LEGO boost duben AD schízovačka

Asus DUAL Radeon RX 5700 O8G EVO (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Máte rádi produkty společnosti ASUS, jen vám přijdou jejich nejpokročilejší herní edice grafických karet ROG STRIX poněkud drahé? Zoufat nemusíte, protože v nabídce této společnosti naleznete i edice grafických karet, které sice neoplývají veškerými pokročilými vymoženostmi edice ROG, nicméně jsou cenově dostupnější a svou úlohu splní jakbysmet. Příkladem může být grafická karta Asus Radeon RX 5700 O8G EVO, která spadá do produktové řady DUAL, a může se tak pochlubit mnohem přívětivější pořizovací cenou. A jak tato grafická karta dopadla v našich testech na Alza.cz?

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO recenze a testy

Asus DUAL Radeon RX 5700 O8G EVO (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Asus DUAL RX 5700 O8G EVO
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO

Grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu NAVI 10 (NAVI 10 XL) se čtyřmi deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit) společnosti AMD, na který jsou pomocí 256bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Svým výkonem je pak Asus DUAL RX 5700 O8G EVO zacílena do segmentu grafických karet střední třídy (mainstream), kde zaujímá ta nejvyšší patra výkonnostního žebříčku.

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO popis

Frekvence grafické karty

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO GPUZ; Q-mode

Základní frekvence grafického čipu je 1 515 MHz, herní frekvence 1 675 MHz, boost frekvence 1 750 MHz a TDP grafického čipu 160 W. Frekvence grafických pamětí pak je 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám Radeon RX 5700 je tedy karta na jádře přetaktovaná v základu o 50 MHz a v boost o 25 MHz. Grafické paměti jsou taktovány plně v referenčních hodnotách Radeon RX 5700.

Systém chlazení GPU

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO

Grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO měří na délku 271 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará pasiv podélně složený z hliníkových žeber, který je pro lepší odvod tepla z grafického čipu vybaven dvojicí tepelných trubic (heatpipes) s přímým kontaktem na grafický čip (DirectCU II). Odpadní teplo z grafických pamětí je odváděno přímo do žebrování pasivu a stejně tak je tomu u modulů napájecí kaskády. Všechny důležité komponenty grafické karty jsou tak chlazeny.


Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení tvoří dva 95mm ventilátory s bariérovým kroužkem, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy ve dvojitých kuličkových ložiskách. Grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO disponuje funkcí 0B Fan, která v případě nízkých teplot grafického čipu pod 60 °C oba ventilátory úplně zastaví, a zamezí tak zbytečné hlučnosti (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; 3DMark Stress Test

Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO na skóre 99,7 %, a v těchto testech stability snímkové frekvence tak prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; horní strana

O napájení grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO se stará 8 + 2fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí jednoho 6-pin a jednoho 8-pin konektoru. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 205 W (max. 237 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 600 W.

Výstupy na monitor

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO řešeny pomocí tří konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a jednoho konektoru HDMI 2.0.

Asus GPU Tweak

Součástí balení grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO jsou také firemní nástroje společnosti Asus s názvem GPU Tweak II. Pokud byste DVD s tímto nástrojem v balení nenašli, můžete si ho sami stáhnout ze stránek výrobce.


Asus DUAL RX 5700 O8G EVO GPU Tweak II Gaming mode Asus DUAL RX 5700 O8G EVO GPU Tweak II OC mode Asus DUAL RX 5700 O8G EVO GPU Tweak II Silent mode Asus DUAL RX 5700 O8G EVO GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovat v uživatelském rozhraní „Simple“, v němž můžete vybírat jeden ze tří přednastavených výkonnostních režimů.

 1. OC mode – nastavuje kartu pro maximální výkon (+20 MHz jádro, +10 % Power Target)
 2. Gaming mode – nastavuje kartu pro vyrovnaný výkon (výchozí nastavení)
 3. Silent mode – nastavuje kartu pro úsporný režim (−20 MHz jádro, −10 % Power Target)

Asus GPU Tweak II také umožňuje přejít do rozhraní „profesionálního“ Advanced, v němž pak můžete uživatelsky nastavovat různé parametry grafické karty, jako jsou například frekvence grafického čipu, frekvence grafických pamětí, otáčky ventilátorů chladiče, nebo také nastavovat limity teploty, spotřeby atd. Díky nástroji GPU Tweak si tak můžete přizpůsobit chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například nastavit na její maximální výkon, nebo naopak můžete její výkon omezit a dát přednost spíše lepším provozním vlastnostem (teplota, hlučnost či spotřeba).


Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; GPU Tweak II monitoringAsus DUAL RX 5700 O8G EVO; GPU Tweak II fan

Pro sledování chování grafické karty nabízí nástroj GPU Tweak II samozřejmě také monitoring, s jehož pomocí můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých provozních hodnot, jako jsou například frekvence, teploty, otáčky ventilátorů, napětí grafického čipu atd., a nechybí zde ani panel pro nastavení uživatelsky definované křivky závislosti otáček ventilátorů na teplotě grafického čipu.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou krom teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Asus DUAL RX 5700 O8G EVO

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Asus DUAL RX 5700 O8G EVO Hodnota Poznámka k měření
Teplota GPU 81 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 90 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 90 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 672 MHz měřeno jako průměr v testu
Napětí GPU 1,005 V měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 128,8 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba celého systému 274,3 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 330 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 35,8 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


Teploty grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO se na konci zátěžového testu držely na vysokých 81 °C při poměrně nízkých otáčkách ventilátorů kolem 1 330 ot/min, které při této rychlosti generovaly nízkou hlučnost 35,8 dBA. Tuto grafickou kartu tak mohu označit za tichou. Frekvence grafického čipu se pak pohybovala v průměru na 1 672 MHz.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5700

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností Asus DUAL RX 5700 O8G EVO se všemi ostatními grafickými kartami Radeon RX 5700, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz doposud testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5700

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavení grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10 XL, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5700 může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5700 různých výrobců a značek nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 672 MHz, a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeonům RX 5700, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz doposud testovali. 


Přetaktování Asus DUAL RX 5700 O8G EVO

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Všechny Radeony RX 5700 mají velice úzké mantinely pro přetaktování. Pomocí klasických nástrojů, jako je MSI Afterburner či RSAE (ovladače Radeon Software Adrenalin Edition), můžete těmto grafickým kartám nastavit například frekvenci čipu maximálně jen na 1 850 MHz, grafické paměti na 930 MHz a limit spotřeby navýšit nanejvýš jen o 20 %. To jsou všechno hodnoty, které každý Radeon RX 5700 zvládne i s prstem v nose, a přitom se ani moc nezapotí.

Já dnes půjdu za hranice těchto uměle vytvořených omezení a nastavím si grafickou kartu Asus DUAL RX 5700 O8G EVO na úroveň jejího výkonnějšího bratříčka s přívlastkem „XT“. K tomu však budeme potřebovat ještě jeden nástroj navíc, a tím je MorePowerTool, který si můžete zdarma stáhnout z těchto stránek. Pomocí MorePowerTool totiž můžete ty uměle vytvořené mantinely pro přetaktování u grafických karet Radeon RX 5700 lehce odstranit.

Následující video ukazuje přesný postup, jak si můžete pomocí nástrojů MorePowerTool a RSAE nastavit svůj nereferenční Radeon RX 5700 na úroveň grafické karty Radeon RX 5700 XT, která má nastavený boost až na 2 020 MHz.Nástrojem MorePowerTool jsem tedy u grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO odstranil softwarová omezení pro přetaktování na úroveň Radeonu RX 5700 XT, ale to není vše. Nyní totiž můžeme grafickou kartu Asus DUAL RX 5700 O8G EVO ještě dále taktovat, podobně jako v případě každého jiného Radeonu RX 5700 XT.

Přetaktování grafického čipu

Frekvenci jádra jsem tedy postupně navyšoval v nástroji MSI Afterburner o 10 MHz a testoval stabilitu v některých počítačových hrách z testovací metodiky. Jako stabilní frekvence jádra se nakonec ukázala hodnota 2 060 MHz (při maximálním povoleném napětí 1,2 V). Power limit jsem automaticky zvýšil na +20 %.

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí postupuji obdobně, jen jejich frekvenci z maximálních 1 900 MHz postupně snižuji o 10 MHz (80 MHz efektivně) a opět vždy testuji jejich stabilitu v počítačových hrách. V případě grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO se jako stabilní frekvence pro VRAM ukázala hodnota 1 860 MHz (14 880 MHz efektivně).


Přetaktování Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 2 060 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO; výsledky přetaktování

i

Z grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO se mi za pomoci nástroje MorePowerTool (pro odstranění uměle vytvořených limitů) a dalšího následného přetaktování pomocí MSI Afterburner podařilo získat v průměru ještě více než 12 % dalšího výkonu. To je samozřejmě vynikající výsledek, který výkon této grafické karty vyšvihne kamsi na úroveň konkurenční GeForce RTX 2060 SUPER, má to však jeden háček. Systém chlazení Asus DUAL RX 5700 O8G EVO totiž musí pracovat na plný výkon a jinak velmi slušné provozní vlastnosti této grafické karty se stávají minulostí. Hotspot teploty grafického čipu se dostává nad 100 °C, a to i přes velmi vysoké otáčky ventilátorů, jež tak generují nepříjemně vysokou hlučnost, která stoupá až k 50 dBA. Spotřeba (příkon) samozřejmě letí k nebesům také. Tento poměrně jednoduchý systém chlazení prostě není na takovéto přetaktování vůbec stavěný. Vše ostatně dokládá následující video.

Video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Asus DUAL RX 5700 O8G EVO v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Asus DUAL Radeon RX 5700 O8G EVO

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Podobně jako všechny ostatní Radeony RX 5700, také grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO nabízí všem středně náročným hráčům počítačových her více než atraktivní výkon, který se pohybuje v rozmezí výkonů grafických karet GeForce RTX 2060 a GeForce RTX 2060 SUPER. Díky nadstandardním možnostem přetaktování se pak výkon těchto Radeonů může vyšplhat dokonce až nad jinak výkonnější GeForce RTX 2060 SUPER. Na rozdíl od GeForce RTX 2060/SUPER však Radeony RX 5700 nedisponují podporou akcelerace real-time ray tracingu, což ovšem v současnosti není až tak velkým problémem. Herních titulů s podporou ray tracingu je totiž prozatím poměrně málo, a navíc ani s GeForce RTX 2060 SUPER to při jejich hraní se zapnutým ray tracingem není žádná velká sláva. S největší pravděpodobností tak kvůli vyšší snímkové frekvenci stejně raději ray tracing oželíte.

Samotná grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO nabízí poměrně slušný systém chlazení se dvěma ventilátory, který se ve výchozím nastavení grafické karty chová velmi kultivovaně. Teploty grafického čipu se sice pohybují kolem 80 °C, avšak při celkem nízkých otáčkách ventilátorů, a tedy i nízké hlučnosti pod hranicí 36 dBA. Kromě nízké hlučnosti pak systém chlazení nabízí také podporu semi-pasivního chlazení pod názvem 0dB FAN, kdy grafická karta při nízkých teplotách pod hranicí 60 °C odstaví oba ventilátory chlazení, a zamezí tak její zbytečné hlučnosti. Někomu by se pak mohlo hodit také LED osvětlení, které je však v případě této grafické karty řešeno jen obyčejným duhovým LED páskem, bez možnosti jakéhokoliv nastavení jeho barev či efektů.

Ačkoliv je systém chlazení Asus DUAL RX 5700 O8G EVO pro běžný provoz v továrním nastavení dostatečně výkonný, přemýšlíte-li o přetaktování této grafické karty na úroveň výkonnějších Radeonů RX 5700 XT, na to mu již jeho výkon prostě nestačí. Pasiv chladiče je poměrně malý a využití jen dvou tepelných trubic mu na chladicím výkonu také moc nepřidává. Prostě neplánujete-li u své nové grafické karty využít overclocking, grafická karta Asus DUAL RX 5700 O8G EVO vás rozhodně nezklame. Pokud však nějaké to přetaktování v plánu máte, raději byste se měli porozhlédnout po nějakém jiném Radeonu RX 5700.


Asus DUAL RX 5700 O8G EVO

Asus DUAL Radeon RX 5700 O8G EVO

Grafické karty

Asus DUAL RX 5700 O8G EVO nabízí atraktivní herní výkon všem středně náročným hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena poměrně solidním systémem chlazení, který jí propůjčuje velmi slušné provozní vlastnosti. Na výraznější přetaktování však tento chladič vhodný není.

Klady

 • atraktivní výkon (mainstream)
 • lehce vyšší takty již od výrobce
 • nízká hlučnost
 • LED osvětlení (nelze však nijak nastavit)
 • 0dB Fan (semi-pasivní chlazení)
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • cena (může se však změnit)
 • horší možnosti přetaktování

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací