Asus STRIX GeForce GTX 1650 SUPER O4G Gaming (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

 Aktualizováno

Nejste-li nijak zvlášť náruživými hráči počítačových her a do svého počítače sháníte novou grafickou kartu, špatnou volbou by pro vás nemusely být grafické karty GeForce GTX 1650 SUPER společnosti NVIDIA. A že vybírat budete mít opravdu z čeho, protože tyto grafické karty naleznete v nabídkách prakticky všech výrobců. My se však tentokrát zaměříme na to úplně nejvýkonnější v nabídce společnosti ASUS a tím je grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming, kterou si dnes také řádně otestujeme.

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming recenze a testy

Asus STRIX GeForce GTX 1650 SUPER O4G Gaming (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming

Grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu NVIDIA TU116 (TU116-250-KA-A1) společnosti NVIDIA se dvěma deaktivovanými bloky TPC (Texture/Processor Cluster), na který jsou pomocí 128bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 4 GB. Jedná se o grafickou kartu, která stejně jako ostatní GeForce řady GTX přichází bez podpory real-time ray tracingu i DLSS a svým výkonem je pak Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming zacílena do segmentu grafických karet střední třídy (mainstream), kde zaujímá spodní patra výkonnostního žebříčku.

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming popis

Frekvence grafické karty

Grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming disponuje dvěma BIOSy označenými jako P-mode (Performance mode) a Q-mode (Quiet mode), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch na hřbetu grafické karty.

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming GPUZ; Q-mode

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming nastavena do režimu P-mode (BIOS1). Frekvence grafického čipu je 1 530/1 785MHz (Base/Boost) a frekvence grafických pamětí pak 1 500 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 12 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám je tedy karta na jádře přetaktovaná o 60 MHz v Boost. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER.

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming GPUZ; P-mode

V režimu P-mode (BIOS2) jsou frekvence grafického čipu stejné jako u P-mode, tedy 1 530/1 785 MHz, a protože se v tomto režimu nemění ani frekvence grafických pamětí a limit spotřeby, je patrné, že rozdíl mezi oběma BIOSy spočívá pouze v rozdílném nastavení křivky závislosti otáček ventilátorů na teplotě grafického čipu.

Systém chlazení GPU

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming

Grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming měří na délku jen 243 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará pasiv složený z hliníkových žeber, který je pro lepší odvod tepla vybaven dvojicí měděných tepelných trubic (heatpipes) s přímým kontaktem na grafický čip (DirectCU II). Chlazeny jsou pouze dva moduly grafických pamětí ve spodní části PCB, zbylé dva moduly grafických pamětí ani moduly napájecí kaskády grafické karty chlazeny nijak nejsou.


Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming tvoří dva 95mm ventilátory s bariérovým kroužkem, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy v dvojitých kuličkových ložiskách. Ventilátory jsou rozděleny do dvou chladicích zón a jejich otáčky jsou řízeny nezávisle (asynchronně). Grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming disponuje dvěma BIOSy, které nastavují různé režimy ventilátorů P/Q-mode. V režimu P-mode (Performance mode) je křivka otáček ventilátorů nastavena agresivněji tak, aby grafická karta dosahovala co nejnižší teploty na úkor hlučnosti. V režimu Q-mode (Quiet mode) je naopak upřednostněna nízká hlučnost na úkor vyšších teplot grafické karty. Ventilátory podporují technologii 0dB Fan, která při nízké zátěži a teplotě grafické karty všechny ventilátory zastaví, a sníží tak její hlučnost na minimum (semi-pasivní chlazení). Technologie 0dB Fan však funguje pouze v režimu Q-mode, v režimu P-mode (Performance mode) se ventilátory otáčejí rychlostí 940 ot/min i v době, kdy grafická karta vytížena není.


Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; 3DMark Stress Test

Grafickou kartu Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming jsem testoval v obou režimech, tedy P-mode i Q-mode. Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming v režimu P-mode skóre 99,6 % a v režimu Q-mode pak 99,7 %. V obou režimech tak v těchto testech stability snímkové frekvence grafická karta prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; horní strana

O napájení grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming se stará 4 + 1fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí jednoho 6-pin konektoru. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 110 W (max. 132 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 350 W.

Výstupy na monitor

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming řešeny pomocí dvou konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a dvou konektorů HDMI 2.0.

Asus GPU Tweak a Aura

Součástí balení grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming jsou také firemní nástroje společnosti Asus s názvem GPU Tweak II a Aura.


Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming GPU Tweak II Gaming mode Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming GPU Tweak II OC mode Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming GPU Tweak II Silent mode Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovat v uživatelském rozhraní „Simple“, v němž můžete vybírat jeden ze tří přednastavených výkonnostních režimů.

 1. OC mode – nastavuje kartu pro maximální výkon (+30 MHz jádro, +10 % Power Target)
 2. Gaming mode – nastavuje kartu pro vyrovnaný výkon (výchozí nastavení)
 3. Silent mode – nastavuje kartu pro úsporný režim (−30 MHz jádro, −10 % Power Target)

Asus GPU Tweak II také umožňuje přejít do rozhraní „profesionálního“ Advanced, v němž pak můžete uživatelsky nastavovat různé parametry grafické karty, jako jsou například frekvence grafického čipu, frekvence grafických pamětí, otáčky ventilátorů chladiče, nebo také nastavovat limity teploty, spotřeby atd. Díky nástroji GPU Tweak si tak můžete přizpůsobit chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například nastavit na její maximální výkon nebo naopak můžete její výkon omezit a dát přednost spíše lepším provozním vlastnostem (teplota, hlučnost či spotřeba).


Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Aura

Pro uživatelské nastavení chování RGB LED pak slouží nástroj Asus AURA, s jehož pomocí můžete nastavovat nejen jejich barvy, ale také těmto RGB LED přiřadit různé efekty (blikání, pulsování, přechody atd.). Pokud máte od společnosti Asus ještě nějaké další komponenty podporující funkci AURA, jako jsou například základní desky, světelné pásky atd., můžete si pomocí aplikace AURA Sync nechat synchronizovat nastavené světelné efekty i do všech těchto zařízení.


Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; GPU Tweak II monitoringAsus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; GPU Tweak II fan

Pro sledování chování grafické karty nabízí nástroj GPU Tweak II samozřejmě také monitoring, s jehož pomocí můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých provozních hodnot, jako jsou například frekvence, teploty, otáčky ventilátorů, napětí grafického čipu atd., a nechybí zde ani panel pro nastavení uživatelsky definované křivky závislosti otáček ventilátorů na teplotě grafického čipu.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech – tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou kromě teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy. Trvá tedy poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon a zahřívá se na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming P-mode Q-mode Poznámka k měření
Teplota GPU 54 °C 58 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 995 MHz 1 980 MHz měřeno jako průměr v posledním průchodu (zaokrouhleno na celé biny)
Napětí GPU 1,042 V 1,041 V měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 97,5 W 97,7 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba VGA (reálná) 103,8 W 103,8 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Spotřeba celého systému 175,9 W 175,5 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 620 ot/min (FAN1)
1 620 ot/min (FAN2)
1 200 ot/min (FAN1)
1 200 ot/min (FAN2)
měřeno na konci testu
Hlučnost 36,5 dBA 33,8 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; odběry na jednotlivých větvích


Místo odběru Popis Spotřeba
1 Slot PCI Express větev 3,3 V 0,046 W
2 Slot PCI Express větev 12 V 38,552 W
3 PCIe Cable 1 (6-pin) větev 12 V 65,202 W
TOTAL 103,800 W


V režimu P-mode (BIOS1) se teploty grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming na konci zátěžového testu držely na nízkých 54 °C při otáčkách ventilátorů kolem 1 620 ot/min, které pak při této rychlosti generovaly hlučnost 36,5 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala v průměru na velmi vysokých 1 995 MHz při spotřebě 103,8 W.

V režimu P-mode (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela na 58 °C při rychlosti ventilátorů kolem 1 200 ot/min a hlučnosti velmi nízkých 33,8 dBA. Frekvence grafického čipu nám nepatrně klesla na 1 980 MHz.

Po stránce výkonu není rozdíl mezi režimy P-mode a Q-mode u grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming téměř žádný. Jediné, co se mění, jsou jsou otáčky a na ně navazující hlučnost grafické karty. To ostatně dokládá také toto video z testování v počítačové hře Borderlands 3.

Porovnání provozních vlastností GeForce GTX 1650 SUPER

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming se všemi ostatními grafickými kartami GeForce GTX 1650 SUPER, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet GeForce GTX 1650 SUPER

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavením grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming je dán zejména výkonem samotného grafického čipu TU116 (TU116-250-KA-A1), který se od jiných grafických karet GeForce GTX 1650 SUPER může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami GeForce GTX 1650 SUPER různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 995 MHz (P-mode) a 1 980 MHz (Q-mode), a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním GeForce GTX 1650 SUPER, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali. 


Přetaktování Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

U nových grafických karet GeForce RTX/GTX máte možnost k přetaktování využít buď nové funkce OC Scanner, která grafickou kartu přetaktuje „automaticky“, nebo si můžete veškeré parametry přetaktování nastavit sami manuálně. Přetaktování grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming jsem prováděl za pomoci automatického přetaktování OC Scanner nástroje MSI Afterburner. Dříve ale, nežli jsem OC Scanner mohl spustit, bylo zapotřebí ručně na maximum nastavit položky Power Limit (120 %), Temp Limit (87 °C). Core Voltage v nástroji Afterburner bohužel navýšit nešlo. Také jsem musel nejdříve zjistit maximální frekvenci grafických pamětí, nástroj OC Scanner totiž umí přetaktovat pouze grafický čip, frekvenci grafických pamětí zcela ignoruje.

Přetaktování grafických pamětí

Postupně jsem zvyšoval hodnoty frekvence grafických pamětí o 50 MHz a testoval jejich stabilitu v počítačových hrách. Jako stabilní se nakonec ukázala hodnota +1 500 MHz (maximum možného), což představuje efektivní frekvenci VRAM 15 000 MHz. Nyní jsem tedy konečně mohl spustit automatické přetaktování pomocí OC Scanner.


Přetaktování Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; Afterburner

S posunutou frekvencí pamětí o 1 500 MHz a s položkami Power Limit a Temp Limit na maximum mi OC Scanner nastavil frekvenci grafického čipu oproti výchozímu stavu v průměru jen o 73 MHz výše. S takto nastavenými parametry grafické karty jsem pak otestoval některé hry s následujícími výsledky:

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming; výsledky přetaktování

i

Pomocí nástroje automatického přetaktování OC Scanner se mi z grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming podařilo získat v průměru ještě zhruba o něco více než 5 % dalšího výkonu, což sice není mnoho, v některých hrách by se to však hodit mohlo. Je evidentní, že již sám výrobce nastavil tento STRIX prakticky na maximální výkon. Na spotřebě celé testovací sestavy se pak toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 nějakými 10 W navíc (u samotné grafické karty pak necelými 8 W).

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Asus STRIX GeForce GTX 1650 SUPER O4G Gaming

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Grafické karty GeForce GTX 1650 SUPER nabízí zajímavý herní výkon, který mohou úspěšně využít zejména všichni méně nároční hráči počítačových her či úplní herní začátečníci. Tyto grafické karty jsou určeny primárně pro hraní v rozlišení 1 920 × 1 080p, avšak v graficky náročnějších herních titulech si i tak budete muset k vyšší snímkové frekvenci dopomoci snížením kvality grafických detailů ve hře. Týká se to zejména titulů novějších, využívajících moderní vykreslovací rozhraní DirextX 12 a Vulkan, pro něž je kapacita grafických pamětí o velikosti jen 4 GB docela limitujícím faktorem. Grafické karty GeForce GTX 1650 SUPER pak ve hrách samozřejmě nepodporují ani ray tracing, nicméně to by v případě mainstreamového hraní neměl být větší problém. Kdo však na podpoře ray tracingu vyloženě trvá, bude si muset připlatit a pořídit si grafickou kartu řady GeForce RTX.

Grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming jako taková vám toho může nabídnout poměrně hodně. Zejména pak velmi slušně technicky zpracovaný systém chlazení, který nejenže umožňuje grafickému čipu běžet na nadstandardně vysokých frekvencích, ale také této grafické kartě propůjčuje výborné provozní vlastnosti, jako jsou velmi nízké teploty (BIOS1) či minimální hlučnost (BIOS2). Na kartě pak naleznete také jednoduché RGB LED osvětlení (AURA) a výrobce nezapomněl ani na funkci 0dB (semi-pasivní chlazení), i když ta je aktivní pouze v režimu Q-mode (BIOS2). V režimu P-mode (BIOS1) se ventilátory chladiče otáčejí rychlostí 940 ot/min i v době, kdy grafická karta nijak vytížena není. K zahození pak nejsou ani všechny výhody edice ROG (Republic of Gamers), jako je například využití výběrových součástek či jeden konektor FanConnect II pro řízení systémových ventilátorů podle teploty grafické karty.

Asi největší nevýhodou grafické karty Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming je především její pořizovací cena, která je o poznání vyšší nežli u podobně vybavených GeForce RTX 1650 SUPER konkurence. Kdo však na ukazatel ceny a výkonu nijak zvlášť nehledí, díky svému výkonu a vybavení si grafická karta Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming v jeho počítači jistě místo najde. Ti ostatní pak mohou zvolit grafickou kartu Asus STRIX GTX 1650 SUPER A4G Gaming, která při stejné výbavě nabízí výkonu jen o chlup méně.


Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming

Asus STRIX GeForce GTX 1650 SUPER O4G Gaming

Grafické karty

Asus STRIX GTX 1650 SUPER O4G Gaming nabízí zajímavý herní výkon všem méně náročným hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena velmi dobře technicky zpracovaným systémem chlazení, který jí v režimu Q-mode (BIOS2) propůjčuje velmi nízkou hlučnost.

Aktuální pořizovací cena:

Klady

 • zajímavý výkon (mainstream)
 • vysoké takty již od výrobce
 • nízké teploty
 • velmi nízká hlučnost (Q-mode)
 • AURA RGB LED osvětlení
 • 0dB Fan (semi-pasivní chlazení)
 • 1× FanConnect (regulace systémových ventilátorů podle teploty GPU)
 • Dual BIOS

Zápory

 • cena by mohla být nižší

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě posledních několik let živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací