Electrolux ErgoRapido 2v1 EER87MBM – specialista na tvrdé podlahy (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

V domácnosti s malým dítětem je častý úklid podlah nezbytností. Vytahovat ale pro každý drobek či nečistotu klasický sáčkový vysavač je zdlouhavé a nepraktické. Dostala jsem možnost vyzkoušet bezdrátový tyčový vysavač Electrolux ErgoRapido 2v1 EER87MBM, který je specialistou na tvrdé podlahy, které v naší domácnosti převládají. Disponuje snadno odnímatelným ručním vysavačem a obsahuje příslušenství, díky němuž by měl být každodenní úklid o mnoho jednodušší. Jak si poradil s úklidem podlah a dalších povrchů v naší domácnosti? Přečtěte si, jak u nás doma obstál a zda splnil mé očekávání.

Electrolux ErgoRapido 2v1

Recenze vysavače Electrolux ErgoRapido 2v1

 1. Obsah balení a sestavení vysavače
 2. Nabíjení vysavače a výdrž
 3. Jak se s vysavačem Electrolux ErgoRapido 2v1 vysává
 4. Hubice PowerPro Roller
 5. Jaké má vysavač Electrolux ErgoRapido 2v1 příslušenství
 6. Čištění a údržba vysavače Electrolux ErgoRapido 2v1
 7. Celkové hodnocení

Obsah balení a sestavení vysavače

Při převzetí krabice od kurýra mě jako první velice příjemně překvapila nízká hmotnost balení. Čekala jsem vysavač o mnoho těžší, pro jistotu jsem měla při přebírání balíku po ruce i manžela. Moje obavy byly ale zbytečné, krabice disponuje praktickým uchem a dala se krásně přenést jednou rukou. V krabici je vysavač perfektně zabalený, každý jednotlivý díl je samostatně obalen fólií, některé menší díly i kartonem a gumičkou. Balení obsahuje tyčový vysavač, jehož rukojeť je pro přepravu rozložená a se samotným vysavačem spojená šňůrkou. Dále je v krabici příslušenství v podobě různých nástavců, hubic a kartáčků, celkem 3ks. Nechybí samozřejmě ani dobíjecí stanice a k ní patřící stojánek. V balení je přiložen stručný obrázkový návod, záruční podmínky a informace o bezpečnostních opatřeních.

Podle obrázkového návodu připojím k jednotce vysavače rukojeť. Jde to celkem snadno, pouze vyndám ze zadní části šroubek, zacvaknu rukojeť a zajistím vyndaným šroubkem. Dále zacvaknu dobíjecí jednotku do stojanu a zapojím do zásuvky. V obrázkovém návodu zjišťuji, že přebytečný kabel můžu jednoduše schovat namotáním na spodní straně stojanu. Líbí se mi, že výrobce myslí i na takové detaily. Oceňuji také to, že jeden z přiložených kartáčků lze snadno schovat přímo v dobíjecí stanici. Pak už jen nasadím vysavač na dobíjecí jednotku a nechám ho nabít.

Electrolux ErgoRapido 2v1 Electrolux ErgoRapido 2v1

Obsah balení vysavače včetně příslušenství. Samotné sestavení zabere pouze pár minut.

Nabíjení vysavače a výdrž

Tyčový vysavač Electrolux ErgoRapido 2v1 EER87MBM disponuje akumulátorem Sony Li-Ion 18 V (2100 mAh). Výrobce uvádí plné dobití baterie za 4 hodiny. Na vysavači je umístěn indikátor zobrazující baterii se třemi dílky. Pokud na indikátoru bliká spodní dílek, je vysavač zcela vybitý. Naopak, pokud blikají všechny tři dílky, je vysavač plně nabitý. Jeden svítící dílek pak představuje nabití z přibližně 25 % – 50 %, dva svítící dílky nabití z 50 % – 75 % a tři svítící dílky nabití ze 75 % – 100 %. Při prvním nabíjení vysavače trvalo nabití opravdu přibližně 4 hodiny.

Na rukojeti má vysavač tlačítko, kterým lze přepínat výkon. V módu Min by měl vysavač vydržet vysávat 45 minut, v módu Max pak 16 minut. Poprvé jsem s vysavačem vysávala 15 minut, z toho 10 minut v módu Max a 5 minut v módu Min. Po skončení svítil na indikátoru baterie jeden dílek. Po několika dalších použití můžu konstatovat, že doba vysávání odpovídá přibližně hodnotám, které výrobce uvádí.

Electrolux ErgoRapido 2v1
Průběh nabíjení vysavače. Plné nabití trvá 4 hodiny.

Jak se s vysavačem Electrolux ErgoRapido 2v1 vysává

Nejprve musím uvést, že už několik let používám k vysávání v naší domácnosti klasický sáčkový vysavač, který má ale tak výborný sací výkon, že na něj při důkladném úklidu nedám dopustit. Proto jsem byla zvědavá, zda budu spokojená s výkonem tyčového vysavače. Musím uznat, že co se týče tvrdých podlah v bytě, vedl si vysavač velice dobře a vysál vše bez problému. S drobečky a nečistotami na koberci si také poradil, nicméně jsem po vysátí neměla pocit důkladně a hloubkově vyčištěného koberce, jako když vysávám svým vysavačem. Výrobce ale ostatně tento tyčový vysavač doporučuje především jako experta na tvrdé podlahy, zde tedy mé očekávání zcela naplnil.

Oproti klasickému vysavači mě tyčový překvapil v tom, že má těžiště dole, spodní část působí těžce a tudíž je zapotřebí při vysávání použít trošku jinou techniku, na kterou jsem si ale rychle zvykla. Hlavice vysavače je otočná o 180° a tak si vysavač hravě poradil i v těžce dostupných místech včetně rohů. Za zmínku stojí také praktická parkovací poloha, díky které vysavač stabilně stojí na místě a když si potřebuji odběhnout, nemusím hledat místo, o které vysavač opřu nebo kam ho položím.

Hubice PowerPro Roller

Silnou stránkou vysavače je dle výrobce především hubice PowerPro Roller. Měla by vysát jemný prach i větší nečistoty, postranní kolečka s čistícími kartáčky by si měly poradit v těžko dostupných místech a díky válečku s měkkým povrchem by po vysávání měla být podlaha naleštěná. Jak to dopadlo? Dlažbu v kuchyni i plovoucí podlahu v ostatních místnostech vysál do posledního drobečku a jako bonus podlahu opravdu naleštil. Byla jsem zvědavá, zda bude vidět rozdíl v lesklosti podlahy před a po a musím uznat, že je podlaha po vysávání lesklá. Podle obsahu odpadové nádoby můžu také potvrdit, že hubice opravdu sebere i jemný prach.

Electrolux ErgoRapido 2v1
Hubice PowerPro Roller je navržena tak, aby podlahu čistila a zároveň leštila.

Jaké má vysavač Electrolux ErgoRapido 2v1 příslušenství

V samotném těle vysavače je zabudovaný ruční vysavač, který se po zmáčknutí tlačítka snadno vysune. Menší nevýhodou tohoto systému 2v1 pro mě je, že po vysunutí ručního vysavače už samotné tělo vysavače nedrží na místě v parkovací poloze, ale musí se opřít, položit nebo nasunout na nabíjecí jednotku. Na ruční vysavač se dá nasadit kratší hubice s odnímatelným kartáčkem nebo delší štěrbinová hubice. K té se dá dále připojit otočný kartáček, který lze nastavit do několika poloh tak, že jsem se s ním pohodlně dostala i na špatně přístupná místa. Skvělou vlastností delší štěrbinové hubice je také možnost prodloužení, po zmáčknutí tlačítka se hubice prodloužila o dalších 25 cm a mohla jsem tak pohodlně vysát prach z vrchních polic.

Electrolux ErgoRapido 2v1
Díky štěrbinové hubici s otočným kartáčkem vysajete pohodlně prach z vrchních polic a skříněk.

Čištění a údržba vysavače Electrolux ErgoRapido 2v1

Vysavač má v části ručního vysavače odpadní nádobu velikosti 0,5 l s dvojitou filtrací. Po vysátí celého bytu byla odpadní nádoba téměř plná. Vysypání odpadu z nádoby je velice jednoduché, stačí stisknout tlačítka z každé strany nádoby a nádobu vysunout. Stisknutím dalších tlačítek po stranách filtru se filtr uvolní, vysune a odpad se dá pohodlně vysypat. K samotnému čištění filtru výrobce žádné info neuvádí, filtr se ale skládá ze dvou částí z nichž jedna vypadá jako kartonová, proto jsem si netroufla čistit pod vodou, ale pouze jsem filtr otřela hadříkem.

V obrázkovém návodu je dobře znázorněna údržba Hubice PowerPro Roller. Stisknutím tlačítka po straně hubice se uvolní postranní kolečko a váleček se jednoduše vysune. Váleček se nesmí omývat vodou, k čištění výrobce doporučuje hadřík, případně vysátí nečistot ručním vysavačem s kartáčkem. Čištění hubice jsem vyzkoušela a vše šlo snadno. Také mě příjemně překvapilo, že se na válečku neusazují nečistoty a vlasy, i po několikátém vysávání byl váleček stále čistý, čištění tedy bude zapotřebí pouze jednou za čas.

Electrolux ErgoRapido 2v1 Electrolux ErgoRapido 2v1

Odpadní nádoba s filtrem je součástí těla ručního vysavače. Její vyprázdnění je velice jednoduché.


Celkové hodnocení

Tyčový vysavač Electrolux ErgoRapido 2v1 EER87MBM splnil mé očekávání, v několika věcech navíc příjemně překvapil. Pokud máte doma tak jako my převážně tvrdé podlahy, mohu vám tento výrobek s klidným svědomím doporučit. Všechny nečistoty z podlah vysál, pohodlně jsem se s ním dostala i do špatně přístupných míst a v módu Max příjemně překvapil sacím výkonem. Mód Min jsem naopak využila při rychlém úklidu spíše jemného prachu, menších nečistot a přeleštění podlahy. Jedinou nevýhodu spatřuji v umístění tlačítka pro vypnutí a zapnutí přístroje. Dle mého názoru je umístěné příliš blízko rukojeti a během vysávání se mi několikrát povedlo o tlačítko rukou zavadit a vysavač vypnout.

Velkým pomocníkem pro mě byl ruční vysavač s dlouhou štěrbinovou hubicí. Pohodlně jsem s ním uklidila vršky skříní a vysoko umístěné police. Krátkou hubici s kartáčkem jsem zase skvěle využila na čištění gauče a sedaček v autě. Příjemně mě překvapila nízká hmotnost a dobrá manipulovatelnost. Ač se mi zpočátku zdála odpadová nádoba celkem malá, pro vysávanou plochu tvrdých podlah o velikosti cca 50 mje dostačující. Líbí se mi také design a bronzová barva vysavače, nemusím pro něj proto hledat místo ve skříni, ale postavím ho do rohu místnosti, abyl byl vždy připraven k rychlému použití. Práce s ním je snadná, rychlá a efektivní.

Electrolux ErgoRapido 2v1 EER87MBM

Electrolux ErgoRapido 2v1 EER87MBM

Vysavače 2v1

Chcete si usnadnit každodenní úklid? Tento vysavač je ideální volbou. Skvěle vysává a leští podlahy a navíc obsahuje ruční vysavač s bohatým příslušenstvím, díky kterému pohodlně uklidíte i ta nejhůře přístupná místa.

Klady

 • Výkon
 • Nízká hmotnost
 • Výborná ovladatelnost
 • Parkovací poloha
 • Ruční vysavač s bohatým příslušenstvím
 • Jednoduchá údržba

Zápory

 • Nevhodné umístění tlačítka pro zapnutí a vypnutí
 • Padání těla vysavače při odejmutí ručního vysavače


Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací