Aixam, elektromobily pro náctileté

Zobrazit katalog
Elektromobil Aixam
Aktualizováno

Patříte do skupiny lidí, která ke svému životu vyžaduje malé městské auto s minimálními provozními náklady, snadným parkováním a s vyšší bezpečností než má motocykl? Pak máme právě pro vás zajímavou novinku v podobě elektromobilů Aixam. Jedině u nás si tak můžete vybrat z luxusních vozů Tesla, městských BMW i3, a nyní také levných elektromobilů Aixam, které je možné řídit po splnění zákonných podmínek už od 15 let.

Co vše se v článku o elektromobilech Aixam dozvíte?

 1. Čtyři varianty elektromobilů Aixam
 2. Technické specifikace Aixam e City Pack, City Premium, Coupé Premium a Coupé GT
 3. Nabíjení elektromobilů Aixam a náklady na provoz
 4. Aixam e City Pack, skvělý základ do města
 5. Aixam e City Premium sází na design
 6. Aixam e Coupé Premium
 7. Dravý Aixam e Coupé GTI
 8. Elektromobily Aixam a příplatková výbava
 9. Značka Aixam dělá vše pro mladé řidiče
 10. Jak vypadá elektromobil Aixam očima mladého řidiče?
 11. Porovnání elektromobilů Aixam e Coupé GTI, BMW i3, Volkswagen e-Golf, Nissan Leaf a Tesla Model 3
 12. Elektromobily – dobíjecí stanice rostou jako houby po dešti
 13. Elektromobily Aixam, závěrečné shrnutí

Čtyři varianty elektromobilů Aixam

V aktuální nabídce Aixamu je čtveřice rozdílných modelů. Jedná se o Aixam e City Pack, Aixam e City Premium, Aixam e Coupé Premium a Aixam e Coupé GTI. Příčně umístěný elektromotor disponuje výkonem 6 kW a točivým momentem 50 Nm. Na závodění na semaforech to vážně není, ale zcela bez problémů zvládnou elektromobily Aixam svezení po městě i v jeho těsné blízkosti.

i O značce Aixam
Francouzská společnost Aixam figuruje na trhu již od roku 1983 a patří mezi největší výrobce malých aut, k jejichž řízení stačí řidičské oprávnění na moped. Automobily i elektromobily Aixam tak lze bez problémů řídit již po dovršení 15 let.

I přes netradiční design jsou elektromobily Aixam postaveny z nejpokročilejších materiálů od velkých světových výrobců. Vše je podřízeno maximální možné bezpečnosti včetně pečlivého návrhu ergonomického ovládání.

Technické specifikace Aixam e City Pack, City Premium, Coupé Premium a Coupé GTI

ElektromobilAixam E City PackAixam E City PremiumAixam E Coupé PremiumAixam E Coupé GTI
Maximální dojezd na okruhu130 km130 km130 km130 km
Maximální dojezd v reálné dopravě80 km80 km80 km80 km
Nabíjení pomocí 220V domácí zásuvky3,5 hodiny3,5 hodiny3,5 hodiny3,5 hodiny
Typ baterielithiová se zárukou 5 letlithiová se zárukou 5 letlithiová se zárukou 5 letlithiová se zárukou 5 let
Maximální rychlost45 km/h45 km/h45 km/h45 km/h
Maximální výkon6 kW6 kW6 kW6 kW
Točivý moment50 Nm50 Nm50 Nm50 Nm
Rozměry (d × š)2,72 × 1,5 m2,72 × 1,5 m3 × 1,5 m3 × 1,5 m
Velikost kol145/70/R13155/65/R14155/65/R14155/60/R15
Objem zavazadlového prostoru680 l680 l980 l980 l
Orientační cena480 000 Kč459 000 Kč489 000 Kč602 000 Kč
(Ceny platné k 28. 11. 2017)

Nabíjení elektromobilů Aixam a náklady na provoz

Výrobce se rozhodl v rámci nabíjení vsadit na jednoduchost. Všechny elektromobily Aixam si nabijete v pohodlí domova pomocí běžné elektrické zásuvky. Samozřejmě pokud máte k dispozici garáž, případně bezpečné stání na vlastním pozemku. Na sídlišti a u bytových domů bude nabíjení přeci jen oříšek, naštěstí dobíjecí stanice jsou dnes již běžně dostupné. Při 100% nabití integrovaných baterií, na které mimochodem výrobce poskytuje záruku 5 let, ujedete až 130 kilometrů v nenáročném terénu. Při běžném městském provozu pak urazíte skvělých 80 kilometrů.

Plné nabití je otázkou 3 a půl hodiny. V případě nutnosti vám hodina nabíjení prodlouží dojezd o 25 kilometrů. A co provozní náklady? Připravte si zhruba 25 Kč na 100 ujetých kilometrů. Musíte uznat, že to je naprosto fantastická hodnota, jež nemá konkurenci u sebelepšího naftového motoru.

Aixam e City Pack, skvělý základ do města

Nejlevnější elektromobil Aixam e City Pack nabídne při naprosto minimálních fyzických rozměrech zajímavé možnosti. Ostatně kufr o kapacitě 680 litrů bude v tichosti závidět i majitel vozu Škody Octavia. A co teprve až se dozví o bohaté základní výbavě. Ta zahrnuje řadu položek včetně automatické převodovky s variátorem, elektrického dálkového otevírání zadních dveří nebo centrálního multifunkčního palubního počítače s velkým displejem.

Zero Motorcycles, Zero SZero Motorcycles, Zero S

i Zcela měníme nakupování aut přes internet
Už několik týdnů si u nás můžete objednat elektromobily Tesla Model STesla Model X a výhledově i Tesla Model 3. Ani přes léto nijak neodpočíváme a nově jsme do naší nabídky zařadili také plně elektrické BMW i3 s atraktivní cenovkou. Pro vyznavače jednostopých dopravních prostředků máme nachystané plně elektrické motocykly značky Zero.

Aixam e City Premium sází na design

Stačí si připlatit relativně malou částku, a najednou máte k dispozici Aixam e City Premium. Poměrně výrazný designový facelift je ukrytý v paketu Chrome. Už z názvu je patrné, že výrobce masivně používá chromované doplňky. Takto vylepšená jsou například tlačítka topení, vnitřní kryty zpětných zrcátek, čelní maska chladiče, zadní vnější plášť, vnější i vnitřní kliky dveří nebo řadicí páka. Velmi dobře působí též tmavě tónovaná zadní skla. Lepšímu vzhledu napomáhají i 14" hliníková kola. Za příplatek 6 000 Kč jsou pak k dispozici dokonce 15".

Vítaným prvkem zejména pro začínající řidiče je přítomnost parkovacích senzorů. Elektromobil je dlouhý sice jen 2,72 metru, ale při couvání vás pípání včas upozorní na blížící se překážku. Ostatní prvky výbavy jsou identické s modelem Aixam City Pack.

Aixam e City PremiumAixam e City PremiumAixam e City Premium

Aixam e Coupé Premium

S dalším modelem se posouváme do poněkud větších rozměrů. Nárůst o přibližně 30 centimetrů na délku je znát už na první pohled. Dvoučlenná posádka tak získá v elektromobilu Aixam e Coupé Premium nejen více místa pro sebe, ale i objem zavazadlového prostoru povyskočil na sympatických 980 litrů. Přesto však můžete stále počítat s ověřeným dojezdem na úrovni 80 kilometrů.

V rámci designového provedení zde hraje hlavní roli již zmíněný paket Chrome. Navíc je interiér dále vylepšen kvalitnější zvukovou izolací. Za příplatek pak získáte přepážku oddělující zavazadlový prostor, přídavné topení nebo 15" kola. Za přijatelných 15 000 Kč si lze pořídit rádio s multimediální dotykovou obrazovkou Easy Tablet s úhlopříčkou 6,2". Set navíc doplňuje modul pro CD, DVD, připojení na Bluetooth, USB a projekce parkovací zadní kamery.

Aixam e Coupé PremiumAixam e Coupé PremiumAixam e Coupé Premium

Dravý Aixam e Coupé GTI

A máme tu nejvyšší třídu aktuálně dostupného elektromobilu Aixam e Coupé GTI. Za cenu okolo 600 tisíc Kč dostanete v této třídě skvěle vybavené vozidlo. Základem je vyladěný karbonový paket. Jeho obsahem je mimo jiné karbonový vzhled použitý na podvozek, panel regulace vytápění, zdobení vnějších zrcátek, přední nárazník i na mřížce chladiče. Dále se pokocháte i zadním spoilerem s extraktorem. Vozu nechybí ani přidané nápisy GTI hned na několika viditelných místech.

V rámci bezpečnosti obdržíte rovnou i antiblokovací brzdový systém ABS, který je u ostatních variant dostupný výhradně za příplatek. Komfortní svezení pak zajistí čalouněná GT sedadla s červeným prošíváním. Možná škoda, že i přes dravý vzhled vymáčknete z elektromobilu maximální rychlost 45 km/h. Nelze však opomenout, že často se budou za volantem nacházet spíše nezkušení řidiči nízkého věku.

Aixam e Coupé GTIAixam e Coupé GTIAixam e Coupé GTI

Elektromobily Aixam a příplatková výbava

Každá automobilka nabízí v rámci konfigurátorů nových vozů poměrně širokou nabídku příplatkové výbavy. Ani Aixam nemůže být výjimkou, a my pro vás vybíráme přehled těch nejzajímavějších. Upozorňujeme, že většina z nich není dostupná pro nejlevnější model Aixam e City Pack.

 • Přídavné topení – 28 000 Kč.
 • ABS – 14 000 Kč.
 • Rádio s multimediální 6,2" dotykovou obrazovkou, BT a parkovací kamerou – 15 000 Kč.
 • 15" nebo 16" hliníková kola – 6 000 Kč.
 • Přepážka oddělující zavazadlový prostor – 1 500 Kč.

Značka Aixam dělá vše pro mladé řidiče

Je vám 15 let a už se chystáte za volant? Pak právě elektromobily Aixam jsou zajímavou variantou. Jsou totiž snadno ovladatelné, lehké a příjemné na řízení. Díky automatické převodovce se budete moci plně soustředit na bezpečné jízdní manévry i v hustém městském provozu.

V rámci udržení vysoké bezpečnosti je rám vozu zkonstruován z extrudovaného hliníku, který je výrazně odolnější než lisovaný plech. Na rám posazená karoserie je vyrobena z barevně tónovaného plastu. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří pružnost, odolnost i vysoká absorpce energie z nárazu. V testovacích crash-testech zůstává jádro kolem posádky neporušené a bez výrazné deformace. Zajímavostí je, že bezpečností pásy ani po nárazu nezůstanou zablokované.

Elektromobil Aixam, rám

Jak vypadá elektromobil Aixam očima mladého řidiče?

 • Už nebude muset čekat na neustále přeplněný autobus
 • Naučí se řídit při nižších rychlostech
 • S přehledem později zvládne klasickou autoškolu
 • Nebude obtěžovat rodiče kvůli odvozu do kina nebo za jinými koníčky
 • Ve velkém kufru uveze všechny potřebné věci
 • Výrazně ušetří na kapesném, protože elektromobil má nízké provozní náklady, přibližně 25 Kč na 100 kilometrů
 • Při cestě může bez omezení poslouchat hlasitou hudbu
 • V zimě je v teple a v pohodlí
 • Přeci jen vyšší prvotní investice
 • Aixam zrovna nepatří mezi "cool" značky jako například BMW
 • Nutné náklady spojené s povinným ručením a havarijním pojištěním

Porovnání elektromobilů Aixam e Coupé GTI, BMW i3, Volkswagen e-Golf, Nissan Leaf a Tesla Model 3

S velkým náskokem nejlevnější Aixam e Coupé GTI se nebojí srovnání ani s Teslou Model 3, i když se pochopitelně jedná o vozy zcela odlišné kategorie. Ze srovnávací tabulky je dále patrné, že jde o nejdostupnější elektromobil ve dvoumístném provedení na našem trhu.

ElektromobilAixam E Coupé GTIBMW i3VW e-GolfNissan LeafTesla Model 3
Maximální dojezd80/130 km300 km300 km250 km499 km
Rychlonabíjení (80 %)30 minut45 minut30 minut30 minut
Klasické nabíjení (100 %)3,5 hodiny14 hodin17 hodin13 hodin8,5 hodiny
Kapacita baterie33 kWh36 kWh30 kWh75 kWh
Hmotnost440 kg1 320 kg1 510 kg1 505 kg1 730 kg
Točivý moment50 Nm250 Nm290 Nm224 Nm
Spotřeba (na 100 km)12,6 kWh12,7 kWh15 kWh18,79 kWh
Maximální rychlost45 km/h150 km/h150 km/h144 km/h225 km/h
Objem zavazadlového prostoru980 l260 l341 l370 l425 l
Orientační cena602 000 Kč1 149 000 Kč959 000 Kč790 000 Kč1 100 000 Kč
(Ceny platné k 28. 11. 2017)

Elektromobily – dobíjecí stanice rostou jako houby po dešti

U elektromobilů Aixam bude jedním z největších problémů dobíjení. Naštěstí už i v našich končinách existuje poměrné rozsáhlá síť dobíjecích stanic. Tam se klidně setkáte i s majiteli luxusních elektrických vozů značky Tesla, a můžete si být jisti, že vám obyčejnou 220V zásuvku blokovat nebudou. Rozhodně však můžete v rámci pauzičky probrat zajímavosti ze světa elektromobilů, každý jejich majitel se totiž považuje za člena komunity.

A jak probíhá placení? Poměrně snadno, protože u některých stanic je nabíjení zcela zdarma. U dobíjecích stanic skupiny ČEZ pak můžete zcela neomezeně nabíjet za poplatek 450 Kč měsíčně, což je vzhledem k očekávanému menšímu kilometrovému nájezdu docela vysoká částka. Primárně tak i vzhledem k časové náročnosti doporučujeme nabíjení v domácích podmínkách.

300+ dobíjecích stanic; 1200+ registrovaných elektromobilů v ČR

Přemýšlíte, zdali je někde ve vašem blízkém okolí dobíjecí stanice? Podívejte se na přehlednou interaktivní mapu dobíjecích stanic v ČR, která je pravidelně aktualizována.

Elektromobily Aixam, závěrečné shrnutí

Pokud uvažujete o malém elektromobilu do městského provozu, pak je pro vás nabídka značky Aixam to pravé ořechové. Extrémně nízké provozní náklady a velký kufr jistě zaujmou i malé podnikatele. Umíme si představit, že skvěle poslouží například i pro rozvoz pizzy nebo jinou podobnou činnost. Vše je korunováno možností řídit elektromobily Aixam už od 15 let. Stačí si pořídit řidičský průkaz pro skupinu AM.

Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací