Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

Cenové bomby Bazarové zboží

BEDO Ajax pomůže rychle a jednoduše zabezpečit váš domov

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

• Autor: Redakce

Zabezpečení domu není něčím, co by se mělo podceňovat. Můžete nad ním mávnout rukou, že vám se to přece nemůže stát – a možná máte i pravdu. Ale co když se zrovna váš dům stane terčem nenechavců? Pak mohou zůstat jen oči pro pláč. Nebo se přece jenom rozhodnete nějaké zabezpečení pořídit, ale necháte se nalákat nízkou cenou nekvalitních produktů. To už je skoro stejné, jako byste dům nechali nechráněný. V našem článku si představíme certifikovaný zabezpečovací systém BEDO Ajax a také uvedeme celou řadu důvodů, proč se investice do certifikovaného zabezpečení vyplatí.

Zabezpečovací systém BEDO Ajax

Základem je certifikace

Na trhu se zabezpečovací technikou toho najdete opravdu spoustu. A ve velkém množství výrobků a modelů se najdou kvalitní i méně spolehlivá řešení, která jsou jen na oko a domácnost prakticky neochrání. Vaše investice do zabezpečení je tak prakticky k ničemu. 

Tím nejdůležitějším vodítkem při výběru by pro vás měla být certifikace. Jen certifikovaná zařízení nabídnou to, co slibují. Buďte ovšem velmi obezřetní v případě, že se produkt certifikací chlubí, ale cena neodpovídá té, za kterou se běžně certifikované výrobky prodávají. V takovém případě jste možná narazili na padělek, který nejčastěji pochází z Číny.

Rozhoduje i typ připojení

O kvalitě vámi vybraného, respektive zvažovaného modelu, vypovídá i přítomnost určitého souhrnu vlastností. Jsou-li přítomny, je to jasným ukazatelem, že máte tu čest s důvěryhodným a profesionálním zabezpečovacím systémem, který vás skutečně ochrání a není jen zařízením, které působí spíše v psychické rovině – a to jak na majitele, tak případného zloděje.

Xiaomi Mi 9, recenze, design

Ještě, než se k těmto zásadním vlastnostem a funkcím dostanete, je potřeba alespoň rychle zmínit, jak se zabezpečovací systémy rozdělují. Je to podle způsobu, kterým se propojují čidla a centrála. Obecně vzato jsou tři:

 • Propojení drátové – u starších modelů, pro některé uživatele jsou důvěryhodnější, jejich instalace je však složitější.
 • Propojení bezdrátové – tento typ se v poslední době se zvýšením kvality a spolehlivosti přenosu velmi rozšířil a co bezpečnosti je s drátovými systémy srovnatelný.
 • Propojení hybridní – představuje kombinaci výše uvedených typů, bezpečnost samotného systému pochopitelně není problémem ani zde.
BEDO Ajax

Jaké vlastnosti by měl mít každý důvěryhodný zabezpečovací systém?

Bez čeho se moderní a spolehlivý zabezpečovací systém a neobejde?

 1. Více komunikačních kanálů
  Pokud zabezpečovací systém komunikuje s uživatelem pouze jediným způsobem, je to potenciální riziko. Snadno jej vyřadí z provozu cílený zásah zvenčí nebo technologické potíže. Nejčastějšími možnostmi jsou připojení k pevnému internetu, Wi-Fi a GSM (jako bezdrátové sítě v mobilních telefonech). Pozor na kombinaci Wi-Fi a Ethernetu – pokud jsou připojeny ke stejnému modemu, stačí, aby vypadl proud, a jste bez informace o tom, že se u vás doma něco děje, protože systém nebude schopný se připojit na cloud. Jako nejvhodnější kombinace se tak jeví Ethernet (kvůli stabilitě) + GSM (kvůli nezávislosti na vnějších vlivech). Zabezpečovací systém BEDO Ajax komunikuje s uživateli prostřednictvím kombinace kanálů GSM a ethernetového či WiFi připojení. Samotné komponenty systému pak používají speciální komunikační protokol Jeweller.
 2. Záložní zdroj napájení
  Ačkoliv bude zabezpečovací systém po většinu času v zásuvce, může se stát, že vypadne proud. V takovém případě by měl disponovat záložní baterií, která zabezpečení udrží v chodu v řádu hodin. A nebo můžete využívat baterie s extra dlouhou výdrží. BEDO Ajax nabídne výdrž 7 let a navíc vás včas upozorní, že je potřeba výměna. Centrální jednotka má vlastní záložní baterii, která ji udrží v chodu 16 hodin.
 3. Ochrana systému proti narušení
  Systém by neměl chránit jen vás, ale i sebe proti narušení. Je dobré, když rozezná rušení rádiového signálu a přepne na jiný, čistý kanál. Signál mezi čidly a centrálou by rovněž měl být šifrovaný (čím více, tím lépe). Systém BEDO Ajax umí měnit frekvenci v případě, že odhalí rušení, a využívá vlastního operačního systému Malevich, který je imunní vůči virům. Zároveň je pravidelně testován, takže je připraven na případné nové hrozby.
 4. Připojení na pult centrální ochrany
  Aby mohl být zabezpečovací systém připojen na tzv. pult centrální ochrany, je nutná řada náročných testů a získání certifikace. Certifikované zabezpečovací systémy tak nejen potvrzují svou kvalitu, ale uživatelům umožňují klidnější spaní. Certifikace je pro zabezpečovací systém BEDO Ajax samozřejmostí, takže výhod pultu centrální ochrany můžete bez problémů využívat.
 5. Operační vzdálenost
  Zde pozor – výrobci tuto vzdálenost udávají v otevřeném prostoru, tedy za ideálních podmínek. Těch ale dosáhnete jen zřídkakdy. Každá bariéra, tedy zejména stěny, tuto vzdálenost snižuje. Je proto vhodné hledat takové systémy, které mají dosah co největší. BEDO Ajax má operační vzdálenost až 2 000 metrů otevřeném prostoru.
 6. Upozornění na poplach
  Čím více nabídne systém způsobů, jak vás informovat o nějaké mimořádné situaci, tím lépe. Mezi oblíbené patří notifikace na telefonu, SMS nebo volání. Zabezpečovací systém BEDO Ajax umí odesílat všechny typy notifikací.
 7. Omezení falešných poplachů
  Máte domácího mazlíčka, psa, kočku? Poohlédněte se po takovém zabezpečení, které jejich pohyb dovede identifikovat a nebude vás burcovat pokaždé, když projdou po zahradě. Doporučujeme i schopnost ignorovat pohyb záclon a závěsů. Zařízení BEDO Ajax využívá algoritmus pro detekci lidského pohybu, pohyb zvířete tudíž nezachytí.

Jak vyplývá z výše uvedených bodů, aby zabezpečovací systém dosáhl maximální úrovně zabezpečení, musí toho splnit poměrně hodně. Dobrou zprávou je, že všechny výše uvedené oblasti řeší systém BEDO Ajax. Jeho největší výhodou je bezesporu jeho rozšiřitelnost o další čidla, ale i fakt, že využívá vlastního softwarového řešení.

BEDO Ajax

Základem je vzdálená správa zabezpečovacího systému

Zabezpečovací systém by vás také měl být schopen informovat o tom, které čidlo bylo aktivováno, případně nabídnout video ověření poplachu, např. pomocí zaslání sekvence snímků z kamery do připojené aplikace. Kladem je vzdálená správa (např. instalace aktualizací apod.), díky níž se obejdete bez návštěvy technika, a důležitá je i kybernetická bezpečnost.

Produkty, které využívají operační systémy postavené na open-source řešeních, jsou snadněji zranitelné a mohou být bezpečnostním rizikem. Systém BEDO Ajax lze plně na dálku ovládat pomocí stejnojmenné aplikace (Android, iOS). Umožní aktivovat či deaktivovat systém, sledovat stav připojených zařízení, a to včetně nabití baterie, síly signálu apod. V aplikaci si také nastavíte formu upozornění na poplach, a to buď prostřednictvím aplikace, SMS nebo volání. To vše velmi rychle, v řádu milisekund.

BEDO Ajax je rozšiřitelný zabezpečovací systém pro ochranu domácnosti

Pokud se chystáte na zabezpečení své domácnosti, výběr vám ulehčí startovací set BEDO Ajax. V základní sadě najdete:

Bedo Ajax

Tento základ je možné pohodlně rozšiřovat pomocí velkého výběru dalších čidel a bezpečnostních prvků. Ve výběru tak najdeme např. čidlo tříštění skla, venkovní sirénu či pohybové čidlo se zabudovanou kamerou.

Systém BEDO Ajax váš domov ochrání před nezvanými návštěvami, pohlídá ale i živelné katastrofy, jako je požár, povodeň nebo únik oxidu uhelnatého. Čidlo pohybu navíc filtruje domácí mazlíčky, takže se rozhodně vyhnete falešným poplachům. Ovládání zajistí intuitivní aplikace a zajímavým doplňkem je výše zmíněná klíčenka, pomocí níž systém aktivujete, deaktivujete, spustíte noční režim nebo tichý alarm. Samotná instalace je jednoduchá, všechna čidla se do systému přidávají po načtení QR kódů.

i Mohlo by vás zajímat

Na ochraně domácnosti není nic složitého, když máte tu správnou výbavu. Takovou vám svými zabezpečovacími technologiemi nabídne systém BEDO Ajax. Pracuje na principu skládačky a neomezí vás v jeho případném dalším rozšiřování. Stačí si pořídit další čidla dle potřeby, přidat do systému a můžete mít zase o něco klidnější spaní.

0
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací