Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Bridgestone

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Mít kvalitní fén na vlasy je výhra pro každou ženu a její vlasy. Já měla možnost vyzkoušet úplnou novinku na trhu, fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820, který už od pohledu láká krásným a profesionálním designem. Rowenta je již mnoho let osvědčenou značkou a její fény na vlasy se vyznačují inovacemi, které posouvají péči o vlasy dál a dál. Byla jsem tedy zvědavá, čím tento nový fén na vlasy překvapí. Jeho rozměry jsou výrazně menší než fény stejné kategorie, o to více se naskýtá otázka, zda vlasům dokáže poskytnout kvalitní a profesionální služby, nebo jen klame svým vzhledem.

Fén na vlasy s duálním ionizátorem Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience (RECENZE) – OBSAH

 1. Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – první dojem a základní parametry
 2. Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience v akci
 3. Možnosti nastavení výkonu a teploty
 4. Integrovaný nástavec pro vysoušení i styling
 5. Rowenta Ultimate Experience – malý fén na vlasy s velkým výkonem
 6. Fén na vlasy s duálním ionizátorem
 7. Další funkce fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience
 8. Jak jsem s fénem Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 spokojená?
 9. Celkové hodnocení fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – první dojem a základní parametry

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience mě hned zaujal svým krásným až luxusním a profesionálně vypadajícím designem. Byl zabalený v hezké krabici, uložený v podložce z pevného plastu. Rowenta Ultimate Experience je poměrně malý fén a svým kvalitním materiálem i provedením mi ihned připomněl fén na vlasy mého kadeřníka.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
Krásná krabice, a především její obsah ve mně vyvolaly pocit, jako bych rozbalovala luxusní dárek.

Parametry a funkce

Fén Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je vybaven digitálním bezkartáčovým motorem, který je tišší a lehčí než běžné motory a vyznačuje se i delší životností. Nástavce na fén jsem u tohoto modelu hledala marně, jsou totiž integrované.


Parametry a funkce Rowenta Ultimate Experience CV9820F0
Příkon 1500 W
Regulace výkonu 3 stupně
Maximální rychlost vzduchu 160 km/hod
Regulace teploty 3 stupně
Proud studeného vzduchu Permanentní proud studeného vzduchu
Nástavce Integrovaný koncentrátor pro vysoušení vlasů a pro styling
Nadstandardní funkce Air-to-care Technology se dvěma ionizátory
Systém Switch & Style
Funkce Smart Settings Store
Délka přívodního kabelu 2 m

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
V balení samozřejmě nechyběl ani manuál v českém jazyce

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience v akci

Nový fén jsem vyzkoušela hned druhý den po doručení a upřímně moc jsem se na to těšila. První, co jsem na fénu Rowenta Ultimate Experience s nadšením ocenila, byla jeho nízká hmotnost a malé rozměry. Jsem totiž zvyklá na výrazně větší a těžší fén, který jsem si pořídila kvůli velkému výkonu a moderním funkcím, ale manipulace s ním je namáhavá a jsem s ním neobratná. 

Fén Rowenta Ultimate Experience se díky svým kompaktním rozměrům a dostatečně dlouhé rukojeti pohodlně drží. Je lehký do ruky, takže se s ním dá dobře manévrovat a při fénování jsem mnohem šikovnější a obratnější. Mohu s ním manipulovat různými směry, aniž by mě bolela ruka. Komfort použití fénu umocňuje i jeho tišší chod (ve srovnání s mým původním fénem na vlasy).

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je lehký, kompaktní fén na vlasy, který se pohodlně drží a ovládá.

Možnosti nastavení výkonu a teploty

Tři úrovně rychlosti vzduchu, tři úrovně teploty a proud studeného vzduchu poskytují široké možnosti nastavení pro dokonalé přizpůsobení jakýmkoliv vlasům. Prakticky si na fénu lze nastavit 12 kombinací výkonu a teploty vzduchu. Proudění vzduchu i teplota se volí jednoduchým stiskem prstu kdykoliv během vysoušení či stylingu, čímž lze docílit  těch nejlepších výsledků při fénování. Koncentrátor, přes kterou vzduch proudí, lze nastavit do libovolného úhlu dle potřeby.

Pro lepší představu uvádím svůj subjektivní dojem při foukání fénem na dlaň ze vzdálenosti 20-25 cm.

Teplota vzduchu Rychlost vzduchu Stálý proud studeného vzduchu
1. stupeň – příjemně teplý vzduch 1. stupeň – běžný proud vzduchu Při nejmenší rychlosti – jemně chladivý
2. stupeň – hodně teplý vzduch 2. stupeň – silný proud vzduchu Při střední rychlosti – středně chladný
3. stupeň – horký vzduch 3. stupeň – velmi silný proud vzduchu Při nejvyšší rychlosti – studený

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
Při fénování lze zvolit různé kombinace teploty a výkonu. Nechybí stálý proud studeného vzduchu označený hvězdičkou.

Integrovaný nástavec pro vysoušení i styling

Pro moje jemné, středně dlouhé vlasy jsem při vysoušení volila první nebo druhý stupeň rychlosti a vždy nejnižší stupeň teploty. Nástavec jsem si nejdříve dala do polohy „vysoušení”, při kterém vzduch proudí celým kruhovým povrchem nástavce. Jelikož se mi s fénem manipulovalo lehounce a snadno, i vlasy jsem měla po celou dobu fénování pod kontrolou. Volnou rukou jsem si je přidržovala a nadzvedávala dle potřeby, nerozlítávaly se na všechny strany, ani se nezacuchávaly. Vyfoukané vlasy měly tím pádem objem již od kořínků, byly nadýchané, splývavé a příjemné na dotek.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
S fénem Rowenta Ultimate Experience jsem obratnější, ať už vytáčím ruku na jakoukoliv stranu. Lépe se pak mohu soustředit i na manipulaci s vlasy dle potřeby.

Pro finální styling jsem zmáčknutím jednoho tlačítka přepnula integrovaný nástavec do vysunuté pozice, při které vzduch proudí pouze přes trysku. Koncentrovaný proud vzduchu zajistí lepší a snadnější závěrečné formování účesu. Pro ještě lepší fixaci tvaru lze využít i proud studeného vzduchu.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – finální tyling
Pozice trysky pro styling slouží k nasměrování proudu vzduchu na konkrétní místo.

Samozřejmě díky tomu, že nástavec fénu je integrovaný, nelze ho měnit za jiné nástavce – například difuzér, který se při vysoušení vlasů používá pro lepší definici vln nebo větší objem od kořínků. Mně osobně integrovaný nástavec 2v1 vyhovuje, protože difuzér nepoužívám, ale kdo je na něj zvyklý, bude mu u fénu Rowenta Ultimate Experience chybět.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience – pozice nástavce pro vysoušení vlasů Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience pozice nástavce pro styling
Okamžitý přechod od vysoušení vlasů ke stylingu bez hledání a šroubování nástavců, zajistí integrovaný nástavec 2v1 se systémem Switch & Style

Rowenta Ultimate Experience – malý fén na vlasy s velkým výkonem

Vysoušeč vlasů Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je i přes své malé rozměry velmi výkonný. Fénování s ním je rychlé, vysoušení vlasů mi zabralo zhruba polovinu obvyklého času (tj. 5-6 min. oproti původním 10-12 min.). Svým výkonem se zcela vyrovná mému starému fénu, který se ovšem vzhledem k jeho velkým rozměrům, a hlavně hmotnosti těžko ovládá, tudíž jeho potenciál nedokáži plně využít. Digitální bezkartáčový motor, kterým je fén Rowenta Ultimate Experience vybaven, je velmi efektivní a výkonný a při nejvyšším rychlostním stupni dosahuje proud vzduchu rychlosti až 160 km/hod.

iDigitální bezkartáčový motor, kterým je fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience vybaven, je svým výkonem srovnatelný s AC motorem v profesionálních fénech. Oproti AC motoru je ovšem digitální bezkartáčový motor mnohem lehčí a má 2× delší životnost.
Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je sice fén malých rozměrů, ale svým výkonem s přehledem konkuruje i kvalitním velkým fénům.

Fén na vlasy s duálním ionizátorem

Fén na vlasy s ionizátorem je dnes již samozřejmostí všech kvalitních vysoušečů vlasů, neboť ionizátor produkuje záporné ionty, čímž hydratuje horký vzduch a zajišťuje, že vlasy nebudou přesušené. Ovšem fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience je ještě o krok dál. Je totiž vybaven duálním iontovým generátorem, který nejenže zabraňuje nežádoucímu poškození vlasového vlákna horkým vzduchem, ale poskytne mu i ochranu před vnějšími vlivy. Technologie Air-To-Care totiž produkuje a využívá sílu záporných i kladných iontů. Zatímco záporné ionty redukují statickou energii, uhlazují vlasové kutikuly a zabraňují jejich přesušení, čímž zvyšují lesk vlasů, kladné ionty jim poskytují ochrannou vrstvu a pomáhají je tak chránit před prachem a znečištěním, díky čemuž vlasy vydrží déle hezké a čisté.

Fén na vlasy s ionizátorem Rowenta Ultimate Experience CV9820F0
Led osvětlení na rukojeti fénu vás informuje o aktivaci Air-To-Care technologie, která se postará o zachování kvality vašich vlasů.

Ze své zkušenosti s používáním fénu Rowenta Ultimate Experience mohu potvrdit, že vlasy neelektrizují, nejsou dehydrované, ani rozlítané a zacuchané. I po vysoušení teplým vzduchem jsou moje vlasy pružné, splývavé, lesklé a jemné na dotek po celé jejich délce, i v konečkách.


Pozn.: Zkušenosti na základě používání fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 každý druhý-třetí den po dobu 3 týdnů. 

iFén na vlasy s ionizátorem je pro zdravé vlasy důležitý. Ovšem Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 zajišťuje vlasům ještě větší péči a ochranu, a to díky Air-To-Care technologii s duálním ionizátorem.

Další funkce fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience

Kromě ionizátoru disponuje fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience dalšími praktickými funkcemi, které maximálně zvyšují komfort při fénování vlasů.

 • Funkce Smart Settings Store
 • Pokud používáte fén na vlasy tak často, jako já, bude se vám tato funkce líbit. Funkce Smart Memory si totiž pamatuje nastavení rychlosti a teploty od posledního použití fénu a vám tak stačí fén pouze zapnout a můžete rovnou vysoušet, aniž byste si museli nastavovat vaši oblíbenou kombinaci.

 • Systém Switch & Style
 • Integrovaný nástavec je v zasunuté poloze ideální pro vysoušení vlasů. V této poloze nástavce je vzduch rozptylován přes celou kruhovou plochu fénu. Když chci přejít k finálnímu stylingu nebo formování účesu za pomoci kulatého kartáče, jediným stiskem tlačítka Switch & Style se nástavec vysune a vzduch proudí koncentrovaně pro lepší formování účesu. Navíc trysku lze natočit pod úhlem, který zrovna potřebuji.

  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
  Od vysoušení vlasů ke stylingu můžete přejít jediným kliknutím. Nemusíte tak hledat a nasazovat nástavec, který se navíc může ztratit.
 • Stálý proud studeného vzduchu
 • Studený vzduch zajistí lepší fixaci objemu i účesu a rovněž přispívá k vyššímu lesku vlasů. U fénu Rowenta Ultimate Experience stačí pro aktivaci konstantního chladného vzduchu jednou stisknout tlačítko, není nutné ho držet po celou dobu, jak tomu bývá u některých jiných fénů či kulmofénů.

  Jak jsem s fénem Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 spokojená?

  Zkušenost s fénem Rowenta Ultimate Experience byl pro mě příjemný zážitek od samotného vybalování přístroje z krabice. Tento fén na vlasy mi poskytl pocit pohodlí a luxusu a mým vlasům profesionální služby. Velmi příjemná a pohodlná manipulace, efektivita a rychlost vysoušení, kvalita mých vlasů po fénování – to jsou hlavní důvody, proč bych fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience doporučila i ostatním.

  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience – šetrný k mým vlasům, výkonný a efektivní pro moje pohodlí.

  Bytelný materiál a precizní provedení avizují vysokou kvalitu fénu. Výkonný digitální bezkartáčový motor zajistí rychlé a efektivní vysoušení. Mnoho kombinací nastavení teploty a výkonu uspokojí potřeby všech typů vlasů i způsobů fénování. Duální ionizátor a technologie Air-To-Care se postarají o to, že vlasy si i po pravidelném fénování uchovají dobrou kvalitu, jsou hedvábné, splývavé a hydratované. Kompaktní rozměry umožňují snadné a pohodlné manévrování s fénem. Jeho rozměry nebrání ani tomu, brát si fén s sebou na cesty, pro tento případ ovšem chybí ve výbavě cestovní obal. Integrovaný nástavec s jednoduchým systémem přepínání Switch & Style a funkce Smart Settings Store přispívají ještě k vyššímu komfortu při fénování i k úspoře času.

  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze
  Výjimečný fén, který poskytne profesionální služby.

  Ovšem, jak to již bývá, nic není zadarmo, a tak vysoké kvalitě fénu odpovídá i jeho cena (v době recenze 7 999 Kč), která je oproti běžným fénům pro domácí použití poměrně vysoká. Pokud ale své vlasy vysoušíte a upravujete pomocí fénu často, je Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 zcela jistě dobrou investicí, protože vám poskytne vysoký komfort a vašim vlasům výjimečnou péči.

  Celkové hodnocení fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0


  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenze

  Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

  Fény na vlasy

  Výjimečný fén na vlasy, který je svými vlastnostmi srovnatelný s profesionálním vysoušečem vlasů. Vysoušení vlasů s fénem Rowenta Ultimate Experience je efektivní a rychlé. Jeho kompaktní rozměry a praktické funkce umožňují snadnou a pohodlnou manipulaci a pokročilá Air-To-Care technologie zajišťuje, že vlasy jsou po fénování zdravé, hebké a krásně splývavé.

  Klady

  • Pohodlná manipulace
  • Rychlost vysoušení
  • Mnoho způsobů nastavení teploty a rychlosti
  • Duální ionizační péče
  • Pokrokové funkce
  • Integrovaný nástavec
  • Kompaktní rozměry
  • Luxusní design
  • Tišší chod

  Zápory

  • Vysoká cena

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi