Ujíždíme na zimních sportech Garmin fēnix® 7

Alza.cz daruje notebooky pro děti z rodin samoživitelů

Praha, 15. 10. 2020 – Alza.cz daruje Nadačnímu fondu pomoci 50 notebooků, které poputují k dětem rodičů samoživitelů, aby se mohly zapojit do distanční výuky. Iniciativě Nory Fridrichové, která spolupracuje s několika prověřenými partnery, zároveň Alza umožní nákup dalších 100 notebooků s výraznou slevou. Za prostředky získané z veřejné sbírky tak bude možné pomoci co nejvíce dětem. Firma tím navazuje na své jarní aktivity usilující o zmírnění dopadů pandemie covid 19 na společnost, kdy mimo jiné věnovala milion korun na vývoj plicních ventilátorů.

Současná situace, kdy školy včetně prvních stupňů přecházejí na distanční výuku, dopadá nejvíce na děti z ekonomicky nebo sociálně ohrožených skupin. Jako největší český e-shop se proto Alza.cz rozhodla usnadnit jim přístup ke vzdělání a darovat v rámci veřejné sbírky padesát notebooků. Ty se doručují přímo vybraným dětem, aby se mohly co nejrychleji zapojit do nařízené distanční výuky. 


„Jarní nouzový stav ukázal, že finanční nedostupnost vybavení pro distanční výuku může dětem z ohrožených skupin úplně zamezit v přístupu ke vzdělání. To je přitom jednou ze tří oblastí, na jejichž podporu se v Alze dlouhodobě soustředíme. Nabídli jsme proto paní Fridrichové nejen výhodnou cenu na nákup, ale přidali jsme i padesát notebooků jako dar,“ uvedl zakladatel společnosti Aleš Zavoral.


„Obracejí se na mě učitelé s prosbou o notebook pro žáka, kterého mají ve třídě a jehož rodič samoživitel nemá na notebook peníze. Tato děcka zpravidla nežijí snadné příběhy, ale je znát, že jejich kantor v nich hraje důležitou roli. A to je, myslím, důležitá zpráva pro nás všechny. Děkuji všem učitelům, kterým záleží na jejich žácích a na tom, aby měli jedničky,“ uvedla Nora Fridrichová. 


V těchto dnech Alza.cz expeduje notebooky prvním příjemcům. Každé dítě kromě notebooku dostane také balení roušek a litr desinfekčního prostředku. E-shop tak chce pomoci rodičům samoživitelům ušetřit jejich, nyní ještě více omezené, finanční prostředky a jejich dětem s co nejrychlejším zapojením do výuky.


Již na jaře firma věnovala 1 milion Kč na vývoj plicních ventilátorů CoroVent a neziskovým organizacím rozdělila tisíce roušek a respirátorů ze svých zásob. Další iniciativy proti COVID-19 podpořila formou přímých darů i přes zapojení do charitativní platformy Souhvězdí pomoci.


Alza se dlouhodobě soustředí na dobročinné aktivity, které souzní s filozofií firmy. Zaměřuje svou společenskou odpovědnost na filantropii, kam patří právě pomoc neziskovému sektoru – např. loni spuštěný projekt Souhvězdí pomoci sdružuje neziskového organizace a jejich projekty; dále ochranu životního prostředí – např. využívání ekologických obalových materiálů, redukce obalového odpadu, zaměstnanci se pravidelně zapojují do výsadby stromů. Posledním, velmi důležitým pilířem je vzdělávání. Alza se zaměřuje jak na interní vzdělávání svých zaměstnanců, tak se pravidelně její pracovníci účastní konferencí a workshopů. Aktivně firma pracuje se studenty VŠE, kde v tuto chvíli má již 2 samostatné předměty.


Více o Souhvězdí pomoci zde: https://www.alza.cz/souhvezdi-pomoci/18874557.htm

Více o pomoci potřebným zde: https://www.alza.cz/Publish.asp?catpm=498

0
Vytisknout

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Zboží za lepší ceny a nadstandardní služby pro firmy

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací