelze vytknout jakýkoliv chybějící článek. Samozřejmostí je internet přes 5G, mobilní platby skrze NFC, Bluetooth 5.2, podpora VoLTE a VoWIFI či WiFi 6. To vše spotřebovává energii z vestavěné 5 000mAh baterie. Ta tedy na kapacitě povýšila. Kapacita však není to hlavní, protože pozornost na sebe strhává navýšení již tak rychlého nabíjení. Z velmi pěkných 65 W u OnePlus 9 Pro se novinka dostává na 80 W. Skvělá hodnota 50 W pro bezdrátové nabíjení zůstává.

i

NFC platby mobilem (NÁVOD)

Opět Hasselblad, ovšem něco nám tu chybí

Při pohledu na logo Hasselblad na zadní straně musí být i laikovi zřejmé, že fotoaparát u tohoto modelu hraje velkou roli. Masivní fotomodul skrývá sice 4 kulaté otvory s vysoce odolným sklíčkem, ovšem pouze ve 3 z nich se nachází fotoaparát. Ten čtvrtý otvor patří přisvětlovací diodě. OnePlus 10 Pro přichází o monochromatický snímač. Zůstává hlavní 48Mpx Sony IMX789 objektiv se schopností točit až 8K videa, dále širokoúhlý foťák se skvělým rozlišením 50 Mpx a nakonec 8Mpx teleobjektiv s 3násobným optickým přiblížením.

i

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZE): Praktický a všestranný telefon

Vypadá to na slibné fotografie, již OnePlus 9 Pro kvalitou snímků patří k těm nejlepším. Ještě zmíníme širokoúhlý foťák. Nejen rozlišení je překvapivě velké, ale úhel záběru je až 150°. U konkurence jsme zvyklí na hodnotu kolem 120°. OnePlus 10 Pro tedy do záběru dostane ještě více prvků. Přední selfie fotoaparát navyšuje rozlišení dvojnásobně na 32 Mpx a natáčet s ním můžete videa ve Full HD o 30 snímcích za sekundu.

OnePlus 10 Pro, fotoaparát Hasselblad
Fotoaparát byl, stejně jako u předchůdce, konstruován s firmou Hasselblad. Kvalita je tedy podložena zvučným jménem. Zdroj: oneplus.com

V čem OnePlus 10 Pro svého předchůdce překonává?

Zlepšení oproti loňskému modelu jsou v mnoha parametrech znatelná. Přesto na fanoušky aktuální situace působí tak, že výrobce udělal jen nezbytné drobné skoky a neodhodlal se k vážnějšímu upgradu. Třeba jeden zadní fotoaparát dokonce odebral. Například Twitter uživatel @chat_station tvrdí, že aktuálně představený model byl původně vyvíjen jako základní varianta OnePlus 10 a v očekávání je příchod lepší varianty, o které se dosud mluví jako o OnePlus 10 Ultra.

Dle některých informací jeho vývoj nešel hladce, proto ho výrobce odložil. Představí se možná až ve druhé polovině letošního roku. Fanoušky ale výrobce nechtěl ochudit o nový telefon, a tak novinku přejmenoval na OnePlus 10 Pro a představil ji už nyní. Jsou to ale jen nepotvrzené informace a více se možná dozvíme později. Ať tak či onak, níže v tabulce je porovnání OnePlus 10 Pro s nejlepší současnou variantou modelu OnePlus 9 Pro, která disponuje operační pamětí 12 GB a vnitřním úložištěm 256 GB.

Parametry/ Model OnePlus 10 Pro OnePlus 9 Pro
Displej 6,7" (20 : 9) 6,7" (20 : 9)
3 216 × 1 440 px, 525 ppi 3 216 × 1 440 px, 525 ppi
AMOLED AMOLED
Zadní fotoaparáty hlavní: 48 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavní: 48 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
širokoúhlý: 50 Mpx, f/2,2
širokoúhlý: 50 Mpx, f/2,2
teleobjektiv: 8 Mpx, f/2,4
teleobjektiv: 8 Mpx, f/2,4

monochromatický: 2 Mpx, f/2,4
Přední fotoaparát 32 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 888, 8jádrový
GPU Adreno 730 Adreno 660
RAM 8/12 GB 12 GB
Interní úložiště 128/256 GB 256 GB
Operační systém Android 12 Android 11
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 500 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 80 W / 50 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 65 W / 50 W
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP68
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozměry 163 × 73,9 × 8,5 mm 163,2 × 73,6 × 8,7 mm
Hmotnost 200 g 197 g
Cena 23 499 Kč* 20 990 Kč
*Ceny je platná k 6. 4. 2022.

OnePlus 10 Pro – cena a dostupnost

Veřejnost byla o dostupnosti pro zbytek světa informována na MWC 2022. OnePlus 10 Pro si budeme moci koupit v černé a zelené barevné variantě již od 13. dubna. Zatím si jej můžete předobjednat, pokud chcete mít jistotu přednostního dodání. Cena základní varianty s 8 GB paměti RAM a 128GB úložištěm startuje na 23 499 tisících (první týden v dubnu 2022). Příznivci nejlepších parametrů pak šáhnou po 12/256GB variantě za 25 999 Kč. To jsou na vlajkový telefon pěkné ceny.

i Mohlo by vás zajímat
4.6 31×
OnePlus 10 Pro DualSIM 12GB/256GB black
Mobile Phone 6,7" AMOLED 3216 × 1440, 120Hz, processor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 8-core, RAM 12 GB, internal memory 256 GB, main camera with optical zoom 48 Mpx + 8 Mpx (f/2,4) + 50 Mpx (f/2,2), selfie camera 32 Mpx, optical stabilization, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, fingerprint reader in screen, dual SIM, water resistant IP54, unlocked, quick charging 80W, battery 5000 mAh, Android 12
15 990,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ONE0083c1
iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite - Mobile Phone Free delivery
to Alza branch
4.8 137×
iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite
Mobile Phone 6,7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, processor Apple A15 Bionic 6-core, RAM 6 GB, internal memory 128 GB, main camera with optical zoom 12 Mpx (f/1,5) + 12 Mpx (f/2,8) + 12 Mpx (f/1,8), selfie camera 12 Mpx, optical stabilization, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, single SIM + eSIM, water resistant IP68, unlocked, quick charging 20W, wireless charging 15W, battery 4352 mAh, iOS 15, EU distribution
32 190,-
Buy
Last piece in stock
Order Code: RI039b3
4.8 763×
iPhone 13 128GB Starlight - s výkupním bonusem 1 350 Kč
Mobile Phone 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, processor Apple A15 Bionic 6-core, RAM 4 GB, internal memory 128 GB, main camera with optical zoom 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4), selfie camera 12 Mpx, optical stabilization, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, single SIM + eSIM, water resistant IP68, unlocked, quick charging 20W, wireless charging 15W, battery 3240 mAh, iOS 15
15 490,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RI036b1
Print
P-DC1-WEB16
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info