Corsair a gaming: Poradíme s výběrem herního příslušenství

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Corsair je přední výrobce počítačových komponent s 25letou tradicí, který v posledních letech dokázal, že je jeho nabídka plná také prvotřídního herního příslušenství. Nejprve si získal hráče skvělými mechanickými klávesnicemi, následně ale i celým portfoliem čítajícím řadu herních myší a headsetů (sluchátek). Na to, proč je Corsair pro mnoho profesionálních hráčů preferovanou značkou, se pokusíme v tomto článku odpovědět prohlédnutím jeho nabídky.

Herní příslušenství Corsair - headset

Herní příslušenství Corsair – OBSAH

  1. Čím je tvořena nabídka Corsair?
  2. Proč používat kvalitní herní příslušenství
  3. Jak vypadá správná mechanická klávesnice
  4. Funkce herních klávesnic Corsair
  5. Herní myši Corsair a jejich přednosti
  6. Headsety Corsair: Robustní zvuk i konstrukce
  7. Slaďte podsvícení celé svojí výbavy Corsair

Čím je tvořena nabídka Corsair?

Corsair Components, značka založená roku 1994 v americké Kalifornii, se začala světu nejdříve ukazovat jako schopný výrobce počítačových komponent. Její specialitou byly původně počítačové paměti, výrobu ale začala rozšiřovat o další počítačové komponenty jako zdroje, skříně a později také sety vodního chlazení a SSD.

Herní příslušenství Corsair
Corsair vyrábí jak příslušenství, tak komponenty. Navíc je expertem na synchronizované RGB podsvícení.

Nakonec došlo i na herní příslušenství, v jehož výrobě se začal Corsair profilovat taktéž jako stálice, která vyrábí a prodává jen produkty vysokého kvalitativního standardu. Corsair je předním odborníkem na výrobu mechanických klávesnic, myší i herních headsetů. I proto je při výběru tohoto příslušenství první a hlavní volbou mnoha profesionálních hráčů. Právě u herního příslušenství se zdržíme. Řekneme si, jak ho vybrat i co dělá produkty Corsair takovými, jaké jsou.

Proč používat kvalitní herní příslušenství

Důvodů, proč upřednostnit značkové herní příslušenství a nepoužívat nejlevnější kancelářské produkty, je hned několik. Můžeme začít například výdrží. Ano, produkty herního příslušenství od renomovaných výrobců, zejména mechanické klávesnice, jsou proslulé svou výdrží ve srovnání s levnějšími, kancelářskými produkty.

Headsety Corsair
U produktů renomovaných značek, jako je právě Corsair, si můžete být jisti použitím kvalitních součástek.

Tato vysoká životnost vyplývá z potřeb hráčů, kteří počítačové příslušenství využívají mnohem „intenzivněji“, tedy častěji a také méně šetrně. Ve chvíli, kdy se blíží vítězství, nebo naopak prohra, není zkrátka na obavy o příslušenství čas. Kvalitu herních produktů lze pocítit v krátkodobých i dlouhodobých horizontech, kdy se projevuje jejich zvýšená odolnost vůči mechanickému poškození i poruchám z opotřebování. Při výrobě herního příslušenství nelze šetřit, jedná se pak ale o kousky, které zkrátka vydrží a svou cenu bez problémů obhájí.

i Nedávno jsme vám přinesli také článek Corsair: Jaké herní komponenty vybrat?

Kvalitní herní příslušenství – Corsair nevyjímaje – má ještě celou řadu dalších výhod, které si rozebereme v kapitolách níže. Namátkou lze ale vybrat vizuální přizpůsobitelnost díky podsvícení, konfigurovatelnost tlačítek díky speciálnímu softwaru, ergonomické provedení nebo atraktivní design.

Jak vypadá správná mechanická klávesnice

Mechanická klávesnice, základní část vybavení moderního hráče, by v sobě měla kombinovat vše, co definují pojmy „kvalitní“ a „prémiový“, tedy nejen vysokou úroveň dílenského zpracování, ale také funkce, jaké obyčejné klávesnice nenabídnou. Naprostý základ tohoto kusu příslušenství představují spínače, které jsou, jak z názvu vyplývá, mechanické. Co to znamená a proč by se měli hráči kvalitními spínači zabývat?

Herní klávesnice Corsair K70 je dnes už zavedeným pojmem. Jedná se o jednu z nejlepších mechanických klávesnic současnosti.

Obyčejné kancelářské či domácí klávesnice nejsou mechanické, ale membránové. Jsou tvořeny obvody natištěnými na dvou fóliích (membránách) umístěných nad sebou, oddělených nevodivou vrstvou s výřezy pod jednotlivými klávesami. Při stisku klávesy se jedna z membrán prohne a spojí oba obvody. O návrat kláves se stará gumová báň, která se při stisku deformuje a při uvolnění vrací do původní polohy. Nelze jinak než uznat, že takové řešení nepatří mezi ta nejrobustnější, a i když membrány na lehčí kancelářské využití postačí, v případě herních klávesnic se o šťastné řešení nejedná.

Cherry MX Red Cherry MX Brown Cherry MX Blue
Animace znázorňující, jak pracují různé druhy mechanických spínačů.

Naproti tomu mechanické klávesnice jsou řešeny zcela odlišně. O hmatovou odezvu kláves se starají hlavní pružiny společně s rezistenčními pružinkami, což propůjčuje každému modelu mechanického spínače unikátní pohybovou charakteristiku. Spínače mohou být lineární, taktilní nebo taktilní s proklikem. Hráči proto mají široké možnosti výběru toho, co jim vyhovuje.

i Herní mechanická klávesnice by měla být vybavena také dalšími, hráčům na míru ušitými funkcemi. O těch si můžete přečíst v následujících kapitolách.

Mechanická konstrukce spínačů má vliv samozřejmě i na životnost. Části vyrobené z kovu a kvalitních plastů odolají silnějšímu namáhání a jsou také dimenzovány na výrazně větší množství úhozů, které se počítá v řádu desítek milionů. Nezpochybnitelnou výhodou mechanických spínačů, zejména pro hráče, je jejich rychlost, spínají totiž už zhruba v polovině celkového zdvihu (na rozdíl od membránových spínačů, které je třeba promáčknout až do nejnižší koncové polohy).

Funkce herních klávesnic Corsair

Herní mechanická klávesnice nejsou jen spínače a Corsair to dobře ví. Klíčových funkcí musí mít hned několik, přičemž jednou z nich je správná ergonomie. Pro prevenci zdravotních problémů i jako způsob zachování pohodlí při dlouhých hodinách hraní disponují klávesnice Corsair odpojitelnou, ergonomicky tvarovanou opěrkou zápěstí. Spolu s ní se o ruce starají také vícepolohové, výškově nastavitelné nožičky sloužící k určení sklonu klávesnice.

Existují také bezdrátové mechanické klávesnice. Corsair K63 je jednou z nich.

Vysokou životnost mechanických klávesnic podtrhuje jejich odolnost proti prachu a polití, což určitě není na škodu. Celkové výdrži přidává také použití kovových nebo kvalitních plastových materiálů v čele s klávesami z PBT plastu, odolnými proti ohmatání.

Neměli bychom zapomínat ani na výhody technologičtějšího rázu, jako například Full-Key Rollover (Anti-Ghosting). To je funkce, která umožňuje stisknout na klávesnici Corsair libovolný počet kláves s jistotou, že všechny budou zaznamenány. U klávesnic bez této funkce lze stisknout zpravidla tři klávesy před tím, než dojde k jejímu přetížení. Zajímavým bonusem je i takzvaný „USB pass-through“ port, který poskytuje možnost připojit ke klávesnici další část příslušenství (např. myš nebo flash disk) pomocí portu USB a přenášet signál do počítače jediným kabelem.

i V nabídce Corsair najdeme jak standardní drátové, tak bezdrátové mechanické klávesnice. Těch se není třeba bát, jejich odezva je blesková, zcela srovnatelná s drátovými klávesnicemi.

Pro hráče jsou důležité také dedikované multimediální a makro klávesy. Zatímco multimediální klávesy slouží k ovládání přehrávání, nastavování hlasitosti a dalším obdobným funkcím, makro klávesám lze přiřadit libovolné nastavení, které je plně v režii uživatele. Nemusí zastupovat jen jeden stisk, ale klidně i celou jejich sekvenci. Například ve hře Counter-Strike: Global Offensive jsou makro klávesy často využívány k provedení nákupu vybavení jedním stisknutím. Pro tato nastavení mají herní klávesnice Corsair vyhrazenou vlastní paměť, fungují tedy nezávisle na počítači, ke kterému jsou připojeny.

Herní myši Corsair a jejich přednosti

Corsair přináší také robustní řešení na poli herních myší. Celá jeho nabídka je prošpikována produkty, které díky svému ergonomickému tvarování padnou do ruky každému a z pohodlného usazení nesleví ani po hodinách hraní. Tomu napomáhá také vhodně zvolená hmotnost a u některých modelů i vyměnitelné části (např. palcová opěrka nebo závaží). Herním myším Corsair není cizí hliníkový rám pokrytý příjemně zpracovanou kombinací plastových a gumových povrchů.

Ve videu z kanálu Corsair se předvede herní myš M65 RGB Elite.

O přesnost stisků i dlouhou životnost se starají spínače přední japonské elektrotechnické značky Omron, které jsou dimenzovány na více než 50 milionů kliknutí. Tlačítek je ale na každé myši více, někdy sedm, a někdy dokonce devět, přičemž všechna jsou programovatelná. Myši zaměřené na MMO hraní mají tlačítek ještě více. Pro ukládání profilů má každá myš vyhrazenou vlastní paměť.

Herní myši Corsair
Jednou z nejdůležitějších vlastností jakékoliv myši je její tvar, tedy předpoklad k  pohodlnému držení.

Ve všech herních myších Corsair najdeme kvalitní optický senzor, u některých až s rozlišením 18 000 DPI. Tyto senzory také disponují povrchovou kalibrací, díky níž si zachovávají svou přesnost skrze všechny podložky, kterým mohou být při hraní vystaveny. Díky nízké odezvě 1 ms budete se hrou vždy spojeni tak, jak to jen jde. A to nezávisle na tom, zda jste si vybrali jeden z modelů drátových, či bezdrátových, jež komunikují na 2,4GHz kanálu.

Headsety Corsair: Robustní zvuk i konstrukce

Neodmyslitelnou součástí jakékoliv nabídky herního příslušenství jsou také headsety. Corsair se specializuje jak na drátové, tak na bezdrátové modely, přičemž u druhých zmíněných garantuje dosah až 12 metrů díky moderní 2,4GHz přenosové technologii s nízkou odezvou. I když je přítomno i u drátových modelů, právě u bezdrátových herních sluchátek uživatelé nejvíce ocení ovládání přímo na mušlích sluchátek. Usnadňuje jim totiž regulaci hlasitosti, případně ztišení mikrofonu bez nutnosti zásahu do nastavení v počítači.

Angličtině rozumějícím pomůže s výběrem sluchátek Linus Sebastian z kanálu Linus Tech Tips.

Osvědčená konstrukce herních sluchátek Corsair je známá svým zaměřením na dlouhotrvající odolnost i zachování původního vzhledu. Obvykle je složena z kovových a kvalitních plastových materiálů, které by měly odolat dlouhá léta, a to i náročnému hernímu namáhání. Pohodlí mají na starosti náušníky z pěny a prodyšného materiálu zabraňujícího přílišnému zahřívání uší i jejich následnému pocení.

O vysokou úroveň zvukové reprodukce se starají 50mm neodymové měniče podporující virtuální prostorový 7.1 zvuk. Ten vás lépe vtáhne nejen do her, kde umožní lepší orientaci v prostoru, ale také do filmů, jejichž audio stránku vylepší zpřístupněním kanálů běžně dostupných pouze vícekanálovým domácím kinům.

Podívejte se, co konkrétně nabízí headset Corsair HS70.

Všechna herní sluchátka Corsair jsou kompatibilní s konzolí PlayStation 4 jako zařízení plug-and-play, zdlouhavá konfigurace tedy není vyžadována. Jsou taktéž certifikována pro komunikační nástroj Discord, skrze nějž můžete plně využít potenciál čistého zvukového vstupu. Ten je zajištěn směrovým vyklopitelným či zcela odpojitelným mikrofonem s odstíněním okolního hluku.

Slaďte podsvícení celé svojí výbavy Corsair

Co by bylo herní příslušenství bez efektního a robustního, ale také praktického systému RGB podsvícení. Corsair nabízí jeden z nejlepších. Díky široké nabídce příslušenství i počítačových komponent lze barevné profily aplikovat od klávesnice skrze počítačovou skříň až po ventilátory nebo zdroj.

Systém iCUE zajišťuje synchronizaci podsvícení všech kompatibilních produktů Corsair.

To vše zajistí program Corsair iCUE, v němž lze také snadno přizpůsobit funkce programovatelných kláves, vytvářet profily, spravovat napájení i chlazení, upravovat zvuk a mnoho dalšího. Například barevné podsvícení může plnit čistě estetický účel, může být ale také funkční a reagovat na změny ve hře – upozorňovat na nepřátele, málo životů, nedostatek munice, výdrže či čehokoliv jiného dle vámi zvolené konfigurace.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Herní produkty Corsair představují jeden z nejucelenějších systémů příslušenství pro hráče vůbec, a to nejen díky zcela přizpůsobitelnému, propojenému podsvícení, ale i díky vysoké kvalitě a funkční sjednocenosti jednotlivých modelů.

4,4 16×
CORSAIR IRONCLAW RGB
Herní myš - drátová, pro praváky, optická, připojení skrze USB, citlivost 18000 DPI, možná změna DPI, klasické kolečko, RGB podsvícení, délka kabelu 1,8 m, hmotnost 105 g
Koupit s kódem ALZADNY20 1 151,-
1 439,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: COR19IRNC
4,9 25×
Corsair LL120 RGB LED 120mm Dual Light Loop PWM x3
Ventilátor do PC 120 × 25 mm, 600 RPM - 1500 RPM, 13.2 V, maximální hlučnost až 24,8 dB, 4pin PWM, RGB podsvícení, RGB podsvícení (12V)
2 399,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: UY007k1f
Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací