Obchodník roku 2022 AlzaPlus+

Asus Strix Radeon RX 5700 XT O8G Gaming (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog
Aktualizováno

Tím nejvýkonnějším Radeonem RX 5700 XT v nabídce společnosti ASUS je v současnosti grafická karta Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming, která zároveň spadá do té vůbec nejpopulárnější hráčské edice této společnosti, tedy ROG (Republic Of Gamers). Díky příslušnosti k této elitní řadě grafických karet se pak tento STRIX může pochlubit také nadstandardním provedením a výbavou, kterou jistě ocení nejeden hráč počítačových her. Jaká tedy je grafická karta Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming? Však se přesvědčte sami!

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming recenze a testy

Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu Navi 10 (XT) společnosti AMD v plné konfiguraci, na který jsou pomocí 256bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Svým výkonem pak Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming spadá do segmentu grafických karet vysokého výkonu (high-end), kde zaujímá střední příčky výkonnostního žebříčku.

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming popis

Frekvence grafické karty

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming disponuje dvěma BIOSy označenými jako Q-mode (Quiet mode) a P-mode (Performance mode), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch na hřbetu grafické karty. V závislosti na tom, který BIOS využijete, jsou pak řízeny také frekvence grafické karty. 

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPUZ; Q-mode

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming nastavena do režimu Q-mode (BIOS1). V tomto režimu je základní frekvence grafického čipu 1 730 MHz, herní frekvence 1 870 MHz, boost frekvence 1 980 MHz a TDP grafického čipu 210 W. Frekvence grafických pamětí pak byla 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám je tedy karta na jádře přetaktovaná o 125/75 MHz (base/boost) a TDP navýšeno o 30 W. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPUZ; P-mode

V režimu P-mode (BIOS2) je základní frekvence grafického čipu 1 770 MHz, herní frekvence 1 905 MHz, boost frekvence 2 010 MHz a TDP grafického čipu 220 W. Frekvence grafických pamětí zůstala na 1 750 MHz, tedy 14 000 MHz efektivně. Oproti referenčním hodnotám je tak karta na jádře přetaktovaná o 165/105 MHz (base/boost) a TDP navýšeno o 40 W. Grafické paměti jsou opět taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Systém chlazení GPU

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming měří na délku 305 mm a na základní desce vašeho počítače zabere 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará dvojice pasivů složených z hliníkových žeber a poniklované měděné základny, které jsou pro lepší odvod tepla propojeny celkem šesti tepelnými trubicemi (heatpipes). Dosedací plocha základny na grafický čip je pro lepší kontakt dokonale obrobena (MaxContact). Grafické paměti jsou chlazeny pomocí chladicího plátu (heatsink plate), z modulů napájecí kaskády je pak odpadní teplo odváděno přímo do žebrování zadního pasivu. Všechny důležité součásti grafické karty jsou tak velmi kvalitně chlazeny.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming tvoří tři 90mm ventilátory, které jsou pro delší životnost a nižší hlučnost uloženy v dvojitých kuličkových ložiskách. Ventilátory podporují technologii 0dB Fan, která při nízké zátěži a teplotě grafické karty pod 60 °C všechny ventilátory zastaví, a sníží tak její hlučnost na minimum (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; 3DMark Stress Test

Grafickou kartu Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming jsem testoval v obou režimech, tedy P-mode i Q-mode. Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming v režimu Q-mode na skóre 99,3 % a v režimu P-mode pak na 99,7 %. V obou režimech tak v těchto testech stability snímkové frekvence grafická karta prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; horní strana

O napájení grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming se stará 11 + 3fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí dvou 8-pin konektorů. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 255 W (max. 315 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 600 W.

Výstupy na monitor

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming řešeny pomocí tří konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a jednoho konektoru HDMI 2.0.

Asus GPU Tweak a Aura

Součástí balení grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming jsou také firemní nástroje společnosti Asus s názvem GPU Tweak II a Aura.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II Gaming mode Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II OC mode Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II Silent mode Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming GPU Tweak II Advanced mode

GPU Tweak umožňuje pracovat v uživatelském rozhraní „Simple“, v němž můžete vybírat jeden ze tří přednastavených výkonnostních režimů.

 1. OC mode – nastavuje kartu pro maximální výkon (+20 MHz jádro, +10 % Power Target)
 2. Gaming mode – nastavuje kartu pro vyrovnaný výkon (výchozí nastavení)
 3. Silent mode – nastavuje kartu pro úsporný režim (−20 MHz jádro, −10 % Power Target)

Asus GPU Tweak II také umožňuje přejít do rozhraní „profesionálního“ Advanced, v němž pak můžete uživatelsky nastavovat různé parametry grafické karty, jako jsou například frekvence grafického čipu, frekvence grafických pamětí, otáčky ventilátorů chladiče, nebo také nastavovat limity teploty, spotřeby atd. Díky nástroji GPU Tweak si tak můžete přizpůsobit chování grafické karty dle svých specifických potřeb. Grafickou kartu můžete například nastavit na její maximální výkon, nebo naopak můžete její výkon omezit a dát přednost spíše lepším provozním vlastnostem (teplota, hlučnost či spotřeba).


Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Aura

Pro uživatelské nastavení chování RGB LED pak slouží nástroj Asus AURA, s jehož pomocí můžete nastavovat nejen jejich barvy, ale také těmto RGB LED přiřadit různé efekty (blikání, pulsování, přechody atd.). Pokud máte od společnosti Asus ještě nějaké další komponenty podporující funkci AURA, jako jsou například základní desky, světelné pásky atd., můžete si pomocí aplikace AURA Sync nechat synchronizovat nastavené světelné efekty i do všech těchto zařízení.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; GPU Tweak II monitoring

Pro sledování chování grafické karty nabízí nástroj GPU Tweak II samozřejmě také monitoring, s jehož pomocí můžete mít na očích všechny okamžité i historické údaje důležitých provozních hodnot, jako jsou například frekvence, teploty, otáčky ventilátorů, napětí grafického čipu atd.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme rychle vše přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako jsou krom teploty a hlučnosti také napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy, a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming Q-mode P-mode Poznámka k měření
Pracovní teplota 83°C 70 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 100 °C 88 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 90 °C 80 °C měřeno na konci testu
Reálná pracovní frekvence 1 870 MHz 1 895 MHz měřeno jako průměr v testu
Spotřeba systému 350,0 W 356,9 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 260 ot/min 1 800 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 34,2 dBA 39,4 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


V režimu Q-mode (BIOS1) se teploty grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming na konci zátěžového testu držely na vysokých 83 °C při velmi nízkých otáčkách ventilátorů kolem 1 260 ot/min, které při této rychlosti generovaly velmi nízkou hlučnost 34,2 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala kolem hranice 1 870 MHz.

V režimu P-mode (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela na 70 °C při rychlosti ventilátorů kolem 1 800 ot/min a hlučnosti 34,2 dBA. Frekvence grafického čipu nám stoupla na 1 895 MHz.

Rozdíl mezi režimy Q-mode a P-mode je u grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming docela zřejmý a vy si ho do těch nejmenších detailů můžete prohlédnout právě v tomto videu z testování počítačové hry The Division 2.

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5700 XT

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming se všemi ostatními grafickými kartami Radeon RX 5700 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5700 XT

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavením grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Checker Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10 XT, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5700 XT může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5700 XT různých výrobců a značek nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 870 MHz, a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeonům RX 5700 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali. 


Přetaktování Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

Přetaktování grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT 08G Gaming jsem prováděl pomocí nástroje MSI Afterburner tak, abych v žádném případě neohrozil kartu, a nepřišel tak o její záruku. Na maximum (+50 %) jsem zvýšil pouze hranici spotřeby (Power Limit), napětí grafického čipu jsem nechal na výchozích hodnotách 1,200 V (víc ani oficiálně nastavit nelze). Postupně jsem zvyšoval hodnoty frekvence grafického čipu a následně pak testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako maximální stabilní frekvence se pro grafický čip nakonec ukázala hodnota 2 130 MHz. 

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí jsem postupoval obdobně, jen jsem jejich frekvenci snižoval z maximálních 950 MHz postupně o 5 MHz (80 MHz efektivně) a opět testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako stabilní se nakonec ukázala frekvence 930 MHz (14 880 MHz efektivně).


Přetaktování Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 2 130 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming; výsledky přetaktování

i

Pomocí ručního přetaktování se mi z grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming podařilo získat v průměru ještě zhruba o něco více než 6 % dalšího výkonu, což samozřejmě není nic moc. Na spotřebě celé sestavy se však toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 téměř 40 W navíc. Já osobně bych však do takovéhoto přetaktování u grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming rozhodně nešel. Kvůli nějakým 6 % totiž přijdete o jinak skvělé provozní vlastnosti této grafické karty. 

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming, potažmo všechny Radeony RX 5700 XT nabízí velmi zajímavý herní výkon všem náročnějším hráčům počítačových her. Ten se pohybuje nad úrovní konkurenční GeForce RTX 2070, avšak na výkonnější GeForce RTX 2070 SUPER přeci jen nějaké to procento ztrácí. Oproti konkurenčním RTX kartám ovšem tyto Radeony nenabízí podporu akcelerace real-time ray tracingu, což však prozatím nevidím jako velký problém, protože her s podporou ray tracingu je v současnosti docela málo. Možná později, s přibývajícím počtem ray tracingových titulů, by to však problém být mohl. Pokud tedy budete chtít ray tracingu využívat již dnes, budete muset sáhnout po nabídce konkurence a pořídit si nějakou tu GeForce řady RTX. Nejlépe pak ty úplně nejvýkonnější, jako jsou GeForce RTX 2080 Ti či GeForce RTX 2080, jejichž pořizovací cena je však ve srovnání s Radeony RX 5700 XT mnohem vyšší.

Grafická karta Asus STRIX RX 5700 O8G XT Gaming jako taková vám může nabídnout opravdu hodně muziky. Skvěle zpracovaný a výkonný systém chlazení se třemi ventilátory nebo Dual BIOS, díky němuž tuto grafickou kartu můžete provozovat ve dvou rozdílných režimech. Režim Q-mode (BIOS1) vám u této grafické karty nabízí velmi nízkou hlučnost při vyšších (stále však bezpečných) teplotách. Naopak režim P-mode (BIOS2) vám grafickou kartu přepne do režimu Performance, v němž je upřednostněn výkon a nízké teploty na úkor hlučnosti. Záleží tedy jen na vás, jaký režim si u této grafické karty zvolíte.

Výrobce pak tuto grafickou kartu nezapomněl vybavit ani funkcí 0dB Fan (semi-pasivní chlazení) a samozřejmě také pěkným RGB LED osvětlením. K zahození pak nejsou ani všechny ty výhody edice ROG (Republic of Gamers), jako jsou například výběrové součástky, MaxContact, FanConnect či AURA Sync. To vše totiž na grafické kartě Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming naleznete také.

Mezi nevýhody grafické karty Asus STRIX RX 5700 O8G XT Gaming pak můžeme zařadit zejména její větší rozměry, kdy musíte počítat s tím, že se při délce nad 300 mm nemusí vejít do úplně každé počítačové skříně. Někoho pak také mohou v režimu Q-mode vyděsit vyšší monitorované teploty grafického čipu, věřte ale, že se jedná o teploty sice vysoké, stále však bezpečné. Tím však krátký výčet záporů končí, a to je také důvod, proč si grafická karta z dnešní recenze odnáší ocenění „Zlatého Alzáka“.


Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming

Asus STRIX Radeon RX 5700 XT O8G Gaming

Grafické karty

Asus STRIX RX 5700 XT O8G Gaming nabízí atraktivní herní výkon všem náročnějším hráčům počítačových her. Grafická karta je vybavena velmi dobře technicky zpracovaným a výkonným systémem chlazení, který jí v režimu Q-mode (BIOS1) propůjčuje velmi nízkou hlučnost.

Klady

 • atraktivní výkon (high-end)
 • vyšší takty již od výrobce
 • nízká hlučnost (Q-mode)
 • AURA RGB LED osvětlení
 • 0dB Fan (semi-pasivní chlazení)
 • 2× FanConnect (regulace systémových ventilátorů podle teploty GPU)
 • Dual BIOS
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • větší rozměry (délka přes 300 mm)
 • vyšší teploty (Q-mode)

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Vytisknout
P-DC1-WEB30
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací