Automatické kávovary pro váš dokonalý šálek kávy

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Kdo si chce vychutnávat šálek profesionálně připravené kávy z čerstvě namletých kávových zrn v pohodlí domova a bez námahy, pro toho je automatický kávovar ideální. Snadná obsluha, rychlost, a především vždy perfektně připravená káva jsou vlastnosti, které automatické kávovary nabízí. Na trhu je jich bezpočet, a ačkoliv jsou si na první pohled podobné, po začtení se do jejich parametrů se v nich začnete ztrácet. Pojďme si tedy vzít plnoautomatické kávovary pod lupu a pojďme se podívat, co je při jejich výběru zásadní, jaké novinky a šikovné funkce by vám neměly uniknout a na co si dát pozor, aby vám nový kávovar nepřinesl zklamání.

Automatické kávovary pro váš dokonalý šálek kávy

Automatické kávovary – OBSAH

 1. Jak funguje automatický kávovar
 2. Jak vybrat automatické espresso a kávovar
 3. Kávovar s parní tryskou nebo s mléčným systémem?
 4. Užitečné funkce automatického kávovaru
 5. Tipy ze světa automatických kávovarů

Jak funguje automatický kávovar

Jaký je nejlepší automatický kávovar? Jednoznačně takový, který bude splňovat vaše preference. Dnešní plně automatické kávovary se v těch nejdůležitějších parametrech moc neliší. I princip přípravy kávy je u všech podobný. Stačí si zvolit požadovaný nápoj a kávovar vše udělá za vás. Mlýnek na kávu ze zásobníku odebere přesnou gramáž kávy a namele ji dle nastaveného stupně hrubosti mletí. Namletá káva se přesype do spařovací jednotky, kde se správným tlakem upěchuje. Termoblok zajistí vhodnou a konstantní teplotu vody, kterou je následně káva spařená a ve vašem šálku zavoní po několika sekundách extrakce pravé espresso.

Jak funguje automatický kávovar. Zdroj: De'Longhi

Automatický kávovar funguje, jak již název avizuje, automaticky, ale umožňuje téměř ve všech parametrech i vaše individuální nastavení. Podle sebe si tak můžete nastavit hrubost mletí kávových zrn, teplotu vody, objem kávy i množství mléka.

Jak vybrat automatické espresso a kávovar?

Z málokterého domácího spotřebiče máme takový požitek, jaký nám poskytne plnoautomatický kávovar. Doslova nás rozmazluje a kdykoliv máme chuť, připraví nám různé druhy kávy, přesně podle naší chuti. Na nás je jen volba, jakou kávu si zrovna chceme dát. A to je asi první otázka, kterou byste si měli položit, pokud vás tato představa láká. Jakou kávu budete od svého domácího baristy vyžadovat?

Automatický kávovar Philips_Series_5000_LatteGo_EP5330/10
To dokáže jen plně automatický kávovar, který můžete mít i u vás doma. Na jakou kávu máte chuť vy?

Ano, espresso nebo lungo najdete v nabídce každého automatického presovače. Ale vy určitě máte v plánu vychutnávat si i další kávové speciality, a tak se nejdříve podle nabídky kávy rozhodujte, který automatický kávovar vám bude vyhovovat nejvíce. Některé kávovary nabízí 3 druhy kávových nápojů, některé 6 druhů a některé dokonce ještě víc.

Jakou kávu automatické kávovary připraví:

 • Ristretto
 • Espresso
 • Espresso lungo (prodloužené espresso)
 • Espresso macchiato
 • Doppio (dvojité espresso)
 • Káva (chuťově velmi podobná překapávané kávě)
 • Americano
 • Cappuccino
 • Caffe Latte
 • Latte macchiato
 • Flat White
 • Cafe au lait (káva s mlékem v poměru 1:1)

Dále jednotlivé kávovary umožňují snadnou přípravu i nekávových nápojů:

 • Porce horkého/napěněného mléka (například na kakao)
 • Horká voda na čaj
 • Horká čokoláda
i Co se skrývá pod jednotlivými názvy kávových nápojů? Jaký je rozdíl mezi kávou espresso a ristretto, espresso a lungo nebo caffe latte a latte macchiato? Vše vám objasní slovník pojmů v našem průvodci Jak vybrat automatický kávovar.
Automatický presovač připraví pravé espresso
Taky se každý den těšíte na šálek kávy, která je pro vás nejen spolehlivým nakopávačem, ale především každodenním požitkem?

Kávovar s parní tryskou nebo s mléčným systémem?

Otázka, zda automatické espresso s mléčným systémem či nikoliv je poměrně zásadní a ovlivňuje nejen nabídku nápojů, ale i způsob obsluhy kávovaru a jeho údržbu. V zásadě existují tři typy kávovarů podle způsobu pěnění mléka.

 1. Kávovar s parní tryskou pro manuální napěnění mléka
 2. Automatické kávovary s parní tryskou představují klasické našlehání mléka horkou párou. Jsou vhodné pro všechny, komu manuální napěnění mléka dělá radost, chtějí si mléko našlehat po svém a aspoň částečně se tak podílet na rituálu přípravy své kávy.

  Automatický kávovar Philips Series 2200 EP2221/40 s klasickým napěňovačem mléka
 3. Kávovar s hadičkou pro poloautomatické pěnění mléka
 4. Celkem prosté řešení, kdy k parní trysce lze připojit hadičku, která si nasaje mléko přímo z krabice či láhve s mlékem a napění jej. Mléko tedy nemusíte nikam přelévat. Jednoduchý a praktický systém.

  Kávovar s poloautomatickým pěněním mléka Krups EVIDENCE ONE EA895N10
  Kávovar s poloautomatickým pěněním mléka vám připraví caffe latte přímo z láhve na mléko.
 5. Kávovar s mléčným systémem pro automatické napěnění mléka
 6. Pokud jste milovníci cappuccina a latte, přípravu mléčné pěny vám usnadní automatické šlehání mléka v nádobě na mléko, která je součástí kávovaru. Do nádoby nalejete mléko a stisknutím tlačítka kávovar připraví vaší zvolenou variaci kávy. Vezme si přesně tolik mléka, kolik potřebuje, mléko zahřeje na správnou teplotu, našlehá a připraví do šálku. Poté se sám postará o vyčištění trysek, skrze které mléko protéká.

  Jsou ale i automatické kávovary, které kombinují manuální i automatické pěnění mléka. Pokud nebudete chtít využít funkci „cappuccino jedním stiskem”, ale budete si chtít napěnit mléko v hrnečku zvlášť, můžete využít navíc přidanou trysku, ze které vychází horká pára.

i Už jste ochutnali naší prémiovou zrnkovou kávu AlzaCafé? Unikátní, dokonale vyvážená směs 100% Arabiky bez jakékoliv kyselosti, která vás dostane svojí čokoládovou chutí s vůní lískových oříšků. Vždy čerstvě pražená a pečlivě zabalená. Ostatně, přijďte ochutnat. Na pobočkách Alzy vám ji nabídneme zdarma, připravenou ve špičkovém automatickém kávovaru.

Užitečné funkce automatického kávovaru

Každý plně automatický presovač na zrnkovou kávu vám zrnka namele, upěchuje, spaří a stejně tak vám většinou umožní i nastavit si vlastní parametry přípravy kávy. Pak mají automatické kávovary ve výbavě různé funkce a vlastnosti, které mohou být pro vás užitečné.

Kávovar a zrnková káva
Světlá a dlouhotrvající crema je známkou dobrého espressa
 • Funkce nahřívání šálků
 • Víte, proč by měl být šálek na kávu předehřátý? Kromě toho, že v něm káva vydrží déle teplá, v nahřátém šálku se lépe rozvine aroma kávy a lépe drží i kávová pěna. K tomu slouží plocha na nahřívání šálků, kterou některé automatické kávovary disponují.

  Automatický presovač De´Longhi ECAM 250.33.TB Magnifica
  Čas na odpolední kávu ve dvou ...
 • Personalizace nápojů a ukládání receptů
 • Automatické kávovary připraví čerstvou kávu vám na míru. Ale některé plnoautomatické kávovary dokáží váš oblíbený recept na kávu i pojmenovat a uložit. Vytvořit si můžete několik uživatelských profilů, v rámci kterých si zvolíte parametry podle vaší chutě. Každému členu rodiny pak stačí stisk tlačítka a kávovar připraví kávu dle jeho receptu, aniž by musel pokaždé nastavovat parametry.

  Automatický kávovar De´Longhi ECAM-510.55
  Uložte si recept na svojí vymazlenou kávu a kávovar vám ji připraví pokaždé stejně přesně tak, jak jí máte rádi
 • Příprava nápoje z mleté kávy
 • Ani pokud si chcete dát bezkofeinovou kávu, nemusíte být ukráceni o automatické espresso. Jestliže má kávovar na zrnkovou kávu otvor i na mletou kávu, není to pro něj žádný problém.

 • Funkce automatické odvápňování
 • Odvápňování je noční můrou u všech spotřebičů, ve kterých koluje voda. U plnoautomatického kávovaru ale není důvod obávat se složitého odstraňování vodního kamene. Stačí si ohlídat, aby měl kávovar funkci automatického odvápňování, a na vás bude pouze stisknout pár tlačítek. Kávovar se postará o vše sám.

Jaký je ideální tlak a teplota vody pro automatické espresso?

Důležitými parametry pro přípravu dobré kávy jsou tlak a teplota vody. Jako ideální tlak pro přípravu dokonalého espressa se uvádí 9 bar. Ale nenechte se zmást, toto platí pro profesionální kávovary, které umí během procesu přípravy kávy udržet konstantní tlak. Pro domácí použití jsou ideální automatické kávovary s tlakem 15 bar, a to z toho důvodu, že na rozdíl od profesionálních kávovarů nedrží tlak konstantně, ale hodnoty 9 bar dosáhnou v průměru (0-15 bar a poté opět 15-0 bar).

kávovar automat na zrnkovou kávu JURA E8
I u vás doma či v kanceláři si můžete zařídit svoji kavárnu a užívat si pohodových chvil s lahodným šálkem kávy.

A jaká je ideální teplota pro přípravu kávy? Teplota vody při spařování by se měla pohybovat okolo 90 °C (cca 88-92 °C). Jen tak může dojít ke správné extrakci a přípravě kávy s dobrou chutí a příjemným aroma.

i Chcete se dovědět více informací o tom, jak vybrat automatický presovač? Nechte se našim průvodcem provést světem plně automatických kávovarů a jejich parametrů a vyberte si model, se kterým budete maximálně spokojeni. 

Tipy ze světa automatických kávovarů

Smart kávovary

Chytré kávovary dnes už můžete ovládat prostřednictvím vašeho chytrého mobilního telefonu nebo tabletu přes WiFi nebo Bluetooth. Stačí si nainstalovat aplikaci daného výrobce a kávovar můžete ovládat na dálku, pohodlně nastavovat různé parametry přípravy kávy nebo vytvářet a ukládat nové recepty. Na mobil obdržíte notifikace o aktuálním stavu kávovaru, o nutnosti a způsobu údržby, jednoduše si v aplikaci vyhledáte návod v případě potíží a zobrazíte si statistiky o vašich uvařených kávách.

Chytrý kávovar – mobilní aplikace De´Longhi
Mnoho možností a dokonalé pohodlí – to vám poskytnou mobilní aplikace chytrých kávovarů

Vestavné kávovary

Elegantní design, inovativní funkce a perfektně připravená káva. To jsou vestavné kávovary, které se často pyšní tou nejlepší výbavou s nejmodernějšími technologiemi a které dokonale splynou s vaší kuchyňskou linkou.

Čistý design, nejmodernější technologie a skvělý požitek z kávy – plnoautomatický vestavný kávovar SIEMENS CT636LES6

Minikávovary

Minikávovary vám připraví výtečnou kávu, neochudí vás o snadnou obsluhu ani funkce, zatímco svými rozměry zaberou minimum místa.

Kávovar jako designová záležitost

Kávovar bývá často na viditelném místě v bytě, takže na jeho vzhledu rozhodně záleží. Ať už moderní kuchyni s čistými liniemi, nebo útulnou kuchyň s retro prvky může doplnit krásný kávovar, na který bude radost pohledět.

Automatické espresso Ruční napařovače oděvů levné Ruční napařovače oděvů levné Ruční napařovače oděvů levné
Vyberte si automatický kávovar, který se stane ozdobou vaší domácnosti.
i Sami jsme vyzkoušeli hned několik automatických kávovarů? Jaké máme s nimi zkušenosti?

Kávovary na zrnkovou kávu vám umožní vybírat z neomezeného množství čerstvých kávových zrn, ochutnávat kávu různého původu i chuti a vychutnávat si ji připravenou přesně podle vašeho gusta. Přejeme, ať si tento pestrý a podmanivý svět kávy se svým kávovarem maximálně užijete. 

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací