Klony osídlily Beyond Good and Evil 2 (NOVINKY)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Po půl roce se opět ohlásili tvůrci Beyond Good and Evil 2 s novinkami ze světa vesmírných pirátů. Sice nás neoblažili žádným gameplayem a Ubisoft už zmařil naděje, že by se očekávaný titul mohl objevit na jejich prezentaci v rámci E3, ale stejně si zaslouží naši pozornost. Autoři se vrhli do poodhalování detailů o původu druhů obývajících Systém 3 a dalších klíčových prvků. Více v naší novince.

Novinky • Preview • 

Beyond Good and Evil 2; screenshot: Uma a Pey'J

Beyond Good and Evil 2 (hra) | Beyond Good and Evil (IP)

Akční adventura Beyond Good and Evil 2 je součást herní série Beyond Good and Evil. Titul vyvíjí studio Ubisoft Montpellier a vydává společnost Ubisoft. Datum vydání ani platformy nejsou aktuálně známé, lze očekávat vydání na PC, PS5 a Xbox Series X. Hra by měla obsahovat multiplayer, informace o české lokalizaci momentálně nemáme. | Homepage

Beyond Good and Evil 2 – Novinky

 1. (7. 6. 2019) Na Beyond Good and Evil 2 se pracuje ve velkém
 2. (17. 12. 2018) Klony v Beyond Good and Evil 2
 3. (13. 6. 2018) Jade jako nemesis v Beyond Good and Evil 2?
 4. (14. 5. 2018) Nejasná budoucnost vesmíru
 5. HW nároky pro Beyond Good and Evil 2 PC

Na Beyond Good and Evil 2 se pracuje ve velkém

• Novinka: 7. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Milovníci komplexních vesmírných světů a ujetého humoru dostali 5. června od Ubisoftu dárek – pátý díl občasníkového seriálu Space Monkey Report. Jestli patříte k fanouškům Beyond Good and Evil 2, tak jste již v příslušném programu dávno registrovaní, ostatním připomeňme, že tento formát tvůrci zvolili, aby mohli pravidelně informovat  příznivce o svém ambiciózním projektu. O tom, že je o vesmírné piráty ve světě zájem, svědčí už přes 600 tisíc fanoušků, kteří se také mohou podílet na obsahu přímo ve hře, o čemž jsme vás informovali po loňské E3 (letos se tam BGE2 s největší pravděpodobností bohužel neobjeví).

Beyond Good and Evil 2: Space Monkey Report #5 - Ubisoft [NA]

Pokud toužíte zhlédnout celý záznam asi půlhodinového programu, v němž tvůrci Beyond Good and Evil 2 odkrývají spoustu malých detailů, směle pouštějte přiložené video.

Ubisoft podle všeho nebere nic na lehkou váhu, o čemž svědčí to, že k pěti již nyní intenzivně pracujícím interním studiím francouzského vydavatele (Montpellier, Barcelona, Bordeaux, Sofia, Mainz) se připojují vývojáři z Paříže. Celkově se zde tedy soustředil obrovský počet lidí, aby co nejdříve dotáhli Beyond Good and Evil 2 k dokonalosti. Osobně jsem velmi napnutý, jestli tento projekt vyjde ještě na současnou generaci konzolí, nebo jej vývojáři směřují až k budoucím strojům, což by znamenalo nejbližší datum vydání až v roce 2020, ne-li později. Snad titul nesklouzne do nekonečně připravovaných projektů jako Star Citizen nebo Duke Nukem Forever.

Vyrobte klon podle svého gusta

V dnešním díle Space Monkey Reportu se tvůrci rozvykládali o původu druhů obývajících Systém 3, čímž zároveň naznačili, jaké možnosti se otevřou při tvorbě vlastní postavy. Bytosti žijící ve světě Beyond Good and Evil 2 se totiž samovolně nerozmnožují, ale jsou vyráběny za specifickým účelem přímo v laboratořích továren na klony. V nich se kříží lidská DNA se zvířecí, aby se dosáhlo požadovaných výsledků – u pracovníků v těžkých podmínkách je kladen důraz na sílu (nosorožci), jinde se soustřeďují na obratnost (opice) a podobně.

Beyond Good and Evil 2; screenshot: Kostra opice

Výroba klonů je nákladná, ale všemocné korporaci se levná pracovní síla vždycky hodí.

Těla bytostí tvoří tři základní a tím pádem žádané složky, jež hrají důležitou roli také v samotném titulu (zřejmě je budeme krást, převážet, kšeftovat s nimi a kdoví, co ještě). Jedná se o blíže neučenou a vzácnou komoditu Diva light, vodu na tvorbu tkání a titan tvořící kosterní základ. Každý zdroj se nachází na různých planetách Systému 3, takže důvod k cestování (mimo hlavní příběh) se určitě najde.

Vzpoura proti systému jako základní motivace v Beyond Good and Evil 2

Jednotlivé klony vytvořené ve sterilních laboratořích z dopředu namíchané DNA vypadají úplně stejně a slouží jedinému účelu – práci. Jenže my jsme viděli trailery a gameplaye, kde vše hýří barvami a unikátností, takže kde se stala chyba? Nikde. Hlavní myšlenkou Beyond Good and Evil 2 je totiž vzpoura proti mocipánům, odvázání se ze zavedených struktur a zavrhnutí predestinace, kdy se vytvářejí bytosti jen jako zdroj pracovní síly. Jedním z buřičů bude také vaše postava, stejně jako ostatní vesmírní piráti, k nimž se přidáte. Otrokářská práce v nebezpečných podmínkách asi nevoní nikomu, takže rebelujících hybridů potkáme zřejmě dost.

Beyond Good and Evil 2; screenshot: Naraka Beyond Good and Evil 2; screenshot: planina

Odvrácená strana měsíce Naraka nepatří mezí výletní destinace. Naopak se jedná o rizikové pracoviště, kde smrt desítek opičích otroků patří k dennímu koloritu.

Tvůrci ukázali jedno z míst, kde pracují klony inteligentních opic – planinu Naraka, kde se sbírá Diva light. Jedná se o velmi nehostinnou krajinu, která je pravidelně zkrápěna obrovskými meteory tvořícími vzácnou surovinu a zároveň zabíjejícími dělníky, takže poptávka po nich roste (evidentně zde nefunguje nic jako lidská práva nebo zákoník práce) a továrny na hybridy nikdy nepřestanou chrlit nové výrobky. Začarovaný kruh možná budeme moci v rámci příběhu prolomit, ale jde jen o mou představu podle přístupných informací. Z dějové složky totiž moc nevíme, tedy mimo hledání tajemného artefaktu, jež je schopný otevřít něco na způsob dimenzionální brány.

Pirátská základna plná tajemství

Každopádně se na pole po meteoritové sprše můžete vplížit a hledat náhradní součástky či části těl mrtvých, popř. zachránit některé zraněné přeživší a rekrutovat je do své posádky. Způsobů rozšíření osazenstva vašeho vesmírného korábu bude zřejmě víc než dost, a pokud budou všechny podobně zajímavé jako dnes prezentovaný spasitelský výlet do nebezpečné zóny, máme se nač těšit. V případě, že nebudete mít o nové rekruty zájem, můžete je dostat do formy a poslat je do Edenu, tajné pirátské základny, kde je ponecháte svému osudu (nebo možná sprostě prodáte do dalšího otrockého poddanství?).

Beyond Good and Evil 2; screenshot: mrtvola

Místo smrti v hrozivých podmínkách by si snad každý vybral raději pirátskou cestu života.

Uvnitř pirátského přístaviště Eden se nachází také mystický oltář, jejž obývá bytost zvaná Primera, která každého nového potencionálního rabiáta zasvětí do jeho korzárského údělu. Ve své podstatě se jedná o umělou inteligenci žijící vlastním životem a sdružující všechny informace o planetárním Systému 3, takže si troufnu tvrdit, že v příběhu bude mít hodně důležitou pozici. Některé mise se budou točit kolem sběru informací o světě, v němž žijete, pomocí M disků (ano, ty chytré krabičky z původního Beyond Good and Evil), jejich naskenováním a následným sdílením s touto umělou inteligencí. Díky tomu se propátráte k různým záhadám, jež budou jen čekat na své vyřešení s lákavou odměnou na konci.

Vlastní tvorba komunity stále obohacuje Beyond Good and Evil 2

Na konci streamu vývojáři upozornili, že spolupráce s portálem hitrecord.org stále pokračuje a v příštích týdnech dokonce nabídne nové výzvy, jak dostat své grafické či hudební výtvory přímo do hry. Několik uměleckých děl komunity se již do titulu dostalo a další čekají na své slavnostní odhalení. Kdy si amatérští autoři své kousky prohlédnou přímo ve hře, je však nadále zahaleno mlhou nejasností, protože ani v pátém streamu Ubisoft neprozradil, ba ani nenaznačil datum vydání Beyond good and Evil 2. Musíme být zkrátka trpěliví a čekat.

• Zdroje: YouTubeKlony v Beyond Good and Evil 2

• Novinka: 17. 12. 2018 • Autor: Jakub Němec

Když se v průběhu prezentace Beyond Good and Evil 2 na E3 objevila na obrazovce Jade, všem se zatajil dech. Fotografka z původního dílu má totiž temnou minulost, o níž jsme doteď věděli pouhé náznaky. Sličná bojovnice ve svých mladých letech lovila piráty, mezi něž budete patřit také vy. Jak se ale takový vesmírný pirát pozná? Prostě. Vzbouří se proti svému osudu. V Systému 3 se totiž vše řídí predestinací určenou vaším genetickým kódem. Většina obyvatel planet tamější sluneční soustavy jsou klony s dispozicemi pro důležitá povolání. Pokud se ovšem výtvory vzepřou a opustí svou stanovenou pozici, stanou se vyvrheli a také vesmírnými piráty.

Beyond Good and Evil 2 – rozšíření, co-op, souboje (gameplay)

Z dostupných záběrů si již pomalu můžeme udělat obrázek o tom, jak monumentální by mohlo Beyond Good and Evil 2 být. Snad se vše vydaří a my se v dohledné době dočkáme plné hry.

Možná se zarazíte nad tím, jak mohou tvůrci z Ubisoftu slibovat svobodu v tvorbě charakteru, když budou všechny odvozeny od klinických klonů. Jednoduše budete mít předdefinovanou rasu, ale jak si svou postavu dotvoříte, bude čistě na vaší fantazii. O dovednostech jsme se zatím nic nedozvěděli, ale vizáž půjde upravit pomocí různorodého oblečení, tetování, ozdob a technických augmentací, jež doladí ráz vašeho avatara. Nemělo by se tak stát, že byste potkali svého dvojníka na ulici. Svoboda ve vyjadřování estetického cítění se projeví také při navrhování týmových stíhaček a dalších plavidel, včetně mateřské lodi.

Kapitán zodpovídá za celou posádku

Oficiální stream měl ovšem mimo příběhového pozadí titulu mnohem větší lákadlo. Tím byl oficiální pre-alfa gameplay, jenž naznačil, co bude náplní jednotlivých misí v Beyond Good and Evil 2 a jaké činnosti budeme moci provádět v obrovském světě, který by měl fungovat v reálném čase bez jediné načítací obrazovky i během kooperace s kamarády. Na příběhy a záhady místní sluneční soustavy budete narážet náhodně průzkumem lokací (pokud vás za úkolem někdo účelně nepošle). Stará kanalizace může být vstupem do Ganéšina chrámu, v němž se provádí pokusy na klonech. Jinde objevíte starobylou malbu na zdi odkazující k bráně Moksha, jež je hlavním motivem příběhu.

Beyond Good and Evil 2; screenshot: klony Beyond Good and Evil 2; screenshot: ganesha

Obrázek 1: Druhová diverzita a velký počet úprav dovolí vytvořit unikátní charakter každému hráči na míru. Obrázek 2: Prozatím je nám v rámci materiálů k Beyond Good and Evil 2 prezentováno pouze město Ganesha City, ale místní sluneční soustava má být opravdu rozlehlá s mnoha místy k prozkoumání. Jsme opravdu zvědaví, jak se s tím vývojáři poperou.

Během svého potulování narazíte na spoustu unikátních NPC charakterů a při vhodné konstelaci je můžete naverbovat do své posádky (třeba tím, že je zachráníte před jistou smrtí). Vaší snahou totiž bude sestavit kompaktní skupinu, která se nepodvolí stresovým situacím a i v nejtěžších chvílích bude táhnout za jeden provaz. Adepty do vaší posádky poznáte jednoduše – naskenujete si jejich vlastnosti hypermoderním dalekohledem, jenž vám naznačí, jaká pozice by mohla být pro daného tvora tou nejlepší.

Boj v Beyond Good and Evil 2 na všech frontách

Špionské kukátko má však další užitečné funkce. Před bojem se lze připlížit k nepříteli a zjistit jeho silné i slabé stránky a připravit se tak na boj. Potyčky se povedou v klasickém duchu. Na větší dálku využijete palné zbraně s různými vylepšeními, jejichž vlastnosti se dají nabalovat na sebe (namočit soupeře a zpražit jej elektrickým výbojem by tak nemusel být problém, podobně jako v Divinity: Original Sin II). Dovednosti postavy a jejích chladných zbraní se využijí také při kontaktních soubojích. Zamrazení či zpomalení oponenta vám poskytne dostatečnou výhodu, abyste jej poslali k zemi.

Vzdušné bitvy se povedou v arkádovém duchu v menších létajících strojích či s jetpackem na zádech, ale dostane se také na střety vesmírných křižníků v monumentálních bitvách jako ze sci-fi velkofilmů. Je zarážející, jak se autorům veškerý dosud jmenovaný obsah podařilo nacpat pod jednu hru. Na velké sandboxy jsme si již zvykli, stačí se podívat měsíc zpátky a máme zde plejádu hvězd – Red Dead Redemtpion 2, Just Cause 4, Assassin’s Creed: Odyssey a další, ale v Beyond Good and Evil 2 se můžete pohybovat po povrchu planety a během pár chvil reálného času jste na oběžné dráze a nepřijde vám na tom nic divného.

Beyond Good and Evil 2; screenshot: Jade

Úloha Jade, ústřední postavy původního Beyond Good and Evil, je pro nás zatím stále velkou neznámou.

Projekt Michela Ancela zkrátka vypadá velmi nadějně, a proto jej pro vás nadále budeme sledovat. Další záběry na sebe zřejmě nedají dlouho čekat, protože s postoupením do alfa verze se bude chtít Ubisoft určitě pochválit. Snad se brzy dočkáme oznámení data vydání, abychom nemuseli tápat v nejistotě. Zatímco my budeme hlídat novinky o titulu, vy můžete zabrousit na portál Hitrecord a pochlubit se zde se svými uměleckými dílky hudebního či výtvarného charakteru. Možná se dostanou do samotné hry, některé z nich jsou již nyní k vidění v dostupném gameplayi.Jade jako nemesis v Beyond Good and Evil 2?

• Novinka: 13. 6. 2018 • Autor: Jakub Němec

Show Ubisoftu na E3 2018 se sice rozjížděla pomalu, ale hned druhý projekt zvedl diváky z křesel. Dlouho vyvíjený titul inovátora akčních adventur Michela Ancela konečně poodhalil roušku tajemství okolo děje. Už z dřívějška jsme věděli, že se v Beyond Good and Evil 2 staneme členem rozsáhlé posádky vesmírných korzárů, v níž bude mít každý své místo. Nový CGI filmeček nás seznámil se slabostí pilota Noxe k alkoholu, s vedoucí zdravotnicí Umou vyznávající tradiční indickou kulturu, s bojovnicí Shani kroužící v okolí vesmírné lodi, s nezapomenutelným charakterem prvního dílu jménem Pey’j (ano, je to mluvící vepřoid), který na vašem plavidle slouží jako kuchař a s mnoha dalšími. 

Beyond Good and Evil 2; screenshot: Jade Beyond Good and Evil 2; screenshot Shani Beyond Good and Evil 2; screenshot: Uma

Obrázek 1: Jade se vrátila do Beyond Good and Evil 2. Jaká všek bude její role v příběhu? Obrázek 2: Videomateriály slibují nadstandardní grafiku. Doufejme, že se udrží až do finálního produktu. Obrázek 3: Postavy v Beyond Good and Evil 2 nebudou pouze bezejmenné charaktery bez vlastní osobnosti.

Každá postava z vaší družiny by měla mít unikátní osobnost a bude jinak reagovat na události, s nimiž se střetnete během své pouti vesmírnou prázdnotou sami nebo v kooperaci s kamarády. Hlavním motorem života v otevřeném světě bude hledání tajemných artefaktů, souboje s jinými posádkami a především přežívání nájezdů soupeřících pirátů. A právě tady připravil Ubisoft pro fanoušky Beyond Good and Evil 2 obrovský šok – bývalá členka vaší posádky Jade se stala obávanou lovkyní pirátů (což jste také vy) a její pověst ji předchází na míle daleko. Jsme nesmírně zvědaví, kam bude odhalování příběhu směřovat. Mějte totiž na paměti to, že Beyond Good and Evil 2 je prequel.

Beyond Good and Evil 2; screenshot: Alpha

Proč je Jade v doprovodu vojáků Alpha Section, s nimiž bojovala v prvním díle?

V Beyond Good and Evil 2 volný pohyb bez načítání

Hlavní devizou nejnovějšího počinu Michela Ancela je otevřený svět, v němž se můžete pohybovat, jak chcete. Sluneční soustava, ve které se příběh Beyond Good and Evil 2 odehrává, má být obrovská a každý region by měl nabídnout unikátní prostředí plné záhad. V nejnovějším gameplayi bylo jasně naznačeno, že po lokacích se můžeme pohybovat dle své libosti – po svých, dopravním prostředkem nebo pomocí jetpacku, což se nám hodně líbí. Stejná volnost se projeví během soubojů – do střetů se zapojíte buďto zbaběle z dálky (ostřelováním z letounu), pomocí palných zbraní nebo na férovku, přičemž by zde mohl objevit free flow systém dosahu zbraně jako v Assassin’s Creed: Origins nebo Zaklínači 3.

Pomozte budovat svět Beyond Good and Evil 2

Jedna z nejvýraznějších chvilek prezentace Beyond Good and Evil 2 na E3 2018 patřila herci Josephu Gordonu-Levittovi, jednomu z propagátorů projektu Hitrecord, který začal spolupracovat s výtvarníky Ubisoft Entertainment. V čem spočívá výjimečnost propojení? Každý z vás se může podílet na vyplnění reklamních prostor, holých zdí či celých částí města. Záleží na vašich ambicích a šikovnosti. Svůj grafický či hudební výtvor nahrajete na Hitrecord a designéři jej zařadí do svého univerza. Je otázkou, nakolik chce Michel Ancel zaměstnat komunitu a nakolik tvůrcům došly nápady. V každém případě je to netradiční krok, který by mohl přitáhnout spoustu nadaných hráčů, aby se zapojili do procesu vytváření obrovského světa.

Beyond Good and Evil 2; screenshot: hitrecord

Spolupodílení se na obsahu Beyond Good and Evil 2 je velkým lákadlem pro kreativní hráče.

Prozatím s výčtem novinek končíme, ale sledujte dále náš kanál, protože máme tušení, že se nové informace budou objevovat ve stále větším množství. Prozatím neznáme datum vydání ani zařízení, pro něž je Beyond Good and Evil 2 připravováno. Je totiž možné, že se bude jednat o titul pro budoucí generaci konzolí. Uvidíme, co nám vývojáři v nadcházejících měsících prozradí (a co uteče postranními kanály).Nejasná budoucnost vesmíru

• Novinka: 14. 5. 2018 • Autor: Jakub Němec

Ubisoft 3. května narychlo vyvěsil zprávu o novém Space Monkey Reportu, což pro nás neznamenalo nic jiného, než bedlivě sledovat monitory a viset na rtech vývojářům, aby nám neuniklo nic z toho, co vyřknou. Očekávat se daly velké věci, protože v letních měsících se dá na severní polokouli kromě horka přepokládat záplava novinek o různých hrách ve vývoji díky dvojici velkých výstav – E3 2018 v LA a Gamescom v Kolíně nad Rýnem. A opravdu, stream vývojářů Beyond Good and Evil 2 nás nezklamal a dostali jsme příděl detailů o ději a hratelnosti.

Prvním lákadlem bylo rokování o původu herního světa ve vztahu k matičce Zemi. Chytré mozky naší planety totiž v roce 2040 vynalezly technologii motorů umožňující hledat ve vesmíru pro život příznivé hvězdné soustavy, takže se lidstvo rozhodlo rozpínat. Jenže krásné vyhlídky byly zčeřeny krizí v roce 2063, kterou způsobila umělá inteligence, jež se vzbouřila proti svým tvůrcům. Po částečném vyřešení těchto patálií se v roce 2083 povedlo vytvořit první hybridy lidského a zvířecího genotypu. Od té doby byla kolonizace vesmíru mnohem snazší.

Žádný z vynálezů však nezabránil vyčerpání Země a nucený útěk do zapadlých koutů vesmíru, v nichž jsou vhodné podmínky pro lidi, zvířata i jejich uměle vytvořené křížence. Příběh Beyond Good and Evil sleduje výpravu lodě číslo 3, která nalezne solární systém, v němž se bude odehrávat příběh očekávané novinky. V roce 2225 zde založí první město – Ganesha City, zasvěcené indickému božstvu. V průběhu věků pokračuje osídlování okolních planet směle dál a nakonec její noví obyvatelé pohltí celou soustavu. Michel Ancel zdůrazňuje volný pohyb mezi planetami, kterých však nebudou tisíce, ale v rámci solárního systému pouze několik, ovšem velmi precizně vytvořených (zřejmě se tak nemusíme bát generovaných světů jako v No Man’s Sky).

Beyond Good and Evil 2; chrámy Beyond Good and Evil 2; characters

Obrázek 1: Tvůrci si dali práci vytvořit odlišné planety, jež reflektují zájmy místního obyvatelstva a jejich kulturu. Obrázek 2: S vizáží vašeho avatara si budete moct vyhrát do posledního detailu. Očekáváme hodně obsáhlý editor postav.

Vývoj lidstva dynamicky pokračoval až do roku 2314, kdy byla napadena obrovská loď, jež se objevila v Systému 3. Od té doby se v dané sluneční soustavě děje řada tajemných věcí, které zřejmě budou pohánět hráčskou zvědavost. Objevování planet a jejich záhad by tak mělo být jedním z mechanik titulu. Přes všechny překážky se obyvatelé systému stanou natolik úspěšní, že se na ně zaměří pozornost vesmírných pirátů parazitujících na bohatství třetí soustavy. V roce 2360 tak začíná zlatý věk pirátství, v němž se bude muset zorientovat každý kapitán meziplanetárního korábu.

A právě po těchto událostech se dostáváme k pravému jádru celého díla Michela Ancela. Po roce 2360 se narodí ústřední hrdinka prvního Beyond Good and Evil jménem Jade, o jejímž rodinném původu zhola nic nevíme. Byli její rodiče čestní lidé či záludní piráti? Prequelový díl by nám měl na většinu otázek odpovědět (ale nepochybujeme, že dvakrát tolik záhad otevře). Ať se svou bandou budete brázdit vesmír, řešit problémy svého okolí nebo hledat cestu k Mokshině bráně, budete pozvolna objevovat skryté a zapomenuté informace o neznámém vesmíru. Nakolik se ve vašich činnostech projeví volnost v rozhodování, snad napoví nadcházející materiály z E3.

Beyond Good and Evil 2; Wallpaper: vesmírná stanice Beyond Good and Evil 2; Wallpaper: pouštní planeta Beyond Good and Evil 2; Wallpaper: základna

Obrázek 1: Živo bude nejen na planetách. Ve vesmírném prostoru lze obchodovat, objevovat tajemství a samozřejmě svádět bitvy. Obrázek 2: Tvůrci každým střípkem informací poodhalují oku lahodící lokace. Snad se nedočkáme downgradu. Obrázek 3: Beyond Good and Evil 2 by měl hýřit velkým množstvím osobitých postav. Některé budou spolupracovat, jiné vám samozřejmě půjdou po krku.

Souboje dynamického střihu

Už nyní se však vývojáři rozhodli poodhalit roušku tajemství ze soubojového systému. Jisté tedy je, že si vytvoříte vůdce banditů dle obrazu svého – bude člověkem, zvířetem, hybridem? Se svým do detailu vypiplaným avatarem budete mávat různorodými zbraněmi a porovnávat svou sílu nejen s NPC postavami, ale také s dalšími hráči ve světě. Bude totiž pouze na vás, zda se rozhodnete prožít dobrodružství Beyond Good and Evil 2 v singleplayeru, kooperaci nebo jako MMORPG. Jsem velmi zvědav, jak se povede autorům skloubit hratelnost těchto tří režimů pod jeden engine. 

Prozatím jsme dostali krátkou ochutnávku možností šarvátek. Práce grafiků s reálnými pohyby lidí mají být implementovány do akrobatických schopností vaší postavy, kde by se měla přizpůsobit její konstituci. Zatím nevíme, jakým způsobem se budou bitky odehrávat, ale vzhledem k popularitě soubojového systému Zaklínače či Assassin’s Creed: Origins tuším spíše cestu tímto směrem. Na soupeře můžete také zaútočit svou vesmírnou lodí včetně jejích přídavných modulů. A navíc vše kombinovat. Vývojáři se rozpovídali o možnosti kdykoliv utéct ze souboje pomocí jetpacku, naskočit na svou loď a najít si vhodnější chvilku, kdy pokračovat v osekávání nepřátel a překvapivě vyskočit z lodi přímo nad jejich hlavami.

Možná jste nabyli pocitu, že informací o nejnovější hře Michela Ancela se dá na internetu najít obrovské množství, ale to byste byli daleko od pravdy. Vývojáři s potutelným úsměvem vypouští střípky ze svého díla, aby namlsali nadšence, kteří se nemohou dočkat jejich části konference na E3. Tam se zřejmě ukáže naplno potenciál titulu, na němž již pracuje přes 120 zaměstnanců Ubisoftu a postupně se přidávají další. Snad se v červnu konečně dozvíme, kdy jejich práce skončí a my se tak budeme moci začít prohánět v Soustavě 3 v honbě za tajemnými artefakty.

Beyond Good and Evil 2; Wallpaper: exploze

Autoři se pokusili vytvořit živoucí systém, takže narazíme na města, důlní základny, ale také pusté lokace bez známek života.

HW nároky pro Beyond Good and Evil 2 PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
HDD bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Související články

Hodnocení metacritic


Obsah preview Beyond Good and Evil 2

 1. Beyond Good and Evil 2 bude bez zelenooké Jade
 2. Z bahna společnosti na špici pirátského řemesla
 3. Beyond Good and Evil 2: k prosperitě díky hybridům
 4. Uplácejte si postavu jako z nejdivočejších snů
 5. Tentokrát nabývají Beyond Good and Evil 2 vaši společníci velkého významu
 6. HW nároky pro Beyond Good and Evil 2 PC

Beyond Good and Evil 2 bude bez zelenooké Jade

(25. 7. 2017) Beyond Good and Evil 2 je prequel odehrávající se několik generací před prvním dílem. Vzhledem k časovému posunu směrem dozadu se tak určitě nesetkáme se svými oblíbenci jako investigativní novinářkou Jade a jejím prasečím kámošem Pey’jem. To nicméně neznamená, že nebude dost možností najít si favority nové. Ostatně i z traileru je jasné, že společnost budeme mít přepestrou.

Hra Beyond good and Evil 2 je koncipována jako multiplayer (co-op), ale zahrajete si i sólo. Ať tak či tak, v každém případě se budete účastnit sdíleného vesmíru, kde některé události ovlivňují všechny hráče současně. To se bude týkat i jednotlivých planet, které si žijí takříkajíc vlastním životem. Kolonie na nich se mohou v průběhu času rozrůstat, ale i úplně zaniknout, ať už vinou přírodní katastrofy nebo ozbrojeného konfliktu. Dobrou zprávou je, že cestování by mělo probíhat bez zdlouhavého nahrávání z interiéru do vesmíru a zpět.

Z bahna společnosti na špici pirátského řemesla

Co se samotného příběhu týče, odehrává se konkrétně ve 24. století v Systému 3, centru meziplanetárního obchodu a kolonizace na Mléčné dráze. Soukromé společnosti zde bojují o suroviny a moc – jak jinak. Do tohoto světa se vyloupnete jako vesmírný pirát a prvotřídní looser ze samého konce sociálního žebříčku.

Beyond Good and Evil 2: k prosperitě díky hybridům

Lidé zde již dávno stvořili hybridy (křížence člověka a téměř jakéhokoli zvířete) určené pro otrockou práci a ne vždy bezpečnou kolonizaci nových planet. Ti si na ně s sebou ovšem přinášejí i vlastní kulturu a náboženská přesvědčení. Zatím to vypadá, že omezení budou v Beyond Good and Evil 2 minimální, soudě podle „žralokočlověka“ z úvodního traileru. Kdo ví, třeba nakonec narazíme na planetu XY osazenou přímořskou komunitou intelektuálně zdatných „škebloidů“.

Beyond Good and Evil 2; Wallpaper: Knox má hlad

Přisprostlý týpek Knox si na dentální hygienu moc nepotrpí.

Uplácejte si postavu jako z nejdivočejších snů

Tvorba postavy tak bude rozhodně někde jinde než klasický stereotyp běloch/černoch/asiat/muž/žena. Pánu bohu za to dík. Jakožto pirát celkem logicky nebudete chtít chodit všude po svých… Doprava je v Beyond Good and Evil 2 řešena poměrně rozmanitě: jetpacky a nejrůznějšími druhy vznášedel počínaje, obřími vesmírnými koráby konče. K těm se ale samosebou dopracujete až časem. Výjimkou bude mateřská loď (jakožto základna), která bude mít k dispozici i menší plavidlo právě pro vás.

Beyond Good and Evil 2; Populace Beyond Good and Evil 2

Tvorba postavy bude tentokrát všechno jen ne nuda.

Tentokrát nabývají Beyond Good and Evil 2 vaši společníci velkého významu

Zajímavostí Beyond Good and Evil 2 je to, že posádka, kterou postupem hry porůznu naverbujete, nebude jen do počtu (nebo na rozšíření soukromého zvěřince), má mít vliv též na statistiky lodi. Chová se tak jako jakési vybavení typu zbraní (o které samozřejmě také nebudete ochuzeni). Zní to sice skvěle, ale jen do momentu, než se trochu zamyslíme nad důsledky. Představte si koráb plný pošahanců, kteří vám sice zdokonalí plavidlo, ale jinak jsou otravní až běda. Sami dáváme přednost polomrzácké lodi s interesantní posádkou před megaplavidlem plným neslaných nemastných zoufalců. Snad se tedy najde rozumné řešení, buď v nijak zásadních bonusech plavidla, nebo v nedostatku zájemců o vaši společnost.

Beyond Good and Evil 2; vesmírný bitevník Beyond Good and Evil 2; výstavba lodě

Obrázek 1: Mateřská loď jako základna vaší pirátské party. Obrázek 2: Vznášedel bude ve hře celá řada.

Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací