Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou od 22. 10. otevřené pouze
pro výdej objednávek.

Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich 346 AlzaBoxů.

Reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Vánoce HP, Media Šťastné a tvořivé!

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

K těm nemnoha výrobcům, kteří mají své portfolio grafických karet postavené výhradně kolem grafických čipů společnosti AMD, patří také ASRock. Tato společnost sice ve výrobě grafických karet až tak dlouhou tradici nemá, avšak v její nabídce lze nalézt hnedle několik velmi zajímavých kousků hardwaru. Jedná se například o grafickou kartu s poměrně dlouhým názvem ASRock Radeon RX 5600 Phantom Gaming D3 6G OC, kterou si dnes otestujeme, a jak hned sami uvidíte, tahle karta by mohla díky svému výkonu a provozním vlastnostem oslovit nejednoho středně náročného hráče počítačových her, který má navíc ve svém PC rád ticho.

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC recenze a testy

ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu NAVI 10 (NAVI 10 XLE) se čtyřmi deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit) společnosti AMD, na který jsou pomocí 192bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 6 GB. Svým výkonem je pak ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC zacílena do segmentu grafických karet střední třídy (mainstream), kde zaujímá střední až vyšší patra výkonnostního žebříčku.

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC popis

Frekvence grafické karty

i

Upgrade firmware!

Před samotným testováním jsem u grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC provedl upgrade firmware (vBIOS), který zvedá frekvenci grafických pamětí GDDR6 z původních 1 500 MHz (efektivně 12 000 MHz) na 1 750 MHz (efektivně 14 000 MHz). Grafická karta teprve po tomto upgradu splňuje nejnovější specifikace společnosti AMD, která je na poslední chvíli (těsně před vydáním Radeonů RX 5600 XT) narychlo změnila. Nejedná se o žádnou náročnou operaci. Stačí jen navštívit stránky podpory společnosti ASRock, ze kterých si stáhnete soubor „Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC(L12)ROM.zip“. Po jeho rozbalení spustíte soubor „h566GPGD3O_L12_X64Gop_2_10.exe“, který vám pak upgrade vBIOS grafické karty provede automaticky. Samozřejmě, pokud jste si pořídili tuto grafickou kartu s grafickými paměťmi již nastavenými na 14 Gb/s, žádný upgrade firmware provádět nemusíte.

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC GPUZ; Nový VBIOS

Po provedeném upgrade firmware (vBIOS) je základní frekvence grafického čipu 1 530 MHz, herní frekvence 1 670 MHz, boost frekvence 1 750 MHz a TDP grafického čipu 180 W. Frekvence grafických pamětí pak je 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám Radeon RX 5600 XT je tedy karta na jádře přetaktovaná v základu o 400 MHz a v boost o 190 MHz. Grafické paměti jsou taktovány v nových referenčních hodnotách Radeonu RX 5600 XT.

Systém chlazení GPU

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC měří na délku 279 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará dvojice pasivů složených z hliníkových žeber, které jsou pro lepší odvod tepla z grafického čipu propojeny celkem třemi tepelnými trubicemi (heatpipes). Systém chlazení přesahuje plošný spoj grafické karty o 90 mm, a tak průchod vzduchu (airflow) třetího ventilátoru prochází skrz celou šířku pasivu. Moduly grafických pamětí jsou chlazeny pomocí větší základny kolem grafického čipu a odpadní teplo z napájecí kaskády grafické karty je odváděno přímo do žebrování druhého (zadního) pasivu. Všechny důležité komponenty grafické karty jsou tak kvalitně chlazeny.


ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení tvoří tři 75mm ventilátory s aerodynamicky tvarovanými lopatkami. Ventilátory jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy ve dvojitých kuličkových ložiskách. Grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC podporuje funkci 0 dB Silent Cooling, která v případě nízkých teplot grafického čipu všechny ventilátory úplně zastaví, a zamezí tak její zbytečné hlučnosti (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; 3DMark Stress Test

Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC na skóre 99,8 %, v těchto testech stability snímkové frekvence tak s velkou rezervou prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; horní strana

O napájení grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC se stará 6+1fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí jednoho 8pinového konektoru. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 180 W (navýšit lze o 20 %, ovšem v ovladačích je společností AMD omezeno TDP jen na 150 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 650 W. Pěkné je také RGB LED podsvícení panelu PHANTOM GAMING, jehož barvy a efekty si můžete nastavit dle svých potřeb pomocí nástroje ASRock Polychrome Sync.

Výstupy na monitor

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC řešeny pomocí tří konektorů DP 1.3/1.4 (DisplayPort) a jednoho konektoru HDMI 2.0b.

ASRock Taichi Tweak

Součástí balení grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC je také firemní nástroj společnosti ASRock s názvem ASRock Taichi Tweak. Pokud instalační DVD v balení nenajdete, můžete si tento nástroj stáhnout sami přímo ze stránek výrobce.


ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; ASRock Taichi Tweak

Pomocí tohoto nástroje můžete grafické kartě nastavovat různé parametry, jako například frekvenci grafického čipu, frekvenci grafických pamětí, limit spotřeby, křivku otáček ventilátorů atp., a upravit si tak chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například přetaktovat pro dosažení co nejvyššího výkonu, nebo dát naopak přednost lepším provozním vlastnostem, jako je teplota, hlučnost či spotřeba. Vše pohodlně nastavujete v jediném okně nástroje. Nastavení grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC samozřejmě můžete provádět také přímo v ovladačích RSAE (Radeon Software Adrenalin Edition).


ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; Polychrome Sync

K nastavení chování RGB LED osvětlení grafické karty slouží nástroj Polychrome Sync, který si můžete opět stáhnout sami přímo ze stránek podpory společnosti ASRock. Díky tomuto nástroji pak lze měnit nejen barvy RGB LED, ale také si můžete nastavit různé efekty blikání. Jednou z možností je také úplné vypnutí RGB LED.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu?

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou kromě teploty a hlučnosti také reálné frekvence, napětí či spotřeba grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás mohla být tou nejvhodnější.

Testovací sestava

Testy provozních vlastností ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy, a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC Hodnota Poznámka k měření
Teplota GPU 69 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 80 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 78 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 727 MHz měřeno jako průměr v testu
Napětí GPU 0,937 V měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 140,1 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba VGA (skutečná) 163,8 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Spotřeba celého systému 178,3 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 200 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 34,0 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; odběry na jednotlivých větvích


Místo odběru Popis Spotřeba
1 Slot PCI Express větev 3,3 V 4,610 W
2 Slot PCI Express větev 12 V 19,296 W
3 PCIe Cable 1 (8-pin) větev 12 V 154,367 W
TOTAL 178,273 W


Teploty grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC se na konci zátěžového testu držely na 69 °C (80 °C Hotspot) při otáčkách ventilátorů kolem 1 200 ot/min, které při této rychlosti generovaly velmi nízkou hlučnost 34,0 dBA. Tuto grafickou kartu tak mohu označit za velmi tichou. Frekvence grafického čipu se pak pohybovala v průměru na 1 727 MHz při spotřebě (příkonu) grafické karty 178,3 W.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5600 XT

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC se všemi ostatními grafickými kartami Radeon RX 5600 XT, které jsme na Alza.czGPUreport.cz doposud testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5600 XT

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (high-end) a výkonu středního (mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavení grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu high-end/mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi high-end/mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Horizon Zero Dawn
Doom Eternal
Testy Red Dead Redemption 2
Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider
Checker Testy Strange Brigade
Checker Testy Far Cry 5
Checker Testy Wolfenstein II: The New Colossus


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Horizon Zero Dawn
Testy Red Dead Redemption 2
Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Strange Brigade
Checker Testy Far Cry 5


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.


Výkon grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10 XLE, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5600 XT může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5600 XT různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 727 MHz, a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeonům RX 5600 XT, které jsme na Alza.czGPUreport.cz doposud testovali. 


Přetaktování ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

Přetaktování grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC jsem prováděl pomocí nástroje MSI Afterburner tak, abych v žádném případě neohrozil kartu a nepřišel tak o její záruku. V případě grafických karet Radeon RX 5600 XT se však příliš obávat nemusíte. Ačkoliv jsou to potencionální rekordmani v přetaktování (podobně jako grafické karty Radeon RX 5700), společnost AMD tentokrát velkému overclockingu udělala přítrž a omezila frekvence grafických čipů přímo v ovladačích. Maximální frekvenci pro grafický čip lze tedy nastavit jen na 1 820 MHz a Power Limit na +20 %. I při tomto maximálním nastavení pak byla grafická karta stabilní. Jediné, co jsem při OC nezvedal, byla voltáž grafického čipu.

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí je v ovladačích nastaven strop na 1 860 MHz (14 880 MHz efektivně), ovšem grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC na této maximální frekvenci pracovat odmítala, a tak jsem musel ubrat. Frekvenci grafických pamětí jsem postupně snižoval o 10 MHz (80 MHz efektivně) a testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako stabilní se u grafických pamětí nakonec ukázala frekvence 1 820 MHz (14 560 MHz efektivně).


Přetaktování ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 1 820 MHz a s pamětí na efektivních 14 560 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC; výsledky přetaktování

i

Pomocí manuálního přetaktování se mi z grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC podařilo získat v průměru ještě o něco méně než 3 % dalšího výkonu, což je opravdu bída. Frekvence grafického čipu by jistě šla navýšit ještě mnohem více, bohužel tomu však brání umělé omezení TDP a frekvence přímo v ovladačích RSAE (Radeon Software Adrenalin Edition). Na spotřebě celé sestavy se pak toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 jen nějakými 10 W navíc (u spotřeby samotné grafické karty to pak dělalo 9 W).

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozních vlastností u takto přetaktované grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Stejně jako ostatní Radeony RX 5600 XT, také grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC je určena především pro všechny středně náročné až náročnější hráče počítačových her, kteří při hraní preferují základní rozlišení 1 920 × 1 080 px. Radeony RX 5600 XT nabízejí výkon, který je spíše vyšší nebo alespoň srovnatelný s konkurenčními grafickými kartami GeForce RTX 2060. Na rozdíl od nich však Radeony nedisponují výpočetními jednotkami na podporu akcelerace real-time ray tracingu. To ovšem tak velká nevýhoda prozatím není, protože herních titulů s podporou ray tracingu dnes není mnoho, a navíc – v případě slabších mainstreamových grafických karet s největší pravděpodobností stejně ray tracing raději oželíte a dáte přednost spíše vyšší snímkové frekvenci.

Grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC nabízí velmi dobře zpracovaný systém chlazení se třemi ventilátory, který jí propůjčuje velmi dobré provozní vlastnosti, zejména pak velmi nízkou hlučnost v zátěži. To jistě ocení všichni milovníci tichých počítačů. K zahození pak nakonec není ani výbava této grafické karty. Nechybí zde decentní ARGB LED osvětlení, které si můžete uzpůsobit svému vkusu pomocí nástroje ASRock Polychrome Sync, a výrobce nezapomněl ani na podporu funkce 0 dB Silent Cooling, která v případě nízkých teplot grafické karty odstaví všechny ventilátory chlazení a sníží tak její hlučnost na naprosté minimum (semi-pasivní chlazení).

Nevýhodou grafické karty ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC je především menší velikost grafické paměti o kapacitě 6 GB, která vás může v některých počítačových hrách limitovat. Zejména pak v novějších herních titulech, které využívají nejmodernější grafické rozhraní DirectX 12 či Vulkan. Nicméně 6 GB grafické paměti využívají naprosto všechny grafické karty Radeon RX 5600 XT, a tak tuto nevýhodu přičíst na vrub společnosti ASRock můžeme opravdu jen velmi těžko.

V každém případě musím říci, že podobně jako ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+, také grafická karta ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC byla pro mě velmi milým překvapením a rozhodně bychom grafické karty z dílny společnosti ASRock neměli nijak podceňovat či dokonce přehlížet.


ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Grafické karty

ASRock RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC nabízí výborný herní výkon všem středně náročným hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena povedeným systémem chlazení se třemi ventilátory, který jí propůjčuje velmi dobré provozní vlastnosti, zejména pak nízkou hlučnost.

Aktuální pořizovací cena:

Klady

 • výborný výkon (mainstream)
 • lehce vyšší takty již od výrobce
 • nízká hlučnost
 • ARGB LED osvětlení (Polychrome Sync)
 • 0 dB Silent Cooling (semi-pasivní chlazení)
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • jen 6 GB grafické paměti (všechny Radeony RX 5600 XT)

Recenze dalších

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER
Herní PC AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz, NVIDIA GeForce GTX 1650 Super 4GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

21 990,- bez DPH 18 174,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 7:55
Objednací kód: sklRB4a5e3b
Alza GameBox GTX1650 SUPER
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce GTX 1650 Super 4GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Channel Enthusiast Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-2% 23 990,-
23 490,- bez DPH 19 413,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: sklRB4a6s2
Alza GameBox RTX2060 - Herní PC
Alza GameBox RTX2060
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Channel Enthusiast Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-3% 29 990,-
28 990,- bez DPH 23 959,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 7:55
Objednací kód: sklRB4b9a3a
Alza GameBox Ryzen GTX1660 SUPER
Herní PC AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz, NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-4% 24 990,-
23 990,- bez DPH 19 826,-
Koupit
Skladem poslední 2 ks
Můžete mít dnes od 9:30
Objednací kód: sklRB4a5e5b
Alza GameBox RTX2060+ - Herní PC
-6%
Alza GameBox RTX2060+
Herní PC Intel Core i7 9700F Coffee Lake 4.7 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Channel Enthusiast Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-6% 34 990,-
32 990,- bez DPH 27 264,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 7:55
Objednací kód: sklRB4B10d
Alza GameBox Ryzen RTX2060 - Herní PC
Alza GameBox Ryzen RTX2060
Herní PC AMD RYZEN 5 3600 4.2 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

28 990,- bez DPH 23 959,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 9:30
Objednací kód: sklRB4a5e7
Alza GameBox GTX1660 SUPER - Herní PC
Alza GameBox GTX1660 SUPER
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-4% 25 990,-
24 990,- bez DPH 20 653,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 7:55
Objednací kód: sklRB4a7s2
Alza GameBox Ryzen RX5700
Herní PC AMD Ryzen 5 2600X 4.2 GHz, AMD Radeon RX 5700 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

26 990,- bez DPH 22 306,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 9:30
Objednací kód: sklRB4a5g2
Alza IEM BattleBox RTX2080S Cougar - Herní PC
-5%
Alza IEM BattleBox RTX2080S Cougar
Herní PC Intel Core i7 9700K Coffee Lake 4.9 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Marvel’s Avengers Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-5% 54 990,-
51 990,- bez DPH 42 967,-
Koupit
Skladem poslední kus
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: sklSCL2080S1
Alza GameBox RTX2060 PLAYzone
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 960 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-4% 27 990,-
26 990,- bez DPH 22 306,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít dnes od 9:30
Objednací kód: sklRB4b10bw
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi