MS hokej BOOST JBL

Asus STRIX Radeon RX 5600 XT T6G Gaming (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Ani společnost ASUS nezůstala s příchodem nových grafických karet Radeon RX 5600 XT stranou a představila rovnou několik svých nových modelů. Tím nejvýkonnějším se pak stala grafická karta Asus STRIX Radeon RX 5600 XT T6G Gaming (TOP), která navíc spadá do mezi hráči počítačových her tolik oblíbené herní edice ROG (Republic of Gamers). A protože jsme tuto grafickou kartu měli možnost na Alza.cz otestovat jako jedni z prvních, hnedle jsme tak učinili a nyní se s vámi můžeme podělit o své zkušenosti.

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming recenze a testy

Asus STRIX Radeon RX 5600 XT T6G Gaming (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu NAVI 10 (NAVI 10 XLE) se čtyřmi deaktivovanými jednotkami CU (Compute Unit) společnosti AMD, na který jsou pomocí 192bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 6 GB. Svým výkonem je pak Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming zacílena do segmentu grafických karet střední třídy (mainstream), kde zaujímá střední až vyšší patra výkonnostního žebříčku.

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming popis

Frekvence grafické karty

Grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming disponuje dvěma BIOSy označenými jako P-mode (Performance mode) a Q-mode (Quiet mode), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch na hřbetu grafické karty. V závislosti na tom, který BIOS využijete, jsou pak řízeny také frekvence grafické karty. 

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming GPUZ; P-mode

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming nastavena do režimu P-mode (BIOS1). V tomto režimu je základní frekvence grafického čipu 1 530 MHz, herní frekvence 1 670 MHz, boost frekvence 1 750 MHz a TDP grafického čipu 180 W (trochu zbytečně, protože v ovladačích je TDP uzamčeno na 150 W). Frekvence grafických pamětí pak byla 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám jsou tedy frekvence navýšeny o 400/190 MHz (base/boost). Grafické paměti jsou taktovány plně v referenčních hodnotách Radeon RX 5600 XT.

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming GPUZ; Q-mode

V režimu Q-mode (BIOS2) je základní frekvence grafického čipu 1 355 MHz, herní frekvence 1 560 MHz, boost frekvence 1 620 MHz a TDP grafického čipu 150 W. Frekvence grafických pamětí zůstala na 1 750 MHz, tedy 14 000 MHz efektivně. Oproti referenčním hodnotám jsou tak frekvence grafického čipu zvýšeny o 225/60 MHz (base/boost). Grafické paměti jsou opět taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5600 XT.

Systém chlazení GPU

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming měří na délku 301 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. Systém chlazení je naprosto totožný jako u nedávno testované grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming. O chlazení se tedy stará pasiv složený z hliníkových žeber, který je pro lepší odvod tepla z grafického čipu vybaven celkem šesti tepelnými trubicemi (heatpipes). Moduly grafických pamětí jsou chlazeny pomocí chladicího plátu (heat-sink plate). Odpadní teplo z napájecí kaskády grafické karty je pak odváděno přímo do žebrování pasivu.


Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming tvoří tři 90mm ventilátory, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy v dvojitých kuličkových ložiskách. Ventilátory podporují technologii 0dB Fan, která při nízké zátěži a teplotě grafické karty pod 50 °C všechny ventilátory zastaví, a sníží tak její hlučnost na minimum (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; 3DMark Stress Test

Grafickou kartu Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming jsem testoval v obou režimech, tedy P-mode i Q-mode. Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming v režimu P-mode na skóre 99,7 % a v režimu Q-mode pak na 99,8 %. V obou režimech tak v těchto testech stability snímkové frekvence grafická karta prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; horní strana

O napájení grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming se stará 11 (+ 3)fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí jednoho 6-pin a jednoho 8-pin konektoru. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 180 W (v ovladačích je však společností AMD omezeno TDP jen na 150 W!) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 450 W.

Výstupy na monitor

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming řešeny pomocí tří konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a jednoho konektoru HDMI 2.0.

Asus GPU Tweak a Aura

Součástí balení grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming jsou také firemní nástroje společnosti Asus s názvem GPU Tweak II a Aura. Pokud v balení DVD s těmito nástroji nenajdete, můžete si je stáhnout sami přímo ze stránek výrobce.


Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming GPU Tweak II Gaming mode Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming GPU Tweak II OC mode Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming GPU Tweak II Silent mode Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovat v uživatelském rozhraní „Simple“, v němž můžete vybírat jeden ze tří přednastavených výkonnostních režimů.

 1. OC mode – nastavuje kartu pro maximální výkon (+20 MHz jádro, +10 % Power Target)
 2. Gaming mode – nastavuje kartu pro vyrovnaný výkon (výchozí nastavení)
 3. Silent mode – nastavuje kartu pro úsporný režim (−20 MHz jádro, −10 % Power Target)

Asus GPU Tweak II také umožňuje přejít do rozhraní „profesionálního“ Advanced, v němž pak můžete uživatelsky nastavovat různé parametry grafické karty, jako jsou například frekvence grafického čipu, frekvence grafických pamětí, otáčky ventilátorů chladiče, nebo také nastavovat limity teploty, spotřeby atd. Díky nástroji GPU Tweak si tak můžete přizpůsobit chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například nastavit na její maximální výkon, nebo naopak můžete její výkon omezit a dát přednost spíše lepším provozním vlastnostem (teplota, hlučnost či spotřeba).


Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Aura

Pro uživatelské nastavení chování RGB LED pak slouží nástroj Asus AURA, s jehož pomocí můžete nastavovat nejen jejich barvy, ale také těmto RGB LED přiřadit různé efekty (blikání, pulsování, přechody atd.). Pokud máte od společnosti Asus ještě nějaké další komponenty podporující funkci AURA, jako jsou například základní desky, světelné pásky atd., můžete si pomocí aplikace AURA Sync nechat synchronizovat nastavené světelné efekty i do všech těchto zařízení.


Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; GPU Tweak II monitoringAsus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; GPU Tweak II fan

Pro sledování chování grafické karty nabízí nástroj GPU Tweak II samozřejmě také monitoring, s jehož pomocí můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých provozních hodnot, jako jsou například frekvence, teploty, otáčky ventilátorů, napětí grafického čipu atd., a nechybí zde ani panel pro nastavení uživatelsky definované křivky závislosti otáček ventilátorů na teplotě grafického čipu.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou krom teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy, a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming P-mode Q-mode Poznámka k měření
Teplota GPU 56 °C 64 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 66 °C 74 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 66 °C 74 °C měřeno na konci testu
Reálná frekvence GPU 1 696 MHz 1 692 MHz měřeno jako průměr v testu
Napětí GPU 0,950 V 0,952 V měřeno jako průměr v testu
Spotřeba GPU (podle ovladačů) 125,2 W 127,4 W měřeno jako průměr v testu
Spotřeba VGA (skutečná) 157,4 W 162,1 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Spotřeba celého systému 241,6 W 245,8 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 650 ot/min 1 270 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 35,5 dBA 33,8 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; odběry na jednotlivých větvích


Místo odběru Popis Spotřeba
1 Slot PCI Express větev 3,3 V 4,657 W
2 Slot PCI Express větev 12 V 37,826 W
3 PCIe Cable 1 (6-pin) větev 12 V 30,379 W
4 PCIe Cable 2 (8-pin) větev 12 V 84,538 W
TOTAL 157,400 W


V režimu P-mode (BIOS1) se teploty grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming na konci zátěžového testu držely na nízkých 56 °C při otáčkách ventilátorů kolem 1 650 ot/min, které pak při této rychlosti generovaly nízkou hlučnost 35,5 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala v průměru na 1 696 MHz při spotřebě 157,4 W.

V režimu Q-mode (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela na 64 °C při rychlosti ventilátorů jen kolem 1 270 ot/min a velmi nízké hlučnosti pouhých 36,8 dBA. Frekvence grafického čipu zůstala prakticky nezměněna, tedy 1 692 MHz.

Po stránce výkonu není rozdíl mezi režimy P-mode a Q-mode u grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming téměř žádný, jediné, co se mění, jsou otáčky a na ně navazující hlučnost grafické karty. To ostatně dokládá také toto video z testování v počítačové hře Borderlands 3.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5600 XT

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming se všemi ostatními grafickými kartami Radeon RX 5600 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz doposud testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5600 XT

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavení grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10 XLE, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5600 XT může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5600 XT různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 696 MHz (P-mode) a 1 692 MHz (Q-mode), a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeonům RX 5600 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz doposud testovali. 


Přetaktování Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu a pamětí

Přetaktování grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming jsem prováděl pomocí nástroje MSI Afterburner tak, abych v žádném případě neohrozil kartu, a nepřišel tak o její záruku. V případě grafických karet Radeon RX 5600 XT se však příliš obávat nemusíte. Ačkoliv jsou to potencionální rekordmani v přetaktování (podobně jako grafické karty Radeon RX 5700), společnost AMD tentokrát velkému overclokingu udělala přítrž a omezila frekvence grafických čipů přímo v ovladačích. Maximální frekvenci pro grafický čip lze tedy nastavit jen na 1 820 MHz, grafické paměti na 1 860 MHz (14 880 efektivně) a Power limit na +20 % (nejvýše však na 150 W). I při tomto maximálním nastavení pak byla grafická karta stabilní. Jediné, co jsem při OC nezvedal, byla voltáž grafického čipu.


Přetaktování Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 1 820 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming; výsledky přetaktování

i

Pomocí manuálního přetaktování se mi z grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming podařilo získat v průměru ještě o něco málo více než 3 % dalšího výkonu, což je samozřejmě velká bída. Frekvence grafického čipu by jistě šla navýšit ještě mnohem více, bohužel tomu však brání umělé omezení frekvence a TDP přímo v ovladačích RSAE (Radeon Software Adrenalin Edition). Na spotřebě celé sestavy se pak toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 nějakými 15 W navíc (u spotřeby samotné grafické karty byl pak rozdíl jen 8 W).

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Asus STRIX Radeon RX 5600 XT T6G Gaming

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Stejně jako ostatní Radeony RX 5600 XT, také grafické karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming je určena především pro všechny středně náročné až náročnější hráče počítačových her, kteří při hraní preferují základní rozlišení 1 920 × 1 080p. Radeony RX 5600 XT nabízejí výkon, který je srovnatelný (či o málo vyšší) s konkurenčními kartami GeForce RTX 2060. Na rozdíl od nich však Radeony nedisponují výpočetními jednotkami na podporu akcelerace real-time ray tracingu. To však až tak velká nevýhoda prozatím není, protože herních titulů s podporou ray tracingu dnes není mnoho a navíc, v případě slabších mainstreamových grafických karet s největší pravděpodobností stejně ray tracing raději oželíte a dáte přednost spíše vyšší snímkové frekvenci.

Samotná grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming pak disponuje opravdu masivním a velmi účinným systémem chlazení, který nejenže udrží grafický NAVI 10 XLE na velmi nízkých teplotách, ale svede to tak bravurně, že tuto grafickou kartu ve svém PC prakticky ani nezaregistrujete. To se týká zejména režimu Q-mode (BIOS2), který této grafické kartě propůjčuje výjimečně nízkou hlučnost. Na grafické kartě naleznete také decentní a RGB LED osvětlení (AURA), jehož barvy a efekty můžete přizpůsobit vlastnímu vkusu, a samozřejmostí je pak také podpora semi-pasivního chlazení pod označením 0dB. Díky příslušnosti k elitní řadě ROG (Republic of Gamers) pak na tomto STRIXu naleznete i další vymoženosti, jako jsou například dva konektory FanConnect II, konektivitu k AURA Sync, technologii MaxContact či použité výběrové součástky. 

Mezi hlavní nevýhody grafické karty Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming pak můžeme zařadit například menší velikost grafické paměti o kapacitě jen 6 GB, což je však na druhou stranu vlastností úplně všech Radeonů RX 5600 XT. Největší nevýhodou tak u této grafické karty zůstává snad jen její současná vysoká pořizovací cena, která dokonce atakuje pořizovací cenu výkonnějších Radeonů RX 5700, které vám toho výkonu přinesou více, a po jejich přetaktování dokonce mnohem více (jejich OC totiž není uměle omezeno). I tak si však grafická karta Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming odnáší z dnešní recenze ocenění „Zlatého Alzáka“ a my budeme jen doufat, že pořizovací cena této grafické karty půjde časem dolů.

i

V naší nabídce grafickou kartu Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming prozatím ještě nenaleznete. Pořídit si však můžete „sesterskou“ grafickou kartu Asus STRIX RX 5600 XT O6G Gaming, která sice disponuje o něco nižšími frekvencemi grafického čipu a pamětí, nicméně, což je nejdůležitější, také tato karta disponuje naprosto identickým systémem chlazení. Vám tak nic nebude bránit v tom, abyste si sami jednoduchým způsobem navýšili všechny frekvence na úroveň dnes testované TOP verze. Žádný BIOS totiž „flešovat“ nemusíte, protože k navýšení těchto frekvencí vám postačí jen obyčejné ovladače RSAE (Radeon Software Adrenalin Edition).


Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming

Asus STRIX Radeon RX 5600 XT T6G Gaming

Grafické karty

Asus STRIX RX 5600 XT T6G Gaming nabízí výborný herní výkon všem středně náročným hráčům počítačových her. Grafická karta disponuje nejen masivním, ale také velmi účinným systémem chlazení, díky němuž může nabídnout také skvělé provozní vlastnosti.

Klady

 • výborný výkon (mainstream)
 • lehce vyšší takty již od výrobce
 • velmi nízká hlučnost
 • Asus AURA (RGB LED osvětlení)
 • 0dB Fan (semi-pasivní chlazení)
 • DUAL BIOS
 • FanConnect (regulace systémových ventilátorů podle teploty GPU)
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • cena (může se změnit)
 • jen 6 GB grafické paměti (všechny Radeony RX 5600 XT)
 • pozor na rozměry (délka přes 300 mm)

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě posledních několik let živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.


Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací