Reklamace či vrácení? Velké zboží doručíme zdarma
Zobrazit katalog

Diablo 2: Resurrected; wallpaper: cover

Diablo 2: Resurrected (INFO): Novinky

(Update): Detaily o patchi 2.4.

Diablo 2 nepatří pouze mezi legendy žánru akčních RPG, ale také do zlatého fondu všech počítačových her. Pro mnohé se jedná o jeden z nejhranějších titulů před dvaceti lety, zatímco někteří o něm slyšeli jen z vyprávění, když začali pařit třetí díl této značky. V současnosti je čtvrtý výlet do světa Sanctuary v nedohlednu, a proto se nabízí možnost vzkřísit herní klenot od společnosti Blizzard. Co vše víme o remasteru Diablo 2: Resurrected chystaném studiem Vicarious Visions na letošní rok, se dočtete v našem článku.


Autor: Jakub NěmecInfo


Zdroj obrázku: Blizzard Entertainment

Diablo 2: Resurrected ve zkratce

    Diablo 2: Resurrected

  • Žánr: Akční RPG, hack and slash
  • Vývojář: Blizzard Entertainment
  • Vydavatel: Blizzard Entertainment
  • Čeština, česká lokalizace: Ne

  • Datum vydání a platformy: 23. 9. 2021 na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch

Diablo 2: Resurrected (INFO) – OBSAH

Diablo 2: Resurrected: Patch 2.4


Po jedenácti letech (1.13c vyšel 10. března 2010) se Diablo 2 dočkalo patche, který upravuje mechaniky hratelnosti. Autoři od 14. dubna sáhli do dlouho opečovávaného balancu postav tak, aby podpořili hráči často opomíjené skilly. Amazonka může spoléhat na podporu kontaktních dovedností, barbar na útok ze skoku, paladin více ocení útočné aury a pěsti nebes, nekromant by si měl více všímat kostěných útoků a podpory golema na úkor kouzelných kostlivců, asasínka dostane do vínku silnější pasti a combo skilly, zatímco druid zažije hlubší přepracování s novými synergiemi. Čarodějku se jako jediná dočkala pouze minimálních úprav.

Další změny dopadnou také na pomocníky, z nichž bývají často využívaní pouštní kopiníci z druhého aktu (obtížnost Nightmare) kvůli jejich aurám. Tvůrci vylepšili lučištnice, kouzelníky a barbary, aby si je hráči také vybírali do svých buildů. Lákavou novinkou jsou také nová runová slova, jež se objeví pouze pro postavy z žebříkových sezón (Ladder). Od 14. dubna se rozběhla také první slibovaná žebříčková sezóna. Kompletní změny najdete na oficiálním blogu Diabla 2.

Diablo 2: Resurrected: Hodnocení a metacritic


i Jak hodnotíme Diablo 2 Resurrected?

„Diablo 2 Resurrected od studia Vicarious Visions je remaster v pravém slova smyslu. Díky vylepšenému vizuálu hra snese srovnání se současnými tituly, v jádru je to ale pořád ta samá hra z roku 2000. Hratelnost je naštěstí stále zábavná, takže to vlastně ničemu nevadí, drobných změn a vylepšení ale nakonec mohlo být trochu více.”

Podívejte se na celou recenzi (PS5) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 6. 10. 2021.

Diablo 2: Resurrected: Datum vydání, platformy


Datum vydání remasteru Diablo 2: Resurrected bylo stanoveno na 23. září 2021. Hra vyšla ve verzích pro platformy PC (kde je podporován také gamepad), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switch.

zdroj: Blizzard

Diablo® II: Resurrected™ Street Date Trailer

Diablo 2: Resurrected: Diablo Prime Evil Collection


Diablo 2: Resurrected podle dostupných informací žádné speciální edice neplánuje, v předobjednávkách se ovšem již objevila Diablo Prime Evil Collection za 60 eur, která mimo Diablo 2: Resurrected obsahuje také titul Diablo 3: Eternal Collection (kompletní edice včetně rozšíření Reaper of Souls a DLC Rise of Necromancer), nohsleda Mephisto Pet a křídla Hatred's Grasp.

Diablo 2: Resurrected: Čeština, česká lokalizace


Diablo 2: Resurrected neobsahuje českou lokalizaci. Tvůrci ovšem potvrdili, že remasterovanou verzi na PC bude možné obohacovat o fanouškovské módy. Vzhledem k faktu, že původní Diablo 2 dostalo neoficiální překlad, můžeme očekávat, že se česká komunita zaslouží o podobný počin také pro modernizovanou verzi. S tím ovšem nemohou počítat hráči na konzolích, protože na nich nejsou módy třetích stran podporovány.

Diablo 2: Resurrected: Gameplay


Hratelnost Diablo 2: Resurrected by měla odpovídá původnímu titulu, protože tvůrci z Vicarious Visions se dostali k větší části původního kódu. Díky tomu se mistři v remasterování (povedlo se jim úspěšně oživit původní sérii Crash Bandicoot či Tony Hawk's Pro Skater) pustili do práce, aby přinesli diablovskou nirvánu nejen novým hráčům, ale také pamětníkům. V modernizované podobě se dokonce objeví některé tehdejší chyby (jako slepá místa, kde neútočí bossové) či triky. Stejný přístup autoři zvolili také k herním mechanismům, takže najdete stejně velký inventář, stromy dovedností postav či vlastnosti příšer.

V rámci modernizace jsme se však dočkali několika ústupků poplatným dnešní době. Pravděpodobně největší radost přinsla sdílená truhla pro charaktery jednoho hráče (čímž odpadá žonglování s předměty přes různé externí programy a vytvořené postavy, tzv. nosičů) či autosběr peněz, který však staromilci mohou vypnout. Obrovskou výhodou je možnost přenesení postupu (tzv. cross-progression) bez ohledu na vybranou podporovanou platformu. Vzhledem k podpoře konzolí nepřekvapí možnost hrát na počítači nejen na klávesnici a myši, ale také s gamepadem (ale to už nebude ta pravá „klikačka“ s odrovnaným ukazováčkem). 

zdroj: Legend Stuff

Diablo 2 Resurrected Gameplay

Sestříhané záběry z příslušného panelu na akci BlizzCon 2021 nám dávají jasnou představu o audiovizuálu i hratelnosti. Ve videu z hraní Diablo 2: Resurrected se objeví také bossové, včetně Andariel a Mephista.

Diablo 2: Resurrected nabízí všechny charaktery původní hry a datadisku Lord of Destruction, tedy hbitou amazonku, zabijáckou asasínku, démonického nekromanta, brutálního barbara, rytířského paladina, živly vládnoucí kouzelnici či na přírodu spoléhajícího druida. Zachovány jsou veškeré jejich specializované zbraně, dovednosti a vývojové stromy. Základem hratelnosti je, jako u každého izometrického ARPG s náhodnou tvorbou map, kosení nepřátel a hromadění lootu, z nějž si vyberete tu nejlepší výbavu pro svou postavu. Významnou změnou je nové grafické podání využívající moderní technologie (4k rozlišení, 3D prostředí, nasvícení, speciální efekty), které však bude možné kdykoliv přepnout do původního audiovizuálu.

Diablo 2: Resurrected: Příběh


Tvůrci remasteru potvrdili, že do samotné dějové linky vůbec nezasahovali a pouze zmodernizovali oblíbené videosekvence mezi jednotlivými akty. Diablo 2: Resurrected obsahuje jak původní hru, tak i datadisk Lord of Destruction – celkově tedy pětici aktů, které si vybraly svět lidí (zde nazývaný Sanctuary) jako své hřiště. Putujete totiž ve stopách záhadného muže v kápi, za nímž nezůstává nic jiného než totální zkáza. Základní děj úzce navazuje na zakončení prvního dílu a dále rozvíjí místní mytologii, na níž navázal díl třetí a zcela jistě bude ve stejném stylu pokračovat také díl čtvrtý.

Tvůrci remasteru potvrdili, že do samotné dějové linky zasahovat vůbec nebudou a pouze zmodernizují oblíbené videosekvence mezi jednotlivými akty. Diablo 2: Resurrected bude obsahovat jak původní hru, tak i datadisk Lord of Destruction, celkově tedy pětici aktů, které nás provedou z nehostinných planin, přes poušť do pralesa, protáhnou nás samotným peklem a na závěr se podíváme do země barbarů pod bájnou horu Arreat.

zdroj: Blizzard

Diablo® II: Resurrected ™ Announce Trailer

Titul Diablo 2: Resurrected byl představen 19. února 2021 v průběhu online akce BlizzCon 2021.

Příběhová linka je vyprávěna pomocí dialogů s postavami, které vám zadávají jednotlivé úkoly, čímž vás přibližují k závěrečnému vyvrcholení jednotlivých aktů, tedy bossfightům. Během své poutě pošlete zpět do infernálních hlubin zdánlivě nekonečné zástupy démonů, kteří bezbřeze slouží svým pekelným pánům. Řekněme si upřímně, že příběh v akčních RPG slouží spíše jako důvod, proč se prosekávat nepřáteli, ale diablovský svět má svou hloubku a oddané fanoušky, kteří se mohou o místním univerzu dozvědět z navazujících knih a také z fanfikce na internetu.

Rekapitulace příběhu: Diablo I (1997)

Příběh prvního dílu, jenž se na počítače dostal v roce 1997 díky studiu Blizzard North (stojí také za druhým dílem), se odehrává ve fiktivním lidském světě Sanctuary zmítaném konfliktem mezi nebem (High Heavens) a peklem (Burning Hells). V rámci tohoto konfliktu byli z pekla vyhnáni jeho vládci, trojice bratrů včetně samotného Diabla, jež se rozhodli boj přenést do světa smrtelníků. Proti nim vystoupil archanděl Tyrael, který vytvořil řád kouzelníků Horadrim. S jejich pomocí porazil trojici démonů a uvěznil jejich duše do krystalů (Soulstones). Ty byly pohřbeny do různých koutů světa a na nich postaveny kláštery vedené členy Horadrim, aby se zlo nedostalo zpátky k moci.

Po dlouhých letech došlo k úpadku řádu Horadrim, zapomnělo se na význam kláštera a vznikla vesnička Tristram. Ruiny bývalého svatostánku přestavěl král Leoric, panovník Khandurasu a pozdější Skeleton King, na katedrálu, jejímž vedením pověřil arcibiskupa Lazara (Leoric i Lazarus se objevují prostřednictvím deníčků také v Diablo 3). Toho nakonec Diablo zmanipuloval, aby zničil posvátnou schránku držící v bezpečí jeho kámen duše, čímž vypustil esenci zla na zemský povrch. Diablo posedl krále Leorica, aby nařídil svým mužům vyplenit širé okolí, a vzápětí přeskočil na jeho syna, prince Albrechta, jehož nočním můrám dal fyzickou podobu a zaplnil jimi katakomby pod katedrálou.

Diablo 2: Resurrected; screenshot: High Heavens vs. Burning Hell

zdroj: Eskipaper

Tento obrázek se vztahuje k událostem v Diablo 3, ale vystihuje souboj andělů z High Heavens proti Diablovi.

Zde začal příběh prvního dílu Diabla. Se svým hrdinou (válečník, zloděj nebo kouzelník, v rozšíření Hellfire ještě mnich) vstupujete do sužované vesničky Tristram, abyste vymýtili z katedrály veškeré zlo, v čemž vám napomáhá mimo jiné poslední člen řádu Deckard Cain. Postupem času se prokousáváte přes jednotlivá patra, porážíte reinkarnaci Leorica (Skeleton Kinga) a arcibiskupa Lazara, abyste se v samotném pekle, kde katakomby končí, střetli s Diablem. Po jeho zdánlivé porážce chce hrdina zničit kámen Diablovy duše. Obelstěn a omámen jeho silou si jej vráží do čela a vychází z katakomb ven. Právě tady navazuje děj Diablo 2, i jeho moderní verze Resurrected.

Diablo 2: Resurrected: Multiplayer


V původním Diablo 2 se stal multiplayer nepostradatelnou součástí celého zážitku, takže ani v remasterované verzi nemůže chybět. Do bojů proti hordám vyvrženým samotným peklem se budeme moci postavit až v osmi lidech (přičemž každá postava může mít ještě svého žoldáka), takže se na našich obrazovkách objeví skutečně rozsáhlé bitvy. Se svými přáteli se do hry připojíte na dedikovaných serverech, bohužel dříve slibovaná podpora TCP/IP technologie (tedy přímé peer-to-peer spojení) byla v srpnu odvolána. Diablo 2: Resurrected bude mít také vlastní systém žebříčků s nejlepšími hráči, nezávislý na původním titulu.

Hra neobsahuje funkci cross-play, ale tvůrci zařadili možnost hrát přes jeden účet na různých zařízeních s uložením postupu (tzv. cross-progression).

Diablo 2: Resurrected; screenshot: výběr hrdinů

zdroj: Blizzard

V multiplayeru Diablo 2: Resurrected se může sejít až osm hráčů se svými vypiplanými hrdiny.

Diablo 2: Resurrected: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na YouTube kanále hry a obrazové materiály na homepage stránkách hry Diablo 2: Resurrected.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Diablo 2: Resurrected; screenshot: plakát
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Tyrael
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Mephisto Diablo 2: Resurrected; screenshot: inventář
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Andariel Diablo 2: Resurrected; screenshot: Burial Grounds
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Butcher Diablo 2: Resurrected; screenshot: Deckard Cain
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Cathedral Diablo 2: Resurrected; screenshot: Duriel
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Paladin v boji Diablo 2: Resurrected; screenshot: blacksmith
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Barbar ve zbroji Diablo 2: Resurrected; screenshot: Paladin ve zbroji
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Tristram Diablo 2: Resurrected; screenshot: Amazonka
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Assassin Diablo 2: Resurrected; screenshot: Barbar
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Druid Diablo 2: Resurrected; screenshot: Necromancer
Diablo 2: Resurrected; screenshot: Paladin Diablo 2: Resurrected; screenshot: kouzelnice

zdroj: Blizzard

(20. 2. 2020): Diablo 2 Resurrected Gameplay

Diablo 2 Resurrected Gameplay

zdroj: Legend Stuff

Diablo 2: Resurrected: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Diablo 2: Resurrected:


Minimální HW požadavky (1280 x 720) Doporučené HW požadavky (1920 x 1080)
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-3250 / AMD FX-4350 Intel Core i5-9600k / AMD Ryzen 5 2600
Grafická karta NVIDIA GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 5500 XT
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 30 GB 30 GB

• Zdroj: Blizzard Entertainment (23. 2. 2021)

S jakým herním PC na Diablo 2: Resurrected?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Ryzen 5 RTX3060

Základní sestava:

Alza GameBox Ryzen 5 RTX3060

Alza GameBox Comet i7 RTX3070

Optimální sestava:

Alza GameBox Comet i7 RTX3070

Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti

i

• Zdroje: Twitter, diablo2.blizzard.com, PC Gamer, news.blizzard.com


Diablo 2: Resurrected: Early access, open beta


Předběžný přístup (ještě před betou) začínal v pátek 13. srpna v 19:00 hodin do 17. srpna. Test byl k dispozici na PC, konzolích Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5 a PlayStation 4. Beta nebyla dostupná pro Nintendo Switch. Open beta začala 20. srpna rovněž v 19 h a skončila 23. srpna. Oba testy zahrnovali dvě dodatečné herní třídy, které chyběly v alfě: druida a paladina. Ty se přidali ke třem, které byly k dispozici v předchozím testu: kouzelnici, barbarovi a amazonce – Diablo 2: Resurrected ve finále vychází se sedmi hratelnými třídami – sedmičku na konci doplnila asasínka a nekromancer.

Diablo 2: Resurrected; screenshot: Paladin Diablo 2: Resurrected; screenshot: Druid

zdroj: Blizzard

Obzvláště druidí přeměny vypadají v pohybu skutečně působivě.

Diablo 2: Resurrected – Oznámení

Moderní remaster pro nostalgiky i nové hráče


Oznámení předělávky titulu Diablo 2 bylo poslední dny na spadnutí, takže prezentace na BlizzConu 2021 byla pro mnohé již pouhou formalitou. Diablo 2: Resurrected se stalo skutečností. Na remasteru původní hry (včetně datadisku Lord of Destruction) pracuje studio Vicarious Visions, které prokázalo citlivý přístup k legendárním značkám jako Crash Bandicoot nebo Tony Hawk, takže můžeme doufat, že se nebude opakovat případ Warcraft 3: Reforged (o čemž si mžete přečíst v naší recenzi). Pro mnohé je vzhledem k obvyklému šnečímu tempu práce na nových titulech ve společnosti Blizzard jistě překvapující, že Diablo 2: Resurrected se podívá na naše PC a konzole již tento rok.

Diablo® II: Resurrected ™ Announce Trailer

Návrat vládce pekel v Diablo 2: Resurrected proběhne v moderním střihu podle vizí studia Vicarious Visions. Spokojeni by měli být jak pamětníci, tak noví dobrodruzi.

zdroj: Blizzard

Návrat Pána teroru přitom proběhne ve velkém stylu – můžete si jej totiž zahrát v původní 2D grafice, kterou si pamatujete z roku 2000, avšak tvůrci citlivě zakomponovali moderní vizáž (4K rozlišení), včetně 3D efektů a nasvícení. Vizuál budete moci volně přepínat během hraní pomocí jednoho tlačítka. K atraktivnímu vzhledu přidejme ještě ozvučení podporující Dolby 7.1 a několik ústupků v hratelnosti jako sdílená truhla či autolooting padlého zlata, což potěší i nováčky v legendárním tažení na východ. Vývojáři si dali práci s vylepšením všech videosekvencí, ale ponechali i některé užitečné původní chyby, jichž hráči využívali (jako slepá místa, kde neútočili bossové).

Diablo 2: Resurrected; gameplay: Paladin Diablo 2: Resurrected; gameplay: Barbar

V Diablo 2: Resurrected se objeví kompletní obsah základní hry a datadisku Lord of Destruction. Můžeme se tak těšit na sedmičku postav a pětici různorodých aktů.

zdroj: Blizzard

Velkou novinkou je samozřejmě podpora ovladače a přechod na konzole, přičemž bude možné přenášet uložené pozice mezi jednotlivými platformami. Mezi ty podporované bude patřit mimo PC také PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switch. Pokud chcete mít jistotu, že si Diablo 2: Resurrected zahrajete, tak si již nyní můžete titul v předobjednávce pořídit za 40 dolarů. Ostatní mohou poslušně čekat, zkusit štěstí a zaregistrovat se na alfa testování zde nebo se vrátit k původnímu titulu, který jsme si k loňskému dvacátému výročí zahráli také u nás v redakci. Velkolepý návrat Pána teroru si zaslouží naši plnou pozornost, a proto si držme palce, aby se studiu Vicarious Visions povedlo převést do moderní podoby další velkou pecku herní historie.

Diablo 2: Resurrected; screenshot: Andariel

Souboje v kobkách budou díky modernizovanému nasvícení vypadat v Diablo 2: Resurrected naprosto skvěle.

zdroj: Blizzard

• Zdroje: blizzard.gamespress.com, diablo2.blizzard.com, news.blizzard.com

Diablo IV - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Vrací se Lilith, dcera nenávisti – Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout.

+ ZDARMA Promo elektronický klíč Diablo IV - Light Bearer Mount - PS4

Novinka
1 999,-
Datum vydání: 6. června 2023
Objednací kód: MSX732
Diablo IV - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - Vrací se Lilith, dcera nenávisti – Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout.

+ ZDARMA Promo elektronický klíč Diablo IV - Light Bearer Mount - Xbox

Novinka
1 999,-
Datum vydání: 6. června 2023
Objednací kód: MXO680
4,8 224×
Xbox Series S
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

6 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001s
Xbox Series S + Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

7 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001sb2
Xbox Series X + Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

+ ZDARMA Hra na konzoli Just Dance 2023 - Xbox Series X|S

14 099,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001ab2
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací