Alzaboxy Stormred

Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ivona Hroníková

Tyčový vysavač je u nás doma nepostradatelným pomocníkem. Dvě děti a pes jsou zárukou všudypřítomného nepořádku a tyčový vysavač beru do ruky i několikrát za den. Vyzkoušela jsem jich už několik, a jelikož mám na tento typ vysavače z důvodu mé alergie velmi vysoké nároky, jen s málokterým jsem dokonale spokojená. Jak v testování obstál model Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS?

Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS (RECENZE) – OBSAH

 1. Obsah balení a design tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
 2. Parametry tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS rozhodně zaujmou
 3. Úklid s tyčovým vysavačem Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
 4. Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS má velmi praktické příslušenství
 5. Údržba tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
 6. Celkové hodnocení tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Obsah balení a design tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Ještě předtím než mi tyčový vysavač dorazil domů, mě zaujal jeho neobvyklý design. Mezi vysavači jiných značek totiž skutečně vyčnívá – jeho tělo je až atypicky řešeno, což se později při manipulaci s ním ukáže jako poměrně významná výhoda. Vysavač kombinuje bílou, černou a zlatou barvu, díky čemuž skvěle zapadne do moderní domácnosti a může být klidně na očích, ne uklizený v kumbálu.

Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY test
Tyčový vysavač Electrolux je samostatně stojící. Kombinuje tyčový a ruční vysavač.

Už při převzetí balíku s vysavačem mi bylo jasné, že půjde o spíše lehký model. Vysavač je v krabici rozložený, nicméně složení je díky zacvakávacímu mechanismu otázkou chviličky a obejdete se při něm i bez návodu k použití.

Před prvním použitím je třeba vysavač nabít a na montáž nabíjecí jednotky už jsem návod přece jen využila. I sestavení této části zabralo sotva pár minut a nepotřebovala jsem k tomu žádné nářadí. Na nabíjecí jednotce se mi hned zalíbilo, že stojí na zemi a vysavač se do ní prostě jenom položí, protože nabíjecí základnu mého stávajícího vysavače jsme museli namontovat do zdi a vkládání vysavače do ní je oproti tomuto modelu značně obtížnější.

Obsah balení:

 • Tělo tyčového vysavače,
 • Ruční jednotka s motorem
 • Nabíjecí základna
 • Filtr
 • Klasická štěrbinová hubice 
 • Teleskopická štěrbinová hubice s kartáčkem na prach
 • Hubice BedProPower Plus
 • Malý nástavec s kartáčkem na prach
 • Velký nástavec s kartáčkem na prach
 • Sáček na uložení příslušenství
 • Návod k použití
hodnocení Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY
Příslušenství vysavače

Parametry tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS rozhodně zaujmou

Podle parametrů tento tyčový vysavač slibuje slušný výkon, dlouhou výdrž baterie a příjemnou hlučnost.

Parametry Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
Doba provozu v ekonomickém režimu 55 minut
Doba provozu v maximálním režimu 15 minut
Typ baterie Li-Ion baterie
Čas nabíjení 4 hodiny
Objem zásobníku na prach 0,3 l
Filtrace Omyvatelný výfukový pěnový filtr
Hmotnost 2,75 kg
Hlasitost 75 dB
Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY recenze
Tento vysavač zaujme parametry i designem.

Úklid s tyčovým vysavačem Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

První použití tyčového vysavače

Před prvním použitím jsem vysavač nabila. Jelikož je vybaven praktickými diodami, jejichž účelu se bude věnovat níže, i při nabíjení svítí a bliká, takže jej nedoporučuji mít v ložnici nebo nabíjet přes noc. Vybaven je i akustickým signálem při umístění do nabíjecí základny, takže budete vždy vědět, zda jste jej nasadili správně.

Po nabití jsem konečně mohla pustit do prvního úklidu. Od začátku mě fascinovalo, jak je vysavač lehký, ale bála jsem se, že to bude na úkor výkonu. Vůbec ne – po přejetí podlah v celém domě jsem měla plný zásobník na nečistoty, a to uklízím pravidelně a od posledního vysávání uběhlo méně než 24 hodin. Hned mi bylo jasné, že s výkonem budu naprosto spokojená.

Úklid s tímto tyčovým vysavačem je rozhodně ergonomický

Zmiňovanou nízkou hmotnost beru jako velké plus, protože s vysavačem se opravdu snadno jezdí a nebolí mě z něj ruka tak, jako z mého původního tyčového vysavače, který je sice výkonný přibližně stejně, ale minimálně o dvě kila těžší. Díky atypickému tvaru se snadno manipuluje i s ruční jednotkou, která je veprostřed zúžená a pohodlně se tak nejen drží v ruce, ale i vyndává a vrací do těla vysavače. Není potřeba ji nějak složitě zacvakávat – prostě ji stačí jednoduše nasadit.

Praktické LED osvětlení a nízká hlučnost

Při používání podlahové hubice prostor před vysavačem osvětluje praktické LED osvětlení. U tohoto modelu je hodně výkonné, takže díky němu spolehlivě uvidíte, jak na tom vaše podlahy ve skutečnosti jsou. Vysavač je v nejnižším režimu výkonu příjemně tichý a i ve třetím, nejvyšším stupni bezpečně uslyšíte, když na vás bude někdo mluvit nebo třeba zvonit telefon.

recenze Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY
Praktické osvětlení

Tyčový vysavač se pyšní vysokým výkonem a účinnou filtrací

Těmi nejdůležitějšími aspekty jsou pro mě výkon a filtrace. Jelikož se mi v posledních měsících neustále zhoršuje alergie na roztoče, potřebuji mít skutečně výkonné vysavače. Na každodenní vysávání se sáčkovým AAAA vysavačem ale nemám vždy čas, proto spoléhám i na tyčové modely, které už v posledních letech rozhodně dokáží sáčkovým vysavačům konkurovat. Tento model je pro alergiky přímo určen. Má pětistupňovou uzavřenou filtraci, což je pro mě ideální. Jeho výkon je navíc skutečně vysoký, což poznám nejen pohledem do nádoby na nečistoty, ale napovídá mi o tom i stav mých průdušek, který po dobu testování zůstává neměnný. Plusem také je, že výkon vysavače není nijak ovlivněn naplněním nádoby na nečistoty – zůstává stabilní, i když je nádoba zčásti zaplněná.

Ovládání tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS můžete pustit dvěma způsoby – buď tlačítkem na těle vysavače, nebo tlačítkem na příruční jednotce. Na těle vysavače se pod tlačítkem pro vypnutí a zapnutí nachází i tlačítko pro zvýšení či snížení výkonu. Vybírat přitom můžete ze tří stupňů výkonu. Ruční jednotka pak nabízí jeden stupeň výkonu, což mě trochu mrzelo, občas bych při vysávání gauče či matrací totiž ocenila vyšší stupeň výkonu.

Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY zkušenosti
Ovládání je přímo na rukojeti.

Výdrž baterie

Baterie ve standardním stupni výkonu vydrží až 55 minut, což mohu dosvědčit. Ačkoliv výkon vysavače v průběhu vysávání podlah neustále měním a na kusové koberce používám výkonnější stupeň, nikdy se mi nestalo, že by vysavači během úklidu došla energie. Dvoupatrový rodinný dům s tvrdými podlahami a osmi kusovými koberci tedy zvládl vždy vysát na jedno nabití. O stavu baterie navíc informuje ukazatel, takže i když vysavač nebudete nabíjet po každém úklidu, dobře uvidíte, jak na tom je.

recenze Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY
Ukazatel stavu baterie se nachází na ruční jednotce.

Tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS má velmi praktické příslušenství

Příslušenství tohoto tyčového vysavače si zaslouží samostatnou kapitolu. Tento model je, jak už jsem zmiňovala výše, dodáván s několika kusy praktického příslušenství, díky němuž s ním můžete nejen vysávat podlahy, ale i nábytek, obrazy, žaluzie, pohovky, postele a poslouží i při úklidu auta. Jde o model 2v1, takže poslouží jako klasický podlahový tyčový vysavač i jako ruční vysavač na úklid drobků, prachu a dalších drobných nečistot. K čemu tedy jednotlivé hubice slouží a jak jsem je využívala?

 • Podlahová hubice s rotačním turbokartáčem je určena jak na tvrdé podlahy, tak i na koberce. Bez problémů vysála chlupy našeho psa, prach i veškerý nepořádek. Velmi dobře reaguje na změnu směru, takže vysávání s ní je velmi rychlé a komfortní.
 • Teleskopická štěrbinová hubice je skvělá při úklidu vyvýšených a špatně dostupných míst. Je úzká a prodloužit ji lze až o 20 cm. Mě se nejvíce osvědčila při vysávání prachu z obrazů a žaluzií.
 • Velký kartáček na prach je vybaven speciálními mikrovlákny, díky nimž by měl posbírat více prachu. Ideální je na větší plochy nábytku a úklid palubní desky v autě.
 • Malý kartáček na prach je naopak vhodný pro úklid prachu z menších ploch, jako jsou různé dekorační předměty či úzká místa. Lze jej mít stále umístěný v těle ruční jednotky.
 • Hubice BedProPower Plus je určena na vysávání pohovek, křesel a postelí. Z gauče zvládla spolehlivě vytáhnout krátké ostré chlupy našeho psa, s nimiž si málokterý vysavač poradí. UV osvětlení navíc pomáhá zničit bakterie, roztoče a viry, což jako alergik oceňuji.
recenze Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY
Díky příslušenství s vysavačem uklidíte celou domácnost.

Údržba tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Stejně o jakýkoliv jiný tyčový vysavač, i o Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS je třeba se pravidelně starat. Nádobu na nečistoty je ideální vysypat po každém úklidu, disponuje ale i přehlednou ryskou, která vám napoví, kdy ji vysypat. Nádobku pak výrobce doporučuje každý týden důkladněji propláchnout. Samotné vyjmutí nádoby z těla ruční jednotky je rychlé a snadné, pak už jen stačí otevřít poklop nádoby a obsah vysypat.

Filtr vysavače je vhodné pravidelně vyklepávat, já to dělala při každém vyprázdnění nádoby. Jelikož je omyvatelný, jednou za dva měsíce jej výrobce doporučuje důkladně umýt a nechat vyschnout alespoň 24 hodin.

Velkou výhodou tohoto modelu je automatické čištění rotačního kartáče, díky němuž z něj není potřeba manuálně odstraňovat vlasy, vlákna a chlupy, což rozhodně není oblíbená činnost. Zde stačí pouze nohou stisknout tlačítko na podlahové hubici a kartáč sám naseká namotané vlasy na malé kousky, které následně vysaje. Malá rotační hubice BedProPower tuto funkci nemá, nicméně kartáč z ní díky otevíracímu mechanismu odstraníte během pár vteřin a poté už jde snadno vyčistit.

recenze Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY recenze Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY
Využití nástavců v praxi.

Celkové hodnocení tyčového vysavače Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Celkově mohu tyčový vysavač Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS hodnotit velmi pozitivně. Nejvíce kvituji vysoký výkon v kombinaci s nízkou hmotností, díky čemuž je úklid nejen efektivní, ale i nenáročný a plynulý. Skvěle u nás doma obstál i vzhledem k mé alergii na roztoče. Ocenila jsem i dlouhou výdrž baterie a velmi praktické příslušenství, které úklid značně usnadňovalo. Velmi šikovná je zejména hubice BedProPower s UV technologií, s níž jsem vysávala křesla, pohovku i postele, z nichž dokázala velmi dobře vysát nejen běžné nečistoty, ale i hodně prachu.

recenze Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY
Vysavač podává skvělý výkon na tvrdých podlahách i kobercích.

Vysavač jsem využívala nejen při úklidu domácnosti, ale i našich aut. Jelikož je ruční jednotka lehká a ergonomicky tvarovaná, snadno se s ní manipuluje a ani při delším úklidu mě nebolela ruka. Tři stupně výkonu při vysávání podlah jsou rovněž skvělou variantou a nijak složitá není ani údržba. Ocenila jsem, že nabíjecí základnu vysavače není třeba montovat do zdi a také praktický otvor na ruční jednotce, do nějž lze umístit malý kartáček na prach, takže jsem ho v průběhu úklidu nemusela hledat. 

V porovnání s mým stávajícím vysavačem, který má velmi podobné parametry, výbavu a o něco vyšší cenovku, tento model obstál velmi dobře. Výkonný je sice stejně, ale Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS je lehčí, o něco tišší a lépe se s ním manipuluje. Jediné, co mi na tomto modelu trochu vadilo, bylo, že ruční jednotka nabízí pouze jeden stupeň výkonu.

Electrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY test

Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Tyčové vysavače

Tyčový vysavač pro rychlý a efektivní úklid celé domácnosti. Baterie zaručuje 55 minut provozu, vysoký výkon společně s účinnou pětistupňovou filtrací jej předurčují i do domácností s alergiky. Příslušenství obsahuje teleskopickou štěrbinovou hubici, hubici BedProPower s UV osvětlením a dvě hubice na prach. LED osvětlení posvítí na všechny nečistoty a vybírat lze ze tří stupňů výkonu.

Klady

 • Nízká hmotnost a snadná manipulace
 • Ergonomicky tvarovaná ruční jednotka
 • Vysoký výkon a účinná filtrace
 • LED osvětlení
 • Praktické příslušenství pro komplexní úklid
 • Nabíjecí jednotku netřeba instalovat do zdi
 • Kapacita baterie
 • LED osvětlení

Zápory

 • Ruční jednotka má jen jeden stupeň výkonu
 • Při nabíjení bliká – není vhodný pro umístění v ložnici


Ivona Hroníková

Ivona Hroníková

Před několika lety se rozhodla pověsit kariéru v účetnictví na hřebík a konečně se začala věnovat tomu, co ji opravdu baví – práci s textem. Pokud zrovna nesedí za klávesnicí, testuje domácí spotřebiče, kosmetiku a produkty pro děti. Volný čas nejraději věnuje rodině, focení a čtení. 

0
Vytisknout
P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací