Při pohledu na testovaný telefon Asus ROG Phone 8 Pro leckomu zatrne. To je on? To je ten vysoce schopný smartphone, který má konkurovat konzolím? Jak se to do jeho úzkého těla ale všechno vejde? Otestovali jsme, jestli novinka pouze neklame tělem.
Asus se činil a jeho nejnovější herní pecka Asus ROG Phone 8 Pro sbírá kladné body už za svůj zevnějšek. Kdo neměl v ruce předešlé generace ROG Phone, plně nedocení redukci fyzických rozměrů a také váhy. Nový herní Asus už zkrátka není třeba vnímat jako herní zařízení, u kterého musí uživatel zkousnout kompromis v jeho velikosti. Bez potíží se dokáže vmísit mezi ostatní současné značky a nebude již tolik připomínat odolný telefon.
Konstrukce Asusu ROG Phone 8 Pro má novou certifikaci IP68, ve které prokazuje maximální odolnost vůči vodě i prachu. Samozřejmě dále spoléhá na odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. Záda z hrubšího skla jsou o poznání skromnější, prvky prokazující herní nádech již tak nebijí do očí. V zádech je uschované podsvětlení AniMe Vision skládající se z 341 LED diod, které při neaktivitě nejsou vůbec vidět. Ani při náklonu na světle.
Co rozhodně stojí za zmínku, je samotné balení ROG Phone 8 Pro. Nejvíce mi podlouhlý mnohoúhelník připomínal přenosný reproduktor. Po odklopení první části se objeví telefon a zásuvka s typickým obsahem, jako je adaptér a kabel. Ve spodní části se nachází ještě jeden vytahovací šuplíček, a v něm plastový kryt a návody. Na první pohled se zdá, že by toho v takto nezvykle rozměrném balíčku mohlo být více, ale není tomu tak.
Kryt bohužel není příliš pohodlný, ale je to tím, že koresponduje s výbavou telefonu. Tím chci říci, že téměř zcela odhalený pravý bok působí zvláštně. Kryt však v těchto místech není z dobrého důvodu, a to jsou tlačítka AirTriggers citlivá na tlak. Jsou dvě, jedno na spodní pravé hraně, druhé nahoře.
Levý bok Asus ROG Phone 8 Pro má dost široké vykrojení podél sekundárního USB-C portu a odhalená je i spodní hrana kvůli dalšímu USB-C, mřížce reproduktoru, slotu na SIM a 3,5mm jacku.
Po ergonomické stránce hodnotím Asus ROG Phone 8 Pro jako velmi pohodlný a příjemný na držení. Je trochu širší, to ovšem prospívá displeji. Ten mobilním hrám sedí více než úzká nudle. Dále je příjemné, jak prst sklouzává přes hrany až na boky, jelikož Asus čelní sklo nechává s drobným přepadem. Menší výstupek fotoaparátu je neokoukaný, a i přes drobnější rozměry ho můžete využít pro zaseknutí prstu, aby mobil nesjížděl.
Jeden z největších displejů na smartphonovém trhu zůstává na svém místě. Redukce okolního prostoru oproti Asusu ROG Phone 7 zapříčiňuje celkově menší rozměry, ale plocha panelu se téměř nemění. Říkám téměř, protože do 6,78" AMOLED displeje se nově vsunul průstřel selfie. Ten si pro sebe uzme místo, kvůli kterému je zde o pár pixelů méně.
Co však spíše stojí za zmínku, je to, že doposud hráči mohli využívat kompletně celou plochu bez rušivých elementů. Nově si v nastavení můžete zapnout, aby se selfie kamerka „ztratila“ ve falešném rámečku, tudíž máte celý displej pro hraní zpět. Logicky se tím ale musí počítat s menší úhlopříčkou.
Velmi tenké okolní rámečky ROG Phone 8 Pro mohou ještě hráčům působit potíže s tím, že již není tak snadné odložit si palce mimo obrazovku v průběhu hraní při horizontálním držení telefonu. Zkrátka zde není kam, jelikož rámečky jsou skutečně na pohled velmi drobné. Nejrychlejší možná obnovovací frekvence 165 Hz ve spojení s širokým rozsahem podporovaných barev a podporou HDR10 jsou tu standardem.
Na úvod kapitoly o výkonu si řekněme základní fakta. Asus dal do nového ROG Phonu opět to nejlepší, tedy nyní procesor Snapdragon 8 Gen 3. Ten má 8 jader s taktem až 3,3 GHz a k němu se pro grafický požitek přidává Adreno 750. Ke mně na recenzi se dostává verze s velmi štědrým vnitřním úložištěm o velikosti 512 GB a operační pamětí 16 GB. Asus na svém webu zmiňuje existenci verze ROG Phone 8 Pro Edition, která už sází na 1TB úložiště a 24 GB RAM.
V telefonu Asus ROG Phone 8 Pro běžel operační systém Android 14 s nejnovější březnovou bezpečnostní aktualizací. Pokud nejste fanoušky herních motivů, lze se jim vyhnout zapnutím běžných ikon, pro které jsem se rozhodl i já. V systému obecně se velmi snadno orientuje. Při hraní her se hodí vědět, jak si do popředí vytáhnete herní menu (džin). Tam už máte základní přehled o vytíženosti procesoru a grafiky, nastavíte upozorňování, přiřadíte funkce tlačítkům AirTriggers apod.
Pojďme si říci více o animacích na zadním LED panelu. Tam si můžete nechat zobrazovat notifikace, aktuální čas, ale i kapacitu baterky, odpočet samospouště fotoaparátu či animaci rakety při aktivním hraní her. Buď si lze po setkání s někým dalším, kdo má nový Asus ROG Phone 8 Pro, odemknout bonusové animace, nebo je možné si nakreslit přímo na telefonu vlastní grafiku. Není to těžké, ale rázem se vám bude 341 bodů zdát málo. Na krátký text či malý obrázek ale postačí.
Na Asusu ROG Phone samozřejmě opět musím ocenit i zvukový výstup. Podpora Dirac Virtuo se postará o znatelnou prostorovou reprodukci do sluchátek. Kodeky aptX Adaptive a Lossless zase slibují minimální zpoždění a vysokou kvalitu hudby přehrávané bezdrátově přes Bluetooth. Dostáváme se ke konektivitě, kde samozřejmě máme podporu sítí 5G, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.4.
Do základního balení už Asus vložil 65W nabíjecí adaptér. K němu patří i delší USB-C kabel. S takovým výkonem si telefon doplní energii za necelých 45 minut rychlonabíjení. Nově má ROG Phone 8 Pro konečně i bezdrátové Qi nabíjení. Na kapacitě akumulátoru od minule trochu polevil, přesto i pro náročnější herní zápřah 5 500 mAh vystačí na celý den.
Na rychlost vybíjení baterie se váže nastavení optimálního poměru výkon/výdrž. To vše stačí pohodlně nastavit přes aplikaci Armoury Crate. Na výběr je ze 3 režimů, přičemž na grafu vidíte, co který režim jak upravuje a co je pro něj prioritou. Já doporučuji nechat prostřední dynamický. Pokud nehrajete hry, klidně si zapínejte i ultra trvanlivý. Herní a futuristické prvky se táhnou napříč systémem, a to i v podobě zvukových upozornění. Týká se to třeba i samotných zvuků doprovázejících odemčení i uzamčení telefonu.
Celkem 3 zadní fotoaparáty ROG Phone 8 Pro jsou opět shodně vměstnány do nezvyklého výstupku. Jde o jakýsi 5úhelník, v němž je nejvíce patrný hlavní 50Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a snímačem Sony IMX890. Při bližším pohledu si pak všimnete ještě 13Mpx širokoúhlé kamery a pod ní historicky prvního teleobjektivu v řadě ROG Phone. Ten má rozlišení 32 Mpx. Pro pořádek je vpředu ještě 32Mpx selfie kamerka.
Z hlavního snímače dostáváte standardně fotky v rozlišení 12,5 Mpx, tedy snímek vzniklý kombinací sousedních pixelů z maximálního 50Mpx rozlišení. Při pohledu na detaily v místech výraznějšího kontrastu není patrný výraznější nedostatek. Barevně jsou snímky také věrné a na pohled líbivé. Asus ROG Phone 8 Pro možná trochu více zesvětluje, což bude většině běžným fotografům po chuti.
i
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (RECENZE): Skvělý displej i solidní výkon, bez výtek se to ale neobejde
Ani při zamračeném počasí se nezdá, že by při přepínání mezi širokoúhlým fotoaparátem či 3násobným teleobjektivem docházelo ke znatelnému barevně odlišnému výsledku. Asus ROG Phone 8 Pro tedy zvládá focení ze všech 3 fotoaparátů na velmi solidní úrovni, a to jak za slunečného dne, tak i při oblačnosti. Chybějící makro zamrzí, vyfotit drobný detail bude nejlepší s použitím teleobjektivu.
Potěšil mě i noční režim. Při manuálním zakázání delšího snímání (tedy při vynucení fotit okamžitě bez nočního režimu) se snímky nedaly téměř použít. Detaily se ztrácí a vše přehlušuje velká míra šumu. Při aktivaci nočního režimu telefon vypočte čas snímání a nejčastěji použije 3vteřinové okno, při kterém vám s udržením telefonu na místě s radostí pomůže stabilizace. Následné snímky jsou znatelně lepší, hlavně detailnější.
Při natáčení videí svou práci odvede 6osý gimbal stabilizátor. Jeho integrace kvalitě videí pomohla. Samotná videa mají povedené barvy. Na výběr máte ze široké nabídky rozlišení od HD po 8K. To ale telefon Asus ROG Phone 8 Pro zvládne jen při 24 fps. Ideální se tedy jeví 4K při 60 fps. Zpomalená videa pak natočíte při frekvenci až 480 fps a rozlišení HD.
Chcete-li vesměs úplně stejný telefon, ale oželíte bez problému svítící záda? Asi byste měli zbystřit a podívat se na překvapivou novinku z pera stejného výrobce, a to Asus Zenfone 11 Ultra. Pokud vám na zadním svítícím prvku záleží, přiblížíte se ještě více základním modelem Asus ROG Phone 8. Ten ztrácí vlastně jen menší pamětí RAM (12 GB) a polovičním úložištěm. A jaká je konkurence v řadách dalších výrobců?
Nejnovější OnePlus 12 5G začíná na nižší ceně, to ovšem s poloviční hodnotou úložiště. Jeho displej je protáhlejší, s vyšším rozlišením. Hry by měl zvládnout na stejné úrovni, jelikož procesor i grafika jsou shodné s těmi od Asusu. OnePlus bude o něco lépe fotit a má i detailnější periskopový teleobjektiv. Také má výkonnější nabíjení. Naopak však postrádá 3,5mm jack a samozřejmě nemá ani žádné podsvětlení v podobě diod či sekundárního displeje.
Pokud chcete konkurovat jiným herní telefonem, je tu Nubia Redmagic 9 Pro. Ani zde ovšem žádný světelný prvek na zádech nenajdete. Vzhledově však přichází s něčím docela jiným. Obrovský displej je zcela rovný a nemá zbytečně vysoké rozlišení. Foťáky mají 50 Mpx, ale místo teleobjektivu tu najdeme obyčejné 2Mpx makro. Zde začínáme na RAM o velikosti 8 GB, ale lze si pořídit i 16 GB. Telefon nemá odolnost ani bezdrátové nabíjení, ale akumulátor exceluje kapacitou 6 500 mAh.
Parametry/Model | Asus ROG Phone 8 Pro | OnePlus 12 5G | Nubia Redmagic 9 Pro 5G |
---|---|---|---|
Displej | Úhlopříčka: 6,78" | Úhlopříčka: 6,82" | Úhlopříčka: 6,8" |
Rozlišení: 2 400 × 1 080 px, 388 ppi | Rozlišení: 3 168 × 1 440 px, 510 ppi | Rozlišení: 2 480 × 1 116 px, 400 ppi | |
Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | |
Obnovovací frekvence až: 165 Hz | Obnovovací frekvence až: 120 Hz | Obnovovací frekvence až: 120 Hz | |
Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 | Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 | Ochrana: Corning Gorilla Glass 5 | |
Zadní fotoaparáty | Hlavní: 50 Mpx | Hlavní: 50 Mpx | Hlavní: 50 Mpx |
Širokoúhlý: 13 Mpx | Širokoúhlý: 48 Mpx | Širokoúhlý: 50 Mpx | |
Teleobjektiv: 32 Mpx | Teleobjektiv: 64 Mpx | Makro: 2 Mpx | |
Přední fotoaparát | 32 Mpx | 32 Mpx | 16 Mpx |
Čipset | Snapdragon 8 Gen 3 | Snapdragon 8 Gen 3 | Snapdragon 8 Gen 3 |
GPU | Adreno 750 | Adreno 750 | Adreno 750 |
RAM | 16 / 24 GB | 12 / 16 GB | 8 / 12 / 16 GB |
Interní úložiště | 512 / 1024 GB | 256 / 512 GB | 256 / 512 GB |
Operační systém | Android 14, ROG UI | Android 14, OxygenOS 14 | Android 14, Redmagic OS |
Podpora sítí 5G | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5mm jack | ✓ | ✕ | ✓ |
Stupeň krytí | IP68 | IP65 | ✕ |
Akumulátor | 5 500 mAh | 5 400 mAh | 6 500 mAh |
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 65 W/15 W | Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 100 W/50 W | Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 80 W/- | |
USB-C | ✓ | ✓ | ✓ |
Rozměry | 163,8 × 76,8 × 8,9 mm | 164,3 × 75,8 × 9,15 mm | 164 × 76,4 × 8,9 mm |
Hmotnost | 225 g | 220 g | 229 g |
Obsah balení | telefon, adaptér, USB-C kabel, průhledný kryt, nástroj pro vyjmutí SIM karty, uživatelská příručka | telefon, adaptér, USB-C kabel, nástroj pro vyjmutí SIM karty, uživatelská příručka | telefon, adaptér, USB-C kabel, průhledný kryt, nástroj pro vyjmutí SIM karty, uživatelská příručka |
Cena | od 29 990 Kč | od 23 990 Kč | od 23 990 Kč |
Asus ROG Phone 8 Pro
MobilyCo Asusu ROG Phone 8 Pro vytknout? Prošel skutečně razantní designovou proměnou, kterou se více vmísil mezi konkurenci, včetně těch elegantnějších kousků. Naštěstí nezůstalo u toho, nově je tělo plně voděodolné, ve fotoaparátu si můžete přiblížit scénu trojnásobně bez ztráty kvality a přibylo i bezdrátové nabíjení. Novější procesor je samozřejmostí, stejně tak již léty prověřená speciální tlaková tlačítka AirTrigger, druhý USB-C port nebo regulace výkonu. Hráči nemají moc důvodů volit jiný telefon, i z pohledu ceny se dá hovořit o dobré koupi. Telefon toho dovede opravdu dost.
Klady
Zápory
Provedené změny se Asusu povedly. Asus ROG Phone 8 Pro drží svou pozici lídra herních telefonů a v nové generaci se společně s levnějším ROG Phone 8 dostávají do popředí zájmu. Někdo si na nový design bude muset zvykat, ale věřte, že dovnitř byla naskládána skutečně nadupaná výbava.
• Autor: Matěj Toul
Nové herní pecky z dílen Asusu jsou tady. Výrobce v rámci veletrhu CES 2024 v Las Vegas představil nové telefony Asus ROG Phone 8 a Asus ROG Phone 8 Pro. Novinky jsou pochopitelně vybaveny nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, dokonce s jednou vychytávkou navíc, zalíbit se však chce i běžným uživatelům. Herní mobily se letos ukázaly ve zcela novém kabátku a výrobce zapracoval i na fotoaparátu, kterému nechybí ani teleobjektiv. Co všechno telefony ROG Phone 8 nabídnou? Kdy začíná prodej a jak to bude s jejich cenou?
Telefony Asus ROG Phone 8 letos designem dost překvapily. Výrobce se totiž rozhodl upustit od poměrně výrazného herního vzhledu a své nové herní mobily vizuálně zcela přetvořil. Ty se pyšní elegantním vzhledem bližším k tradičním vlajkovým lodím a vůbec poprvé v historii značky se mění také fotomodul z horizontálního rozložení na dnes již obvyklý, více čtvercový, formát. Aby však design úplně nezapadl, fotomodul má svůj osobitý vzhled.
Zde však novinky v designu nekončí. Telefony ROG Phone 8 jsou také podstatně lehčí a užší, s tloušťkou těsně pod 9 mm. Díky nové technologii displeje si výrobce navíc mohl dovolit razantně zmenšit rámečky, a dosáhnout tak úctyhodného poměru displeje vůči tělu 94 %. Potěší také fakt, že oba telefony ROG Phone 8 drží certifikaci odolnosti konstrukce IP68.
Asus však na svou historii jen tak nezapomíná – mobilům ponechává jeden z nejvýraznějších designových prvků, a to osvícené logo ROG na zádech, případně přizpůsobitelný displej AniMe Vision, pokud zvolíte variantu ROG Phone 8 Pro.
Oproti předchůdcům u telefonů Asus ROG Phone 8 vidíme AMOLED panel typu E6 – ten se představil už asi před rokem a není nijak ojedinělý, u Asusu se však objevuje poprvé. Kromě užších rámečků pro telefon přináší zvýšení jasu, a to dlouhodobě udržitelně 1 600 nitů, v maximu až 2 500 nitů. Pro herní telefon je pak nezbytností zvýšená obnovovací frekvence – ta je 165Hz, a mezigeneračně se tak nezměnila. Letos je však díky technologii LTPO adaptivní, a tak se může v závislosti na obsahu snížit až na 1 Hz.
Fotoaparáty jsou u herních telefonů často na žebříčku priorit docela nízko. Letos však, zdá se, chce Asus ROG Phone 8 zapůsobit i na uživatele běžných vlajkových lodí, soudě dle nového designu a také vylepšené fotosestavy. Telefony se chlubí hlavním fotoaparátem s 50Mpx snímačem Sony IMX890, který osazoval například lonšké vlajkovky OnePlus 11. Objektiv nabídne světelnost f/1,9.
Druhým v pořadí je 13Mpx (f/2,2) širokoúhlý fotoaparát, stejný jako u předchůdce, a třešničkou na dortu je poprvé v historii řady teleobjektiv. A ne jen tak ledajaký, alespoň parametrově vypadá velmi zajímavě. Půjde o objektiv se schopností trojnásobného optického přiblížení a světelností f/2,4. Za ním se pak ukrývá 32Mpx senzor. Teleobjektiv obdrží optickou stabilizaci a pro hlavní snímač si výrobce připravil „hybridní gimbalovou stabilizaci“. Jak bude fungovat v praxi, ukáže až čas a naše předpokládaná recenze.
Výkon hraje pochopitelně u herního telefonu velkou roli a telefony Asus ROG Phone 8 jej rozhodně neberou na lehkou váhu. A to dokonce až do takové míry, že uživatelé budou mít garantovaný o kousek vyšší výkon než u konkurence. Telefony jsou totiž osazené nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, nabídnou však exkluzivní režim zvaný X Mode, který výkon ještě o trochu zvýší.
i
Vedle odlišného designu je jediným rozdílem varianty Pro oproti základnímu modelu paměť. Asus ROG Phone 8 Pro u nás bude k mání v 16GB variantě, zatímco nižší model ve verzi s 12 GB paměti RAM. U nás pak bude rozhodující i úložiště – základní model nabídne 256 GB, ROG Phone 8 Pro pak 512 GB.
Nejspíš půjde o nějakou formu přetaktování podobně, jako jsme mohli vidět u Samsung Galaxy Z Fold5 a dalších mobilů Samsung z minulého roku, konkrétně těch s exkluzivním čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Dle předběžných benchmarků to vypadá, že se výkonnostní výhoda oproti konkurenci bude pohybovat zhruba okolo 5 až 10 %. To sice není moc, u těch nejnáročnějších hráčů se však počítá každé FPS navíc.
Pro herní telefony je chlazení klíčové. Jen se správným odvodem tepla zvládnou mobily udržet vysoký výkon dlouhodobě a bez poškození komponentů. Díky přepracovanému chlazení budou prý telefony až o 20 % tepelně efektivnější a jak už je u řady ROG Phone zvykem, teplovodivé vlastnosti lze ještě dále vylepšit pomocí externího chladiče. Ten je letos menší a lehčí, výrobce jej nazval AeroActive Cooler X.
Vzhledem k tomu, že je nabídka herních telefonů poměrně sporá, telefony Asus ROG Phone 8 a 8 Pro nejspíš nebudou mít problém uchytit se mezi fanoušky gamingu. Největší konkurencí pak bude čerstvě představená Nubia Red Magic 9 Pro. Ta zaujme hlavně velmi přívětivou cenovkou, ovšem samozřejmě s patřičnými ústupky na parametrech.
Redmagic 9 Pro má Snapdragon 8 Gen 3 (v běžné variantě), „pouze“ 120Hz panel a co do parametrů značně slabší fotoaparát. Také nejde příliš naproti českým zájemcům – Redmagic 9 Pro nekoupíte v plné české distribuci. K mání je pouze globální evropská varianta přímo ze stránek výrobce.
i
Nejnovější Redmagic 9 Pro u nás sice nenajdete, pokud ale hledáte o něco cenově dostupnější herní telefon, zaujmout by vás mohl starší Redmagic 8 Pro, který koupíte i u nás.
Asus ROG Phone 8 se však tváří jako tradiční vlajková loď a hodí se tak i srovnání s některým z předních hráčů na trhu. Podíváme-li se například na nové modely Xiaomi 14, zjistíme že ROG Phone 8 má navrch v obnovovací frekvenci panelu a také v té špetce výkonu, který přináší X Mode. Ve prospěch Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro však hrají podstatně jemnější displeje a trojice velmi schopných 50Mpx fotoaparátů.
Mobily Asus ROG Phone 8 byly sice představeny v celé řadě variant úložiště, u nás jsou však dostupné jen dvě – jedna základní a jedna Pro. Jejich srovnání naleznete níže.
Parametry/Model | Asus ROG Phone 8 | Asus ROG Phone 8 Pro |
---|---|---|
Displej | 6,78" (19 : 9) | 6,78" (19 : 9) |
2 400 × 1 080 px, 388 ppi | 2 400 × 1 080 px, 388 ppi | |
LTPO AMOLED, 1–165 Hz | LTPO AMOLED, 1–165 Hz | |
Design zad |
Aura RGB logo
|
AniMe Vision displej
|
Zadní fotoaparáty |
hlavní: 50 Mpx, f/1,9, gimbalová hybridní stabilizace
|
hlavní: 50 Mpx, f/1,9, gimbalová hybridní stabilizace
|
širokoúhlý: 13 Mpx, f/2,2, 120°
|
širokoúhlý: 13 Mpx, f/2,2, 120°
| |
teleobjektiv: 32 Mpx, f/2,4, 3× optický zoom, OIS
|
teleobjektiv: 32 Mpx, f/2,4, 3× optický zoom, OIS
| |
Přední fotoaparát |
32 Mpx
|
32 Mpx
|
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, X Mode | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, X Mode |
GPU | Adreno 750 | Adreno 750 |
RAM | 12 GB | 16 GB |
Interní úložiště | 256 GB | 512 GB |
Operační systém | Android 14 | Android 14 |
Podpora sítí 5G | ✓ | ✓ |
Akumulátor | 5 500 mAh | 5 500 mAh |
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 65 W / 15 W |
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 65 W / 15 W
| |
USB-C | ✓ | ✓ |
3,5mm jack | ✓ | ✓ |
Stupeň krytí | IP68 | IP68 |
Audio | stereo, Dirac Virtuo pro sluchátka | stereo, Dirac Virtuo pro sluchátka |
Rozměry | 163,8 × 76,8 × 8,9 mm | 163,8 × 76,8 × 8,9 mm |
Hmotnost | 225 g | 225 g |
Cena |
26 990 Kč |
30 890 Kč |
Oba nové telefony Asus ROG Phone 8 i Asus ROG Phone 8 Pro si u nás můžete již nyní předobjednat. Výhodou koupě v předprodeji je jednoznačně přednostní dodání a v případě modelu Asus ROG Phone 8 Pro i dárek v podobě chladiče Aero Active Cooler X. Více informací v tomto článku. Prodej telefonů pak startuje 1. 2. 2024. Asus ROG Phone 8 je k mání v černé nebo šedé barvě, ROG Phone 8 Pro jen v černé. S cenami je to k 5. 4. 2024 (může se změnit) následovně:
Nové telefony Asus ROG Phone 8 letos opravdu překvapily a novinek není málo. Vedle herního segmentu by rády zaujaly i uživatele běžných vlajkových lodí. Jak se jim to povede, uvidíme až v následujících týdnech, parametrově však mobily vůbec nevypadají zle.
Asus ROG Phone 8 Asus ROG Phone 8 Pro