Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

AlzaPlus+ Bazarové zboží

Chytrá váha Niceboy ION Smart Scale White (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Eva Mizerová

Přiznám se, že s mírnými obavami jsem se pustila do testování chytré diagnostické osobní váhy Niceboy ION Smart Scale White. Když jsem si totiž pročetla, co vše je mi tento přístroj schopný sdělit a diagnostikovat, nebyla jsem si zpočátku jistá, zda mám opravdu zájem vědět i takové údaje, jako je podíl tělesného tuku, množství svalové či kostní hmoty nebo index viscerálního tuku. Nakonec jsem však recenzi přijala jako výzvu a rozhodla se zjistit více o svém těle a celkovém zdravotním stavu. Jak váha obstála v mém testování? 

Niceboy ION Smart Scale White

Recenze chytré váhy Niceboy ION Smart Scale White – OBSAH

 1. Uvedení váhy do provozu
 2. Propojení váhy s aplikací Niceboy ION
 3. Schopnosti měření a jednotlivé parametry
 4. Přesnost měření váhy Niceboy ION Smart Scale
 5. Využití pro všechny členy domácnosti
 6. Celkové hodnocení chytré osobní váhy Niceboy ION Smart Scale

Uvedení váhy do provozu

Čistý styl a elegantní design chytré osobní váhy Niceboy mě zaujal na první pohled. Povrch váhy tvoří matné sklo, do kterého je zasazen stříbrný kruh, pomocí kterého probíhá samotné vážení. V ústí kruhu se nachází digitální displej, který zobrazuje navážený údaj, a také je zde viditelný znak Bluetooth signalizující propojení váhy s aplikací v mobilním telefonu.

Po prostudování manuálu v českém jazyce jsem se pustila do zprovoznění váhy. To mi netrvalo ani minutu, stačilo do ní vložit tři AAA baterie a po stažení aplikace Niceboy ION jsem se ihned mohla pustit do vážení a zjišťování všech svých tělesných hodnot i celkové tělesné kondice.

Balení Niceboy ION Smart Scale White
Chytrá osobní váha Niceboy je doplněna o manuál v českém jazyce.

Propojení váhy s aplikací Niceboy ION

Aplikaci Niceboy ION, která je dostupná na Google Play i App Store, jsem si jednoduše a zdarma nainstalovala do svého mobilního telefonu a pomocí Bluetooth jsme propojila váhu s telefonem. K vytvoření osobního profilu je nutné provést základní nastavení včetně zadání jednotlivých hodnot, jako je pohlaví, věk, výška, a cílová hmotnost, podle kterých váha následně vyhodnocuje tělesné parametry. Celkově mi zprovoznění aplikace trvalo pár minut a vítám také možnost nastavení češtiny, což mi v mnohém zjednoduší porozumění jednotlivým parametrům.

Schopnosti měření a jednotlivé parametry

Hned po prvním měření se mi na hlavní stránce ukáže aktuální hmotnost, pod kterou následuje výpis všech aktuálních tělesných parametrů. Pokud se budete vážit pravidelně, můžete pak jednotlivá data porovnávat nebo sledovat grafy, které vám přehledně znázorní růst či pokles jednotlivých hodnot.

Na chytré váze Niceboy ION Smart Scale můžete zjistit informace o 12 tělesných parametrech. Kromě aktuálních hodnot vám aplikace sdělí, zda je naměřená hodnota v pořádku. V případě, že je příliš nízká, nebo naopak vysoká, získáte i doporučení jak postupovat k dosažení ideální hodnoty.

i

Pro co nejpřesnější výsledek měření a zobrazení všech parametrů vstupujte na váhu bosi a vážení provádějte pravidelně, ideálně v ranní době.

Hmotnost

Ke zjištění aktuální hmotnosti vám postačí jakákoliv osobní váha, často se však při opakovaném vážení jednotlivé hodnoty rozcházejí, což se mi v případě chytré osobní váhy Niceboy ION Smart Scale nestalo. Dále se díky chytré váze mohu dozvědět informace o rozložení tuků a svalů ve svém těle, což je mnohem důležitější ukazatel než číslo celkové hmotnosti.

Tělesná hmotnostPřehled parametrů

Již po prvním měření mám díky pokročilým funkcím váhy Niceboy ION Smart Scale jasnou představu o své tělesné kondici.

Tělesný tuk

Poměr tukové tkáně v našem těle zahrnuje podkožní tuk a viscerální tuk a ve velké míře ovlivňuje nejen, jak vypadáme, ale hlavně náš zdravotní stav. Pokud se hranice tělesného tuku blíží k 30 %, výrazně se tím zvyšuje riziko hlavně kardiovaskulárních onemocnění, ale i onemocnění pohybového aparátu. Příliš nízká hladina tuku zase vede k nedostatku energie, oslabení kostí a u žen výrazně ovlivňuje problémy s plodností.

Podkožní tuk

Ideální procento podkožního tuku u mužů je 5 – 10 % a u žen 14 – 18 %. Při větším podílu podkožního tuku se snižuje pohyblivost, zvyšuje dýchavičnost a těžko se buduje fyzická kondice. V případě nedostatečného množství podkožního tuku mívají lidé hlavně problémy s tělesnou termoregulací.

Viscerální tuk

Tuky orgánové, útrobní neboli viscerální se ukládají mezi orgány a mohou být velmi nebezpečné. S jejich nárůstem se zvyšuje riziko srdečních a cévních onemocnění, riziko vzniku cukrovky i rakoviny. Navíc jsou to tuky, které se ukládají jak při zvýšeném příjmu energie, tak při nízkém příjmu potravin, kdy si tělo ukládá zásoby na horší časy. Podle aplikace Niceboy ION by mělo být varováním, pokud viscerální tuk překročí hodnotu 10.

Podkožní tukBílkoviny

Po rozkliknutí jednotlivých parametrů se dočtete, jak si konkrétně vedete, i jaká případná doporučení je vhodné následovat.

Tělesná voda

Dalším z parametrů, který je mi osobní chytrá váha Niceboy schopná sdělit, je i procento objemu vody v tělesném složení. Dozvím se tak, zda můj organismus není příliš zavodněný, nebo jestli naopak netrpí přílišnou dehydratací. Jako žena bych měla mít ideální hodnoty mezi 45 až  60 %, muži mívají běžně 50 až 65 % vody v těle.

Kostní hmota

Ukazatel měřící kostní hmotu sděluje množství kostních minerálů a kostní hmoty v těle obsažené. Osoby, které se doposud vymlouvaly, že mají těžké kosti, a proto tolik váží, budou nejspíše překvapeny. Váha kosterní hmoty se pohybuje okolo 2,5 kg, což celkovou hmotnost příliš neovlivní. S věkem většinou dochází ke snižování hustoty kostí a jejich řídnutí, snižuje se tak jejich váha a stoupá riziko zlomenin a osteoporózy.

Množství bílkovin

Velkým překvapením pro mě byl ukazatel množství bílkovin v těle. Jelikož mi naměřil hodnotu těsně pod ideální hranici, vydal mi i doporučení ke zvýšení konzumace mléka a vajec. Určitě se tímto doporučením budu řídit, jelikož množství bílkovin v těle má vliv hlavně na budování a udržování svalové hmoty.

Svalová hmota

Pokud jste se rozhodli k redukci váhy, jejíž součástí je i zvýšení fyzické aktivity, je dobré si uvědomit, že svalová hmota váží víc než tuková. Při pravidelné fyzické zátěži se začne měnit podíl tuků a svalů ve vašem těle, což může způsobit, že vaše celková váha bude stagnovat, nebo se dokonce lehce zvýší. S klasickou osobní váhou to bývá demotivující a často to vede k rozhodnutí redukci váhy ukončit. Chytrá osobní váha je však dobrým motivátorem, jelikož vám průběžně ukazuje, jak se mění podíl tukové a svalové hmoty ve vašem těle a jakých pokroků jste dosáhli. Nejste tak zaměřeni na údaj o celkové hmotnosti a můžete se více radovat se svých úspěchů.

Tuk vs svaly

Obě ženy na obrázku vlevo mohou vážit úplně stejně, avšak jejich poměr tuků a svalů bude zcela odlišný. Takové údaje se však na běžné váze nikdy nedozvíte.

BMI

Známý index tělesné hmotnosti určuje na základě poměru výšky a váhy, zda je vaše váha v normě, nebo máte podváhu, či nadváhu. Jde spíše o orientační hodnotu, jelikož vychází z celkové váhy a nezohledňuje poměr tuků a svalů. Přesnějším ukazatelem je spíše parametr Typ těla, který bere v úvahu BMI i procento tělesného tuku.

BMR

Bazální metabolický výdej sděluje údaj o množství energie, které naše tělo vydá v klidovém stavu. Jde o minimální energetickou hodnotu nutnou ke správnému fungování těla.

Metabolický věk

Tento parametr podle tělesné analýzy sděluje, zda jste ve skutečnosti starší nebo mladší, než je váš skutečný věk.

Přesnost měření váhy Niceboy ION Smart Scale

Chytrá váha Niceboy zaznamenává výsledky svého měření přes pokročilou technologii ITO, díky které je schopna garantovat odchylku maximálně 50 gramů. Citlivé senzory a inovativní metoda bioelektrické impedance (BIA) vám přesně sdělí, jak jste na tom se skladbou těla a celkovou tělesnou kondicí, jaký máte podíl svalové hmoty i kolik procent tuků, kostí i vody vaše tělo obsahuje.

Využití pro všechny členy domácnosti

Aplikace Niceboy ION umožňuje do procesu vážení přidat až 8 osob, své osobní portfolio si tak může vytvořit každý člen naší domácnosti. Naměřené údaje pak lze sledovat buď na jednom zařízení, nebo si každý může stáhnout vlastní aplikaci a mít tak naměřené hodnoty jen sám pro sebe. V praxi to vypadá tak, že se se zapnutou aplikací postavíte na váhu, která se automaticky spojí přes Bluetooth s vaším mobilním telefonem. V případě, že je aplikace aktivní i u dalšího člena rodiny, se ho automaticky zeptá, zda naměřená data patří jemu, nebo jde o jinou osobu.

Možnost přidat členaPřidání člena domácnosti

Na osobní chytré váze Niceboy je možné přidat až osm uživatelů, kteří tak mohou pohodlně sledovat svoje naměřené hodnoty.

Celkové hodnocení chytré osobní váhy Niceboy ION Smart Scale

Osobně jsem velice ráda, že jsem překonala počáteční obavy a pustila jsem se do spolupráce s osobní váhou Niceboy ION Smart Scale. Nejenže se díky naměřeným parametrům mohu dozvědět podstatné a důležité informace o svém těle, chytrá váha je mi zároveň velkou motivací pustit se konečně naplno do zdravého životního stylu a pozorovat jednotlivé úspěchy a pokroky. V neposlední řadě nelze opomenout velice příznivou cenu váhy. Ač se osobní váha Niceboy ION Smart Scale řadí spíše k levnějším modelům, svými funkcemi v mnohém překoná i výrazně dražší modely od konkurenčních značek

UMAX Smart Scale US10c

Niceboy ION Smart Scale

Diagnostické váhy

Osobní digitální diagnostická váha s řadou pokročilých funkcí vám díky naměřeným hodnotám a chytré aplikaci umožní mít neustálý přehled o fungování vašeho těla.

Klady

 • Velké množství parametrů
 • Čistý a elegantní design
 • Mobilní aplikace zdarma
 • Přesnost vážení
 • Nízká cena

Zápory

 • Baterie nejsou součástí baleníEva Mizerová

Eva Mizerová

Ke psaní a četbě jsem měla vždy kladný vztah, a proto vítám možnost uplatnit svůj koníček také v pracovním životě. Psaní článků a tvorba recenzí je pro mě příjemnou kreativní činností, kterou mohu provozovat nejen doma, ale i na cestách s obytným vozem. Mojí oblíbenou destinací se stala Itálie a uchvátila mě natolik, že jsem se s chutí pustila do studia italštiny a v současné době už mám za sebou i překlady prvních knih. Dále působím jako šéfredaktorka internetového magazínu, takže času opravdu nemám nazbyt. Podstatné však je, že to, co dělám, mě baví a naplňuje.

0
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací