Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky v Děčíně, Kladně, Liberci, Příbrami a Frýdku-Místku. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

Naše pobočky jsou od 22. 10. otevřené pouze
pro výdej objednávek.

Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich 346 AlzaBoxů.

Reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Alzabox Vánoce HP, média Křišťálová lupa

Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Ve svém okolí neznám prakticky jediného hráče, který by byl tak „nafrněný“ a nepřiznal se k tomu, že o grafických kartách ze série ROG (Republic of Gamers) nabídky společnosti ASUS nikdy nepřemýšlel a nebýt jejich vyšších pořizovacích cen, určitě by mu nějaká taková STRIXka již dávno vrněla v jeho herním počítači. Grafická karta Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming spadá právě do této oblíbené herní edice a jak v dnešních testech uvidíte, jedná se o jednu z nejvýkonnějších a také nejvybavenějších GeForce RTX 2070 SUPER vůbec. Nepředbíhejme ale a pojďme se jí spolu podívat na zoubek!

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming recenze a testy

Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu NVIDIA TU104 (TU104-410-A1) společnosti NVIDIA se čtyřmi deaktivovanými bloky TPC (Texture/Processor Cluster), na který jsou pomocí 256bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Jedná se o grafickou kartu s podporou DirectX 12 Ultimate (Ray-tracing, VRS, Mesh shading, Sampler feedback) a DLSS (Deep Learning SuperSampling). Svým výkonem pak Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming spadá do segmentu grafických karet vysokého výkonu (high-end), kde mezi nejnovějšími grafickými kartami Turing zaujímá střední až vyšší příčky výkonnostního žebříčku.

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming popis

Frekvence grafické karty

Grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming disponuje dvěma BIOSy označenými jako P-mode (Performance mode) a Q-mode (Quiet mode), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch na hřbetu grafické karty.

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming GPUZ; Q-mode

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming nastavena do režimu P-mode (BIOS1). Frekvence grafického čipu je 1 605/1 905 MHz (Base/Boost) a frekvence grafických pamětí pak 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám je tedy karta na jádře přetaktovaná o 135 MHz v boost. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER.

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming GPUZ; P-mode

V režimu Q-mode (BIOS2) jsou frekvence grafického čipu stejné jako u P-mode, tedy 1 605/1 905 MHz, a protože se v tomto režimu nemění ani frekvence grafických pamětí a limit spotřeby, je patrné, že rozdíl mezi oběma BIOSy spočívá pouze v rozdílném nastavení křivky závislosti otáček na teplotě.

Systém chlazení GPU

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming měří na délku 300 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. Systém chlazení je prakticky totožný s již dříve testovanou grafickou kartou Asus STRIX RTX 2080 SUPER O8G Gaming. O chlazení se tedy stará pasiv složený z hliníkových žeber, který je pro lepší odvod tepla z grafického čipu vybaven celkem šesti tepelnými trubicemi (heatpipes) a poniklovanou měděnou základnou. Dosedací plocha základny na grafický čip je pro lepší kontakt dokonale obrobena (MaxContact). Grafické paměti jsou chlazeny pomocí chladicího plátu, z modulů napájecí kaskády je pak odpadní teplo odváděno přímo do žebrování pasivu. Všechny důležité součásti grafické karty jsou tak velmi kvalitně chlazeny.


Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming tvoří tři 90mm ventilátory s bariérovým kroužkem, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy v dvojitých kuličkových ložiskách. Ventilátory chlazení jsou rozděleny do dvou samostatných chladicích zón a jejich otáčky jsou řízeny asynchronně (nezávisle). Ventilátory podporují technologii 0dB Fan, která při nízké zátěži a teplotě grafické karty pod 55 °C všechny ventilátory zastaví, a sníží tak její hlučnost na minimum (semi-pasivní chlazení). Technologie 0dB Fan však funguje pouze v režimu Q-mode (BIOS2), v režimu P-mode (BIOS1) se ventilátory otáčejí rychlostí 940 ot/min i v době, kdy grafická karta vytížena není.


Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; 3DMark Stress Test

Grafickou kartu Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming jsem testoval v obou režimech, tedy P-mode i Q-mode. Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming v režimu P-mode skóre 98,5 % a v režimu Q-mode pak 98,6 %. V obou režimech tak v těchto testech stability snímkové frekvence grafická karta prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; horní strana

O napájení grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming se stará 10 + 2fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí dvou 8pin konektorů. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 255 W (max. 319 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 650 W.

Výstupy na monitor

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming řešeny pomocí dvou konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port), dvou konektorů HDMI 2.0 a nechybí zde ani nový konektor typu USB-C.

Asus GPU Tweak a Aura

Součástí balení grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming jsou také firemní nástroje společnosti Asus s názvem GPU Tweak II a Aura. Pokud žádné DVD s tímto nástrojem v balení nenajdete, můžete si GPU Tweak II stáhnout sami přímo ze stránek podpory společnosti Asus.


Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming GPU Tweak II Gaming mode Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming GPU Tweak II OC mode Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming GPU Tweak II Silent mode Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovat v uživatelském rozhraní „Simple“, v němž můžete vybírat jeden ze tří přednastavených výkonnostních režimů.

 1. OC mode – nastavuje kartu pro maximální výkon (+30 MHz jádro, +10 % Power Target).
 2. Gaming mode – nastavuje kartu pro vyrovnaný výkon (výchozí nastavení).
 3. Silent mode – nastavuje kartu pro úsporný režim (−30 MHz jádro, −10 % Power Target).

Asus GPU Tweak II také umožňuje přejít do rozhraní „profesionálního“ Advanced, v němž pak můžete uživatelsky nastavovat různé parametry grafické karty, jako jsou například frekvence grafického čipu, frekvence grafických pamětí, otáčky ventilátorů chladiče, nebo také nastavovat limity teploty, spotřeby atd. Díky nástroji GPU Tweak si tak můžete přizpůsobit chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například nastavit na její maximální výkon nebo naopak můžete její výkon omezit a dát přednost spíše lepším provozním vlastnostem (teplota, hlučnost či spotřeba).


Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Aura

Pro uživatelské nastavení chování RGB LED pak slouží nástroj Asus AURA, s jehož pomocí můžete nastavovat nejen jejich barvy, ale také těmto RGB LED přiřadit různé efekty (blikání, pulsování, přechody atd.). Pokud máte od společnosti Asus ještě nějaké další komponenty podporující funkci AURA, jako jsou například základní desky, světelné pásky atd., můžete si pomocí aplikace AURA Sync nechat synchronizovat nastavené světelné efekty i do všech těchto zařízení.


Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; GPU Tweak II monitoringAsus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; GPU Tweak II fan

Pro sledování chování grafické karty nabízí nástroj GPU Tweak II samozřejmě také monitoring, s jehož pomocí můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých provozních hodnot, jako jsou například frekvence, teploty, otáčky ventilátorů, napětí grafického čipu atd., a nechybí zde ani panel pro nastavení uživatelsky definované křivky závislosti otáček ventilátorů na teplotě grafického čipu.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu?

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech – tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou kromě teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy. Trvá tedy poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon a zahřívá se na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming P-mode Q-mode Poznámka k měření
Teplota GPU 60 °C 72 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 980 MHz 1 965 MHz měřeno jako průměr v posledním průchodu (zaokrouhleno na celé biny)
Napětí GPU 1,045 V 1,048 V měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 221,0 W 228,6 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba VGA (reálná) 219,9 W 230,3 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Spotřeba celého systému 314,0 W 324,3 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 750 ot./min. 1 220 ot./min. měřeno na konci testu
Hlučnost 38,6 dBA 34,1 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; odběry na jednotlivých větvích


Místo odběru Popis Spotřeba
1 Slot PCI Express větev 3,3 V 0,026 W
2 Slot PCI Express větev 12 V 36,527 W
3 PCIe Cable 1 (8-pin) větev 12 V 73,557 W
4 PCIe Cable 2 (8-pin) větev 12 V 109,745 W
TOTAL 219,855 W


V režimu P-mode (BIOS1) se teploty grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming na konci zátěžového testu držely na nízkých 60 °C při otáčkách ventilátorů kolem 1 750 ot./min., které pak při této rychlosti generovaly hlučnost 38,6 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala v průměru na vysokých 1 980 MHz při spotřebě 219,9 W.

V režimu Q-mode (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela na 72 °C při rychlosti ventilátorů jen kolem 1 220 ot./min. a hlučnosti velmi nízkých 34,1 dBA. Frekvence grafického čipu nám nepatrně klesla na 1 965 MHz.

Po stránce výkonu není mezi režimy P-mode a Q-mode u grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming téměř žádný rozdíl. Jediné, co se mění, jsou otáčky a na ně navazující hlučnost grafické karty. To ostatně dokládá také toto video z testování v počítačové hře Borderlands 3.

Porovnání provozních vlastností GeForce RTX 2070 SUPER

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming se všemi ostatními grafickými kartami GeForce RTX 2070 SUPER, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet GeForce RTX 2070 SUPER

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavením grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Horizon Zero Dawn
Doom Eternal
Testy Red Dead Redemption 2
Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider
Checker Testy Strange Brigade
Checker Testy Far Cry 5
Checker Testy Wolfenstein II: The New Colossus


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Horizon Zero Dawn
Testy Red Dead Redemption 2
Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Strange Brigade
Checker Testy Far Cry 5


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.


Výkon grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming je dán zejména výkonem samotného grafického čipu TU 104 (TU-104-410-A1), který se od jiných grafických karet GeForce RTX 2070 SUPER může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami GeForce RTX 2070 SUPER různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 980 MHz (P-mode) a 1 965 MHz (Q-mode), a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním GeForce RTX 2070 SUPER, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali. 


Přetaktování Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

U nových grafických karet GeForce RTX máte možnost k přetaktování využít buď nové funkce OC Scanner, která grafickou kartu přetaktuje „automaticky“, nebo si můžete veškeré parametry přetaktování nastavit sami manuálně. Přetaktování grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming jsem prováděl za pomoci automatického přetaktování OC Scanner nástroje MSI Afterburner. Dříve ale, nežli jsem OC Scanner mohl spustit, bylo zapotřebí ručně na maximum nastavit položky Power Limit (125 %), Temp Limit (88 °C) a Core Voltage (100 %). Také jsem musel nejdříve zjistit maximální frekvenci grafických pamětí, nástroj OC Scanner totiž umí přetaktovat pouze grafický čip, frekvenci grafických pamětí zcela ignoruje.

Přetaktování grafických pamětí

Postupně jsem zvyšoval hodnoty frekvence grafických pamětí o 50 MHz a testoval jejich stabilitu v počítačových hrách. Jako stabilní se nakonec ukázala hodnota +900 MHz, což představuje efektivní frekvenci VRAM 15 800 MHz. Nyní jsem tedy konečně mohl spustit automatické přetaktování pomocí OC Scanner.


Přetaktování Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; Afterburner

S posunutou frekvencí pamětí o 900 MHz a s položkami Power Limit, Temp Limit a Core Voltage na maximum mi OC Scanner nastavil frekvenci grafického čipu oproti výchozímu stavu v průměru jen o 40 MHz výše. S takto nastavenými parametry grafické karty jsem pak otestoval některé hry s následujícími výsledky:

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming; výsledky přetaktování

i

Pomocí nástroje automatického přetaktování OC Scanner se mi z grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming podařilo získat v průměru ještě zhruba o něco více než 4 % dalšího výkonu, což opravdu není nic moc. Nesmíme ale zapomenout, že již ve výchozím nastavení jsou frekvence grafické karty nastaveny hodně vysoko, a tak na další overclocking toho prostoru již moc nezbývá. Na spotřebě celé sestavy se pak toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 nějakými 6 W navíc (u samotné grafické karty pak 3 W).

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Podobně jako ostatní GeForce RTX 2070 SUPER, také grafická karta Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming nabízí všem náročnějším hráčům počítačových her vysoký herní výkon, který je téměř srovnatelný s výkonem GeForce GTX 1080 Ti, tedy absolutního lídra předchozí generace grafických karet Pascal, a příliš daleko nemá ani k výkonu GeForce RTX 2080. Díky speciálně navrženým výpočetním jednotkám (RT a Tensor Cores) pak grafické karty GeForce RTX 2070 samozřejmě podporují také akceleraci real-time ray tracingu a DLSS. A nejen to, grafické karty GeForce RTX 2070 SUPER disponují vlastně kompletní podporou nejnovějšího grafického rozhraní DirectX 12 Ultimate (DXU), jehož součástí jsou takové technologie, jako je právě ray-tracing, VRS (Variable Rate Shading), Mesh Shading a Sampler Feedback, které do počítačových her postupně přinášejí více realismu. Je sice pravda, že seznam počítačových her s podporou ray tracingu či dalších nových funkcí DXU je prozatím velmi krátký, časem se však jistě rozroste, a vy tak na ně budete díky grafickým kartám RTX s předstihem připraveni.

Grafická karta Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming jako taková vám toho může nabídnout opravdu hodně. Zejména pak velmi dobře technicky propracovaný a výkonný systém chlazení, díky kterému nejenže tato grafická karta nabízí nadstandardně vysoké frekvence, a tedy i výkon, ale zároveň jí propůjčuje také skvělé provozní vlastnosti. Obzvláště se pak může pochlubit velmi nízkou hlučností v režimu Q-mode (BIOS2), a vy ji tak ve svém počítači prakticky nemáte šanci zaslechnout. Kromě vysokého výkonu a skvělých provozních vlastností disponuje tento STRIX také bohatou výbavou. Díky příslušnosti k elitní edici ROG (Republic of Gamers) na kartě naleznete kromě nastavitelného RGB LED osvětlení (AURA) a podpory funkce 0dB Fan (semi-pasivní chlazení) také všechny ostatní vymoženosti této herní edice, jako je například MaxContact (dokonale obrobená základna chladiče), Dual BIOS, dva konektory FanConnect pro ovládání systémových ventilátorů, výstup USB-C (Virtual Link) či využití výběrových součástek.

Kdo by na grafické kartě Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming chtěl hledat nějaké ty brouky, tak věřte, že se hledají velmi špatně. Krom vyšší pořizovací ceny, která se samozřejmě může časem změnit, mě popravdě nic důležitého nenapadá, a to je také důvod, proč si tato grafická karta odnáší z dnešní recenze ocenění „Zlatého Alzáka“.  


Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming

Asus STRIX GeForce RTX 2070 SUPER O8G Gaming

Grafické karty

Asus STRIX RTX 2070 SUPER O8G Gaming nabízí výborný herní výkon všem náročnějším hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena velmi dobře technicky zpracovaným a výkonným systémem chlazení, který jí v režimu Q-mode (BIOS1) propůjčuje také velmi nízkou hlučnost.

Aktuální pořizovací cena:

Klady

 • výborný výkon (High-end)
 • vysoké takty již od výrobce
 • nízká hlučnost (Q-mode)
 • AURA RGB LED osvětlení
 • 0dB Fan (semi-pasivní chlazení)
 • 2× FanConnect (regulace systémových ventilátorů podle teploty GPU)
 • Dual BIOS
 • podpora DirectX 12 Ultimate a DLSS

Zápory

 • cena

Recenze dalších

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Alza GameBox RTX2060 - Herní PC
Alza GameBox RTX2060
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Channel Enthusiast Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-3% 29 990,-
28 990,- bez DPH 23 959,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: sklRB4b9a3a
Alza GameBox Ryzen GTX1660 SUPER
Herní PC AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz, NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-4% 24 990,-
23 990,- bez DPH 19 826,-
Koupit
Skladem poslední kus
Můžete mít dnes od 14:30
Objednací kód: sklRB4a5e5b
Alza GameBox RTX2060+ - Herní PC
-6%
Alza GameBox RTX2060+
Herní PC Intel Core i7 9700F Coffee Lake 4.7 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Channel Enthusiast Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-6% 34 990,-
32 990,- bez DPH 27 264,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: sklRB4B10d
Alza GameBox Ryzen RTX2060 - Herní PC
Alza GameBox Ryzen RTX2060
Herní PC AMD RYZEN 5 3600 4.2 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 5× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

28 990,- bez DPH 23 959,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 29.10.2020
Objednací kód: sklRB4a5e7
Alza GameBox GTX1660 SUPER - Herní PC
Alza GameBox GTX1660 SUPER
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-4% 25 990,-
24 990,- bez DPH 20 653,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: sklRB4a7s2
Alza GameBox Ryzen RX5700
Herní PC AMD Ryzen 5 2600X 4.2 GHz, AMD Radeon RX 5700 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

26 990,- bez DPH 22 306,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 14:30
Objednací kód: sklRB4a5g2
Alza IEM BattleBox RTX2080S Cougar - Herní PC
-5%
Alza IEM BattleBox RTX2080S Cougar
Herní PC Intel Core i7 9700K Coffee Lake 4.9 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Elektronický promo klíč Intel Marvel’s Avengers Gaming Bundle - nutno uplatnit do 31.3.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-5% 54 990,-
51 990,- bez DPH 42 967,-
Koupit
Skladem poslední kus
Můžete mít zítra od 15:30
Objednací kód: sklSCL2080S1
Alza GameBox RTX2060 PLAYzone
Herní PC Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 960 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-4% 27 990,-
26 990,- bez DPH 22 306,-
Koupit
Skladem 3 ks
Můžete mít dnes od 14:30
Objednací kód: sklRB4b10bw
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi