Dopřejte si chytrou domácnost xComfort a ušetřete!

Zobrazit katalog
Dopřejte si chytrou domácnost xComfort a ušetřete!
0

V našem okolí již označujeme jako „smart“ ledacos. Překvapivě bylo doposud to nejdůležitější opomíjeno. Naše domácnost. Přitom právě ona si přívlastek „smart“ zaslouží nejvíce. Potenciál pro reálné zlepšení našich životů prostřednictvím moderních technologií je právě zde obrovské. Naštěstí naše tužby vyslyšela společnost EATON a její nakonfigurované balíčky xComfort. Ty představují skutečnou technologickou revoluci našeho domova. Nevěříte? Pak čtete dále. 

Chcete uspořit čas a peníze?

Chytré řešení xComfort uspoří vaší domácnosti až 30 % nákladů za energie. K úspoře energie napomáhá celý komplex prvků. Jmenovitě lze pomocí xComfort zařídit například ohřev teplé vody, využití levné sazby energií pro spouštění energeticky náročných spotřebičů (pračka, myčka apod.) nebo osvětlení pomocí s maximálním využitím denního světla. Chytrá domácnost umí velké věci. Je schopna rychle a snadno zpříjemnit váš životní komfort a navíc ušetřit. 

Chytrý telefon - ovládací aplikace

Obavy z náročných stavebních úprav jsou liché. Montáž probíhá svépomocí a je zvládnutelná i pro běžného domácího kutila se základními znalostmi elektroinstalace. Pokud se na to však přesto necítíte, tak vám společnost Eaton nabízí zdarma služby svého odborníka přímo u vás doma. Je však nutné se seznámit se základními požadavky na instalaci (WiFi síť, volná elektrická zásuvka, hlubší instalační zásuvky 230 V – 68 mm) a poté si domluvit elektronickou formou vhodný termín instalace.

Balíčky které zlepší váš život

Eaton má ve své nabídce hned několik balíčku, které cílí na vybrané aspekty domácnosti. Balíčky jsou zaměřeny na světla, spotřebiče, rolety, žaluzie, topení a radiátory (jednotlivé balíčky jsou popsány dále). Balíčky xComfort jsou navzájem provázané a společně představují komplexní řešení všech aspektů chytrého bydlení. 

Eaton Smart xComfort – světla a spotřebiče

Balíček je určen k ovládání veškerých světel a spotřebičů. K tomu využívá speciální spínací aktory, které se nainstalují ke svítidlu, případně pod zásuvku 230 V. Ihned poté převezmete kontrolu nad připojeným zařízením. Vše má pod dohledem inteligentní řídící jednotka Smart Manager. Ta umožňuje následné připojení chytrých telefonů a tabletů prostřednictvím zdarma šířené aplikace pro Android nebo iOS. Dalším krokem (pro všechny balíčky) je připojení základní řídící jednotky do domácí WiFi sítě, díky které budete mít kompletní přehled o všem podstatném odkudkoliv.

Balíček obsahuje:

 • RF Smart Manager - řídící jednotka xComfort pro smartphony a tablety, vzdálený přístup.
 • 2× RF Spínací aktor 16 A pro spínání osvětlení nebo spotřebičů s měřením spotřeby el. energie do 3680 W, binární vstup pro ovládání klasickým vypínačem.
 • RF Spínací aktor 10 A pro spínání osvětlení, binární vstup pro ovládání klasickým vypínače.
 • RF Stmívací aktor pro halogenky a žárovky 125 W a stmívatelné úsporné žárovky do výkonu 25 W.
 • RF 4bodové tlačítko pro lokální ovládání spínacích aktorů a stmívače.
 • RF 2bodové tlačítko pro centrální ovládání ZAP/VYP.
xComfotr - nakonfigrované balíčky

Eaton Smart xComfort – rolety a žaluzie

Na první pohled se to nemusí zdát, ale správné nastavení rolet nebo žaluzií je pro tepelnou pohodu zásadní. V tomto balíčku je k dispozici několik aktorů, které zařídí automatický chod rolet a žaluzií jedním tlačítkem, případně z již zmíněné bezplatné aplikace. Stiskem tlačítka centrálního ovládání můžete centrálně vytáhnout nebo zatáhnout všechny rolety najednou při příchodu nebo odchodu. Automatické řízení znamená, že například ráno vytáhne rolety v požadovaném čase a před západem slunce zase zatáhne. Kromě toho dokáže simulovat přítomnost náhodným spouštěním rolet po západu slunce, takže nikdo nepozná, že jste například na dovolené.

Balíček obsahuje:

 • RF Smart Manager - řídící jednotka xComfort pro smartphony a tablety, vzdálený přístup.
 • 3× RF Roletový aktor 6 A / 230 V s bezpečnostními funkcemi pro rolety, žaluzie a markýzy .
 • RF 2bodové tlačítko pro centrální ovládání ZAP/VYP.
 • RF 2bodové tlačítko pro lokální ovládání jedné rolety.
 • RF 4bodové tlačítko pro lokální ovládání dvou rolet.

Eaton Smart xComfort – regulace topení

Peníze a topení představují citelnou položku v rozpočtu. Úspora v této oblasti je tedy vítanou záležitostí pro každou domácnost. Teplotu a vlhkost měří bezdrátový termostat umístěný například v obývacím pokoji. Tyto data vyhodnocuje chytrá centrální jednotka a na základě nastavených topných profilů nebo příkazů z mobilní aplikace bezdrátově ovládá vytápění. Kotel, oběhové čerpadlo nebo elektrický přímotop ovládá RF spínací aktor s měřením a vyhodnocením elektrické spotřeby. Systém umožňuje snadné nastavení časů vytápění a topného režimu přesně dle vašich preferencí. 

Balíček obsahuje:

 • RF Smart Manager - řídící jednotka xComfort pro smartphony a tablety, vzdálený přístup.
 • RF Spínací aktor 16 A pro spínání zdroje tepla (plynový kotel, elektrokotel, přímotop) s měřením el. spotřeby do 3680 W, binární vstup pro blokování topení (např. HDO).
 • RF Pokojový termostat pro bezdrátové měření teploty a vlhkosti, korekce teploty +-3°C.
 • RF 2bodové odchodové tlačítko pro přepnutí topného režimu Komfort/Útlum.
Ukázka instalace ovladače světla

Eaton Smart xComfort – radiátory

Základem tohoto balíčku jsou tři hlavice na radiátory, které jsou stále populární zejména ve starších stavbách nebo bytových domech. Hlavice mají bateriové napájení, takže není nutná žádná dodatečná kabeláž. K dispozici tak máte plynulou regulaci výkonu radiátoru v rozmezí 0 – 100 %, což je velmi výhodné. Pomocí aplikace pak už jen stačí použít předvolené vytápěcí profily nebo jednoduše definovat zcela vlastní.

Balíček obsahuje:

 • RF Smart Manager - řídící jednotka xComfort pro smartphony a tablety, vzdálený přístup.
 • 3× RF Hlavice pro radiátory (s motorickým pohonem a plynulou regulací 0 - 100 %, baterie 2× AA).
 • RF Spínací aktor 8A s beznapěťovým kontaktem (pro spínání zdroje tepla - kotle nebo oběhového čerpadla).
 • RF 2bodové odchodové tlačítko pro přepnutí topného režimu Komfort/Útlum.
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací