IPL epilátor Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Redakce

V domácí recenzi jsme pro vás tentokrát otestovali IPL epilátor Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL, který se hodí na epilaci celého těla včetně obličeje. Je vybaven unikátní technologií SensoAdapt, díky níž se přizpůsobí odstínu vaší pokožky a IPL epilaci tak provádí s maximální šetrností. Jak se tento IPL epilátor používá a jaký na nás udělal dojem? Přečtěte si více. 

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze

IPL epilátor Braun Silk-expert Pro PL5347 | OBSAH

 1. První dojmy z Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL
 2. Než se začne Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL používat
 3. Vše připraveno, jdeme na to!
 4. Jak ovládáte epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL během epilace?
 5. Jaké výsledky můžete očekávat?
 6. Celkové hodnocení

První dojmy z Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Krabice je velice elegantní, kompaktní a úhledná. Boxík, ve kterém je samotný epilátor uložený s veškerým jeho příslušenstvím, má nádhernou barvu a velmi luxusní minimalistický vzhled. Je to vlastně menší kufřík, taková větší šperkovnice, kterou si můžete hrdě vystavit v ložnici nebo v koupelně. Vyzdvihnout musím úložný sáček, ve kterém se skrývá samotný epilátor, vše je skvěle zakryté, čisté a pohromadě.

Co obsahuje krabice s epilátorem Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

V balení najdete vše, co je potřeba k použití. Konkrétně:

 • Braun Silk-expert Pro 5 IPL
 • Pevný napájecí kabel
 • Dva menší nástavce
 • Jeden větší nástavec
 • Žiletku a čepel
 • Uživatelskou příručku
 • Napájecí kabel
 • Návod k použití

Tělo epilátoru Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Tvar IPL epilátoru je ergonomický a kompaktní. Skvěle padne do jedné ruky, s délkou 18 cm není vůbec problém prsty ovládat tlačítka na epilátoru, a to i když máte malé ruce. Tlačítko pro blesk je velké a lze jej snadno stisknout palcem i prsty. Hmotnost epilátoru je 285 g, je lehký, ale velmi pevný.

Braun Silk-expert epilátor má čisté linie, jemné křivky a zlaté akcenty, působí kvalitním, elegantním, luxusním dojmem – přesně tak, jak od značky Braun očekáváte. Dokonce i cca 2 metry dlouhý napájecí kabel vypadá prémiově. Braun Silk-expert Pro 5 funguje pouze po zapojení do elektrické zásuvky, napájí se tedy přímo z elektrické sítě. Nemusíte se proto obávat, že budete mít vybito, nebo že se vám přístroj vypne uprostřed epilování.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze
IPL epilátor Braun potěší elegantním, a zároveň ergonomickým designem.

Nástavce epilátoru Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Zlatý standardní nástavec na tělo měří 1 × 3 cm, takže celková plocha blesku je 3 cm2. Jde o víceúčelový nástavec pro nohy, tělo, podpaží a linii bikin. Široký nástavec využijete na větší partie těla, jakými jsou stehna či lýtka. Menší a přesnější nástavce jsou speciálně navrženy pro menší a citlivější partie, jako například linie bikin, a pro některé dámy jsou vhodné i na obličej – pro pány jakbysmet! Nasazování nástavců může být zpočátku trochu nepohodlné, ale zvyknete si.

Než začnete Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL používat

Než jsem s IPL epilátorem začala, bylo nutné přečíst si uživatelskou příručku a provést test citlivosti pokožky. Příručka je velmi dobře psaná, snadno se čte a není dlouhá. Najdete zde tabulku bezpečného odstínu pleti a barvy vlasů, schéma samotného zařízení IPL, stručné vysvětlení toho, jak IPL funguje, kontraindikace a varování, popisy jak jej používat, informace o vašem testu kůže, plánu ošetření, čištění a skladování. Dozvíte se také možné vedlejší účinky, pokyny pro opalování i používání v těhotenství, které musíte dodržovat, abyste udrželi svou pokožku v bezpečí a předešli vedlejším účinkům!

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze
Epilace s tímto IPL epilátorem je snadná a bezbolestná.

Vše připraveno, jdeme na to!

Doporučuji postupovat dle následujících kroků.

 • Před ošetřením – a to každým – se oholte.
 • Pro ovládání a začátek epilace slouží především hlavní bílé velké spouštěcí tlačítko, které je perfektní na velmi pohodlné ovládání, a to i když se holíte na méně dostupných místech a musíte s rukou a prsty trochu čarovat. Začnete tak, že je stisknete a po rozsvícení bílého světla uslyšíte zvuk ventilátoru.
 • Poté umístíte epilátor naplocho na kůži; snažte se jej držet kolmo pod úhlem 90 stupňů a stiskněte tlačítko blesku.
 • Posuňte se na další místo na vašem těle a zopakujte, vyhněte se přitom místům, která jste již epilovali.
 • Tak postupně epilujete celou oblast, kterou potřebujete mít bez chloupků.
   

i

Co je u tohoto epilátoru velmi přínosné, jsou režimy epilování, lépe řečeno způsoby pohybu.

Co je pulzní režim?

Nastavení PULSE poskytne přímou kontrolu nad každým světelným impulsem, přičemž zařízení vytvoří jediný impuls při každém stisknutí aktivačního tlačítka. V zásadě platí, že pokaždé, když stisknete tlačítko, bude do ošetřované oblasti vyslán puls světla. S pulzním režimem máte nad vším plnou kontrolu.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze
Nástavce pro epilaci každé části těla.

Novinka: režim „klouzání“

Přepnutím do režimu GLIDE bude toto skvělé zařízení automaticky generovat světelný puls v pravidelných intervalech v okamžicích, když budete epilátorem pohybovat po ošetřované oblasti. Díky tomu můžete nepřetržité ošetřovat bez nutnosti pokaždé ručně aktivovat pulz tlačítkem. Jednoduše pohybujte zařízením po pokožce plynulými pohyby a režim „klouzání“ se postará o produkci všech světelných pulzů, které potřebujete.

Kdy zvolit pulzní vs. klouzavý režim?

Klíčem k pochopení, který režim je nejlepší, je tato otázka: potřebujete přesnost nebo rychlost? Pro bodové ošetření, větší přesnost a maximální kontrolu se doporučuje použití pulzního režimu. Ten umožňuje snadné ošetření menších oblastí na těle, jako je podpaží, brada, tváře a rty, stejně jako citlivější místa, jako je oblast bikin. Pro přesnost na malých plochách je tedy tím správným režim PULSE. Pro ošetření nohou, paží nebo jiných větších oblastí byste měli přepnout do režimu „klouzání“, aby bylo ošetření rychlejší a jednodušší. Většina uživatelů zaznamená konzistentnější výsledky za kratší dobu na velkých ošetřovaných plochách právě při použití této metody. Pro rychlost na větších plochách je režim GLIDE přesně to, co budete chtít.

Jak ovládáte epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL během epilace?

Na epilátoru se nachází menší tlačítko se znaky +/-, jde o navolení provozního režimu opakovaným stisknutím ve třech stupních intenzity: standardní, jemný, extra jemný. K čemu nám vlastně tyto režimy slouží? Jednoduše řečeno, pro rychlost a intenzitu epilace. Zvláště na citlivých místech, jakými jsou podpaží nebo oblast bikin, oceníte jemný režim, zejména pokud máte nižší práh bolesti.

Vše je dobře vidět díky světelné indikaci:

 • 1 světlo znamená extra jemný režim, tedy nejnižší úroveň intenzity,
 • 2 světla indikují jemný režim,
 • 3 světla jsou pro standardní režim.
Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze
K uložení epilátoru slouží praktické pouzdro.

Režim funkce SensoAdapt™ epilátoru Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Po stranách IPL jsou další diody, řada světýlek od 1 do 10, díky kterým víte, jakou má pulzní světlo intenzitu. Tyto diody detekují barvu vaší kůže a zachytí i ty nejmenší rozdíly odstínů. Ke snímání dochází až 80× za sekundu a automaticky se tak optimalizuje výkon každého záblesku. Mluvíme tedy o jednom z nejvýkonnějších zařízení pro domácí epilaci.

A co je naprosto skvělé, tuto intenzitu nemusíte korigovat, vše probíhá automaticky pomocí snímače odstínu pokožky Skin Pro 2.0 SensoAdapt™ s UV filtrem. Rychlost záblesků je velmi vysoká, zhruba každých 0,6 až 1,2 sekundy, přizpůsobuje se tedy mnohokrát za sekundu v každém jednom záblesku různým částem těla a automaticky upravuje intenzitu světla podle odlišného odstínu pokožky. Vaše pleť projde touto kontrolou před každým zábleskem a pokud by hrozilo nebezpečí poškození pokožky kvůli odlišnému tónu pleti, IPL nevyšle záblesky.

Obava ze špatně zvoleného stupně tak není na místě, proto je tento epilátor nejbezpečnější na trhu. Tato chytrá technologie vám umožní nepřemýšlet nad tím, jakou úroveň intenzity zvolit. Stačí zapojit a začít přepínat.

Jak účinkuje pulzní světlo na kůži

Pulzní světlo působí na kožní barvivo melanin tak, že barvivo světlo absorbuje a to vede k vypadávání vlasů a chloupků. Po skončení odpojíte epilátor Braun Silk-expert Pro 5 ze sítě, sám se vypne.

Jaká je životnost lampy u epilátoru Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Pro zařízení IPL je to 400 000 záblesků! Když tedy vezmeme v potaz standardní nástavec s okénkem blesku 3 cm2 a doporučený režim 12 ošetření během prvních 3 měsíců, poté následuje 12 ošetření ročně, vyjde nám z toho číslo 132 ošetření na oblast těla za 10 let.

Co vaše oči? Nedojde k poškození?

Také jsem měla obavy… Při epilaci držíte nástavec, ze kterého vychází záblesk, v jedné rovině s pokožkou. Pokud tomu tak není, nebude epilátor blikat. Co to znamená? Že jej nemůžete zapnout a omylem namířit do otevřeného prostoru nebo spustit kdekoli v blízkosti vašich očí.

Pocity z epilace

Zpočátku se můžete obávat epilátor zapnout, natož pak přiložit si jej na kůži a nechat na ni mířit záblesky. Ale ve skutečnosti je to lepší a bezpečnější než samotná žiletka. Zaslechnete vrčení ventilátoru, který ochlazuje. A s každým zábleskem uslyšíte také zapraskání. Záblesky jsou neškodné pro vaše oči. Na kůži ucítíte pouze menší zahřátí a jakési drobné štípání nebo mravenčení. Po epilaci můžete mít zarudlou kůži, což je normální stav, který zmizí do 24 hodin. Vyhněte se také sauně, vířivce, parfémovaným krémům a peelingu. A pozor na opalování!

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL recenze
Epilátor se hodí na různé části těla.

Jaké výsledky můžete očekávat?

Po 2 aplikacích si všimnete pomalejšího růstu chloupků. Po 4 aplikacích budete mít hladká místa bez chloupků. Jakmile budete mít hladká místa všude, epilujete dle potřeby, jednou za měsíc a s odstupem času 1× za dva měsíce. Bez chloupků vydržíte až 6 měsíců. Co se týče samotného času jedné epilace, celé tělo je hotové za necelých 9 minut, nohy mi trvaly 4 minuty.

Závěr z používání Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL epilátoru

Braun Silk-expert Pro 5 je jedním z nejrychlejších a nejpřímějších vysoce výkonných domácích IPL, které jsem testovala. Je bezpečný pro světlou až tmavou pleť a automaticky přizpůsobí každý záblesk vašemu tónu. Napájení ze sítě, vynikající kvalita, kompaktní, lehký a rychlý pro obličej, malé i velké plochy. A vše hotovo za pár minut! Skutečně funguje a to je hlavní. Je to pro mě skvělý a efektivní způsob, jak se zbavit chloupků na dlouhou dobu, což ocením zvláště v letním období nebo na delších cestách. Kdo nerad tráví dlouhý čas v koupelně a každý druhý den holením, zcela jistě IPL epilátor ocení. Navíc tento druh epilování vůbec nebolí.

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL

Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL

IPL epilátory

IPL epilátor nové generace vhodný na obličej i všechny části těla. Disponuje unikátní technologií pro ještě vyšší ochranu pokožky, snižuje růst chloupků a je naprosto bezpečný. Vybírat můžete z deseti úrovní intenzity a tří režimů ošetření pokožky. Potěší také ergonomickým designem a snadným ovládáním. 

Rozlučte se s každodenním holení a užívejte si dokonale hladkou pokožku pod dobu až několika měsíců!

Klady

 • Schopnost automaticky rozpoznat barvu pokožky.
 • Neohrozí vaši pokožku, je bezpečný.
 • Rychlost přístroje.
 • Bez bolesti.
 • Různé velikosti hlavic pro různé plochy vašeho těla.
 • Design.
 • Síťové napájení, bez obav, že se epilátor vybije během holení.
 • Klouzavý pohyb při epilování.

Zápory

 • Najít svou techniku a rytmus chce trochu cviku.
 • Vysoká cena.
 • Nehodí se na silně blond, zrzavé, šedé nebo bílé chloupky (to platí pro všechny IPL epilátory)

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací