Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Batteroo prodlouží výdrž baterie

Zobrazit katalog
Batteroo prodlouží výdrž baterie

Článek

Aktualizováno

Batteroo Boost je nové příslušenství pro baterie, se kterým lze výrazně prodloužit životnost jednorázových tužkových baterií. Jedná se o tzv. rukávy, které se nasazují na tělo baterie. Z jinak nepoužitelných baterií dokáží vytěžit nemalé rezervy, navíc jsou opakovatelně použitelné. Jak Batteroo Boost funguje a s jakým typem baterií je kompatibilní?

Rukáv Batteroo jednoduše šetří baterie

Jestliže došla bateriím ve vašem zařízení šťáva, stačí jednoduchý úkon k nápravě situace. Rukáv Batteroo Boost nasaďte na baterii, a tu pak vložte do napájeného zařízení, např. dálkového ovladače, hračky apod. A to je vše! Tímto způsobem dosáhnete výrazného prodloužení životnosti samotné baterie. Oživíte i ty baterie, které byste za normálních okolností vyhodili.

Použití Batteroo

A o kolik se vlastně prodlouží životnost baterie? To záleží na faktu, do jakého napětí dokáže konkrétní zařízení s bateriemi pracovat. Pokud přestává pracovat už při poklesu lehce pod 1 V, dosáhnete i více než dvojnásobné životnosti baterie. Pokud se vypíná, až když napětí klesne pod 0,8 V, navýšení životnosti bude logicky menší.

Jak Batteroo funguje?

Kouzlo rukávu Batteroo spočívá v obnovení napětí baterie na 1,5 V. Každé elektrické zařízení má svoji minimální hranici napětí. Když je napětí nižší, přístroj se zkrátka vypne. A právě Batteroo dokáže napětí udržet nad touto hranicí. Díky tomu mohou zařízení využít potenciál baterie 2-3× více.

Batteroo, tužková baterie

V případě např. digitálního fotoaparátu sice Batteroo Boost neprodlouží životnost baterie o tolik, stále z ní ale můžete získat i více než dvojnásobek běžné výdrže. 

i Ve specifických případech může být výdrž zařízení, pokud návlek instalujete již od plně dobité baterie, nižší. Například u svítilny, nebo laserového ukazovátka. Oproti běžnému použití ale budete mít od začátku až do konce životnosti baterie k dispozici maximální jas. V případech, kdy budete Bateroo Boost nasazovat až v okamžiku, kdy zařízení nebude již korektně fungovat, navýšíte logicky výdrž téměř pokaždé. Vždy podle toho, do jakého napětí umí to které zařízení energii z baterie efektivně využívat.

Hrubý odhad efektivity Batteroo na různých zařízeních

ZařízeníŽivotnost
GPS Navigaceaž 3× vyšší
BaterkaMůže být nižší, ale s jasnějším světlem.
Digitální fotoaparátaž 2× vyšší
Oxymetraž 2× vyšší

A jak vůbec Batteroo dokáže zvýšit napětí? Základem rukávu je jednoduchý napěťový měnič (1,4MHz PWM, DC/DC), který dokáže efektivně navýšit napětí jednočlánkových zinkochloridových nebo alkalických baterií, tedy pouze baterií na jedno použití, nikoli dobíjecích.  Výstupní napětí konvertoru, ze vstupního rozsahu 0,6–1,5 V, je upraveno z 1,5 V. Batteroo nepotřebuje externí Shottkyho diodu a dosahuje velmi pěkné efektivity 93 %.

i Batteroo Bost logicky není vhodné pro dobíjecí baterie, protože těm hluboké vybíjení zkracuje životnost. Již v dohledné době ale budou k zakoupení také návleky Batteroo ReBoost, které jsou právně pro dobíjecí baterie vytvořeny a určeny.

Zjednodušeně se dá říci, že baterie s návlekem Batteroo Boost má ve velmi krátkých výkmitech vyšší napětí, namísto aby je měla konstantně nízké. Spotřebič však výkmity nevnímá a „myslí si“, že pracuje s plně nabitou baterií. V ideálním případě navýší Batteroo Boost výdrž baterie na dvoj až trojnásobek. Více informací můžete nalézt na oficiálních stránkách Batteroo, kde jsou uveřejněny mimo jiné i některé technické nákresy. 

Ve videu níže lze vidět účinnost rukávu Batteroo na příkladu s laserovým ukazovátkem, v němž je vložena použitá baterie. Bez použití tohoto příslušenství je červený bod stěží postřehnutelný. Po vložení rukávu však jeho účinnost stoupne více než 200×. Ukazovátko nyní svítí jako se zcela novou baterií a světelný bod je na zdi jasně viditelný.

Batteroo toho umí více

Příslušenství Batteroo nejenže prodlouží životnost baterie, s jeho použitím se pojí i další výhody.

  1. Zvyšuje výkon baterie – vašemu zařízení poskytnou nejvyšší možný výkon po celou dobu životnosti baterie.
  2. Šetří peníze – využijete plný potenciál baterie, takže dlouho nemusíte kupovat novou.
  3. Oživuje staré baterie – baterie, které byste normálně vyhodili, nyní najdou nové využití.
  4. Prodlužuje životnost baterie – životnost se zvýší hned několikanásobně (životnost může ale i zkrátit, pokud ho instalujete od plně nabité baterie).
  5. Šetří čas – nemusíte vyměňovat baterie a kupovat nové.
  6. Šetří životní prostředí – snižují počet baterií, které každoročně skončí na skládkách.

Batteroo, ochrana životního prostředí

Pro jaké baterie je Batteroo Boost určen?

Batteroo Boost, který je u nás k zakoupení, je určen pro baterie, jež nelze dobít (zinkochloridové i alkalické). Rukáv lze navíc používat pořád dokola, takže když už je jedna baterie zcela prázdná, jednoduše rukáv přeneste na jinou baterii. Tímto způsobem u všech baterií ve své domácnosti docílíte toho, že budou fungovat mnohem déle. A vy tím pádem nebudete muset tak často kupovat nové baterie, čímž se vám počáteční investice vrátí velmi rychle.

Jak poznat, jestli se Batteroo Bost vyplatí?

S pomocí multimetru nebo zkoušečky baterií s paralelně připojeným 50ohm odporem změřte napětí baterie, jež jste vyndali ze zařízení, které právě přestalo pracovat. Pokud bude napětí baterie pod hodnotou 1,0 V, nedává návlek Batteroo Bost příliš smysl. Pokud bude napětí vyšší, pak vám může efektivně pomoci.

Příslušenství je dostupné pro různé typy baterií

V současné době se vyrábí čtyři druhy příslušenství Batteroo prodávané v různých balíčcích. Rukávy jsou tedy dostupné pro většinu baterií typu AAA, AA, C a D. Zakoupit je lze v balíčku po čtyřech, nebo po dvou kusech. Rukávy zároveň nijak dramaticky nemění rozměry baterie, nemusíte se tedy bát, že po použití rukávu již baterie nepůjde vložit do ovladače, kam se předtím snadno vešla. Pokud ale i bez rukávu baterie při vkládání dře, pravděpodobně se s návlekem Batteroo Boost do spotřebiče nevejde.

Batteroo AAABatteroo AABatteroo D

Dostupnost Batteroo rukávů

Rukávy Batteroo pro nedobíjecí baterie jsou již nyní dostupné v našem e-shopu. Vzhledem k financím, které vám ušetří za nové baterie, je jejich cena velmi přijatelná.

Rukávy Batteroo jsou neobvyklým příslušenstvím, které skutečně funguje. Některým bateriím prodlouží život 2× a některým až 3×. To nejsou vůbec špatné hodnoty. Cena přitom není nijak vysoká.

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací