Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Křišťálová lupa 2021

Dětský domov Radost

11.3.2015 - Dětský domov Radost je nestátní dětský domov pro děti které bohužel nemohou vyrůstat ve své rodině. V DD Radost žije 16 dětí a mladých dospělých ve věku od 10 do 21 let.
 


V Dětském domově Radost se snaží žít jako v běžné rodině. Nemají žádné uklízečky, kuchařky nebo švadleny. Děti uklízejí a vaří společně s vychovateli. Děti chodí běžně nakupovat potraviny na večeře, aby se jednak naučily hospodařit s penězi a věděly, kolik co stojí a také, aby dokázaly odhadnout, kolik jídla je třeba. 
 

"Radost pomáhá dětem překonat bolestné zkušenosti a připravuje je na cestu životem. Chceme, aby z těchto dětí vyrostli dospělí schopní lásky, uplatnění a osobního štěstí," uvádí na svých webových stránkách DD Radost.


 

Cílem DD Radost je dát rodičům maximální možnost uchovat vztah s dítětem, aktivně s rodinou pracovat a zvýšit tak pravděpodobnost, že se dítě bude moci jednou vrátit zpět. Děti v dětských domovech mají své vlastní rodiče a jako rodiče je přijímají, i když je jejich vzájemný vztah narušen. Role vychovatele je profesionální, spočívá v podpoře dítěte a doprovázení v průběhu určité etapy života. Pracovníci DD Radost a rodiče dětí nejsou vzájemnou konkurencí. Úkolem pracovníků DD je mimo jiné působit na rodiče dětí tak, aby sledovali společný cíl prospěchu dítěte. 

DD Radost se koncepčně snaží zajistit uspokojení základních psychických potřeb dětí. Služby pracovníků, způsob jejich práce a pravidla dětského domova mají za cíl poskytovat dětem pocit bezpečí, smyslu a vlastní hodnoty, k tomu nám napomáhají lidé, kteří se zapojují do tzv. hostitelské péče.

 

Dětskému domovu Radost věnovala Alza dva notebooky a tiskárnu v hodnotě 58.163 Kč. 

"Děkujeme společnosti Alza za dva notebooky a laserovou tiskárnu. Tento dar nám pomůže obnovit stárnoucí vybavení a našim dětem získat kvalitní notebooky pro studium a volný čas," Daniel Walbröl, ředitel Radost – dětský domov o.p.s.
 

Dětský domov Radost

www.radost-ops.cz
 

0
Vytisknout

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Nakup zboží ve více lidech a získej parádní slevu!

Zboží za lepší ceny a nadstandardní služby pro firmy

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi