MS hokej BOOST JBL

Zkraťte si splatnosti faktur

Alza Invoice Financing je způsob, jak pomoci dodavatelům rychleji financovat jejich pohledávky za Alza.cz a.s. zkrácením splatnosti faktur na 3 dny. Ve spolupráci s Rogrem tak pomáháme našim obchodním partnerům zlepšit provozní cash flow.

 • Flexibilní vylepšení cash flow
 • Předem stanovený diskont
 • Online rozhraní pro financování EDI faktur

Jak to funguje?

Peníze za faktury dostanete do 3 dnů. Nemusíte se tak zadlužovat v bankách, operovat s vysokými rezervami nebo zálohami. 75-90 % z faktury obdržíte na účet do 3 dnů, zbytek po zaplacení odběratelem. Službu využíváte pouze, když potřebujete a vše vyřídite online.

Alza.cz - Zaslání faktury Zaslání faktury

Vystavíte fakturu za dodané zboží ve formátu EDI

Alza.cz - Potvrzení faktury Potvrzení faktury

Potvrzené faktury se načtou do rozhraní Alza Invoice Financing

Alza.cz - Zkrácení splatnosti Zkrácení splatnosti

Do 3 dnů dostanete zaplaceno 75-90 % z hodnoty faktury

Alza.cz - Vypořádání Vypořádání

K datu splatnosti dostanete zbývající část pohledávky

Kde najdu více informací?

Jan Kotek
Ondra Machač Business Development Manager

Rád vám zodpovím veškeré dotazy týkající se splatnosti faktur. V Rogeru se starám o klienty využívající Invoice Financing.

+420 776 134 846
 

Podrobnější informace o AIF naleznete na stránkách Rogeru.

Často kladené dotazy

Co je Alza Invoice Financing?

Alza Invoice Financing („AIF“) je nový rychlý způsob sjednávání skont v rámci obchodního vztahu mezi vámi a společností Alza.cz a.s. pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní. AIF slouží k vaší občasné či pravidelné potřebě zlepšit si své provozní cash flow.

Služba AIF vám zkrátí splatnost faktur přesně dle vašich potřeb. Jakmile provedete registraci do rozhraní AIF, stačí jen vybrat faktury k profinancování a peníze máte do 24 hodin. Díky pružnému a efektivnímu způsobu provozního financování můžete podnikat s větším klidem.

Pro koho je Alza Invoice Financing?

Služba AIF je určena pro dodavatele Alza.cz, kteří mají zájem zkrátit splatnost svých faktur.

Typickými uživateli AIF jsou:

 • Malé a střední společnosti, kterým dlouhé splatnosti faktur a nedostatek provozního kapitálu brání v rychlejším rozvoji podnikání.
 • Společnosti, jejichž podnikání podléhá sezónním výkyvům a dlouhodobé bankovní financování tak pro ně není výhodné.
 • Společnosti s krátkou finanční historií, kvůli které mají problém získat bankovní financování.

Kolik stojí financování přes AIF?

Cena je stanovena jako úroková sazba ve výši například 6,99 % p.a. + 2M PRIBOR z financované částky pohledávky. Například zkrácení splatnosti o 30 dní vás bude stát 0,7 % z financované částky. Při vysokých objemech fakturace může být cena i nižší. Cenu, kterou nazýváme diskontem, naleznete přímo v rozhraní v přehledu faktur.

Jak probíhá registrace do systému?

Do rozhraní AIF se můžete zdarma registrovat na této webové stránce. Samotná registrace je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládnete ji do několika minut. Jak probíhá registrace do rozhraní Alza Invoice Financing, se můžete podívat na tomto krátkém videu.

Co potřebuji k online registraci?

K registraci do rozhraní AIF musíte zadat IČO vaší společnosti, zvolit si přihlašovací email a mít u sebe mobilní telefon pro zaslání potvrzovacího kódu.

Jaký je rozdíl mezi AIF a bankovním faktoringem?

Oproti bankovnímu faktoringu nemusíte garantovat žádný minimální objem fakturace. Službu můžete využívat pravidelně, k vykrytí sezónních výkyvů anebo jen k profinancování jedné faktury. Záleží jen na vás. Vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

Proč je financování nastaveno na 75 % z hodnoty faktury?

V rámci dodavatelsko-odběratelského vztahu může dojít k různým vratkám zboží či zápočtům. Odběratelé následně hradí svůj závazek s ohledem na hodnotu těchto zápočtů. Proto využíváme rezervy v podobě 25 % z hodnoty faktury.

Proč nevidím své faktury v rozhraní Alza Invoice Financing

Zkrátit splatnost lze pouze u takových faktur, které byly zaslány přes EDI, a zároveň byly ze strany Alzy potvrzeny pozitivním COMDISEM. Takové faktury jsou zobrazeny v přehledu faktur rozhraní AIF a vy si jen vybíráte, u kterých chcete zkrátit splatnost a uvolnit pracovní kapitál.

Pokud faktury v rozhraní nevidíte, je to z důvodu, že zatím nebyly potvrzeny pozitivním COMDISEM nebo byly z nějakého důvodu odmítnuty. Může se stát, že mezi odesláním faktury a potvrzením nastane časová prodleva. V takovém případě dochází ke zpracování faktury na straně Alzy a je potřeba vyčkat, až bude faktura potvrzena. Jestliže čekáte na pozitivní COMDIS déle než obvykle, obracejte se prosím na oddělení Administrativní podpory příjmu zboží Alzy, nikoliv na oddělení Finance - Účtárna.

Stav svých faktur můžete sledovat přímo ve svém rozhraní pro EDI.

Jaká je minimální splatnost, kterou se vyplatí nechat zkrátit?

Zkrátit splatnost si můžete jak při vystavení faktury, tak kdykoliv později. Minimální doba zkrácení splatnosti faktur je 14 dní.

Nevím přesně výši měsíční fakturace. Mohu i tak službu využít?

Financování lze uzpůsobit vašim potřebám. Využití AIF není spojeno s žádnými limity, paušály ani jinými skrytými poplatky. Můžete financovat faktury za stovky korun i faktury za několik miliónů.

Jak se služba AIF správně zaúčtuje?

Modelový případ zaúčtování pohledávky financováné prostřednictvím AIF naleznete níže, případně si jej můžete stáhnout na tomto odkazu. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na [email protected] nebo na tel.: +420 702 021 683.

Alza Invoice Financing – předpoklady modelového příkladu:

 • Nominální hodnota pohledávky = 100.000 Kč
 • Financovaná částka 75 % = 75.000 Kč
 • Doplatek 25 % po úhradě Alzou = 25.000 Kč
 • Počet dní od financování do doby splatnosti na faktuře = 60 dní
 • Diskont odpovídající počtu dní výše = 1,4 % z financované částky (8,4/360*60)

Reklamační řád Roger Platby

Reklamační řád společnosti si můžete přečíst zde.

Etický kodex Roger Platby

Etický kodex společnosti si můžete přečíst zde.

Zpracování osobních údajů

Informace o zpracování osobních udájů si můžete přečíst zde.

Podělte se s přáteli

Zaujala vás nabídka? Tak proč si ji nechávat pro sebe.
Udělejte radost známým!

P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací