Far Cry 5 (TESTY) – výkony grafických karet AMD i NVIDIA

Zobrazit katalog
Far Cry 5 (TESTY) – výkony grafických karet AMD i NVIDIA
Aktualizováno

Jak už asi víte, dnes tolik populární počítačová hra Far Cry 5 byla vytvořena vývojáři ze studia Ubisoft Montreal nejen pro platformu PC, ale také PlayStation a Xbox. Hra se odehrává v otevřeném světě kolem fiktivního městečka Hope County v Montaně a my jsme vám tuto hru podrobně představili v naší recenzi. Pro všechny příznivce Far Cry 5 jsme se pak v článku Far Cry 5 – test vlivu nastavení detailů na výkon věnovali tomu, jak si tuto skvělou hru co nejlépe nastavit po grafické stránce. Dnes se podíváme na to, jak si jednotlivé grafické karty v této hře vlastně vedou. Která karta je nejvýkonnější, se kterou si tuto hru zahrajete ještě v pohodě, nebo se kterou grafickou kartou byste již mohli mít problémy. Aby to nebylo příliš nudné čtení, článek jsem navíc proložil několika videi přímo z testování.

Far Cry 5 testy

Far Cry 5 (TESTY) – OBSAH ČLÁNKU

  1. Za Far Cry 5 stojí zajímavý engine
  2. Jak budeme Far Cry 5 testovat
  3. Výkony grafických karet ve Far Cry 5
  4. Far Cry 5 – plynulé hraní, nebo sekání?
  5. Výkonný procesor je ve Far Cry 5 základem
  6. Kolik grafické paměti vyžaduje Far Cry 5?
  7. Kolik jader CPU ve Far Cry 5 využijete?
  8. Závěrečné hodnocení grafických karet ve Far Cry 5

Za Far Cry 5 stojí zajímavý engine

Počítačová hra Far Cry 5 byla vydána 27. 3. 2018 společností Ubisoft Montreal. Tato hra byla postavena na firemním Dunia Engine, který svým původem vychází z velmi populárního a známého CryEngine společnosti Crytek.

Engine Far Cry 5 využívá grafického rozhraní DirectX 11, do kterého byly implementovány některé velmi zajímavé technologie společnosti AMD. Jedná se například o technologii AMD Shader Intrinsics, FreeSync 2 a nově pak také Rapid Packed Math, tedy zahrnutí výpočtů poloviční přesnosti FP16 (namísto běžně využívaných FP32), které umí využít zejména novější grafické karty Vega. Vlastníci grafických karet NVIDIA se však nemusí nikterak obávat, Ubisoft totiž zvládl optimalizaci této hry pro všechny grafické karty skvěle, o čemž vás snad přesvědčí i tento článek. 

i Far Cry 5 se pyšní skvělou grafikou a vypilovanou hratelností. Má ale i pár mušek. Nejen o nich si přečtete v recenzi Far Cry 5.

Oficiální požadavky na hardware pro PC verzi Far Cry 5

Minimální HW požadavkyDoporučené HW požadavky
Operační systémWindows 7, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64-bit)Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64-bit)
ProcesorIntel Core i5-2400 nebo AMD FX-6300Intel Core i7-4770 nebo AMD Ryzen 5 1600
Grafická kartaNVIDIA GeForce GTX 670 nebo AMD R9 270NVIDIA GeForce GTX 970 nebo AMD R9 290X
DirectXDirectX 11.0DirectX 11.0
Operační paměť8 GB8 GB
Pevný disk30 GB30 GB

Jak budeme Far Cry 5 testovat?

Primárním úkolem dnešního článku je porovnání výkonů grafických karet v počítačové hře Far Cry 5. Protože výkony grafických karet v počítačových hrách jsou ovlivněny nejen výkonem samotného grafického čipu, ale také mnoha dalšími faktory, zejména pak výkonem procesoru či kapacitou grafické paměti, pokusíme se dnes v této hře odhalit i tyto závislosti.

Pro dnešní testování grafických karet v počítačové hře Far Cry 5 využijeme vývojáři nabízený vestavěný benchmark, který věrně simuluje reálné požadavky na výkon grafické karty v této hře. Vestavěný benchmark trvá celkem 59 sekund a my v něm u grafických karet nebudeme měřit pouze průměrnou snímkovou frekvenci, ale u každé karty budeme zaznamenávat také jednotlivé časy snímků (Frame times), které velmi dobře popisují plynulost pohybu ve hře, dále pak také využití grafické paměti, využití GPU, CPU a další důležité veličiny.

Pro zaznamenávání dosažených časů snímků, ze kterých se následně počítá také výsledná průměrná snímková frekvence, budeme využívat nástroj FRAPS, pro ostatní monitoring chování grafických karet i celého testovacího systému pak nástroj MSI Afterburner.

Počítačová hra Far Cry 5 využívá celkem 4 přednastavitelné grafické detaily, které můžete využít podle výkonu vaší grafické karty. Díky tomu, že Ubisoft na optimalizacích této hry odvedl opravdu kus dobré práce, můžeme v našich testech využívat toho vůbec nejnáročnějšího grafického nastavení ULTRA, a to nejen pro testy grafických karet ze segmentu vysokého výkonu (high-end), ale také pro testy těch méně výkonných karet ze segmentu střední třídy (mainstream).

Testovací sestava

S jakými grafickými kartami jsme Far Cry 5 testovali

Víme-li tedy jak a co budeme testovat, pojďme si na závěr této kapitoly ještě představit grafické karty, které se zúčastní dnešních testů.

Grafické karty vysokého výkonu (high-end)
Zotac GTX 1080 Ti AMP! Edition v testechMSI GTX 1080 Armor 8G OC v testechInno3D iChill GTX 1070 Ti X3 V2 v testechAsus Strix GTX 1070 O8G Gaming v testech
Zotac GTX 1080 Ti AMP! EditionMSI GTX 1080 Armor 8G OCInno3D iChill GTX 1070 Ti X3Asus Strix GTX 1070 O8G Gaming
Asus Strix RX Vega64 O8G Gaming v testechMSI GTX 1080 Armor 8G OC v testech
Asus Strix RX Vega56 O8G GamingSapphire Nitro+ RX Vega56 8G HBM2 LE
Grafické karty středního výkonu (mainstream)
MSI GTX 1060 Armor 6G OCV1 v testechGainward GTX 1060 3GB v testechGigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G v testechGigabyte GTX 1050 OC 2G v testech
MSI GTX 1060 Armor 6G OCV1Gainward GTX 1060 3GBGigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GGigabyte GTX 1050 OC 2G
Asus Strix RX 580 O8G Gaming v testechGigabyte Aorus RX 570 4G v testech
Asus Strix RX 580 O8G GamingGigabyte Aorus RX 570 4GGigabyte RX 560 Gaming OC 4G

Jak můžete vidět, do dnešních testů byly zařazeny grafické karty tak, aby v nich byl přítomen vždy jeden zástupce konkrétního grafického čipu od společnosti AMD i NVIDIA.

Výkony grafických karet ve Far Cry 5

Tím nejdůležitějším ukazatelem výkonu grafických karet je pro nás průměrná snímková frekvence. Čím vyšších hodnot snímkové frekvence karta v testech dosáhla, tím lépe, a její výkon můžeme pokládat za vyšší.

Následující grafy ukazují, jak si v testech počítačové hry Far Cry 5 vedly jednotlivé grafické karty v různých rozlišeních. V rozlišení 3 840 × 2 160p (4K UHD) však byly testovány pouze grafické karty ze segmentu vysokého výkonu. Méně výkonné grafické karty totiž nejsou na toto vysoké rozlišení svým výkonem ani stavěné.

Testy Far Cry 5 - FPS

Far Cry; výsledky testů

Výše uvedené grafy ukazují výkon grafických karet v počítačové hře Far Cry 5. Já si podrobnější hodnocení jednotlivých karet nechám až na samotný závěr tohoto článku, nyní se zaměřím jen na to nejdůležitější.

Počítačová hra Far Cry 5 je vlastně akční střílečkou typu FPS (First-person shooter), která ke kvalitnímu hraní vyžaduje poměrně vysokou snímkovou frekvenci. Pokud přimhouřím obě oči, minimální hratelná snímková frekvence by se pro tuto hru neměla dostat pod 45 FPS, ideální je však snímková frekvence, která nepadá nějak významněji pod hranici 60 FPS.

V nejběžněji používaném rozlišení 1 920 × 1 080p hranici snímkové frekvence 60 FPS v počítačové hře Far Cry 5 splnily všechny grafické karty ze segmentu vysokého výkonu a také ty silnější karty střední třídy, Radeonem RX 570 konče. U méně výkonných grafických karet, jako jsou GeForce GTX 1050 Ti, GTX 1050 a Radeon RX 560, se budete muset smířit s tím, že s nastavenými grafickými detaily hry budete muset jít dolů, a nebude-li to ještě stačit, budete muset snížit také rozlišení.

Rozlišení 2 560 × 1 440p (WQHD) je v případě Far Cry 5 již pouze záležitostí grafických karet vysokého výkonu. V rozlišení úplně nejvyšším, tedy 3 840 × 2 160p (4K UHD), se pak již příliš nechytají ani ty dnes nejvýkonnější grafické karty.

Ukázky z testů Far Cry 5: GeForce GTX 1080 Ti porazila Radeon Vega64 rozdílem téměř 11 %.

Far Cry 5 – plynulé hraní, nebo sekání?

Průměrná snímková frekvence grafických karet je sice spolehlivým ukazatelem jejich výkonu, nic nám ale nepoví o celkové plynulosti renderingu, který je rozhodujícím faktorem zdání plynulého pohybu na monitoru počítače. Velmi často se totiž stává, že jednotlivé snímky nejsou grafickou kartou na monitor vykreslovány v pravidelných intervalech a sem tam dojde k nějakému tomu zdržení. Toto občasné zdržení se pak ve hře projeví tak, že se při jinak plynulém pohybu obraz na monitoru na okamžik jakoby zasekne (stutter). Stuttering je tedy nepříjemnou vadou plynulosti pohybu ve hrách, která může být způsobena nejen enginem samotné počítačové hry, ale například také celým systémem, nebo nevyladěnými ovladači grafických karet.

Jak tedy stuttering či jinou vadu plynulosti renderingu ve hrách odhalit? Jednou z možností jsou vypočtené hodnoty ukazatelů 99. percentile (1% Low FPS) a 99,9. percentile (0,1% Low FPS), které v případě velkých odstupů (rozdílů) od hodnoty průměrné snímkové frekvence naznačují problémy s plynulostí vykreslování snímků, a tedy i nebezpečí trhavého pohybu ve hře.
Další a zcela bezpečnou možností, jak tento nepříjemný stuttering ve hře odhalit, je graf, do kterého jsou vyneseny časy potřebné na vykreslení všech snímků grafickou kartou. V těchto grafech pak odhalíte prakticky jakoukoliv časovou anomálii v renderingu. Takže se na to pojďme podívat.

Testy Far Cry 5- časy snímků

Far Cry; časy snímků

To, co v grafech předchozí kapitoly naznačovaly malé odstupy ukazatelů 1% Low FPS a 0,1% Low FPS od průměrné snímkové frekvence, potvrzují také grafy časů jednotlivých snímků. Ve hře Far Cry 5 jsou snímky u všech grafických karet renderovány v poměrně pravidelných intervalech, a pohyb na obrazovce monitoru by tak měl být plynulý, bez výraznějšího stutteringu. Sem tam se sice u různých grafických karet náhodně objevily i nějaké ty anomálie, ale nebylo to nic, co by vám dojem plynulého pohybu ve hře Far Cry 5 nějak výrazněji pokazilo.

Ukázky z testů Far Cry 5: Radeon Vega56 se sice vypořádal s GeForce GTX 1070 Ti, ale stálo ho to poměrně dost energie.

Výkonný procesor je ve Far Cry 5 základem!

Asi nejčastějším důvodem nižší snímkové frekvence ve hrách bývá nedostatečně výkonný procesor. Jak to ale poznat? Ačkoliv se to někomu z vás bude zdát podivné, nedostatečný výkon CPU poznáme podle ukazatele vytížení GPU. Hodnota tohoto ukazatele nám totiž během testů ukazuje, jestli a jak je počítačová hra závislá na výkonu procesoru. Aby grafická karta pracovala na plný výkon, musí ji procesor (CPU + RAM) stíhat „krmit“ potřebnými daty, která GPU nutně potřebuje pro vlastní rendering snímku. Pokud je procesor příliš slabý a potřebná data nedodá včas, grafická karta přeruší rendering a musí na ně počkat. Vytížení grafické karty tak klesá a stejně tak jde dolů i snímková frekvence ve hře. Tato situace velmi často nastává u výkonných grafických karet v nízkých rozlišeních 1 920 × 1 080p. Pojďme se tedy podívat, jaká situace panuje ve Far Cry 5. Do následujících grafů jsem zanesl pouze ty grafické karty, jejichž vytížení během testu klesalo významněji pod hranici 100 %.

Vytížení GPU

Far Cry; vytížení GPU

Jak je z grafů patrné, v počítačové hře Far Cry 5 a při rozlišení 1 920 × 1 080p úplně naplno nepracují grafické karty GeForce GTX 1080 Ti, Radeon RX Vega64 a Radeon RX Vega56. Můžeme tak říci, že v tomto rozlišení pro tyto grafické karty není dostatečně výkonný ani náš testovací procesor Intel CORE i7-8700K pracující na frekvenci 5 GHz! U ostatních karet a rozlišení je již vše v pořádku, a my tak můžeme konstatovat, že engine počítačové hry je u velmi výkonných grafických karet v nižším rozlišení poměrně závislý na výkonu procesoru. S tím však bohužel nic neuděláte, ani kdybyste se rozkrájeli.

Ukázky z testů Far Cry 5: Radeon RX 580 sice GeForce GTX 1060 porazil, rozdíl ale nebyl nijak závratný.

Kolik grafické paměti vyžaduje Far Cry 5?

Jednou z dalších věcí, která ovlivňuje výkon grafických karet v počítačových hrách, jsou požadavky na kapacitu grafické paměti.
Aby grafická karta vykreslovala snímky co nejvyšší rychlostí, je nutné, aby byla data nezbytně potřebná pro rendering (Working set) umístěna v rychlé grafické paměti (VRAM) přímo u grafického čipu. Pokud je kapacita VRAM příliš malá na to, aby se do ní Working set vešel, musejí být tato data dodatečně a průběžně přenášena z operační paměti (RAM) pomocí pomalé sběrnice PCI Express. Samozřejmě, pokud tato situace nastane a GPU musí na data čekat, snímková frekvence jde dolů. Je tedy velmi důležité, aby kapacita grafické paměti byla i s malou rezervou pro požadavky dané hry dostatečně veliká. A jak je na tom Far Cry 5?

Pro nastavení ULTRA vývojáři doporučují následující velikost grafické paměti:

  • Rozlišení 1 920 × 1 080 – 2,69 GB
  • Rozlišení 2 560 × 1 440 – 3,03 GB
  • Rozlišení 3 840 × 2 160 – 4,00 GB

Do následujících grafů jsem zařadil jednak GeForce GTX 1060 se 6GB VRAM, která disponuje mnohem vyšší kapacitou VRAM, nežli nám doporučují vývojáři hry. Dále pak grafickou kartu GeForce GTX 1060 3GB, která zase disponuje kapacitou VRAM na samé hraně doporučení vývojářů, a nakonec také kartu GTX 1050 2GB, která tyto požadavky vývojářů již nesplňuje vůbec.

První graf „Využití VRAM“ nám ukazuje, kolik MB dat si grafické karty během testů obsadily ve svých VRAM. Druhý graf „Vytížení PCIE Express“ nám ukazuje intenzitu přenosů dat mezi GPU a RAM. Pokud je tato intenzita příliš vysoká, signalizuje to nízkou kapacitu VRAM a dodatečné dotahovaní dat z operační paměti.

Využití grafické paměti GPU

Far Cry; využití grafické paměti GPU

Zatímco grafická karta GeForce GTX 1060 6GB si během testů obsadila cca 3 200 MB grafické paměti, u GTX 1060 se 3 GB VRAM to bylo jen 2 850 MB a u GTX 1050 s pouhými 2 GB VRAM už to mohlo být maximálně nějakých 2 000 MB.

Pokud se podíváme na graf vytížení sběrnice PCI Express, pak je celkem patrné, že grafické karty GeForce GTX 1060 se 3 GB VRAM a GTX 1050 tuto sběrnici vytěžovaly o něco více nežli GeForce GTX 1060 se 6 GB grafické paměti. Je tedy zřejmé, že u těchto grafických karet, ale zejména pak u GTX 1050, je kapacita jejich VRAM pro tuto hru částečně limitujícím faktorem.
Zajímavá je však ta skutečnost, že rozdíly ve vytížení sběrnice PCIE mezi 3GB a 2GB grafickou kartou nebyly navzdory velkým rozdílům v kapacitě VRAM nijak zásadní. Je tedy docela dost dobře možné, že si GeForce GTX 1050 během streamingu stahovala textury nižší kvality.

Ukázky z testů Far Cry 5: Souboj mezi GeForce GTX 1060 3GB a Radeon RX 570 4GB byl velmi vyrovnaný.

Kolik jader CPU ve Far Cry 5 využijete?

Cílem těchto testů je zjistit, jak je engine počítačové hry Far Cry 5 optimalizovaný pro využití více procesorových jader, tedy jestli a jak je schopen své úlohy provádět paralelně. V tomto testu jsem v BIOSu základní desky postupně vypínal vždy dvojici jader procesoru i HTT (Hyper-Threading Technology) na Intel CORE i7-8700K. S grafickou kartou GeForce GTX 1080 Ti jsem pak následně měřil výkon (snímkovou frekvenci) v rozlišení 1 920 × 1 080p, kde je, jak už víme, potřeba výkonu CPU nejvíce. Pokud bude v testech výkon škálovat společně s počtem aktivních procesorových jader, můžeme pak říci, že engine Far Cry 5 je pro více jader optimalizován dobře, čehož pak samozřejmě nejvíc využijí vlastníci vícejádrových procesorů.

Škálování jader CPU

Far Cry; škálování jader CPU

Pokud se dobře podíváte na graf, výsledky jsou celkem zajímavé. Jistě první, co vás hnedle trkne, je to, že na procesoru s pouze dvěma fyzickými jádry si Far Cry 5 prostě nezahrajete. Pokud však u těchto dvou jader povolíte HTT, získáte téměř pětinásobný výkon.

Další zajímavostí je pak to, že krom výše zmíněného případu s dvojicí procesorových jader aktivní HTT výkonu spíše ubírá. Nejvyšší výkon ve hře jsem nakonec zaznamenal při využití všech šesti procesorových jader, ale s vypnutým HTT. O něco nižší výkon jsem získal se čtveřicí aktivních jader bez HTT, a můžeme tak říci, že engine počítačové hry je pro využití více procesorových jader optimalizován dobře. Technologie HTT však s tímto engine moc dobře nepracuje.

Ukázky z testů Far Cry 5: Také výkony GeForce GTX 1050 a Radeon RX 560 byly velmi vyrovnané. Nakonec však si však těsné vítezství odnesl Radeon.

Závěrečné hodnocení výkonů grafických karet ve Far Cry 5

Jak můžete vidět, počítačová hra Far Cry 5 je pro naprostou většinu grafických karet opravdu skvěle optimalizována, a vývojáři Ubisoftu si tak od nás mohou odnést velkou pochvalu. Far Cry 5 si nejlépe zahrajete na grafických kartách GeForce GTX 1080 Ti, což zase až tak velké překvapení není. Na druhém místě se však umístil Radeon RX Vega64, který zde porazil svého rivala GeForce GTX 1080. Podobně na tom je i Radeon RX Vega56, který obě verze GeForce GTX 1070/Ti nechal také za sebou, a je tak celkem jasné, že ve hře implementované technologie, jako je AMD Shader Intrinsics nebo Rapid Packed Math, těmto Radeonům významně pomáhají. Na rozdíl od některých technologií konkurenčního programu GameWorks se však vlastníci grafických karet GeForce nemusejí nijak obávat, že by je tyto implementované knihovny společnosti AMD ve hře nějak poškozovaly.

i Mohlo by vás zajímat

U grafických karet středního výkonu je situace velmi podobná. Technologii Rapid Packed Math sice grafické karty Polaris využít nemohou, Shader Intrinsics však ano a Radeon RX 580 toho jistě využil. Jeho vítězství však nebylo nijak drtivé, protože grafická karta GeForce GTX 1060 6GB se umístila jen v těsném závěsu. Navzdory nižší kapacitě grafické paměti si nevedla špatně ani GeForce GTX 1060 se 3 GB VRAM, která zde skórovala na úrovni Radeonu RX 570.

Na dalších místech se pak umístily GeForce GTX 1050 Ti, Radeon RX 560 a GeForce GTX 1050. U těchto grafických karet se však snímková frekvence ve Far Cry 5 držela hodně pod hranicí 60 FPS, a tak se holt budete muset smířit s tím, že s těmito kartami budete muset sáhnout do nastavení hry a poněkud slevit ze svých požadavků na grafické detaily ve prospěch vyšší snímkové frekvence. Abyste však nesnižovali některé detaily ve hře zbytečně, doporučuji nahlédnout do článku Far Cry 5 – test vlivu nastavení detailů na výkon, jenž vám jistě poskytne odpovědi, ve kterých položkách nastavení detaily snížit a kde raději ne, tak, aby výsledný obraz ve hře neutrpěl příliš mnoho škody.

S jakým herním PC na Battlefield 5?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox AMD RX570

Minimální požadavky:

Alza GameBox AMD RX570

Alza GameBox Ryzen 5 Far Cry 5 edice

Doporučené požadavky:

Alza GameBox Ryzen 5 Far Cry 5 edice

Alza GameBox GTX1080Ti

Nejvyšší nastavení detailů:

Alza GameBox GTX1080Ti

Jedinou vadou na kráse Far Cry 5 je pak občasná závislost jeho enginu na výkonu procesoru, kdy výkonnější grafické kartě v nižším rozlišení nestíhá data dodávat ani tak výkonný procesor, jakým je Intel CORE i7-8700K. Podobně jako u hry The Division by tento problém možná v budoucnu mohl vyřešit patch s podporou grafického rozhraní DirectX 12, ale to je jistě běh na dlouhou trať, takže uvidíme.

V každém případě, Far Cry 5 je zábavná hra se skvělou hratelností, kterou si díky vzorné optimalizaci vývojářů z UBISOFT kvalitně zahrajete nejen na těch nejvýkonnějších grafických kartách dneška. A to je skvělé!

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě posledních několik let živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

4,9 23×
Far Cry 5 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, české titulky, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, V rozsáhlém světě Far Cry 5 budou vaše limity a kreativita testovány proti nejhoršímu nepříteli, který Far Cry kdy viděl. Staňte se majákem naděje všech obyvatel Hope County.
619,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO2601
4,8 58×
Far Cry 5 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, simulátor a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, V rozsáhlém světě Far Cry 5 budou vaše limity a kreativita testovány proti nejhoršímu nepříteli, který Far Cry kdy viděl. Staňte se majákem naděje všech obyvatel Hope County.
619,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX2381
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací