Apple Watch Series 3 GPS (RECENZE)

Zobrazit katalog

Nová, již třetí generace hodinek, přišla spolu s novými iPhony. Apple Watch 3 přináší spoustu novinek včetně podpory GPS a LTE. Co dalšího hodinky umí a vyplatí se upgrade z první či druhé verze?

Apple Watch 3 GPS

Recenze Apple Watch Series 3 GPS – OBSAH

 1. Srovnání všech Apple Watch
 2. Design Apple Watch 3 nepřekvapí. Jsou stejné jako Apple Watch 2
 3. Hranatý displej Watch 3 má skvělé rozlišení, chtěl by ale zakulatit
 4. Hodinky Apple Watch 3 mají nový procesor
 5. Co všechno hodinky Apple Watch 3 Series (GPS) umí?
 6. Výdrž hodinek Watch Series 3 je stále jednodenní
 7. Jaké novinky přináší operační systém watchOS 4?
 8. Hodnocení a cena Apple Watch 3 Series GPS

Srovnání všech Apple Watch

Nejprve se podívejme, jak šel čas s chytrými hodinkami Apple Watch od první verze až po současnou třetí sérii. Hodinky se měnily především z hlediska výkonu, ale přibyly taktéž nové funkce. Třetí generace prošla nejrazantnějšími změnami, počítáme-li podporu LTE, která je ale prozatím pro naše končiny zapovězena (vyžaduje eSIM).

Parametry/model Apple Watch Apple Watch 2 Apple Watch 3
Procesor Apple S1P Apple W2 (LTE) nebo S3 (GPS) Apple S2
Operační paměť  512 MB 512 MB 512 MB
Úložiště 8 GB 8 GB 8 GB
Displej a rozlišení 38mm 1,3" OLED Retina (272 × 340) / 42mm 1,5" OLED Retina (312 × 390) 38mm 1,3" OLED Retina (272 × 340) / 42mm 1,5" OLED Retina (312 × 390) 38mm 1,3" OLED Retina (272 × 340) / 42mm 1,5" OLED Retina (312 × 390)
Sportovní funkce  Běh, Cyklistika, Triatlon, Outdoor, Turistika, Fitness, Lyžování  Běh, Cyklistika, Plavání, Triatlon, Outdoor, Turistika, Fitness, Lyžování  Běh, Cyklistika, Plavání, Triatlon, Outdoor, Turistika, Fitness, Lyžování
Možnost volání
Odpovídání na zprávy
GPS, GLONASS (dle verze)
LTE (dle verze)
Odolnost vůči vodě IPx7 (potopení do hloubky 1 m po dobu 30 min) do 50 m do 50 m
Výdrž až 18 h až 18 h až 18 h
Barevné varianty šedá/zlatá/stříbrná šedá/zlatá/stříbrná šedá/zlatá/stříbrná
Cena od 6 990 Kč od 7 990 Kč od 9 790 Kč

Design Apple Watch 3 nepřekvapí. Jsou stejné jako Apple Watch 2

Na recenzi nám dorazila hliníková verze Apple Watch 3 (38mm) v tmavě šedém provedení se sportovním řemínkem (velikost S-M) rovněž v šedé barvě. Hodinky hned na první pohled působí extrémně kvalitně, což se od minulé generace nezměnilo. Při nasazení hodinek máte pocit z materiálově kvalitní a bytelné konstrukce, kterou jen tak nepoškodíte, přitom ale hodinky nepůsobí těžkým dojmem.

Apple Watch 3 GPS, obsah balení

Na dámské ruce vypadají Apple Watch 3 pěkně, avšak měli jsme menší komplikace s řemínkem. Malá nebo středně velká dámská ruka nebude mít problém, ale pokud máte větší ruce, pak jistě volte také větší velikost řemínku. Pánové obvykle řemínek ani neomotají kolem ruky, natož, aby ho zapnuli. Doporučujeme tedy vždy vyzkoušet, jestli vámi vybraná varianta správně sedí na ruce. To samozřejmě platí pro všechny hodinky, ne jen Apple Watch. V případě, že by vám hodinky samotné připadaly na ruce moc malé, máte k dispozici i druhou velikost pouzdra, která činí 42 mm.

Apple Watch 3, displej Apple Watch 3, senzor tepu Apple Watch 3, iPhone 8 Plus

Samozřejmostí u Apple Watch 3 je voděodolnost do 50 metrů. Hodinky tedy v klidu můžete nechat na ruce při mytí rukou, sprchování, i při plaveckém tréningu. Na sportovní aktivity se jednoznačně nejvíce hodí základní silikonový řemínek, ale v případě, že nosíte raději řemínek kožený, ocelový nebo bavlněný, lze ho jednoduše vyměnit. Slouží k tomu dvě malá tlačítka na spodní straně hodinek, při jejichž stisknutí se řemínek z pouzdra vyhákne a můžete nasadit jiný. Pro sportovce si Apple opět, stejně jako u druhé generace, připravil sérii sportovních řemínků Nike s charakteristickými dírkami pro větrání a odlehčení. 

Apple Watch 3 a iPhone 8 Plus

Co se týká ovládání, zůstalo vše při starém. Na pravém boku hodinek je pouze jedno tlačítko pro vypnutí/zapnutí. Hodinky budete povětšinou ovládat na displeji nebo kolečkem na stejné straně, kterým lze scrollovat v notifikacích a stiskem přejít o krok zpět. Na ruce ale ovládání kolečkem není úplně pohodlné, a tak se spolehnete povětšinou na displej, který je v našem případě veliký přibližně 1,3", v případě 42mm varianty okolo 1,5". Panel je navíc opět kryt tvrzeným sklem Ion-X, které má zajistit perfektní pevnost a odolnost proti poškrábání. Po stranách je sklo zaoblené, a ovládání je tak mnohem snazší než by se mohlo na první pohled zdát.

i Podívejte se také na recenzi Apple iPhone 8 (Plus), jež jsme otestovali spolu s hodinkami Apple Watch 3 Series GPS.

Hranatý displej Watch 3 má skvělé rozlišení, chtěl by ale zakulatit

Apple stále sází na hranatý displej, přestože ostatní výrobci se již snaží displej wearables zakulatit. Díky tomu by taky na první pohled mohly pro někoho hodinky působit trochu staromódně. Ovšem samotný panel je vysoce kvalitní. Jedná se o OLED Retina displej druhé generace s Force Touch (detekce síly přítlaku).

Hodinky Apple Watch 3 a iPhone 8

Naše 38mm varianta má úhlopříčku 1,3" a rozlišení 272 × 340 px. V případě, že si vyberete větší pouzdro, zvětší se i displej na 1,5" a rozlišení pak bude 312 × 390 px, přičemž maximální jas je 1 000 nitů (candela na metr čtvereční). Díky němu uvidíte všechny informace na hodinkách bez větších problémů. Hodinky také skvěle snímají okolní osvětlení, a tak se přizpůsobí momentálním podmínkám. To samé platí pro snímač pohybu, který nás více než překvapil. Displej hodinek se rozsvítí vždy, když si dáte ruku před sebe či jen nakloníte zápěstí. Zároveň však není senzor přecitlivělý a nezapíná displej zbytečně, jak tomu často bývá.

i

Možná se chystáte přejít z Windows na zařízení společnosti Apple. V našem článku Print screen na Macu vám ukážeme, jak se používá macOS při každodenních činnostech.

Hodinky Apple Watch 3 mají nový procesor

Apple Watch získaly novou procesorovou výbavu. Místo původního procesoru Apple S2 výrobce nasadil výkonnější čip Apple S3 (u LTE verze se jedná o bezdrátový Apple W2). Papírově se jedná o žádaný mezigenerační skok, v praxi jsme ale nezaznamenali výraznější rozdíl i vzhledem k tomu, že již druhá generace byla dostatečně svižná. Nejinak je tomu i u aktuálního modelu – běh hodinek je plynulý a žádné záseky nebo zpomalení jsme nezaznamenali.

Apple Watch 3, uchycení Apple Watch 3, ovládací prvky Apple Watch 3, zapínání

Apple Watch mají také své úložiště o velikosti 8 GB a 512MB operační paměť. Úložiště využijete nejčastěji při ukládání hudby, obrázků, ale i dalších aplikací. Část si  uzme systém watchOS, takže výsledná kapacita je okolo 6 GB, což na hodinky není špatné a pár skladeb na běhání se tam vejde i s oblíbenými obrázky.

Co všechno hodinky Apple Watch 3 Series umí?

Nové Apple Watch 3 Series se dělí na dvě verze, přičemž jedna vyznává GPS a GLONASS a druhá LTE. Verzi se zabudovaným LTE u nás v Čechách jen tak neuvidíme, protože je závislá na zabudované SIM kartě (eSIM). Společnost tak musí složitě vyjednávat podmínky s operátory. Zaměřme se tedy na námi testovanou verzi s GPS, mimo něj mají totiž hodinky spoustu další funkcí a senzorů, které stojí za to zmínit. Všechny funkce se nám navíc jeví jako celkem spolehlivé, a to včetně snímače tepu, který bývá v případě mobilních telefonů a hodinek méně přesný oproti profesionálním měřičům.

Apple Watch 3 GPS

Funkce Apple Watch 3 Series

 • Volání a čtení SMS (včetně rychlých odpovědí)
 • Zobrazení všech notifikací
 • Poslech hudby
 • Asistentka Siri
 • Dálkový ovladač pro Apple TV
 • Handoff (přeskakování během práce mezi zařízeními)
 • Passbook (možnost vložit slevové karty, jízdenky apod.)
 • Sledování aktivity (běhání, plavání, cyklistika, turistika, fitness, lyžování, outdoor)

Senzory v Apple Watch 3

 • Barometrický výškoměr
 • Snímač tepové frekvence
 • Akcelerometr
 • Gyroskop
 • Snímač okolního osvětlení

Konektivita

Výdrž hodinek Watch 3 je stále jednodenní

Apple uvádí, že hodinky Watch třetí generace vydrží 18 hodin. V případě, že Watch využíváte jen jako notifikátor a počítáte si kroky, pak s nimi bez problému vydržíte až do večera. Pokud s nimi ale chcete ráno běhat a odpoledne si zaplavat, aktivně plníte denní úkoly a měříte tep, pak počítejte s výdrží maximálně do odpoledne. Již kolem 16. hodiny vyžadovaly hodinky kulatou magnetickou nabíječku.

Apple watch 3 GPS, nabíjení

Jaké novinky přináší operační systém watchOS 4?

Přestože si většina uživatelů myslí, že watchOS 4 nepřináší větší změny, opak je pravdou a několik vylepšení se na systému projevilo. 

Za prvé je to mnohem snazší a rychlejší párování hodinek a telefonu. Trvá to doslova pár vteřin a všimli jsme si i mnohem vyšší stability spojení. Překvapením pro nás byl také režim svítilny, který lze zapnout ze spodní lišty hodinek. Ne, že by snad v sobě měly hodinky zabudovanou LED diodu, ale displej se rozzáří do běla. Rozhodně je to velmi dobře použitelné třeba při nenápadném příchodu do postele, kdy nechcete vzbudit partnera rozsvícením lampičky.

Apple Watch 3 GPS, screenshot, menu  Apple Watch 3 GPS, screenshot, ciferník  Apple Watch 3 GPS, screenshot, ciferník Toy Story  Apple Watch 3 GPS, screenshot, ciferník Kaleidoskop
Apple Watch 3 GPS, screenshot, aktivita  Apple Watch 3 GPS, screenshot, rychlé odpovědi  Apple Watch 3 GPS, screenshot, dolní lišta, svítilna  Apple Watch 3 GPS, screenshot, aplikace Telefon

Skvělou novinkou je i možnost vytočit číslo bez zapojení asistentky Siri. Upozorňujeme, že kvalita hovoru je sice znatelně nižší než z telefonu, ale jako „nouzovka“ – proč ne. Nové jsou také ciferníky, takže si zase o kousek víc můžete hodinky přizpůsobit. Také se nemusíte spoléhat jen na nabídku aplikací v plástvi (menu), můžete si jej zobrazit i jako karty.

Dalších drobných vylepšení a nastavení je mnoho a obecně se nám na Apple Watch pracovalo dobře a rychle. Ocenili bychom však větší displej, kterým by se systém zase o něco lépe ovládal. Přeci jen například kolečko na boku, kterým scrollujete, je pohodlně použitelné jen tehdy, když nejsou hodinky na ruce, v opačném případě využijete spíše právě displej.

Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, uspořádání  Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, zvuky a haptika  Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, nastavení  Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, ciferníky
Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, digitální aktivita  Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, kompilace  Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, ciferník Siri  Apple Watch 3 GPS, screenshot aplikace, ciferníky

Samostatnou kapitolou je aplikace Watch pro iPhone. Zde si můžete nastavit kompletní chování hodinek spolu s připojeným telefonem. Aplikace je jednoduchá a přehledná, a dokonce vám dovolí nastavit „Komplikace“ a „Užitečné komplikace“, jak Apple ve svérázném překladu funkcí sveřepě tvrdí :-)

Hodnocení a cena Apple Watch Series 3 GPS

Nová série hodinek Watch nenadchla tolik jako třeba nový Apple iPhone X. Uživatelé měli již vysoká očekávání a doufali v kulatý a především větší displej. Taková změna nenastala a máme tu tedy vzhledově opět identické chytré hodinky s evolucí v podobě výkonu, možnosti volání a LTE. Mnohá vylepšení také spočívají v novém watchOS 4, který je však dostupný i uživatelům prvních Apple Watch. Cena nových hodinek Apple Watch 3 Series GPS ve verzi pouzdra 38 mm se silikonovým řemínkem je 9 790 Kč. Za větší pouzdro (42 mm) a identický řemínek pak zaplatíte 10 690 Kč. Pokud ovšem toužíte po LTE verzi s eSIM, budete si muset ještě chvíli počkat. Prozatím ani nevíme, zda se vůbec na náš trh dostane, a pokud ano, není jasné kdy a jaká bude cena.

Apple Watch 3 GPS recenze

Apple Watch Series 3 GPS

Wearables

Apple se u 3. generace svých chytrých hodinek znovu spolehl na hranatý design, který je elegantní, ale v dnešní době působí zastaraleji. Kvalita zpracování však zůstala na špičkové úrovni. Nově jsou hodinky Watch Series 3 pouze v hliníkovém provedení. Oceníte ale nové funkce a také aktualizovaný a velmi dobře odladěný operační systém. Velkou výhodou oproti předchůdcům je také možnost přijímat hovory.

Klady

 • Skvělé zpracování
 • Jednoduše vyměnitelné řemínky
 • Odolnost proti vodě do 50 m
 • Tvrzené sklo Ion-X
 • Možnost vytáčet hovory
 • Odladěný a svižný watchOS 4
 • GPS/GLONASS nebo LTE

Zápory

 • Stejný hranatý design jako předchozí modely
 • Nepříliš pohodlné ovládání kolečkem na boku
 • Méně variant materiálu pouzdra
 • Slabší výdrž baterie

Apple Watch Series 3 umí nově telefonovat a rozumí si s LTE

Apple Keynote 2017 je za námi. Hlavní novinkou večera byly nepochybně telefony iPhone 8 a iPhone X. Pozornost si ale zaslouží také Apple Watch Series 3. Nabízí totiž řadu zásadních vylepšení – například podporu LTE. Jak to však bude vypadat u nás v ČR a co dalšího třetí generace chytrých hodinek nabízí?

Apple Watch Series 3 si drží stejný design

I když se jedná už o třetí generaci, navenek Apple sází stále na téměř identický design, jen otočná korunka dostala červené zabarvení (a to navíc pouze u některých modelů). Uvnitř je však prakticky vše nové. Zejména procesor Apple S3 znamená dramatické navýšení výkonu – Apple udává nárůst až o 70 %. Přítomen bude taktéž nový čip Apple W2, který slouží k pohodlnému spárování mezi Apple zařízeními.

Applw Watch Series 3

Apple Watch 3 jako zdravotní a sportovní pomůcka

Apple Watch Series 3 skvěle poslouží jako sportovní hodinky. Stejně, ale spíš ještě lépe než minulé generace. K již dříve integrované GPS se nově přidává také barometrický výškoměr, což dále zpřesní výpočet sportovních aktivit. Samozřejmě se hodinky nezastaví ani před vodou, voděodolnost výrobce garantuje do hloubky 50 metrů, a nadto se dají používat například i při vodním lyžování nebo plavání v moři.

i Apple se na Apple Keynote 2017 ukázal v tom nejlepším možném světle. Není divu, letos je to přesně 10 let od uvedení prvního iPhone. Nový iPhone 8 představuje znatelný uprgade oproti iPhone 7. Skutečná bomba je ale bezrámečkový iPhone X. Zapomenout by se ale nemělo ani na Apple TV 4K.

Kontinuální sledování srdečního tepu se posouvá až na zdravotnickou úroveň. Apple Watch Series 3 dokáží rozpoznat anomálie v srdeční činnosti a upozornit uživatele na vznikající problém. Vybrané aplikace pak budou aktivně pomáhat dodržovat zdravé návyky i tréninkový plán.

Applw Watch Series 3, snímání tepu

Dostupnost Apple Watch 3 s LTE v ČR

Jak to vypadá s dostupností Apple Watch 3 s LTE? Bohužel špatně. Zatím to vypadá, že tato verze nebude v našich končinách k dispozici. Hodinky totiž využívají eSIM, které ale naši operátoři nepodporují. Demo ukázka na Apple Keynote přitom vypadala fantasticky. Pro telefonování není nutné držet hodinky před ústy, postačí mít ruce v přirozené poloze podél těla. Extra citlivý mikrofon navíc umí efektivně potlačit okolní ruch. Doufejme, že nejen tato vlastnosti naše operátory přesvědčí, aby s tuzemskou podporou eSIM v dohledné době něco udělali. 

Apple Watch Series 3 budou v prodeji od 29. září a je velká škoda, že prozatím nebudou k dispozici ve variantě s LTE. Standardní model přináší za přibližně stejnou cenu zejména rychlejší procesor a samozřejmě nové typy výměnných pásků.

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací