Elektromobil Volkswagen e-Golf 2017 (PODROBNĚ)

Zobrazit katalog
Elektromobil Volkswagen e-Golf 2017 (PODROBNĚ)

Elektromobily jsou velkým krokem k budoucnosti, která bude dbát o šetrný dopad společnosti na naše životní prostředí. Alza.cz tak jako první e-shop zařadí elektromobily do své stálé nabídky. Už teď si můžete jeden přijít prohlédnout do showroomu Alzy v Praze – Holešovicích, konkrétně se jedná o nový Volkswagen e-Golf 2017. Přinášíme o něm vše důležité, například cenu, dojezd a také informace, jak si vede ve srovnání s jinými elektromobily!

Co vše se v článku o novém Volkswagenu e-Golf 2017 dozvíte?

Je tu! Představujeme nový elektromobil Volkswagen e-Golf 2017

Jak už je z pojmenování modelu nejspíše jasné, zvenčí si Volkswagen e-Golf ponechává křivky klasických modelů Golf. Legendární hatchback Volkswagen Golf je na českých silnicích stále k vidění na každém kroku. Nutno však říci, že zcela oprávněně. Spolehlivost, skvělé jízdní vlastnosti a v neposlední řadě i cena. To vše řadí téměř všechny modely Volkswagen Golf ke kultovním automobilům přelomu století.

Volkswagen e-Golf, showroom Alza, Praha - HolešoviceVolkswagen e-Golf, showroom Alza, Praha - HolešoviceVolkswagen e-Golf, showroom Alza, Praha - Holešovice

Přesto všechno se nový VW e-Golf 2017 snaží modelu Golf vtisknout jinou, modernější tvář. To realizuje tak, že zpřístupňuje elektrickou mobilitu s nulovými emisemi co nejširšímu okruhu uživatelů. Tímto tahem také vyslala automobilka Volkswagen do světě jasnou a dlouho avizovanou zprávu: „Nečekáme na budoucnost, vytváříme ji“. Modernizovaný elektromobil e-Golf je čerstvou novinkou na českém trhu a láká hlavně na výrazně delší dojezd a vyšší výkon než u jeho předchůdců.

Dojezd až 300 km! Volkswagen e-Golf 2017 dopraví kamkoliv

Aktuální čísla jsou taková, že na jedno nabití je elektromobil Volkswagen e-Golf 2017 schopen urazit vzdálenost až 300 km. Takové vzdálenosti nejsnáze dosáhnete v případě, že sami zvolíte nejekonomičtější jízdu, volbou módu ECO+. Stále ale musíte počítat se sníženým zrychlením a maximální rychlostí omezenou na 90 km/h. Pro vyznavače sportovnějšího stylu jízdy je pak volbou komfortní mód ECO nebo nejméně úsporná varianta, mód Normal. Ve všech módech je však v případě potřeby možné krátkodobě zrychlit nebo dosáhnout vyšší rychlosti.

dojezdová vzdálenost 300 km;  80% baterie nabito za 45 minut

S novým VW e-Golf dojedete dále! Mód ECO+ uzpůsobí jízdní vlastnosti elektromobilu e-Golf tak, že maximální dojezd se vyšplhá až na 300 km. Se systémem CSS bude následné nabití VW e-Golf na 80 % záležitost na pouhých 45 minut.

Další možností, jak zvýšit dojezdovou vzdálenost, je trochu paradoxně brzdění. Nový elektromobil e-Golf to dokáže díky rekuperaci energie, avšak opět s ohledem na optimalizaci výkonu. Rekuperace využívá právě energii uvolněnou při brzdění a ukládá ji do vysokonapěťové baterie, pro pozdější použití. Dojezd elektromobilu VW e-Golf 2017 tak zvýšíte poměrně jednoduše, nemyslíte?

Výkon a zrychlení nadprůměrné, to jest nový elektromobil VW e-Golf

Pojem elektromobil se většinou okamžitě váže s nízkým výkonem, a ne příliš poutavým požitkem z jízdy. To ale pro elektromobil VW e-Golf tak úplně neplatí. Silný motor vozu je přímým důkazem toho, jak dokáží být dnešní elektromotory výkonné. Maximální výkon 100 kW a krouticí moment 290 Nm hovoří samy za sebe.

Nový e-Golf 2017 zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 9,6 sekundy, při maximální rychlosti dokáže jet až 150 km/h. A i tak se může e-Golf spolu s VW e-Up pyšnit titulem nejúspornější elektromobil ve své třídě. VW e-Golf má v sobě zasazený nový li-ion akumulátor s kapacitou 36 kWh (o 14 kWh více než u staršího modelu) a spotřebuje pouhých 12,7 kWh energie na 100 km.

Tepelné čerpadlo a klimatizace – Volkswagen e-Golf 2017

O pohodlí a komfort ve voze se stará sériová klimatizace Air Care Climatronic s antialergenním filtrem. Volkswagen e-Golf rovněž v sériové výbavě disponuje vyhříváním čelního skla. Veškeré tyto funkce lze dálkově aktivovat pomocí aplikace v chytrém telefonu. Díky tomu můžete ihned vyrazit bez nutnosti seškrabávat led z čelního skla.

Volkswagen e-Golf; palubovka; manipulaceVolkswagen e-Golf; interiér, sedačkyVolkswagen e-Golf; navigace, volant

Naopak jedna věc v sériové výbavě chybí, a to tepelné čerpadlo. Veškeré vyhřívání a topení využívá elektrickou energii přímo z baterie a může tak omezit dojezdovou vzdálenost. Šetrnější tepelné čerpadlo je k dispozici za nezanedbatelný příplatek, na rozdíl od tepelného čerpadla v Nissanu Leaf, který jej nabízí už v sériové výbavě.

VW e-Golf se nabíjí doma i skrz dobíjecí stanici

Doba nabíjení je snad tím nejdiskutovanějším problémem u elektromobilů. Dříve až desítky hodin nabíjení se stále více a více zkracují. Elektromobil e-Golf je možné nabíjet prakticky všemi možnými způsoby.

VW e-Golf 2017;  fotovoltaické články

Dobíjecí stanice i zásuvka u vás doma, tam všude se VW e-Golf zvládne nabít. Při pořízení takzvaného wallboxu dokážete i v prostředí vaší garáže nabít elektromobil VW e-Golf za méně než 6 hodin.

CSS systém rychlonabíjení nabije VW e-Golf z 0 na 80 % za 45 minut!

V případě využití domovní zásuvky se čas potřebný pro nabití vyšplhá přibližně na 17 hodin. Další možností je zakoupení takzvaného wallboxu, díky kterému se čas domácího nabíjení zkrátí zhruba na 6 hodin. Klasické nabíjení z dobíjecích stanic je samozřejmě taky možné a zabere stejné množství času jako při použití wallboxu. Revoluční a zároveň nejrychlejší způsob, jak nabít Volkswagen e-Golf, je nabíjení stejnosměrným proudem, prostřednictvím rychlonabíjecího sytému CCS. Takto stačí k 80 % nabití baterie přesně 45 minut.

Elektromobily – dobíjení a dotace v ČR jsou stále dostupnější

Síť dobíjecích míst se neustále rozšiřuje. V roce 2017 jejich počet dokonce přesáhl 300. Nejčastěji se dobíjecí stanice budují na veřejných místech, kde je pro řidiče elektromobilů nějaká možnost, jak smysluplně využít volnou chvíli. Většina z nich je samoobslužná a velice jednoduchá na použití. U některých stanic je dobíjení dokonce úplně zdarma, jinde stačí mít čip, který pořídíte za symbolický měsíční poplatek. V důsledku toho, nás „tankování“ elektromobilů vyjde až několikanásobně levněji než u běžných automobilů se spalovacím motorem.

300+ dobíjecích stanic; 1200+ registrovaných elektromobilů v ČR

Cena za 1 kWh elektřiny se v roce 2017 pohybuje mezi 1,5 - 3 Kč. Volkswagen e-Golf se pyšní průměrnou spotřebou okolo 12,7 kWh na 100 ujetých kilometrů. Díky této nízké spotřebě a dostupné síti dobíjecích stanic je jízda elektromobilem e-Golf vysoce ekonomickou záležitostí.

Přemýšlíte, zdali je zrovna někde ve vašem blízkém okolí dobíjecí stanice? Neváhejte se sami podívat na přehlednou interaktivní mapu dobíjecích stanic v ČR, která je pravidelně aktualizována o nové stanice.

Srovnání: Volkswagen e-Golf, Volkswagen e-Up, BMW i3, Nissan Leaf

Nabídka pro zákazníka prahnoucího po elektromobilu je aktuálně až překvapivě pestrá. Postavili jsme tak proti sobě Volkswagen e-Golf, Volkswagen e-Up, BMW i3 a Nissan Leaf. Rozměrově se jedná o menší vozy, hlavně z toho důvodu, aby hmotnost byla co nejnižší. Rovněž mají elektromobily společný, lehce futuristický design, jako by tímto odkazovaly na svou unikátnost. Možná jedině jen e-Golf 2017 snadno zaměníte za klasický VW Golf.

ElektromobilVW e-GolfVW e-UpNissan LeafBMW i3
Maximální dojezd    300 km160 km250 km250 km
Rychlonabíjení (80%)45 minut30 minut30 minut30 minut
Klasické nabíjení (100 %)17 hodin11 hodin13 hodin14 hodin
Kapacita baterie36 kWh18,7 kWh30 kWh33 kWh
Výkon100 kW60 kW80 kW125 kW
Hmotnost1 510 kg1 214 kg1 505 kg1 195 kg
Točivý moment290 Nm210 Nm224 Nm250 Nm
Spotřeba (na 100 km)12,7 kWh11,7 kWh15 kWh12,6 kWh
Maximální rychlost150 km/h130 km/h144 km/h150 km/h
Objem zavazadlového prostoru341 l251 l370 l260 l
Cena959 000 Kč639 900 Kč790 000 Kč954 000 Kč

Cena Volkswagen e-Golf atakuje hranici milionu korun

Cena nového elektromobilu VW e-Golf 2017 je bohužel jeho největší slabinou. Pětidveřový e-Golf je nabízen v základní sériové výbavě za cenu okolo 959 000 Kč. Stává se z něj tak jeden z nejdražších vozů v kategorii elektromobilů. Pro srovnání, klasický Volkswagen Golf z roku 2016 pořídíte za cenu od 410 000 Kč.

Prodej elektromobilů na Alza.cz začal

Ano, je to tak. Alza mění historii nakupování a nabízí první skladové elektromobily Tesla, které si můžete na vlastní oči prohlédnout v showroomu Alza.cz v Praze – Holešovicích. Tak se přijďte podívat. .

Elektromobil VW e-Golf 2017 dobývá Norsko

V Alza.cz věříme, že dokážeme po vzoru Norska zvýšit počet elektromobilů v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad automobilů se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme.

Tesla, Norsko, dobíjecí stanice

Ambiciózní plán na kompletní elektrifikaci Norska rychle nabývá na reálné podobě. Počínaje rokem 2020 by mělo 70 % všech nově prodaných automobilů jezdit na baterie. Není divu, že VW e-Golf potkáte na norských cestách zcela pravidelně.

Elektromobilitu podporuje stát i Evropská unie. Již dnes existují programy bojující za zvýšení podílu elektromobilů ve flotilách dopravních podniků. Například právě v Norsku pořídíte VW e-Golf za nezdaněnou cenu a k tomu je navíc mýtné pro všechny elektromobily zcela zdarma. V ČR je elektromobilů momentálně registrováno přes 1 200, kdežto v Norsku se jen loni prodalo 45 000 hybridních vozidel.

Alza.cz se chystá revolučně ovlivnit prodej elektromobilů. Jako první e-shop je totiž zalistuje do své nabídky. Jako první upoutávku na tento koncept vystavuje naprostou novinku Volkswagen e-Golf, který je k vidění na Alza Showroomu v Holešovicích až do konce června.

Nový Volkswagen e-Golf, Alza Showroom

Představujeme elektromobil Volkswagen e-Golf 2017

Nový Volkswagen e-Golf zpřístupňuje elektrickou mobilitu s nulovými emisemi ještě širšímu okruhu uživatelů. Modernizovaný elektromobil je čerstvou novinkou na českém trhu a nabízí výrazně delší dojezd než jeho předchůdci.

Nový Volkswagen e-Golf ; dojezd Nový Volkswagen e-Golf, dobíjení

Díky nejvyšší rychlosti 150 km/h nebude překážkou v provozu ani na dálnici. Po připojení k veřejné nabíjecí stanici s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem trvá nabití na 80 % kapacity akumulátorů pouhých 45 minut.

Podporujeme elektromobily v ČR: VW e-Golf nevyjímaje

V Alza.cz věříme, že dokážeme po vzoru Norska změnit poměr elektroaut v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad aut se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme.

Elektromobilitu podporuje stát i Evropská unie. Již teď existují programy, které nejen podporují zvýšení podílu elektromobilů ve flotilách dopravních podniků, ale například i nákup elektromobilu a rozvoj infrastruktury podnikateli. Momentálně jich je v ČR registrováno přes 1 200.

Nový Volkswagen e-Golf ; 300 nabíjecích stanic Elektromobily

Pro dobíjení elektromobilu e-Golf 2017 čeká až 300 stanic

Síť dobíjecích míst se neustále rozšiřuje. V tomto roce jejich počet přesáhl 300. Navíc si jí mohou majitelé elektromobilů vybudovat i doma. K dobíjení můžou použít například elektřinu, kterou vyrobí jejich fotovoltaické panely na střeše.

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací