Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Čističku vzduchu Electrolux Pure A9 jsme si pořídili z několika důvodů, z nichž nejdůležitější byla snaha o zlepšení zdravotního stavu našeho syna, který trpí nepříjemnou alergií na pyly a prach. Každé ráno se budí s kýcháním a se začervenalýma očima a podle odborníků je čistička vzduchu účinným pomocníkem, který může jeho alergické projevy eliminovat či alespoň zmírnit. Dalším důvodem je absence digestoře v kuchyni, ve které se každodenně vaří a následky v podobě různých pachů pak přetrvávají v bytě po zbytek dne. Splnila čistička vzduchu Electrolux PA91-604GY naše očekáváni? Dozvíte se v následující recenzi.

Recenze čističky vzduchu Electrolux Pure A9

Čistička vzduchu Electrolux PA91-604GY – OBSAH

 1. Obsah balení čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 
 2. Designové zpracování čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 
 3. Funkce a ovládání čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 
 4. Mobilní aplikace čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 
 5. Průběh testování čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 
 6. Výsledky provozu čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 
 7. Závěrečné hodnocení čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY 

Obsah balení čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Po rozbalení čističky vzduchu Electrolux Pure A9 jsme byli mile překvapeni. Přístroj byl téměř ihned po vyndání z krabice připraven k použití, stačilo pouze odstranit několik krycích obalů a fólií, zasunout do spodní části čističky filtr a čistička vzduchu mohla být uvedena do provozu. Kladné body dáváme i za délku kabelu, jelikož víme, že jiné čističky vzduchu mívají často nedostatečně dlouhý přívodní kabel a uživatelé pak složitě řeší její instalaci. To u čističky vzduchu Electrolux Pure A9 opravdu není třeba, kabel s délkou 190 cm zapojíte kamkoliv.

Co nás ovšem lehce rozladilo, byl přiložený manuál, který, ač přeložen do několika světových jazyků, postrádal český překlad. V závěru však ani to nebyl problém. Manipulace a uvedení čističky do provozu není nic složitého, stačí postupovat podle detailně zpracovaných obrázků, které jsou součástí návodu.

Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 po vybalení
Čistička vzduchu v kompletním balení, není třeba žádné složité montování.

Designové zpracování čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 vyniká hladkým čistým designem, který se hodí jak do běžné domácnosti, tak do kancelářského prostředí. Neutrální šedá barva působí decentním dojmem a skvěle se vyjímá v prostoru našeho obývacího pokoje, který je zařízen také v šedobílé kombinaci. Někomu možná přijdou atypické přenosné úchyty v béžové barvě, osobně však myslím, že čističku zajímavě doplňují a hlavně nabízí její snadné a pohodlné přemísťování. Praktický elektronický displej v černém lesku je vpuštěn do vrchní části čističky a nabízí pohodlné a jednoduché ovládání. Pravdou je, že se celkově jedná o větší přístroj, který se stane součástí vaší domácnosti, takže s rozměry 31,5 × 72,5 × 31,5 cm je třeba už dopředu počítat a vybrat vhodné místo, kam čističku umístíte.

Electrolux Pure A9
Design čističky vzduchu Electrolux Pure A9 je čistě jednoduchý s doplňujícími detailními prvky.

Funkce a ovládání čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Čističku vzduchu Electrolux Pure A9 lze ovládat buď manuálně, nebo pomocí praktické aplikace PURE A9 podporující systém iOS a Android. Pokud jste zastánci klasického ovládání, k zapnutí čističky vám stačí jen dotyk ovládacího tlačítka, které spouští chod čističky. Intenzitu výkonu si pak volíte podle potřeby na obloukovité stupnici. Jestliže jste zastánci nových technologií a láká vás myšlenka chytré domácnosti, díky mobilní aplikaci se i čistička vzduchu může stát její součástí.

Mezi hlavní důležité funkce patří noční režim čističky se sníženou intenzitou hluku, dětská pojistka proti nezbedným dětským prstíkům, dále je čistička vybavena senzory teploty, světla, vlhkosti ovzduší a životnosti filtru. Na potřebu výměny filtru vás upozorní chytrá SMART technologie. Ta má v paměti uloženou dobu používání čističky a to i v případě, že filtr z čističky vyjmete a opět ho navrátíte zpět. V neposlední řadě rozhodla o výběru právě této čističky vzduchu i certifikace kvality Evropského centra pro výzkum alergií ECARF.

Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 - ovládání Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 - ovládání

Na levém obrázku je zobrazen elektronický displej při manuálním ovládání, vpravo při režimu SMART.

Mobilní aplikace čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Jestliže jste zastánci nových technologií a láká vás myšlenka chytré domácnosti, díky mobilní aplikaci se také tato čistička může stát její součástí. Stačí si pouze stáhnout aplikaci PURE A9, která vás krok za krokem provede registrací vašeho přístroje včetně samostatného naskenování čárového kódu umístěného ve spodní části čističky pod krytem filtru. Musím říci, že ačkoliv jsem doslova technický antitalent, instalaci aplikace do svého telefonu jsem úspěšně zvládla během pěti minut.

V přehledně uspořádaných ikonách lze sledovat kvalitu vzduchu jak ve venkovním, tak vnitřním prostředí. Barevně odlišené ukazatele signalizují zhoršenou kvalitu, na což reaguje i čistička. V případě, že je vzduch v mstnosti čistý, svítí elektronický displej po obvodu zeleně, jakmile dojde ke zhoršení kvality, signalizace změní barvu na žlutou. Přesně tak zareagovala čistička chvíli poté, co jsem začala vařit. Díky funkci PureSense si čistička sama monitoruje kvalitu vzduchu a přizpůsobuje intenzitu čištění jeho aktuálnímu stavu. Nemusím se proto o nic starat, jen podle rychlosti ventilátoru poznám, kdy čistička zareaguje na zhoršenou kvalitu vzduchu. Stává se tak nejčastěji při vaření a také, pokud se v jedné místnosti sejde více lidí. Mobilní aplikace umožňuje ovládat čističku i na dálku, takže když jsme se vraceli z víkendového pobytu, zapnuli jsme ji několik hodin před příjezdem a vrátiti jsme se do příjemně čistého prostředí.

Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 - aplikace Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 - aplikace

Propojení s mobilním telefonem probíhá rychle a následná aplikace nabízí mnoho užitečných funkcí.

Průběh testování čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Čističku vzduchu Electrolux Pure A9 jsme testovali v čtyřčlenné domácnosti, ve které jsou v zimním období téměř nonstop všichni její členové a denně se v ní vaří. Umístili jsme ji do obývacího pokoje o rozměru 50 m2, který je však propojen s dalšími obytnými prostory, takže celkově můžeme mluvit o přibližné rozloze 80 m2, o kterou se měla čistička vzduchu postarat. Jako jednorázový zátěžový test jsem zkusili přípravu ryby v páře, jelikož máme zkušenosti, že právě rybí výpary jsou cítit ještě dlouho po dokončení vaření. Bohužel za to může jistě i absence digestoře, která nebyla součástí vybavení naší kuchyně. Dlouhodobě nás hlavně zajímalo, jak se průběžné čištění vzduchu projeví na zdravotním stavu našeho osmiletého syna, který má hlavně po ránu problémy s alergií na prach.

Parametr Hodnota
Příkon 41 W
Vzduchový výkon 620 m3/hod
Velikost místnosti 129 m2
Maximální hlučnost 49 dB
Minimální hlučnost 17 dB

Výsledky provozu čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Po desetidenním provozu mohu čističku vzduchu Electrolux Pure A9 vřele doporučit. Při jednorázovém testu se čistička osvědčila dokonale a opravdu mohu potvrdit, že již do hodiny nebylo poznat, že u nás k obědu byla ryba v páře. Pro mě naprosto překvapující, jelikož před použitím čističky byly výpary z vaření cítit celé odpoledne a v případě aromatičtějších potravin klidně ještě druhý den.

O to víc jsem očekávala, jak čistička ovlivní alergii mého syna. Samozřejmě, že změna neproběhla první ani druhý den, ale po týdnu už sám potvrdil, že už po ránu tolik nekýchá, a po deseti dnech bylo zlepšení jeho zdravotního stavu ještě výraznější. Jsem proto ráda, že jsme rozhodli pro čističku vzduchu, která vlastní certifikaci kvality Evropského centra pro výzkum alergií ECARF. Díky eliminaci alergenů můžeme žít v mnohonásobně zdravějším a čistějším prostředí, než tomu bylo dříve.

Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 - filtr Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 - filtr

Na levém obrázku je vyfocený filtr při prvním zapojení čističky, na pravém detail se zachycenými částečkami prachu po desetidenním provozu.

Závěrečné hodnocení čističky vzduchu Electrolux PA91-604GY

Čistička vzduchu Electrolux Pure A9 se stala právoplatným členem naší domácnosti, jelikož se v první řadě zasloužila o zlepšení zdravotního stavu našeho syna. Jako bonus pak vnímám pocitově čistější prostředí bez nepříjemných pachů a nadčasový design, který dělá z čističky vzduchu Electrolux Pure A9 moderní součást našeho domova. Další body u mě tato čistička vzduchu získává i za jednoduchou a bezproblémovou údržbu, která spočívá pouze ve výměně filtru, a i na tu vás včas upozorní inteligentní SMART technologie.

Hodnocení 85% Alza.cz
Hlavní parametry: Účinnost filtrace
95%
Výkon
85%
Hlučnost
75%

Klady

 • Vysoký výkon
 • 5násobná filtrace
 • Nízká hlučnost v nočním režimu
 • Dětský zámek
 • Moderní design
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Snadná údržba

Zápory

 • Vyšší pořizovací cena
 • Při maximálním výkonu hlučnější chod
4,3 22×
Electrolux Pure A9 PA91-604GY
Čistička vzduchu - výkon 620 m³/h, příkon 41 W, doporučená velikost místnosti do 129 m², hlučnost od 17 do 49 dB(A), antibakteriální filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, ionizací vzduchu, chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, displej součástí, rozměry 72,5 × 31,5 × 31,5 cm (V׊×H)
12 510,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: ELECV587
Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací