VIP LENOVO boost VIP LENOVO boost

Novinky pro chytrou domácnost od Amazonu a Google

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Pojem chytrá domácnost se v posledních letech skloňuje stále častěji, málokdo však přesně dokáže charakterizovat, co všechno vlastně znamená a zahrnuje. My se v našem článku zaměříme na zařízení, která pochází od společností Amazon nebo Google. Jejich společným jmenovatelem je otevřený komunikační standard a hlasové ovládání.

Novinky pro chytrou domácnost od Amazonu a Google – OBSAH

  1. Co umí chytrá domácnost?
  2. Chytré reproduktory od Amazonu
  3. Nest Mini – chytrý reproduktor od Google
  4. Chytré hračky od Amazonu

Co umí chytrá domácnost?

Definovat přesněji chytrou domácnost je poměrně složité, jelikož zahrnuje velmi široké množství zařízení a také funkcí. Lze konstatovat, že chytrá domácnost je takový prostor, který vám bude v různých směrech usnadňovat bydlení v domě či bytě.

A co vše může být chytré? Prakticky cokoli. To, že je domácnost chytrá, zjednodušeně řečeno znamená, že ji můžete ovládat vzdáleně prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu. A také to, že jednotlivá zařízení mohou fungovat v závislosti na informacích z jiných zařízení.

Chytrá domácnost
Postavte si chytrou domácnost a následně ji ovládejte pomocí hlasových příkazů.

Vezmeme-li si jako příklad modelovou situaci příjezdu domů, můžete všechno potřebné obsloužit prostřednictvím mobilu z auta – od otevření garáže přes odemknutí vstupních dveří (mobilem nebo otiskem prstu), rozsvícení světel v domě, úpravu teploty v domě na základě vašeho příjezdu až po napuštění vany, kde bude voda s požadovanou teplotou nachystaná přesně v okamžiku vstupu do domu. Navíc je velká pravděpodobnost, že jednotlivé prvky budou podporovat napojení na chytré hlasové asistenty – Amazon Alexa a Google Assistant, což vám ušetří mnoho práce.

i Jak to vypadá s českou hlasovou podporou? Hlasové ovládání v naší mateřštině by bylo určitě fajn, ale zatím to nevypadá úplně dobře. Zejména v případě Amazon Alexa, která své jazykové mutace šíří po světě opravdu pomalu. Větší šanci na brzké počeštění má rozhodně Google Assistant, protože už dnes nabízí převod českého textu na řeč, a díky diktování českého textu v telefonu získává bázi pro přesné rozpoznávání mluveného slova.

Chytré reproduktory od Amazonu

Jedním z největších taháků poslední doby je Amazon Echo Dot 3. generace. Za cenu jen lehce převyšující tisíc korun získáte svého chytrého domácího asistenta s podporou více než 60 000 různých zařízení. Ta ovládáte prostřednictvím hlasové asistentky Amazon Alexa.

Amazon Echo Dot
Hlasový asistent Amazon Alexa, podporované systémy Android a iOS a samozřejmě nízká pořizovací cena patří mezi klíčové vlastnosti Amazon Echo Dot 3. generace.

Připomeňme, že Amazon Echo Dot je na trhu už od roku 2015 a po celém světě se prodaly milióny kusů. I když se po hardwarové stránce jedná o jednoduché zařízení, po té funkční toho nabízí hodně. Prostřednictvím umělé inteligence Alexa a hlasových příkazů můžete jednoduše přehrávat hudbu, ovládat kompatibilní zařízení chytré domácnosti, telefonovat, číst audioknihy a mnoho dalšího. Echo Dot ve své třetí generaci přináší i vestavěný ukazatel času, protože dle statistik Amazonu je právě otázka na aktuální čas jednou z nejčastějších, na něž Alexa odpovídá. Líbí se nám, že i největší firma na světě naslouchá přání svých zákazníků.

Také si budete moci vychutnat streamovanou hudbu skrze Amazon Music, Spotify, Pandora a dalších podobné služby. Díky vylepšenému reproduktoru o velikosti 1,6" bude zvuk celkově bohatší a hlasitější. Nicméně vzhledem k malé fyzické velikosti nepůjde o žádný velký zvukový zážitek.

Amazon Echo
Amazon Echo 3. generace nabízí pořádnou porci kvalitního zvukového projevu a vždy připravenou asistentku ovládanou hlasovými příkazy.

Pokud je však pro vás zvukový zážitek důležitý, Amazon Echo 3. generace vás jistě zaujme. Tento chytrý reproduktor vybavený 0,8" výškovým a 3" basovým reproduktorem nabízí již velmi dobré parametry pro poslech hudby. I proto je k dispozici podpora funkce multi-room, což znamená, že hudba může hrát z více reproduktorů současně.

Amazon Echo Studio
Amazon Echo Studio umí proskenovat celou místnost a podle umístění předmětů volit různá zvuková nastavení pro co nejlepší zážitek z poslechu.

Úplnou novinkou v nabídce Amazonu je luxusní reproduktor Echo Studio. Řekněme si na rovinu, že to je přímá odpověď na Apple HomePod. Díky zaměření na vysoký zvukový zážitek se uvnitř ukrývá hned pět reproduktorů – 1" výškový, 3× 2" střední a 1× 5,25" basový. Vše je zabaleno do pohledného válce o průměru 175 mm při výšce 206 mm. Pomyslnou třešničkou na dortu je certifikace Dolby Atmos. Jako u ostatních reproduktorů od Amazonu, vítáme maximální důraz na uživatelské soukromí. Přímo na těle zařízení se totiž nachází fyzické tlačítko pro vypnutí mikrofonu.

i Bezdrátová sluchátka Amazon Echo Buds Vychutnejte si prvotřídní zvuk bez rušení pomocí technologie Bose Active Noise Reduction a získejte až 5 hodin nepřetržitého přehrávání hudby na jedno nabití. Díky integrovaným mikrofonům budete mít přístup k Alexe bez použití rukou. Vše, co na Alexe milujete, nyní Amazon implementoval do bezdrátových sluchátek Echo Buds.

Chytré reproduktory od Amazonu

Nest Mini – chytrý reproduktor od Google

Google teprve nedávno představil 2. generaci úspěšného chytrého reproduktoru Nest Mini. Jaké jsou jeho klíčové novinky a co vlastně umí? V první řadě obsahuje vylepšenou službu Google Assistant, která nyní běží přímo v zařízení, a není tedy umístěna v cloudu, což způsobovalo prodlevy. Také Google slibuje výrazně kvalitnější zvukový výstup prostřednictvím 40mm reproduktoru o výkonu 15 W. Pro hlasovou komunikaci jsou připraveny 3 směrové mikrofony, které však lze deaktivovat fyzickým tlačítkem. To je důležitý prvek pro zachování osobního soukromí.

Vzhledem ke specifickému tvaru je dobře, že druhá generace přidává možnost umístění na zeď, aniž by bylo nutné dodatečně pořizovat nějaký držák. Vítáme přítomnost nejnovějších rozhraní v podobě WiFi 5, tedy 802.11b/g/n/ac (2.4 GHz/5 GHz). U Bluetooth je podpora až do verze 5.0, což zajistí stabilnější bezdrátový přenos při nižší energetické náročnosti.

Google Nest Mini 2. generace je dostupný hned ve čtyřech barevných variantách – Charcoal, Chalk, Coral a Sky. Pořizovací cena je překvapivě nízká a pohybuje se kolem 1 500 Kč.

Chytré hračky od Amazonu

V září 2019 však Amazon představil i mnohé další produkty, které svým zaměřením aspirují na stálé místo ve vaší chytré domácnosti, případně se uplatní jako wearables doplněk na vašich každodenních cestách.

Amazon Echo Show 8

Amazon Echo Show 8

Úplná novinka Amazon Echo Show 8 je zajímavým mixem tabletu s reproduktorem. Díky tomu má ambici stát se středobodem chytré domácnosti. Dotykový displej s 8" úhlopříčkou vám naservíruje nejnovější světové novinky, přečtete si zprávy, mrknete na počasí nebo prohlédnete fotografie. Vestavěná kamerka pak umožní videohovory s přáteli. To však není ani zdaleka vše. Za obrazovkou je totiž ukrytý poměrně masivní reproduktor, z nějž si pustíte oblíbenou hudbu. Líbí se nám kombinace dotykového ovládání s hlasovými povely, na které Alexa bleskově reaguje.

Amazon Echo Flex

Amazon Echo Flex

Čistě k hlasovému ovládání chytré domácnosti pak lze využít Amazon Echo Flex, které vypadá jako chytrá elektrická zásuvka. Nezabírá prakticky žádné místo, a přitom bude reagovat na každý váš pokyn. Navíc má v sobě integrováno hned několik čidel, takže bezpečně zaregistruje výstražný zvuk detektorů (kouře, oxidu uhelnatého a dalších).

Amazon Echo Glow

Amazon Echo Glow

A nyní se dostáváme v rámci domácnosti do dětského pokojíčku, kde udělá velkou radost chytrá stolní lampa Amazon Echo Glow. Kromě toho, že si lze navolit libovolnou barvu, nebo dokonce vybrat některý z předvolených režimů, lze barvu měnit i pouhým dotykem. Zajímavostí je, že jeden z režimů svícení reaguje na hrající hudbu. K dispozici je i nabíjecí USB port pro další zařízení a počítá se i s automatickým rozsvícením navázaným na detektor pohybu.

Amazon Echo Frames

Amazon Echo Frames

Další zajímavou lahůdkou jsou chytré brýle Amazon Echo Frames. Brýle jsou osazeny mikrofonem a směrovými reproduktory, díky nimž uslyší Alexu jen uživatel. Brýle jsou bezdrátově propojeny s aplikací v telefonu, způsob a četnost notifikací tedy lze poměrně dobře nastavit. Výhodou je, že do obrouček se dají zasadit v podstatě libovolná dioptrická skla.

Amazon Echo Loop

Amazon Echo Loop

Do wearables lze zařadit i chytrý prsten Amazon Echo Loop. Pochopitelně s integrovanou Alexou. Pokud se blížíte k domovu, stačí jen požádat o rozsvícení světel a o nic jiného se nemusíte starat. Prsten je vyrobený z titanu, má zvýšenou odolnost vůči poškrábání, vodě a chlubí se celodenní výdrží na jedno nabití. Kromě toho chrání vaše soukromí, aktivujete jej až po stisknutí tlačítka.

i Chytrá domácnost na dosah Internet věcí je jedním z největších fenoménů současnosti. Skrz chytré telefony nebo hlasové asistenty můžete z gauče pohodlně ovládat řadu služeb, elektroniky i vybavení domu. Přečtěte si, jak postavit chytrou domácnost.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Je fajn, že chytrá domácnost nabírá na síle a rozhodně tomu svými produkty napomáhají Amazon i Google. U obou najdete v nabídce zajímavé kousky, které jsou vybaveny pohodlným hlasovým ovládáním. Samozřejmě zatím pomocí základní angličtiny, protože podpora češtiny je bohužel ještě v nedohlednu.

4,6 223×
Google Nest Mini 2. generace Charcoal
Hlasový asistent Google Assistant, podporované OS: Android a iOS, pásma WiFi 2,4 GHz a 5 GHz, slouží k ovládání chytré domácnosti a přehrávání hudby, počet mikrofonů na snímání okolního zvuku: 3, Podpora Spotify, aplikace v angličtině.
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GOOGH51
4,6 223×
Google Nest Mini 2. generace Chalk
Hlasový asistent Google Assistant, pásma WiFi 2,4 GHz a 5 GHz, slouží k ovládání chytré domácnosti a přehrávání hudby, počet mikrofonů na snímání okolního zvuku: 3, Podpora Spotify, aplikace v angličtině.
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GOOGH52
Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací