Connect IT Hyper-Bass (RECENZE) – jedna z nejlevnějších True Wireless sluchátek v testu

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

První produkty relativně nového brandu, Connect IT, spatřily světlo světa v roce 2010. Jednalo se o klávesnice, myši, čisticí prostředky a další drobné příslušenství k počítači. True Wireless sluchátka jsou ale trochu vyšší liga. Navíc Connect IT True Wireless patří v této kategorii mezi nejlevnější modely vůbec. Jak obstála v naší recenzi a musel výrobce přistoupit k nějakým kompromisům?

Recenze Connect IT True Wireless (Hyper-Bass) – OBSAH

 1. Parametry a cena Bluetooth sluchátek Connect IT True Wireless Hyper-Bass
 2. Představení sluchátek Connect IT True Wireless Hyper-Bass
 3. Obsluha sluchátek Connect IT True Wireless a stavová hlášení
 4. Zvuk sluchátek Connect IT True Wireless – basy fajn, výšky na hraně
 5. HandsFree Connect IT True Wireless – telefonování jen do jednoho ucha
 6. Ergonomie sluchátek Connect IT True Wireless není příliš sportovní
 7. Závěr recenze a hodnocení sluchátek Connect IT True Wireless Hyper-Bass

Parametry a cena Bluetooth sluchátek Connect IT True Wireless Hyper-Bass

Bluetooth sluchátka Connect IT True Wireless (Hyper-Bass) jsou v podstatě tím nejlevnějším, co si můžete pořídit, pokud se rozhodnete pro dva nezávislé Bluetooth špunty. Dle parametrů by v podstatě měla být také tím nejlepším v oblasti kolem 1 500 Kč.

Model Connect IT True Wireless (Hyper-Bass)
Akumulátor (sluchátka/powerbanka) Lithium-ion Polymer (85 mAh / 1 500 mAh)
Maximální vstupní dobíjecí proud powerbanky 1 A
Délka dobíjení (sluchátka/powerbanka) 2 h / 3,5 h
Výdrž přehrávání 5 h (30 h s powerbankou)
Pohotovostní doba (obě/jedno sluchátko) až 120 h / 240 h 
Verze Bluetooth 4.2 (vyžaduje Bluetooth v4.2 a novější)
Podporované profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP
Stavová signalizace modrá a červená LED
Rozměry (powerbanka/sluchátko) 82 × 56 × 23 mm (Š × V × H) 19 × 14 × 23 mm (Obvod × H × H se zvukovodem)
Hmotnost (powerbanka/sluchátka) 85 g / 13 g (2× 6,5 g )
Další funkce
CVC 6.0 (Clear Voice Capture) aktivní potlačení okolního ruchu
multifunkční tlačítko pro obsluhu hovorů a hudby
vestavěný mikrofon pro telefonování hands-free
4 páry silikonových špuntů a transportní pytlík v balení
Cena (černá/bílá) 1490 Kč / 1690 Kč*
* Cena platná k 2. 12. 2018. Cena se liší v závislosti na barevném provedení.

Představení sluchátek Connect IT True Wireless Hyper-Bass

Vnější kartonová krabička je poměrně standardní. Čelní stranu drží na místě dva magnety. Když ji odklopíte, můžete si prohlédnout obě sluchátka a dobíjecí základnu, což je šikovné zejména v případech, kdy sluchátka visí na stojanu v obchodě. Pod klopou ještě naleznete kompletní soupis balení, jež zahrnuje sluchátka Connect IT True Wireless a dobíjecí základnu, 4 páry různě velkých silikonových špuntů, nabíjecí kabel micro USB <-> USB A, transportní pytlík se stahovací šňůrkou a manuál.

Balení sluchátek Connect IT True Wireless hyper-bass Connect IT True Wireless, přední strana, balení Connect IT True Wireless, zadní strana, balení Connect IT True Wireless (hyper-bass), obsah balení
Balení sluchátek Connect IT True Wireless (Hyper-Bass).

Bezdrátová sluchátka Connect IT True Wireless a jejich provedení

Sluchátka Connect IT True Wireless jsou vlastně takovým sendvičem. V jeho prostředku se nachází elektronika, akumulátor a měnič se zesilovačem. Celou vnější stranu, která vyčnívá z ucha, tvoří ovládací tlačítko s indikační LED. Vnitřní strana pak obsahuje magnet pro přichycení k dobíjecí základně, dva kontakty pro dobíjení a samozřejmě také zvukovod, na jehož konec se nasouvá silikonový špunt pro upevnění do ušního kanálku.

Sluchátka Connect IT True Wireless hyper-bass Connect IT True Wireless, boční pohled, sluchátka Connect IT True Wireless, vnitřní strana, dobíjecí kontakty Connect IT True Wireless (hyper-bass), pohled do zvukovodu Connect IT True Wireless, modrá LED Connect IT True Wireless, hmotnost sluchátka Connect IT True Wireless (hyper-bass), hmotnost středního nástavce
Jak se sluchátkové špunty Connect IT True Wireless (Hyper-Bass) líbí vám?

Recenze Connect IT True Wireless: Dobíjecí základna

Dobíjecí základna pro sluchátka Connect IT True Wireless je uložena v hliníkovém odlitku, což je fajn z hlediska odolnosti, ne už tak z hlediska objemu a hmotnosti. 1500mAh powerbanka dnes nemusí mít ani čtvrtinové rozměry, a k tomu ta hmotnost 88 g. Jen pro zajímavost, dobíjecí dok pro AirPods váží méně než polovic (38 g).

Powerbanka Connect IT True Wireless hyper-bass Connect IT True Wireless, powerbanka, hmotnost Connect IT True Wireless, zadní strana Connect IT True Wireless (hyper-bass), pohled na konektor
Dobíjecí stanice pro sluchátka Connect IT True Wireless (Hyper-Bass) je zbytečně příliš velká a těžká.

V přední části základny/powerbanky jsou 4 modré LED, které signalizují úroveň nabití vestavěného akumulátoru. Diody se rozsvítí nejenom, když dobíjíte vlastní základnu, ale stejně tak, když do základny vložíte sluchátka Connect IT True Wireless k dobíjení. K připojení a aretaci sluchátek pro dobíjení slouží magnet. Je to funkční a praktické, tady nemám výtek. Základna se dobíjí přes microUSB, takže můžete využít nabíječku od mobilního telefonu.

Obsluha sluchátek Connect IT True Wireless a stavová hlášení

Dioda na vnější straně není zas až tak důležitá, sluchátka Connect IT True Wireless vám totiž všechny důležité stavy sdělí až do ucha. Jde o oznámení: „power on – zapnuto“, „pairing – párování“ a „power off – vypnuto“. Když jsem brousil po internetu, narazil jsem v recenzích na výtku, že oznámení nereflektují aktuální hlasitost. Upřímně, poslouchal jsem relativně potichu a nezdálo se mi, že by na mne sluchátka nějak řvala. Za mne tohle není žádný problém.

Párování Connect IT True Wireless (Hyper-Bass) s telefonem

Když chcete sluchátka/sluchátko Connect IT True Wireless zapnout, je třeba stlačit a držet tlačítko na vnější straně až do chvíle, kdy se ozve „power on“. Pokud chcete sluchátko párovat, je třeba postupovat stejně jako v předchozím případě, pouze držet tlačítko ještě delší dobu, než se ozve „pairing“ a na sluchátku začne problikávat červená a modrá LED. Jakmile spárujete jedno sluchátko, druhé už stačí jen zapnout. Společně začnou hrát automaticky.

Connect IT True Wireless hyper-bass, párování
Párujeme sluchátka Connect IT True Wireless (Hyper-Bass) s telefonem!

Bezdrátová sluchátka Connect IT True Wireless jsou tvarově identická a na sobě nezávislá. To znamená, že můžete klidně používat jenom jedno, stejně jako obě současně. Přesto mají na těle R (pravé) a L (levé). Jsem si jist, že většina z vás tuší proč. Jestliže si je totiž nasadíte opačně, rozhodíte si stereofonní obraz.

Recenze Connect IT True Wireless: Ovládání přehrávání a hovoru

Tlačítko na vnější straně sluchátka je multifunkční. Pozastavení a obnovení přehrávání i přijmutí a ukončení hovoru provedete jedním stiskem. Dvěma stisky přeskočíte na další skladbu a odmítnete hovor. Přiznám se, že jsem čekal 3 stisky pro předchozí skladbu a začátek aktuální skladby. Bohužel, skladbu zpět ani na začátek stopy sluchátka Connect IT True Wireless prostě neumí a budete muset sáhnout na mobil. Stejně jako pro změnu hlasitosti.

Connect IT True Wireless hyper-bass, multifunkční tlačítko
Co všechno umí multifunkční tlačítko sluchátek Connect IT True Wireless (Hyper-Bass)?

Zvuk sluchátek Connect IT True Wireless – basy fajn, výšky na hraně

Sluchátka Connect IT True Wireless neumí AptX ani AAC. Spolehnout se tak musí na starší SBC, jehož nedostatky ale stejně nedokáží odhalit. Ač jsem od sluchátek s přídomkem Hyper-Bass čekal nějaký zvukový průšvih, ten se díky bohu nekoná. Bas je sice výraznější, ale už jsem slyšel i audiofilské modely sluchátek, které k podobnému projevu na basech neměly daleko.

Větší problém sluchátek jsem vnímal spíše na opačném konci frekvenčního spektra, tedy na výškách. Ty mají nepříliš příjemný syntetický nádech, na jaký jsem zvyklý z přenosných Bluetooth reproduktorů. Pokud tedy výšky z přenosných BT repro nemůžete vystát, Connect IT True Wireless se obloukem vyhněte. Naopak v případě, že Bluetooth repro posloucháte, kam se jen pohnete, myslím, že vás zvuk sluchátek Connect IT True Wireless bude bavit.

sluchátka; Connect IT True Wireless; SBC
Connect IT True Wireless podporují pouze ztrátový kodek SBC.

S SBC pravděpodobně souvisí i fakt, že zvuk má několik desítek či stovek milisekund zpoždění. To u poslechu hudby ani telefonování nijak nezaznamenáte, problém však může nastat u akčních her.

HandsFree Connect IT True Wireless – telefonování jen do jednoho ucha

Co se týče snímání zvuku mikrofonem a reprodukce do ucha, je kvalita velmi dobrá. Pokud voláte přes VoLTE, je to stejně super, jako když máte telefon přímo na uchu. Kvalitě hovoru přispívá rovněž technologie cVc, jež zlepšuje čitelnost hlasu snímaného mikrofonem. Qualcomm ji integruje do všech svých Bluetooth čipsetů (ve sluchátkách Connect IT True Wireless je konkrétně Qualcomm CSR 64110). 

Connect IT True Wireless při hovoru
Connect IT True Wireless při hovoru reprodukují jen pravým sluchátkem.

Jen mne trochu zarazilo, že sluchátka Connect IT True Wireless neumí dual mono. Při hovoru prostě slyšíte zvuk jen z pravého. Ale abych byl spravedlivý, tohle je věc, se kterou pracuje většina bezdrátových sluchátek s mikrofonem do ucha. Při střední a vyšší hlasitosti pak při hovoru slyší volající ještě lehké echo, což je bohužel dáno tím, že sluchátko je přímo ve zvukovodu a zvuk se tam prostě přenese. Tohle mají společné také všechna sluchátka do ucha, jež jsem měl možnost vyzkoušet.

Ergonomie sluchátek Connect IT True Wireless není příliš sportovní

Výrobce sluchátka Connect IT True Wireless prezentuje jako sportovní sluchátka. Já si dovolím nesouhlasit. Nemám z nich vůbec pocit, že by jistě držela v uších. Při dynamických pohybech vám pravděpodobně vypadnou a při silovém tréninku taky. Ještě bych k tomu rád dodal, že se nejedná o problém se špatně zvolenou velikostí špuntů. Vyzkoušel jsem poctivě všechny čtyři varianty.

Connect IT True Wireless; sluchátka; ergonomie
Connect IT True Wireless se příliš nehodí pro dynamické sporty.

Přitom by stačilo, aby výrobce přiznal barvu a sluchátka prezentoval jako model určený pro cestu do školy či práce. Zde budou Connect IT True Wireless fungovat jistě bez problému, navíc tomu odpovídají i stylovým designem. Na intenzivní a dynamické sportování bych ale volil spíše něco, kde je ještě rozpěrka pod boltec nebo nějakým jiným způsobem bezpečněji řešeno upevnění na hlavě.

Závěr recenze a hodnocení sluchátek Connect IT True Wireless Hyper-Bass

Connect IT True Wireless hrají slušně, možná i o chlup lépe, než jsem očekával. Kvalitní bylo i telefonování hands-free. Příliš se mi ale nezdá určení pro sport. Při dynamickém pohybu půjdou ven, a když na bench-pressu pojedete na doraz, taky vám v uchu nevydrží. Rovněž se mi nelíbí „charakteristická vlastnost“, že sluchátkům vypadne zvuk, když si překryjete ucho dlaní. Bluetooth dokáže proskočit skrze zeď a tohle drahá bezdrátová sluchátka nedělají.

černá a bílá verze sluchátek Connect IT True Wireless hyper bass
Barevné varianty bezdrátových sluchátek Connect IT True Wireless (Hyper-Bass).

Na obranu Connect IT True Wireless musím uznat, že všechna sluchátka, která mají výše uvedené věci dotaženy k dokonalosti, stojí několikanásobně více než 1 500 Kč. Můj rezultát proto zní: Pokud hledáte nezávislá bezdrátová sluchátka do ucha a nemáte více než oněch patnáct stovek, klidně si Connect IT True Wireless kupte, ale AirPods za babku to opravdu nejsou.


Connect IT True Wireless (hyper-bass) recenze

Connect IT True Wireless Hyper-Bass

Bluetooth sluchátka

Connect IT True Wireless jsou nezávislé bezdrátové Bluetooth špunty za patnáct stovek a tak je třeba na ně nahlížet. Zvukově jsou solidní, a pokud by fungovaly naprosto dokonale, byl bych nadšen. Hodnocení jim bohužel sráží relativně slabší citlivost bezdrátového Bluetooth přijímače, kvůli kterému přestane sluchátko hrát, pokud ucho například překryjete dlaní. Dalším drobným nedostatkem je fakt, že ač je na sluchátkách multifunkční tlačítko, nijak jím nejde nastavit hlasitost.

Klady

 • Ve své třídě bezkonkurenčně nejlevnější
 • Dobíjecí základna je odolná i praktická
 • Sluchátka vydrží dlouho bez nabíjení (cca 5 h)
 • S pouzdrem/základnou vystačí až na 30 h přehrávání
 • Sluchátka jsou zcela nezávislá (můžete používat jen jedno)

Zápory

 • Nejsou vhodná pro dynamické sporty (pohyby)
 • Dobíjecí základna je velká a těžká
 • Zvuk zablokuje i dlaň položená přes ucho
 • Výšky zní poněkud „synteticky“
 • Neumí ovládání hlasitosti, posun na začátek stopy ani o skladbu zpět
Petr Zlatník

Petr Zlatník

Ač jsem kytaru pověsil na hřebík již před hezkou řádkou let, u audia jsem zůstal. Dříve jako amatérský zvukař, dnes jako prodejce použitých Hi-Fi reprosoustav. Preferuji samozřejmě boxy z 90. let, ve kterých jste za své peníze dostali ještě pořádný kus materiálu. Tmelení, broušení, lakování, úpravy výhybek a ostatní související práce jsou mým koníčkem i zdrojem obživy. Současně mne baví všechny další věci, které souvisí se zvukem. Na ČZU jsem vystudoval obor IT, takže bych si ještě i dnes troufl na nějakou tu konfiguraci routeru a jistě bych zvládl i jiné „HW/SW legrácky“ související s počítačem.

Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací