Asus STRIX Radeon RX 5500 XT O8G Gaming (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Když společnost AMD představila své nové grafické karty Radeon RX 5500 XT založené na grafickém čipu NAVI 14, ani společnost ASUS samozřejmě nezůstala stranou a jako jeden z těchto nových Radeonů pak vydala grafickou kartu Asus STRIX Radeon RX 5500 XT O8G Gaming. Tedy Radeon z prakticky nejušlechtilejší a mezi hráči také nejoblíbenější herní edice ROG (Republic of Gamers). A protože tuto grafickou naleznete také v naší nabídce na Alza.cz, my jsme ji pro vás hned otestovali.

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming recenze a testy

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming (RECENZE) – OBSAH

 1. Představení Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu Navi 14 (XT) společnosti AMD se dvěma deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit), na který jsou pomocí 128bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Svým výkonem pak Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming spadá do segmentu grafických karet středního výkonu (mainstream), kde zaujímá nižší až střední příčky výkonnostního žebříčku.

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming popis

Frekvence grafické karty

Grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming disponuje dvěma BIOSy označenými jako P-mode (Performance mode) a Q-mode (Quiet mode), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch na hřbetu grafické karty. V závislosti na tom, který BIOS využijete, jsou pak řízeny také frekvence grafické karty. 

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming GPUZ; Q-mode

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming nastavena do režimu P-mode (BIOS1). V tomto režimu je základní frekvence grafického čipu 1 718 MHz, herní frekvence 1 737 MHz, boost frekvence 1 845 MHz a TDP grafického čipu 135 W. Frekvence grafických pamětí pak byla 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám je tedy základní frekvence navýšena o 111 MHz a TDP je navýšeno o 5 W. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5500 XT.

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming GPUZ; P-mode

V režimu Q-mode (BIOS2) je základní frekvence grafického čipu 1 647 MHz, herní frekvence 1 733 MHz, boost frekvence 1 845 MHz a TDP grafického čipu 125 W. Frekvence grafických pamětí zůstala na 1 750 MHz, tedy 14 000 MHz efektivně. Oproti referenčním hodnotám je tak základní frekvence grafické karty zvýšena o 40 MHz (base/boost) a TDP sníženo o 10 W. Grafické paměti jsou opět taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5500 XT.

Systém chlazení GPU

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming měří na délku 280 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará dvojice pasivů složených z hliníkových žeber, které jsou pro lepší odvod tepla z grafického čipu propojeny celkem pěti tepelnými trubicemi (heatpipes). Moduly grafických pamětí jsou chlazeny pomocí přilehlého chladicího plátu. Odpadní teplo z napájecí kaskády grafické karty je pak odváděno přes menší chladicí plát přímo do žebrování zadního pasivu.


Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení tvoří dva 95mm ventilátory s bariérovým kroužkem, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy ve dvojitých kuličkových ložiskách. Grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming disponuje funkcí 0B Fan, která v případě nízkých teplot grafického čipu pod 60 °C oba ventilátory úplně zastaví, a zamezí tak její zbytečné hlučnosti (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; 3DMark Stress Test

Grafickou kartu Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming jsem testoval v obou režimech, tedy P-mode i Q-mode. Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming v režimu P-mode na skóre 99,4 % a v režimu Q-mode pak na 99,2 %. V obou režimech tak v těchto testech stability snímkové frekvence grafická karta prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; horní strana

O napájení grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming se stará 7fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí jednoho 8pin konektoru. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 180 W (max. 207 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 450 W. Velmi pěkné je také podsvícené logo ROG (Republic of Gamers) na hřbetu grafické karty, jehož barvy a efekty si můžete nastavit v nástroji Asus GPU Tweak II (AURA).

Výstupy na monitor

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming řešeny pomocí tří konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a jednoho konektoru HDMI 2.0.

Asus GPU Tweak a Aura

Součástí balení grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming jsou také firemní nástroje společnosti Asus s názvem GPU Tweak II a Aura.


Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming GPU Tweak II Gaming mode Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming GPU Tweak II OC mode Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming GPU Tweak II Silent mode Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovat v uživatelském rozhraní „Simple“, v němž můžete vybírat jeden ze tří přednastavených výkonnostních režimů.

 1. OC mode – nastavuje kartu pro maximální výkon (+20 MHz jádro, +10 % Power Target)
 2. Gaming mode – nastavuje kartu pro vyrovnaný výkon (výchozí nastavení)
 3. Silent mode – nastavuje kartu pro úsporný režim (−20 MHz jádro, −10 % Power Target)

Asus GPU Tweak II také umožňuje přejít do rozhraní „profesionálního“ Advanced, v němž pak můžete uživatelsky nastavovat různé parametry grafické karty, jako jsou například frekvence grafického čipu, frekvence grafických pamětí, otáčky ventilátorů chladiče, nebo také nastavovat limity teploty, spotřeby atd. Díky nástroji GPU Tweak si tak můžete přizpůsobit chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například nastavit na její maximální výkon, nebo naopak můžete její výkon omezit a dát přednost spíše lepším provozním vlastnostem (teplota, hlučnost či spotřeba).


Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Aura

Pro uživatelské nastavení chování RGB LED pak slouží nástroj Asus AURA, s jehož pomocí můžete nastavovat nejen jejich barvy, ale také těmto RGB LED přiřadit různé efekty (blikání, pulsování, přechody atd.). Pokud máte od společnosti Asus ještě nějaké další komponenty podporující funkci AURA, jako jsou například základní desky, světelné pásky atd., můžete si pomocí aplikace AURA Sync nechat synchronizovat nastavené světelné efekty i do všech těchto zařízení.


Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; GPU Tweak II monitoringAsus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; GPU Tweak II fan

Pro sledování chování grafické karty nabízí nástroj GPU Tweak II samozřejmě také monitoring, s jehož pomocí můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých provozních hodnot, jako jsou například frekvence, teploty, otáčky ventilátorů, napětí grafického čipu atd., a nechybí zde ani panel pro nastavení uživatelsky definované křivky závislosti otáček ventilátorů na teplotě grafického čipu.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnout také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou kromě teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy, a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming P-mode Q-mode Poznámka k měření
Pracovní teplota 61 °C 65 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 77 °C 80 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 78 °C 82 °C měřeno na konci testu
Reálná pracovní frekvence 1 816 MHz 1 818 MHz měřeno jako průměr v testu
Spotřeba systému 201,4 W 202,7 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 320 ot/min 1 100 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 34,7 dBA 34,0 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


V režimu P-mode (BIOS1) se teploty grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming na konci zátěžového testu držely na 61°C při docela nízkých otáčkách ventilátorů kolem 1 320 ot/min, které pak při této rychlosti generovaly velmi nízkou hlučnost 34,7 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala kolem hranice 1 816 MHz.

V režimu Q-mode (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela na 65 °C při rychlosti ventilátorů jen kolem 1 100 ot/min a hlučnosti pouhých 34,0 dBA. Frekvence grafického čipu zůstala prakticky nezměněna, tedy 1 818 MHz.

Po stránce výkonu není rozdíl mezi režimy P-mode a Q-mode u grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming téměř žádný, jediné co se mění, jsou otáčky a na ně navazující hlučnost grafické karty. To ostatně dokládá také toto video z testování v počítačové hře Borderlands 3.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5500 XT

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming se všemi ostatními grafickými kartami Radeon RX 5500 XT, které jsme na Alza.czGPUreport.cz doposud testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5500 XT

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavení grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, ve druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 14 XT, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5500 XT může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5500 XT různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 816 MHz, a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeonům RX 5500 XT, které jsme na Alza.czGPUreport.cz doposud testovali. 


Přetaktování Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

Přetaktování grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming jsem prováděl pomocí nástroje MSI Afterburner tak, abych v žádném případě neohrozil kartu, a nepřišel tak o její záruku. Na maximum (+20 %) jsem zvýšil pouze hranici spotřeby (Power Limit), napětí grafického čipu jsem nechal na výchozích hodnotách 1,125 V (víc ani oficiálně nastavit nelze). Postupně jsem zvyšoval hodnoty frekvence grafického čipu a následně pak testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako maximální stabilní frekvence se pro grafický čip nakonec ukázala hodnota 2 060 MHz. 

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí postupuji obdobně, jen jejich frekvenci z maximálních 1 860 MHz postupně snižuji o 5 MHz (80 MHz efektivně) a opět vždy testuji jejich stabilitu v počítačových hrách. V případě grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming to však nebylo nutné, protože ta pracovala stabilně i na maximální frekvenci 1 860 MHz (14 880 MHz efektivně).


Přetaktování Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 2 060 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming; výsledky přetaktování

i

Pomocí manuálního přetaktování se mi z grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming podařilo získat v průměru ještě zhruba necelých 6 % dalšího výkonu, což samozřejmě není příliš, ale v některých hrách by se to hodit mohlo. Na spotřebě celé sestavy se pak toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 nějakými 20 W navíc.

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Asus STRIX Radeon RX 5500 XT O8G Gaming

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming, potažmo všechny Radeony RX 5500 XT nabízejí všem méně až středně náročným hráčům počítačových her zajímavý herní výkon, který je však v průměru o něco nižší než u konkurenčních grafických karet GeForce GTX 1660. Svým výkonem jsou pak určeny převážně na hraní v základním rozlišení 1 920 × 1 080p (Full HD), v případě dobře optimalizovaných her pak zvládnou i vyšší rozlišení. Radeony RX 5500 XT jsou nabízeny ve dvou konfiguracích, a to jednak 8 GB grafické paměti, nebo jen se 4 GB grafické paměti. Vyšší kapacita grafické paměti je samozřejmě lepší volbou, zvláště pak co se týká možné budoucí kompatibility v moderních hrách (DirectX 12 a Vulkan).

Podobně jako konkurenční grafické karty GeForce GTX 1660, ani Radeony RX 5500 XT ve hrách nenabízí podporu akcelerace real-time ray tracingu, což však v případě mainstreamového hraní není žádný velký nedostatek. Kdo by na podpoře ray tracingu přeci jen trval, bude si muset připlatit a pořídit si nějakou grafickou kartu GeForce řady RTX.

Díky své příslušnosti k elitní herní edici grafických karet ROG (Republic of Gamers) společnosti Asus vám toho grafická karta Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming může nabídnout poměrně dost. Masivní (možná až zbytečně) a velmi dobře technicky zpracovaný systém chlazení se dvěma ventilátory, nízké teploty, minimální hlučnost, podporu semi-pasivního chlazení či nastavitelné RGB LED osvětlení. Zapomenout pak nesmíme ani na grafické paměti o kapacitě 8 GB, kterými je tato grafická karta osazena a které vám zaručí vyšší kompatibilitu s moderními počítačovými hrami, a to i do budoucna.

Kromě vyšší pořizovací ceny, kterou však trpí prakticky všechny grafické karty této elitní herní edice společnosti Asus, toho grafické kartě Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming vytknout příliš nelze. Zmínit by se dal snad jen poněkud neurovnaný průběh otáček ventilátorů, jejichž rychlost v zátěži kolísala podle vytížení možná trochu více, než je zdrávo. Na celkově nízké hlučnosti grafické karty Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming se však toto chování ventilátorů nijak významně neprojevilo.


Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming

Asus STRIX Radeon RX 5500 XT O8G Gaming

Grafické karty

Asus STRIX RX 5500 XT O8G Gaming nabízí zajímavý herní výkon všem méně až středně náročným hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena masivním a dobře technicky zpracovaným systémem chlazení, který jí propůjčuje vynikající provozní vlastnosti.

Klady

 • solidní výkon (mainstream)
 • lehce vyšší takty již od výrobce
 • 8 GB grafické paměti
 • Asus AURA (RGB LED osvětlení)
 • 0dB Fan (semi-pasivní chlazení)
 • Dual BIOS
 • FanConnect (regulace systémových ventilátorů podle teploty GPU)
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • cena (může se však změnit)
 • otáčky ventilátorů by mohly být vyrovnanější

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě posledních několik let živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací