Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Kolofix

Philips 5000 LatteGo (RECENZE) – Automatický kávovar s nejlepším napěňovačem mléka

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Díky plnoautomatickým kávovarům si můžeme dopřávat naši oblíbenou kávu kdykoliv a bez námahy. Na trhu jich je nepřeberné množství a není jednoduché určit, kterému z nich vyslovit důvěru a investovat do něj. My jsme otestovali nový plnoautomatický kávovar Philips 5000 LatteGo, který vám nabídne až 6 druhů lahodné kávy. Jeho největší chloubou je revoluční napěňovač mléka LatteGo, který dokáže vykouzlit sametově hebkou mléčnou pěnu a snadná údržba. Splní tato novinka naše očekávání? Vynikne Philips 5000 LatteGo v těžké konkurenci automatických kávovarů? 

Recenze plnoautomatického kávovaru Philips 5000 LatteGo

Obsah recenze kávovaru Philips 5000 LatteGo:

 1. Testování kávovaru Philips Series 5000 LatteGo EP5330/10
 2. Příslušenství a parametry kávovaru Philips 5000 LatteGo
 3. Uvedení kávovaru do provozu a prvotní nastavení
 4. Jaké nápoje umí kávovar Philips 5000 LatteGo připravit?
 5. Revoluční napěňovač mléka LatteGo
 6. S kávovarem Philips 5000 LatteGo může být každá káva přesně podle vaší chuti
 7. Obsluha kávovaru Philips 5000 LatteGo
 8. Celkové hodnocení kávovaru Philips Series 5000 LatteGo EP5330/10

Testování kávovaru Philips Series 5000 LatteGo EP5330/10 

Jako milovník kávy jsem velice uvítala možnost vyzkoušet plnoautomatický kávovar Philips 5000 LatteGo u nás doma. Šálek kávy ráno i odpoledne u nás není jen nutným aktem k „nakopnutí”. Jsou to chvíle, na které se těšíme, protože kávu milujeme a rádi si ji vychutnáváme. Plnoautomatický kávovar Philips 5000 LatteGo je novinkou na trhu, která láká všechny kávomily na lahodnou kávu a inovativní řešení mléčného systému. My se pokusíme kvality tohoto kávovaru zhodnotit z pohledu běžného uživatele. 

Příslušenství a parametry kávovaru Philips 5000 LatteGo

Po vytažení kávovaru z krabice ho není nutné nijak sestavovat, v podstatě je připraven k uvedení do provozu. Stačí připojit kabel a nasadit kryt tácku na odkapávání. Kromě samotného kávovaru se v krabici nacházelo také příslušenství určené především k údržbě přístroje. 

Kávovar Philips 5000 LatteGo po vybalení z krabice
Kávovar Philips Series 5000 LatteGo EP5330/10 před uvedením do provozu 

Obsah krabice:

 • Kávovar Philips 5000 LatteGo černo-stříbrné barvy
 • Napěňovač mléka LatteGo
 • Kryt tácku na odkapávání
 • Filtr AquaClean
 • Odměrka na mletou kávu
 • Čisticí kartáč
 • Tuba s plastickým mazivem
 • Testovací proužek ke zjištění tvrdosti vody
 • Přívodní kabel o délce 120 cm
 • Manuál v českém jazyce a obrázkový průvodce uvedením kávovaru do provozu

Parametry kávovaru Philips Series 5000 LatteGo EP5330/10

O každém přístroji hodně prozradí jeho parametry. U plnoautomatických kávovarů je důležitý tlak čerpadla, kdy 15 barů je ideální pro přípravu káv v domácím prostředí. Příkon pak ovlivňuje rychlost nahřátí přístroje před samotnou přípravou kávy a Philips 5000 LatteGo se se svým příkonem 1850 W řadí k těm nejrychlejším kávovarům.

Nádržka na vodu o objemu 1,8 l vystačí pro přípravu 7-8 nápojů a je vybavena praktickým madlem, které usnadňuje přenášení. Díky nastavitelné výšce výpusti můžete použít různou výšku šálku, aniž byste se obávali, že vám voda bude šplouchat všude kolem. Nebo naopak, abyste pod ní mohli vložit vysokou sklenici na Latte Macchiato. Při přípravě espressa do nejmenší skleničky je k dispozici šikovný stojánek na espressa s odkapávačem. Chybí funkce nahřívání šálků. V nahřátém šálku káva lépe rozvine své aroma a také vydrží déle teplá, což člověk ocení zejména u kávy malého objemu.


Parametr Hodnota
Tlak čerpadla  15 barů 
Příkon 1850 W
Délka síťového kabelu  120 cm
Maximální výška šálku  145 mm
Objem nádržky na vodu 1,8 l
Kapacita zásobníku na kávová zrna  250 g
Kapacita nádoby na odpad  15 porcí
Objem nádoby na mléko  265 ml
Ohřívač  z nerezové oceli
Tepelná pojistka  ANO
Hmotnost 7,6 kg

Nízká hlučnost a velká kapacita nádoby na odpad přispívají k vyššímu uživatelskému komfortu

Zásobník na kávová zrna s kapacitou 250 g je kromě hlavního krytu vybaven také praktickou krytkou Aroma lid, která chrání čerstvost a aroma kávových zrníček. Tato krytka navíc znatelně tlumí hluk tvořený při mletí kávy, což přispívá k celkové nízké hlučnosti tohoto kávovaru. Zásobník na sedliny pojme odpad až z patnácti porcí kávy, vy tak nejste neustále obtěžováni vysypáváním odpadu. 

Nádoba na kávové sedliny Krytka Aroma lid
Krytka Aroma lid chrání čerstvost a aroma kávových zrn. Zároveň tlumí hluk při mletí kávy. Díky velké kapacitě nádoby na odpad můžete připravit až 15 porcí kávy bez nutnosti vysypat sedliny.

Uvedení kávovaru do provozu a prvotní nastavení

Než si začnete vychutnávat svůj první šálek kávy, potřebuje Philips 5000 LattGo, stejně jako každý jiný plnoautomatický kávovar, uvést do provozu a provést prvotní nastavení. 

Po prvním zapnutí kávovaru se spustí na displeji průvodce, který vás krok po kroku provede uživatelským nastavením. Pomůže vám v tom také přehledný obrázkový manuál. Přístroj vás vyzve k aktivaci vodního filtru AquaClean, ale jeho instalace není povinná. Nicméně tento filtr je prevencí proti vodnímu kameni a zajišťuje čistou vodu pro ještě kvalitnější přípravu kávy. Po důkladném propláchnutí vnitřní soustavy horkou vodou je doporučená příprava pěti káv (espresso i cappuccino), aby bylo přístroji umožněno dokončení vlastních nastavení. Vše zabere necelou půl hodinku a díky přehlednému a názornému manuálu, přesně víte, co máte dělat.

Filtr AquaClean je prevencí proti vodnímu kameni
Filtr AquaClean zabraňuje usazování vodnímu kameni. Zároveň zlepšuje kvalitu vody a tím i chuť samotné kávy.

Jaké nápoje umí kávovar Philips 5000 LatteGo připravit?

Dostáváme se k nejpodstatnější a nejpříjemnější části a tou je samotná příprava kávy. Kávovar Philips 5000 LatteGo připraví v základu 6 druhů kávových nápojů, přičemž každý z nich můžete individuálně upravovat dle vlastní chuti. Navíc máte možnost natočit si horkou vodu pro váš čaj nebo si dopřát mléčnou pěnu pro nadýchané kakao. 

A jaké konkrétní nápoje vám kávovar Philips 5000 LatteGo připraví?

 • Espresso
 • Coffee (káva)
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Cafe au lait (káva s mlékem v poměru 1:1)
 • Americano

V nabídce nápojů mě velmi potěšilo Cafe au lait, což je můj oblíbený nápoj původem z Francie. Cafe au lait představuje spojení kávy a ohřátého mléka v poměru 1:1 a je dokonalým zpříjemněním každého rána, kdy si chce člověk vychutnat lahodou a jemnou kávu.

Espresso Káva 120 ml Americano
Milovníci výrazné chuti kávy si mohou dopřát espresso s dokonalou kávovou pěnou, kávu o objemu 120 ml nebo americano v typickém poměru espressa a horké vody 1:5.
Cappuccino Latte Macchiato Cafe au lait
Philips 5000 LatteGo vám zpříjemní chvíle odpočinku také nápoji cappuccino, latte macchiato nebo cafe au lait

Tyto nápoje si můžete připravit buď přímou volbou, tj. pouhým jediným stiskem tlačítka (Espresso, Coffee, Capuccino, Latte Macchiato) nebo přes MENU (Cafe au lait, Americano, Horká voda, Mléčná pěna). Kdykoliv v průběhu přípravy nápoje můžete tento proces zastavit. 

Příprava dvou káv najednou

Pokud chcete připravit dvě kávy najednou stačí stisknout tlačítko přímé volby 2× a kávovar provede dva cykly mletí kávy. Tímto způsobem lze připravovat najednou dvě espressa nebo dvě kávy (coffee).

Příprava 2 šálků kávy espresso najednou Příprava 2 šálků kávy espresso najednou Příprava 2 šálků kávy espresso najednou
Dvě profesionálně připravená espressa s dokonalou cremou stiskem jediného tlačítka.

Příprava nápoje z mleté kávy

Dáváte přednost bezkofeinové kávě? Nebo vám došla kávová zrna? Žádný problém. Kávovar Philips 5000 LatteGo vám připraví jakoukoliv kávu z již umleté kávy. Slouží k tomu vyhrazený zásobník, do kterého namletou kávu nasypete a přes tlačítko Aroma strength vyberete funkci přípravy mleté kávy (ikona vás opět zcela jasně navede). Poté už zvolíte jen nápoj, který si přejete. 

Součástí příslušenství je i odměrka pro naplňování zásobníku mletou kávu, ovšem její hranatý tvar zrovna neusnadňuje sypání do kulatého otvoru. Chce to tedy trochu obratnosti, abyste kávu nesypali všude kolem.

Zásobník na kávová zrna
Pokud si chcete připravit svůj nápoj z již umleté kávy, není problém. V zásobníku na kávová zrna se nachází také přihrádka na mletou kávu.

Revoluční napěňovač mléka LatteGo

Kávovar Philips je vybaven zcela novým a unikátním napěňovačem mléka LatteGo, který nás nadchnul. Díky vysokorychlostní napěňovací komoře vytváří úžasnou mléčnou pěnu, kterou nalije přímo do šálku. Mléčná pěna z LatteGo je hustá a krémová a dlouho vydrží, aniž by spadla. Praktickou věcičkou je, že do nádoby LatteGo můžete mléko dolévat i za provozu. Nemusíte nic odpojovat a sundávat, když chcete například pro návštěvu připravit více nápojů s mlékem. Pohodlně a bez odbíhání jsme tak připravili 3 šálky cappuccina a 2 sklenice Latte Macchiato hned po sobě. 

Mléčná pěna z napěňovače LatteGo
S napěňovačem mléka LatteGo si můžete vychutnat krémovou mléčnou pěnu

Velkým plusem mléčného systému LatteGo je jeho snadná a rychlá údržba. Nádobu LatteGo pouze odcvaknete a pod tekoucí vodou opláchnete. Žádné složité rozebírání a čištění hadiček či trubiček. LatteGo se skládá pouze ze dvou lehce rozebratelných částí, které se velmi jednoduše myjí. Ať už v ruce nebo v myčce. 

i Alternativa: Atraktivní kávovary a presovače

Velmi praktické je, že nádoba na mléko slouží zároveň i jako odměrka. Neplýtváte tak mlékem, nebo naopak, nestane se vám, že ho budete mít málo. Díky odměrce s ukazatelem nápojů přesně víte, kolik mléka potřebuje přístroj pro cappuccino, latte či dvě cappuccina. Samozřejmě, pokud si chcete navolit své vlastní nastavení objemu mléka v nápoji, nalijete podle toho i množství mléka do nádoby. Pokud vám v nádobě zbude mléko, můžete ho jednoduše uchovat v ledničce. K nádobě náleží praktické víko. 

Snadné a rychlé mytí nádoby LatteGo Napěňovač mléka LatteGo s praktickou odměrkou a víčkem
Rychlé a snadné mytí nádoby LatteGo vám zabere pár sekund. Díky odměrce vidíte, kolik mléka potřebujete na svůj nápoj. Při uchovávání zbylého mléka v lednici oceníte praktické víčko, kterým nádobu uzavřete.

S kávovarem Philips 5000 LatteGo může být každá káva přesně podle vaší chuti

Přístroj byl při výrobě nastaven pro přípravu nápojů ve standardizovaném množství a s optimálně nastavenými parametry. Ale kávovar Philips 5000 LatteGo vám umožňuje upravovat vlastnosti nápojů dle vaší chuti. Můžete tak ovlivnit intenzitu kávy, hrubost jejího namletí, teplotu vody, objem nápoje i množství mléka. Každý si tak může vychutnat svůj šálek kávy přesně tak, jak ji má nejraději. 

Nastavení intenzity kávy

Intenzitu kávy si můžete nastavit dvěma způsoby. Okamžitou změnou aromatu na displeji nebo úpravou hrubosti mletí kávy

Na ovládacím panelu si ihned změníte sílu aromatu své kávy pomocí tlačítka Aroma strength. Na výběr máte z pěti stupňů intenzity. Tuto volbu lze měnit před každou přípravou nápoje a můžete ji využít také pro přípravu kávy z již předemleté kávy. 

Výslednou chuť kávy ovlivníte také mírou hrubosti namletí kávových zrn, což určíte nastavením mlýnku. Máte na výběr z 5 stupňů mletí. Čím jemněji bude káva namletá, tím vyšší intenzitu bude mít. 

U kávy velmi záleží na kvalitě a odrůdě kávových zrn. Ale aby si člověk mohl vychutnat šálek opravdu dobré kávy, neodmyslitelně k tomu patří také kvalitní mlýnek, šetrné namletí a správná příprava. Kávovar Philips 5000 LatteGo mele kávová zrníčka na keramickém mlýnku, který zachovává chuť i aroma kávy, což vnímám jako jeho velké plus.

iKávovar Philips 5000 LatteGo je vybaven keramickým mlýnkem, který je extrémně pevný a přesný. Velkou výhodou keramického mlýnku je, že odolá teplu a nepřehřívá se. Oproti kovovému mlýnku, který se zahřívá a může kávu spálit, tak keramický mlýnek zachovává chuť a aroma kávy.  

Nastavení objemu kávy a mléka

Objem svého nápoje si můžete zvolit dle své chuti nebo velikosti šálku. Toho docílíte s funkcí MEMO, ke které se dostanete jednoduše tím, že podržíte tlačítko daného nápoje, dokud se na displeji nezobrazí ikona MEMO. Můžete tak ovlivnit objem jak svého espressa nebo kávy (coffee), tak i nápojů obsahující mléko. Upravenou délku extrakce si můžete potvrzujícím tlačítkem uložit a kávovar tak bude pro příště přesně vědět, jakou kávu máte nejraději. 

Espresso – různý objem nápoje Cappuccino - různý objem nápoje
Philips 5000 LatteGo vám připraví váš oblíbený nápoj podle vaší nálady a chuti. Sami si určíte objem, intenzitu i teplotu své kávy.

Nastavení teploty vody

Zde opět kávovar respektuje vaše individuální požadavky a umožňuje vám 3 nastavení teploty kávy, přičemž ta nejvyšší má 85 °C. Jakou teplotu nastavíte, v takové bude kávovar dělat i všechny další nápoje. Pokud chce tedy některý člen rodiny jinou teplotu, musí ti tento parametr před přípravou svého nápoje přenastavit. Je to ovšem velmi jednoduché a zabere to doslova pár sekund. Stačí pár stisků tlačítka.

Obsluha kávovaru Philips 5000 LatteGo

Kávovar Philips 5000 LatteGo komunikuje v angličtině a češtinu nelze nastavit. Ovšem jeho obsluha je tak jednoduchá a intuitivní, že ji s jistotou zvládne i člověk, který anglicky neumí. Téměř všechny volby a pokyny jsou znázorněny srozumitelnými ikonkami na přehledném displeji, po kterém se pohybujete za pomocí čtyř tlačítek (šipka nahoru, šipka dolů, potvrzující tlačítko a tlačítko, kterým se vracíte zpět). I můj devítiletý syn mi dokázal připravit espresso a cafe au lait. Sám si pak často připravoval kakao z našlehaného mléka. 

Kávovar vás sám za pomoci varovných ikon také informuje o různých potřebách či chybách. Upozorní vás, když dojde voda v nádržce nebo kávová zrna v násypce. Řekne si, když je potřeba vysypat plný zásobník na sedliny nebo když není docvaknutý tácek na odkapávač. Kávovar Philips 5000 LatteGo vám prostě poskytne veškerý komfort a vy se tak můžete soustředit jen na to, jakou kávu si připravíte.

iKávovar Philips 5000 LatteGo je vybaven velice rychlým ohřívačem, který je během okamžiku připraven naservírovat vám horkou kávu nebo cappuccino. Ohřívač z nerezové oceli a vysoký příkon zajišťují, že kávovar bude připraven k vašim službám bez zdlouhavého vyčkávání. 

Údržba kávovaru Philips 5000 LatteGo

Jako každý kávovar i Philips 5000 LatteGo vyžaduje údržbu, jednak kvůli dlouhé životnosti přístroje a jednak kvůli zachování kvality připravovaných nápojů. Nicméně kávovar Philips 5000 LatteGo vám poskytne vysokou míru komfortu i co se údržby týče. Jeho automatické oplachování a samočistící funkce zajistí, že svoji kávu si můžete vychutnat ihned, aniž byste se po přípravě museli zaobírat mytím a čištěním kávovaru. Při zapnutí i vypnutí přístroje dojde k automatickému propláchnutí kávovaru a po dokončení přípravy nápoje s mlékem se po stisknutí volby „start quick clean” spustí vyplachování mléčných vývodů horkou vodou. 

Jak už bylo řečeno výše, filtr AquaClean chrání přístroj proti vodnímu kameni a zlepšuje kvalitu vody. Životnost jednoho filtru AquaClean je zhruba 625 uvařených káv a než bude potřeba provést odvápnění přístroje, lze použít 8 filtrů. Můžete si tak vychutnat až 5 000 šálků kávy bez nutnosti odstraňování vodního kamene. Filtry jsou bez problémů k dostání za cenu 799 Kč/2 ks, přičemž při zakoupení kávovaru je jeden filtr AquaClean součástí balení. 

iZnačka Philips má velmi pěkně zpracovaná instruktážní videa, která vám názorně ukáží vše, co je ke správné údržbě kávovaru Philips nutné vědět.  

K běžné a pravidelné údržbě pak patří vyprázdnění a umytí tácku na odkapávání a zásobníku na sedliny. Jednou týdně je dobré omýt i varnou sestavu. Nejedná se ovšem o nic složitého. Naopak. Varnou sestavu vytáhnete i vrátíte jedním cvaknutím a propláchnutí od zbytků namleté kávy je otázkou chviličky. 

Oplachování varné soustavy
Ke správné údržbě kávovaru Philips 5000 LatteGo patří také pravidelné mytí varné soustavy, což vám ovšem zabere minutu času.

Celkové hodnocení kávovaru Philips Series 5000 LatteGo EP5330/10

Kávovar Philips 5000 LatteGo si nás získal především výtečnou a profesionálně připravenou kávou a svým špičkovým napěňovačem mléka, díky kterému zcela jistě vyniká mezi ostatními automatickými kávovary. Napěňovač LatteGo nejenže připraví dokonalou mléčnou pěnu, ale i jeho čištění je velmi snadné a rychlé. Z nabídky 6 kávových nápojů si jistě vybere každý a široké spektrum nastavení dává prostor pro individuální chutě a experimentování. Krytka Aroma lid ochrání aroma kávových zrn a keramický mlýnek obstará jejich šetrné namletí. Čistou vodu pro přípravu kávy zajistí filtr AquaClean, díky kterému si můžete připravit až 5000 šálků bez nutnosti odvápňování. 

V době testování byla cena automatického kávovaru Philips Series 5000 LatteGo 16 999 Kč a oproti ostatním plnoautomatickým kávovarům v této cenové relaci může uživateli nabídnout navíc špičkové řešení napěňovače mléka. 

Philips 5000 LattGo EP5330/10

Philips 5000 LatteGo

Automatické kávovary

Kávovar Philips 5000 LatteGo nadchne všechny, kdo si rádi vychutnávají kávové nápoje s mléčnou pěnou. Napěňovač mléka LatteGo a jeho snadná údržba jsou bezkonkurenční. Kávovar poskytuje širokou nabídku nápojů a mnoho možností osobního nastavení. Jednoduchá obsluha, automatické vyplachování, odvápňovací systém a rychlé nahřívání poskytují vysoký komfort uživateli, který si tak bez námahy může dopřát svůj šálek kávy. 

Někomu může vadit, že pro komunikaci nelze nastavit češtinu. Ale ovládání tohoto kávovaru je tak intuitivní, že jeho obsluhu zvládne i člověk bez znalosti angličtiny. Osobně postrádám možnost nahřívání šálků, což by zajistilo vyšší komfort servírování kávy.

Klady

 • Šest druhů kávy
 • Krémová mléčná pěna díky napěňovači LatteGo
 • Snadné a rychlé čištění nádoby LatteGo
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Keramický mlýnek
 • Odvápňovací systém
 • Snadná údržba
 • Rychlý ohřev
 • Nižší hlučnost
 • Krytka Aroma lid
 • Velká kapacita nádoby na sedliny

Zápory

 • Nelze nastavit komunikaci v češtině
 • Absence funkce nahřívání šálků
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi